نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: برای مشتریان خود پیشخوان وردپرس مناسب تری ایجاد کنید

 1. #1
  عضو جدید omidrayaneh آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  محل سکونت
  tehran
  نوشته ها
  47
  تشکر تشکر کرده 
  1
  تشکر تشکر شده 
  67
  تشکر شده در
  55 پست

  پیش فرض برای مشتریان خود پیشخوان وردپرس مناسب تری ایجاد کنید

  اگر از وردپرس برای راه اندازی و انجام سفارش های طرحی سایت های خود استفاده می کنید حتماً به این نکته برخورد کرده اید که در بسیاری از قسمت های پیشخوان مدیریتی این سیستم نام و آرم ( Logo ) وردپرس آمده است و این می تواند از نظر مشتریان شما کمی غیر حرفه ای به نظر بیاید و پس از ارائه سایت به مشتری خود نتوانید راضایت صد در صدی او را به دست آورید. در این نوشته از تورتک به چگونگی سفارشی سازی قسمت های مختلف پیشخوان وردپرس می پردازیم و یاد می گیریم که چگونه پیشخوان وردپرس را به گونه ای حرفه ای تر و با ظاهری زیبا تر به مشتریان خود ارائه دهیم.
  چه نیازی به سفارشی سازی پیشخوان وردپرس است ؟

  اما قبل از اینکه در این آموزش به چگونگی شخصی سازی محیط پیشخوان مدیریتی وردپرس بپردازیم به دلیل ضرورت پاکسازی آرم و نام وردپرس می پردازیم. اگر شما یک طراح وب هستید و از سیستم وردپرس به عنوان پلتفرم راه اندازی سایت برای مشتریان خود استفاده می کنید تقریباً می توان گفت طراحی و سفارشی سازی پیشخوان وردپرس مانند طراحی پوسته برای سایت های مشتریان شما اهمیت دارد چون از این قسمت معمولاً مشتریان شما برای اضافه کزدن محصولات و نوشته های جدید خود به سایتی که شما برای آن ها طراحی کرده اید استفاده می کنند پس باید این محیط را تا جایی که امکان دارد برای مشتریان خود روان و ساده بکنیم. البته خود سیستم وردپرس این کار را از قبل به بهترین شکل ممکن انجام داده است و تنها کافی است ما با انجام چند مرحله زیر کمی عملیات سفارشی سازی را برای مشتریان خود انجام دهید.
  آموزش تغییر آرم صفحه ورود وردپرس

  همانطور که می دانید برای دسترسی به پیشخوان مدیریتی وردپرس مشتریان شما باید ابتدا نام کاربری و رمز عبور خود را در صفحه ورود به پیشخوان وردپرس وارد کنند و در بالای این صفحه همانند تصویر زیر آرم وردپرس ( یا آرم وردپرس فارسی ) نمایش داده می شود.

  صفحه ورود وردپرس

  اما خیلی بهتر می شود اگر این آرم را با آرم اصلی شرکت طراحی وب خود و یا حتی آرم یا لوگو سایت مشتری خود تعویض کنید و با این کار ساده می توانیم ظاهر تخصصی تر و البته شخصی تری به این صفحه پر کاربرد بدهیم. برای این کار تنها کافی است کدهای زیر را در فایل functions.php پوسته سایت خود کپی کنید. توجه داشته باشید که فایل functions.php را می توان در شاخه هم نام با پوسته سایت شما در مسیر /wp-content/themes/ وردپرس شما قرار دارد که برای دسترسی به آن می توانید از یک برنامه مدیریت FTP ساده نیز استفاده کنید.
  تغییر تصویر وردپرس در صفحه ورود
  کد:
  	
  function change_logo() {
  echo '<style type="text/css">
  h1 a { background-image:url(http://tortak.com/wp-content/themes/tortak/images/logo.png) !important; }
  </style>';
  }
  add_action('login_head', 'change_logo');
  در صورتی که کدهای زیر را به درستی در فایل functions.php از پوسته سایت خود قرار داده باشید بعد از مراجعه به صفحه ورود سایت وردپرسی خود متوجه تغییرات بوجود آمده مانند تصویر زیر خواهید شد.

