یکی از فریمورک های محبوب جاوااسکریپت است که دارای ساختار MVC می باشد اجزای اصلی بک بون: Model، View، Collection، Router و Event است.بک‌بون به شما اجازه می دهد برنامه های کاربردی وب را با استفاده از جاوا اسکریپت با حداقل مجموعه ای از ساختار اطلاعات (مدل ها و مجموعه ها) و رابط کاربری (view ها و URL ها) اولیه را توسعه دهید. Backbone برای توسعه MVC مانند برنامه های کاربردی پیچیده یا برنامه های کاربردی تک صفحه ای وب به شیوه ای سازمان یافته تر عمل میکند.

در Backbone یک model داده ها را از سرور در حالت RESTful JSON بازیابی می کند و با view مرتبط است. این view کد های HYML را با استفاده از فریمورک جاوا اسکریپت ارائه می کند وهر Event (رویدادی) را که در عناصر خود ایجاد می شود، مدیریت می کند. Router مانند کنترل کننده است و مسئول دست زدن به یک آدرس داده شده است و به فریمورک گفته می شود کد کد را برای این URL اجرا کنید. Event یک ماژول است که می تواند با هر جسم مخلوط شود و رویدادهای سفارشی را فعال کند.

برخی از ويژگی های Backbone

وابستگی شدیدی به Underscore.js دارد تا کارآمدتر بتواند طیف وسیعی از عملیات مبتنی بر مجموعه را جمع آوری کند.
وابستگی نرم افزاری با jQuery دارد.
می تواند HTML برنامه خود را به طور خودکار در هنگام تغییر مدل به روز رسانی کند.
از قالب جاوا اسکریپت یا فریمورک رندر سمت سرویس گیرنده استفاده می کند تا HTML را ارائه دهد و برای جاسازی کد HTML داخل کد جاوا اسکریپت اجتناب کند.این روش به طور قابل توجهی پاک و ظریف برای دستکاری DOM و به روز رسانی UI ارائه می دهد.