یکی از فریم ورک های جاوااسکریپت Meteor.js است، که توسط گروه توسعه ی Meteor ابتدا در سال 2012 به عنوان یک فریم ورک منبع باز و تحت لیسانس MIT به بازار عرضه شد. شما می توانید با استفاده از آن به طور کامل و به سرعت برق و باد به طراحی اپلیکیشن های موبایل و وب در جاوا اسکریپت بپردازید. Meteor.js ابزاری است که تمامی ویژگی های مورد نیاز شما را برای رندر کردن frontend، توسعه ی business logic ،backend و مدیریت Database مهیا می کند.


بهترین نکته در مورد MeteorJS این است که شما می توانید تنها با استفاده از جاوا اسکریپت تمامی مراحل توسعه ی اپلیکیشن مورد نظرتان را پیگیری نمایید و نیازی نیست که برای یادگیری موضوعات دیگر وقت صرف کنید. MeteorJS دارای ماژول های بسیار زیادی می باشد و بسته به نیاز، کاربران می توانند از package ها و library های آن استفاده نمایند.

بسته های سمت سرور در node.js راه اندازی می شوند و شما برای دسترسی به Database فریم ورک تنها به MeteorJS در جاوا اسکریپت نیاز خواهید داشت که این ویژگی اپلیکیشن های MeteorJS را به اپلیکیشن های وب real time تبدیل می کند.از دیدگاه نحوه ی عملکرد، هر تغییری در Database بصورت real time در UI بازتاب داده می شود و هیچگونه همپوشانی بین زمان پاسخگویی سرور وجود نخواهد داشت.