  صفحه ورود جدید
  چگونگی تغییر آرم بالای پیشخوان

  همانطور که می دانید در بالای تمامی صفحات و بخش های پیشخوان مدیریتی وردپرس قبل از اسم سایت لوگو یا همان آرم وردپرس نمایش داده می شود پس قطعاً تغییر و یا حذف این آرم نیز ممکن است برای شما خیلی مهم باشد. برای اینکار نیز از کدنویسی در فایل functions.php که در فایل های پوسته سایت خود می توانید آن را پیدا کنید استفاده می کنیم. تنها کافی است کدهای زیر را به آخر این فایل اضافه کنید.
  تغییر آرم پیشخوان وردپرس

  کد:
  function wp_admin_logo() {
  echo '<style type="text/css">
  #header-logo { background-image: url(http://tortak.com/wp-content/themes/tortak/images/slogo.png) !important; }</style>';
  }
  add_action('admin_head', 'wp_admin_logo');
  در صورتی که به درستی کدهای بالا را در فایل functions.php پوسته فعلی سایت خود قرار داده باشید با مراجعه به پیشخوان وردپرس خود مانند تصویر زیر می بینید که دیگر خبری از آرم وردپرس در قسمت بالایی آن نیست و به جای آن آرمی نمایش داده می شود که شما در کدهای بالا آدرس اینترنتی آن را مشخص کرده اید.

  تغییر لوگو


  نمایش ندادن بروزرسانی های موجود به استفاده کنندگان

  همچنین اگر شما وظیفه طراحی و پشتیبانی یک سایت را بر عهده دارید که از سیستم وردپرس در آن استفاده شده است لزومی ندارد که در هنگام ارائه نسخه های جدید وردپرس پیغام مربوط به انتشار نسخه جدید و امکان بروزرسانی به استفاده کنندگان که همان مشتریان شما هستند نمایش داده شود و در حقیقت عمل بروزرسانی و اجرای آخرین متدهای امنیتی بر عهده شما است. برای تنظیم نمایش ندادن بروزرسانی های جدید و موجود در وردپرس از کدهای زیر می توانیم دوباره در فایل functions.php استفاده کنیم.
  حذف پیغام بروزرسانی وردپرس
  کد:
  if ( !current_user_can( 'edit_users' ) ) {
  add_action( 'init', create_function( '$a', "remove_action( 'init', 'wp_version_check' );" ), 2 );
  add_filter( 'pre_option_update_core', create_function( '$a', "return null;" ) );
  }
  البته توجه داشته باشید با استفاده از کدهای درج شده در بالا تنها پیغام بروزرسانی وردپرس به کاربرانی نمایش داده نمی شود که به عنوان مدیر اصلی سایت انتخاب نشده باشند و برای شما که در حقیقت مجری سایت هستید باز هم پیغام های بروزرسانی که اکثراً نیز در خود اصلاحیه های امنیتی مهمی را دارند نمایش داده می شود و شما می توانید با خیال راحت از آخرین نسخه وردپرس در سایت مشتریان خود بهره ببرید.


  آموزش اضافه کردن و حذف ابزارک ها از پیشخوان وردپرس

  همانطور که می دانید در صفحه اصلی پیشخوان وردپرس به صورت پیشفرض چند ابزارک نمایش داده می شوند که شامل ابزارک های “هم‌اکنون” ، “آخرین دیدگاه‌ها” ، “پیوندهای ورودی” ، “افزونه‌ها” ، “نوشتن فوری” ، “آخرین پیش‌نویس‌ها” ، “وبلاگ وردپرس” و “دیگر اخبار وردپرس” می شوند. در کدهای زیر که از آن می توانید در فایل functions.php قالب وردپرس خود استفاده کنید تک تک این ابزارک ها را با هم از پیشخوان مدیریتی وردپرس حذف می کنیم و دیگر این ابزارک ها برای مشتری شما نمایش داده نمی شود.
  حذف ابزارک های پیشخوان وردپرس

  کد:
  function remove_widgets() {
  remove_meta_box( 'dashboard_right_now', 'dashboard', 'normal' );
  remove_meta_box( 'dashboard_incoming_links', 'dashboard', 'normal' );
  remove_meta_box( 'dashboard_recent_comments', 'dashboard', 'normal' );
  remove_meta_box( 'dashboard_plugins', 'dashboard', 'normal' );
  remove_meta_box( 'dashboard_quick_press', 'dashboard', 'side' );
  remove_meta_box( 'dashboard_recent_drafts', 'dashboard', 'side' );
  remove_meta_box( 'dashboard_primary', 'dashboard', 'side' );
  remove_meta_box( 'dashboard_secondary', 'dashboard', 'side' );
  }
  add_action('wp_dashboard_setup', 'remove_widgets' );
  بعد از اینکه ابزارک های قسمت پیشخوان وردپرس را حذف کردیم نوبت به این می رسد که ابزارک های جدیدی را برای مشتریان خود در این قسمت قرار دهیم که می توانند این ابزارک ها شامل نوشته های راهنما ، آخرین اخبار و آموزش های سایت شما و … باشند. برای اضافه کردن یک ابزارک جدید به محیط پیشخوان وردپرس می توانید از کدهای زیر استفاده کنید.
  حذف ابزارک های پیشخوان وردپرس
  کد:
  	
