نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: چگونه یک دامنه را بر روی چندین هاست پارک میکنند؟؟؟؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    81
    تشکر تشکر شده 
    151
    تشکر شده در
    115 پست

پیش فرض چگونه یک دامنه را بر روی چندین هاست پارک میکنند؟؟؟؟

سلام به همه دوستان
    حتما میدونید که سایت های بزرگ مثل گوگل و فیسبوک و یوتیوب 1 آی پی ندارند و چندین سرور در نقاط مختلف دنیا دارند
    حالا من موندم که چه جوری یک دامنه روی چندین هاست پارک میشه؟
    منی که مثلا یک سایت ساده دارم میتونم دامنه ام رو روی 2 تا هاست پارک کنم تا آپتایم بالا بره و اگه یکیش قطع شد اون یکی کار بده؟

2. # ADS

عضو انجمن be099 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    176
    تشکر تشکر شده 
    651
    تشکر شده در
    385 پست

پیش فرض پاسخ : چگونه یک دامنه را بر روی چندین هاست پارک میکنند؟؟؟؟

در سطح گوگل و فیس بوک بسیار پیچیدس چون به همه اطلاعات یک جا باید دست درسی داشته باشن ولی سایت های توب یا نمایش فیلم معمولا بر اساس کد ویدیو ها شما به سرور های مختلف وصل میشید
    یک بارم خودم یه دیتابیس بود که 40000 رکورد داشت و باید توی این 40000 تا هر ثانیه تقریبا فول تکست سرچ انجام میشد که یکم کند میشد منم دیتابیسو روی 3 تا vps ریختم یک اسکریپت لود هر سه تا سرورو اندازه میگرفت و درخواستو به اونی که کمترین فشار روش بود میفرستاد
    اینجوری شد که تنایج کمتر از 0.2 ثانیه لود میشد ، هنوزم داره کار میکنه واسش ، البته این 40000 تا حدودا هر ماه یک بار آپدیت میشه ...
    و سه تا vps هم روی یک سرور بودند :D اما مدیر سرور نمیدونست دارم چکار میکنم :D

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    81
    تشکر تشکر شده 
    151
    تشکر شده در
    115 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط be099 نمایش پست ها
    در سطح گوگل و فیس بوک بسیار پیچیدس چون به همه اطلاعات یک جا باید دست درسی داشته باشن ولی سایت های توب یا نمایش فیلم معمولا بر اساس کد ویدیو ها شما به سرور های مختلف وصل میشید
    یک بارم خودم یه دیتابیس بود که 40000 رکورد داشت و باید توی این 40000 تا هر ثانیه تقریبا فول تکست سرچ انجام میشد که یکم کند میشد منم دیتابیسو روی 3 تا vps ریختم یک اسکریپت لود هر سه تا سرورو اندازه میگرفت و درخواستو به اونی که کمترین فشار روش بود میفرستاد
    اینجوری شد که تنایج کمتر از 0.2 ثانیه لود میشد ، هنوزم داره کار میکنه واسش ، البته این 40000 تا حدودا هر ماه یک بار آپدیت میشه ...
    و سه تا vps هم روی یک سرور بودند :D اما مدیر سرور نمیدونست دارم چکار میکنم :D
    من فقط میخوام بدونم دامنه رو چه جوری روی چند تا هاست پارک میکنن؟؟؟
    حالا بحث اینکه این هاست ها باید بک آپ هم باشند و کوچکترین تغییر باید روی همه هاست ها انجام بشه جدا

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    55
    تشکر شده در
    40 پست

سلام
    نمیشه دامنه را روی چند تا هاست پارک کرد چون DNS های یک دامنه فقط می تونه به DNS های یک هاست یا سرور وصل بشه حتی خود گوگل هم برای هر سایتش دامنه جدا مثل گوگل های زبان های دیگه مثلاً google.de داره گوگل فارسی هم که همین google.com است با استفاده از کد نویسی هنگام لود صفحه چک میکنه که اگر زبان لود پیش فرض مرورگر فارسی باشه صفحات فارسی را لود کنه وگرنه صفحات انگلیسی خودکار لود میشه مثلاً ما می تونیم چند فایل برای زبان فارسی سایتمون و چند فایل برای زبان انگلیسی سایتمون در هاست قرار دهیم بعد صفحه اصلی سایت را با زبان های داینامیک تحت سرور مثل php کد نویسی میکنیم و مثلاً یه شرط می نویسیم اگر زبانی که کاربر در تنظیمات مرورگر به عنوان زبان پیش فرض سایت ها انتخاب کرده فارسی بود با دستور include فایل های فارسی را در همون صفحه اصلی لود میکنیم اگر نبود با همین دستور فایل های خارجی را لود میکنیم.حتی با زبان های داینامیک تحت سرور می تونید لوگوی سایت هم بر اساس دامنه ای که وارد میشه بهش عوض کنید چون وقتی مرورگر درخواست صفحه را به سرور می فرسته سرور اول کد های php اونو کامپایل و تبدیل به HTML میکنه بعد به مرورگر می فرسته اینجوری کاربر چون حتی در سورس سایت هیچ کد php نمیبینه فکر میکنه یه دامنه روی چند تا هاست پارک شده.
    ویرایش توسط Tarfandaneh : October 14th, 2013 در ساعت 13:25

عضو انجمن d3m0n3y3z آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    44
    تشکر تشکر شده 
    283
    تشکر شده در
    192 پست

باید وارد بحث Clustering بشید.
    اما با ایجاد 2 تا رکورد type مثلاً A و استفاده از یه round robin ساده، می تونید یه مقدار load رو کاهش بدید و یه مقدار هم fault tolerance ایجاد کنید.

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    81
    تشکر تشکر شده 
    151
    تشکر شده در
    115 پست

intoDNS: google.com - check DNS server and mail server health
    اینجا رو چک کنید
    Your Google A record is:
    Google [173.194.112.240] [173.194.112.241] [173.194.112.243] [173.194.112.244] [173.194.112.242]

گوگل 5 تا a record روی یک دامنه زده
    چجوری اینکارو کرده؟

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)