کیس Dune Pro PC با طراحی الهام‌گرفته از طراحی مک پرو جدید اپل به‌زودی معرفی و به بازار عرضه خواهد شد.خرداد امسال و هم‌زمان با کنفرانس توسعه‌دهندگان WWDC 2019 اپل، مک پرو، کامپیوتر فوق‌العاده قدرتمند اپل، با قابلیت ارتقا و قیمت پایه‌ی ۶ هزار دلاری معرفی شد. انتظار می‌رود پاییز سال جاری این کامپیوتر راهی بازار شود. براساس آخرین اخبار از محصولات کیک‌استارتر (Kickstarter)، باید منتظر کیس کامپیوتری با طراحی وام‌گرفته و شبیه به مک ‌پرو جدید کوپرتینونشین‌ها به بازار باشیم.

شرکت سازنده‌ی کیس‌های کامپیوتری Dune کیس جدیدی به‌‌نام Dune Pro PC معرفی کرده که شباهت بسیاری به طراحی مک پرو اپل دارد.کیس جدید از جنس استیل ضدزنگ ساخته شده و همانند مک پرو به روزنه‌هایی روی بدنه‌ی کیس برای تهویه‌ی هوا مجهز است. دو درگاه USB-C در قسمت بالای کیس قرار داده شده و محفظه‌ی ‌آلومینیومی برای تمامی پورت‌ها و بخش‌ها در نظر گرفته شده است. اپل در زمان رونمایی مک پرو ادعا کرده طراحی مک‌ پرو جدید به‌گونه‌ای است که امکان دسترسی آسان به قطعات مختلف فراهم شده است.

همچنین طراحی مک پرو برای ایجاد فُرم ماژولار در بدنه‌ی مک پرو در نظر گرفته شده است و تمامی قطعات داخلی مک پرو نیز با بست‌های ۳۶۰ درجه به فریم متصل شده‌اند.باید در نظر داشته باشیم Dune Pro از دسته‌هایی مشابه مک پرو برخوردار نیست و طراحی آن با دستگاه جدید اپل تفاوت‌هایی دارد و کاربران نمی‌توانند در کیس جدید همانند مک پرو به‌راحتی به قطعات داخلی دسترسی داشته باشند. بااین‌حال، ازنظر شکل ظاهری و روزنه‌های روی بدنه‌ی کیس، هر دو دستگاه شباهت‌هایی باهم دارند.

شرکت Dune در توصیف کیس جدید اعلام کرده است: معتقدیم همه باید بتوانند قدرت انتخاب داشته باشند. Dune Pro کیس کامپیوتری است که همه‌ی کاربران می‌توانند به‌راحتی از آن استفاده کنند. کیس کامپیوتری جدید امکان استفاده از طیف وسیعی از قطعات استاندارد صنعتی را به کاربران می‌دهد؛ درنتیجه، آزادی‌عمل و انعطاف‌پذیری بسیاری دارد و کاربران می‌توانند کامپیوتری با توجه به نیازهای خود و به‌صورت سفارشی‌سازی‌شده دراختیار داشته باشند.با توجه به اینکه طراحی Dune Pro شباهت بسیار زیادی به مک پرو دارد، کاربران علاقه‌مند به طراحی مک پرو می‌توانند از کیس جدید به‌راحتی استفاده کنند.

علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۱ اکتبر ( ۲۹ مهر) کیس جدید Dune Pro را پیش‌سفارش کنند. انتظار می‌رود کیس جدید با استقبال فراوانی رو‌به‌رو شود.

MAMO