  function text_of_widget() {
  echo "سلام. به محیط مدیریتی خوش آمدید !";
  }
  function add_widgets() {
  wp_add_dashboard_widget('new_dashboard_widget', 'ابزارک جدید', 'text_of_widget');
  }
  add_action('wp_dashboard_setup', 'add_widgets' );
  توجه داشته باشید که برای نمایش یک ابزارک تنها برای گروهی از کاربران خود که مثلاً به عنوان نویسنده در وردپرس مشخص شده اند می توانید از کدهای بالا بعلاوه یک شرط ساده که در مثال های قبلی نیز دیدیم استفاده کنید. با کمی خلاقیت می توانید محیط کاملاً جدید و حرفه ای را برای مشتریان خود با استفاده از کدهای بالا در پیشخوان وردپرس بوجود آورید. در زیر می توانید نمونه ابزارکی را که با استفاده از کد بالا نمایش داده می شود را مشاهده کنید.

  ابزارک جدید


  حذف و یا اضافه کردن لینک جدید در نوار مدیریت جدید وردپرس

  از نسخه 3.1 وردپرس نوار مدیریت جدیدی در بالای صفحات پیشخوان و سایت برای اعضا نمایش داده می شود که در آن به کاربران امکانات خاصی مانند رفتن به پیشخوان ، رفتن به صفحه ارسال نوشته جدید و … داده می شود.

  نوار مدیریت وردپرس

  بد نیست بعضی از این لینک ها را از این نوار حذف و یا حتی چند لینک جدید را که ممکن است به سایت طراحی وب شما و … اشاره می کند به این نوار اضافه کنید. در کد زیر با هم تمامی منوهای موجود در نوار مدیریت را حذف می کنیم.
  حذف منو های نوار مدیریت وردپرس
  کد:
  function remove_admin_bar_items() {
  global $wp_admin_bar;
  $wp_admin_bar->remove_menu('my-blogs');// نمایش سایت
  $wp_admin_bar->remove_menu('dashboard');// پیشخوان
  $wp_admin_bar->remove_menu('edit');// ویرایش
  $wp_admin_bar->remove_menu('new-content');// افزودن
  $wp_admin_bar->remove_menu('comments');//
  $wp_admin_bar->remove_menu('appearance');// نمایش
  $wp_admin_bar->remove_menu('updates');// بروزرسانی ها
  $wp_admin_bar->remove_menu('get-shortlink');// پیوندک
  }
  add_action( 'wp_before_admin_bar_render', 'remove_admin_bar_items' );
  توجه داشته باشید اگر می خواهید منو و یا لینک خاصی حذف نشود و نمایش داده شود تنها کافی است از کدهای بالا خط مربوط به حذف کردن آن را پاک کنید و سپس کدها را در فایل functions.php قرار دهید.

  برای یادگیری چگونگی اضافه کردن منو و لینک های جدید به نوار مدیریت وردپرس با هم با استفاده از کدهای زیر سعی می کنیم که منوی جدیدی با نام لینک ها ایجاد کنیم که در آن لینک سایت تورتک و گوگل وجود داشته باشد.
  حذف منو های نوار مدیریت وردپرس
  کد:
  function add_admin_bar_menu() {
  global $wp_admin_bar;
  $wp_admin_bar->add_menu( array(
  'id' => 'test_menu',
  'title' => __( 'لینک ها'),
  'href' => FALSE ) );
  $wp_admin_bar->add_menu( array(
  'parent' => 'test_menu',
  'title' => __( 'تورتک'),
  'href' => 'http://tortak.com.com/' ) );
  $wp_admin_bar->add_menu( array(
  'parent' => 'test_menu',
  'title' => __( 'گوگل'),
  'href' => 'http://www.google.com/' ) );
  }
  add_action('admin_bar_menu', 'add_admin_bar_menu');
  همانطور که می بینید کار با منوها و لینک های قسمت نوار مدیریت وردپرس نیز مانند دیگر بخش های آن بسیار ساده است و با کمی دقت می توانید منوهای کاملاً شخصی سازی شده و منحصر به فرد را در سایت مشتریان خود پیاده سازی کنید. همچنین اگر می خواهید به صورت کل برای مشتری شما این نوار نمایش داده نشود می توانید با مراجعه به پیشخوان مدیریتی وردپرس و ویرایش مشخصات کاربر فوق تیک گزینه نمایش نوار مدیریت را برای آن کاربر بردارید.


  افزونه های مرتبط با شخصی سازی پیشخوان وردپرس

  البته اگر شما نمی خواهید با استفاده از کد نویسی برای مشتریان خود و یا حتی سایت خود یک پیشخوان سفارشی سازی شده وردپرس را ایجاد کنید می توانید از افزونه های زیادی که به این منظور ساخته شده اند استفاده کنید تا بتوانید به راحتی اعمالی که در بالا با آن ها آشنا شدیم و حتی کارهای بیشتر را به راحتی انجام دهید. ما به شما استفاده از افزونه رایگان زیر را پیشنهاد می کنیم که در جلوی نام هر یک از آن ها می توانید کاربرد آن ها را نیز مشاهده کنید.

  Admin Trim Interface : حذف و ویرایش آرم و لوگو وردپرس در پیشخوان و …
  Admin Menu Editor : اضافه کردن / ویرایش / حذف منوهای موجود در پیشخوان وردپرس و …
  Easy Admin Color Schemes : تغییر رنگ و ظاهر پیشخوان مدیریتی وردپرس و …
  Pre Publish Reminders : یادآوری بعضی از نکات به مشتریان شما در صفحه ارسال نوشته و صفحه جدید و …
  Add editor link to admin bar : اضافه کردن / ویرایش / حذف منو و لینک ها در نوار مدیریت وردپرس و …

  همچنین می توانید با کمی جستجو در مخزن افزونه های وردپرس از بسیاری از افزونه های دیگر که برای انجام تغییرات بر روی محیط پیشخوان وردپرس ساخته شده اند استفاده کنید.

  منبع : برای مشتریان خود پیشخوان وردپرس مناسب تری ایجاد کنید

  صفر تا 100 راه اندازی و مدیریت یک فروش آنلاین
  شما بفروشید ما هزینه میگیریم 09357477677

 2. تعداد تشکر ها ازomidrayaneh به دلیل پست مفید


 3. # ADS
   

 4. #2
  عضو جدید
  تاریخ عضویت
  Feb 2016
  نوشته ها
  2
  تشکر تشکر کرده 
  0
  تشکر تشکر شده 
  0
  تشکر شده در
  0 پست

  پیش فرض پاسخ : برای مشتریان خود پیشخوان وردپرس مناسب تری ایجاد کنید

  سلام
  من میخوام پیشخوان سایتم رو تغییر برم
  یعنی یکسری گزینه های جدید اصافه کنم و بعضی از گزینه های قبلی رو خذف کنم Capture.JPGمثل این عکس

  اما نمی دونم چطور
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 5. #3
  عضو انجمن GREAT آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Mar 2014
  نوشته ها
  213
  تشکر تشکر کرده 
  44
  تشکر تشکر شده 
  215
  تشکر شده در
  181 پست

  پیش فرض پاسخ : برای مشتریان خود پیشخوان وردپرس مناسب تری ایجاد کنید


 6. #4
  عضو جدید
  تاریخ عضویت
  Feb 2016
  نوشته ها
  2
  تشکر تشکر کرده 
  0
  تشکر تشکر شده 
  0
  تشکر شده در
  0 پست

  پیش فرض پاسخ : برای مشتریان خود پیشخوان وردپرس مناسب تری ایجاد کنید

  سلام
  این اقزونه که شما فرمودید فقط ظاهر رو تغییر میده .
  ولی من می خوام که گزینه های موجود رو تغییر بدم مثل این عکس
  http://uupload.ir/files/ilvg_capture.jpg
  ویرایش توسط newrasan : February 11th, 2016 در ساعت 11:22

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پنل پیامک نمایندگی و کاربری(تعرفه 85 ریال)+خط اختصاصی+ارسال سیم کارتی+پیام صوتی
  توسط mask-online در انجمن فروش پنل پیام کوتاه،پیام رسان اجتماعی،تلفن مجازی
  پاسخ ها: 1
  آخرين نوشته: October 3rd, 2017, 22:19
 2. ماژول پیامک پیشرفته whmcs با قابلیت ارسال از طریق سیم کارت و کلیه پنل های پیامکی با امکانات ویژه
  توسط lizard.tiny در انجمن فروش انواع ماژول،پلاگین،قالب،افزونه،امکانات سفارشی
  پاسخ ها: 11
  آخرين نوشته: January 18th, 2017, 23:42
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: March 13th, 2016, 08:27
 4. پاسخ ها: 12
  آخرين نوشته: February 8th, 2015, 15:55
 5. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: July 16th, 2014, 06:30

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •