نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: چگونه خطای black list گوگل را از سایت حذف کنیم؟

 1. #1
  عضو انجمن reza21biologist آواتار ها
  تاریخ عضویت
  Jan 2012
  محل سکونت
  مشهد
  نوشته ها
  470
  تشکر تشکر کرده 
  76
  تشکر تشکر شده 
  480
  تشکر شده در
  289 پست

  پیش فرض چگونه خطای black list گوگل را از سایت حذف کنیم؟

  چگونه خطای black list گوگل را از سایت حذف کنیم؟

  اخطار جستجوی گوگل

  زمانی که سایتی در در گوگل نمایش داده می شود، چنانچه اسپم یا تغییر آدرس روی سایت آشکار شود، اخطارهایی بر روی صفحات نمایش نتایج موتور جستجو ظاهر می شود. این اخطارها همچنین در زمانی که یک وب سایت هک شده، از طریق دانلود ناخواسته بدافزار بر روی سیستم بازدیدکنندگان، قصد آلوده کردن سیستم های کاربران را دارد، فعال می شود. چنانچه صفحات اخطار قرمز رنگ در هنگام مراجعه به یک سایت نمایش داده نمی شوند اما این اخطار ها در نتایج جستجو ظاهر می شود، این موضوع می‌تواند نشان دهنده وجود یک اسکریپت یا iFrame آلوده باشد که در هنگام لود شدن از طریق سایت دیگری در محتوای سایت قرار میگیرد.

  صفحات بررسی اخطار
  در هر یک از صفحات اخطار قرمز لینکی جهت اتصال به صفحه دیگری وجود دارد و آنجا توضیح داده می شود که چرا سایت توسط گوگل بلک لیست شده است. مهمترین دکمه‌ای که در صفحات بررسی دلایل اخطار برای بازدید کنندگان وجود دارد چیزی شبیه به این است که من را از این صفحه خارج کن. اما برای صاحبان وب سایت همیشه لینکی وجود دارد تا بتوانند اطلاعات بیشتری در مورد اخطارهای مرتبط با وبسایت خود را دریافت کنند.
  پیام هشدار دهنده خاص در سایت شما می تواند به شما کمک کند تا آنچه را که گوگل درباره نوع مخاطره امنیتی که در سایت شما پیدا شده را درک کنید. این اطلاعات در بخش های بعدی این راهنما مفید خواهد بود.

  • Website Malware Warnings

  در اینجا چند نمونه از هشدارهای رایج نرم افزارهای مخرب آورده شده است که نشان می دهد وب سایت هک شده شما در حال بارگیری مخرب مانند ویروس ها ، نرم افزارهای جاسوسی ، rootkits و باج افزار است.
  • Website Phishing Warnings

  در اینجا چندین هشدار فیشینگ وجود دارد ، به این معنی که بازدید کنندگان شما در کشف اطلاعات شخصی مانند گذرواژه‌ها و داده‌های کارت اعتباری فریب خورده‌اند. این هشدارهای Google همچنین می تواند بدان معنی باشد که سایت شما حاوی تبلیغات مخرب یا سوء رفتار است. هشدار نرم افزار ناخواسته جدید ممکن است نشان دهنده تبلیغات مخرب یا کلاهبرداری باشد.
  • Google Search Warnings

  هنگامی که سایت شما در Google نمایان می شود ، هشدارها در صفحات نتیجه موتور جستجو (SERP) نشان می دهد که هرزنامه یا تغییر مسیر در سایت شما شناسایی شده است یا خیر. در صورتی که سایت شما برای آلوده کردن بازدید کنندگان به نرم افزارهای مخرب از طریق دانلود محتوا هک شده باشد ، می تواند شامل این مورد شود. اگر سایت شما هنوز صفحه هشدار قرمز را نشان نمی دهد ، اما این هشدارها در نتایج جستجوی شما ظاهر می شود ، اسکریپت های مخرب را نشان می دهد و iframes از سایت های شخص ثالث بارگیری می شود.جهت بررسی اخطارهای مربوط به وب سایت خود مراحل زیر را دنبال کنید:
  ۱- وارد صفحه Google Transparency Report به نشانی زیر شوید
  https://transparencyreport.google.co...g/search?hl=en
  ۲- آدرس وب سایت خود را وارد کنید
  ۳- جزئیات امنیت و تست سایت را به صورت زیر دنبال کنید

  • جزئیات امنیت سایت

  در این گزارش وبسایت های خطرناکی که محتوای آلوده آن ها بر روی سایت شما مشاهده شده است به شما اطلاع داده می شود. آدرس این وب سایت های خطرناک را یادداشت کرده و علاوه بر پاک کردن محتوای آلوده بارگذاری شده در سایت تان، ارتباط این وب سایت های مخرب را با وب سایت خود قطع کنید.این گزارش همچنین ردپای دامنه های خرابکارانه بر روی وب سایت شما را هم نمایش می دهد. این ردپاها شامل iFrame های پنهان، اسکریپت های خارجی یا تغییر آدرس های ناخواسته می باشد. آدرس دامنه های مربوط به این رد پاها را یادداشت و در مرحله بعدی آنها را بررسی کنیداین گزارش همچنین شامل اطلاعاتی در خصوص این موضوع است که سروری که وب سایت شما را میزبانی می کند، از طریق سایر محتوای موجود بر روی خود، آیا تغییر آدرس یا محتوای خرابکارانه ای را بر روی وب سایت شما اعمال می کند..جزئیات تست سایتدر این قسمت به دو مورد دقت کنید. اول تاریخ اسکن‌ های گوگل از وب سایت شما و دوم تاریخ کشف محتوای خرابکارانه بر روی وب سایت.این دو تاریخ می تواند کمک زیادی به بررسی فایل های دستکاری شده بر روی وب سایت شما بکند.


  مراحل پایانی
  • دریافت کنسول جستجوی گوگل

  برای رفع مشکل اخطار بلک لیست گوگل، گوگل باید قانع بشود که شما تمامی محتوای آلوده و ردپای خرابکارانه را از روی سایت خود پاک کردید. برای این منظور شما باید یک حساب کاربری در کنسول جستجوی گوگل داشته باشید. (جایی که قبلاً به نام ابزارهای وبمستر شناخته میشد)جهت تایید مالکیت وب سایت در کنسول جستجوی گوگل مراحل زیر را دنبال کنید:
  ۱- به وبسایت مرکز وبمستر گوگل (Google Webmaster Central) مراجعه کنید
  ۲- بر روی کنسول جستجو (Search Console) کلیک کرده و وارد حساب کاربری گوگل شوید
  ۳- روی گزینه اضافه کردن یک سایت (Add a site) کلیک کنید
  ۴- آدرس URL سایت خود را وارد نموده و روی دکمه Continue کلیک کنید
  ۵- بررسی کنید که آیا سایت شما از گزینه‌های روش پیشنهادی (Recommended method) استفاده می کند یا گزینه های روش های جایگزین (Alternate methods)
  ۶- بر روی دکمه ایجاد سایت (Add a site) کلیک کنید
  ۷- بر روی دکمه Verify کلیک کنید
  ۸- قسمت پیغام ها را جهت بررسی هرگونه اخطار احتمالی چک کنید


  • درخواست بررسی امنیتی

  چنانچه درخواست بررسی برای گوگل ارسال نشود، یعنی وب سایت کماکان دارای محتوای مخرب می باشد. درواقع با ارسال درخواست بررسی شما به گوگل می گوید که آماده اید تا سایتتان مجددا توسط گوگل اسکن شود. در حال حاضر گوگل عملیات جستجوی خود را به یک بار در ماه محدود کرده است. سعی نکنید در توسعه بررسی گوگل را دور بزنید. مثلا اگر در هنگام اسکن گوگل سایت را از محتوا خالی کنید گوگل سایت شما را تایید نخواهد کرد. حتماً قبل از شروع اسکن گوگل از برطرف شدن تمامی مشکلات مربوط به محتوای مخرب بر روی سایت خود مطمئن شوید.برای درخواست بررسی موارد امنیتی از طریق گوگل وب مستر مراحل زیر را دنبال کنید:۱- به سربرگ Security Issues در کنسول جستجو بروید۲- موارد امنیتی ذکر شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام مشکلات برطرف شده اند۳- عبارتی تحت این عنوان که ” تایید می دهم تمام مشکلات امنیتی سایت برطرف شده است” را تیک بزنید۴- جزئی ترین اطلاعات در خصوص مشکلات امنیتی سایت که توسط شما برطرف شده را در کادر مربوطه بنویسید۵ – دکمه درخواست بررسی (Request a Review) را کلیک کنیدبرای درخواست بررسی اسپم از طریق گوگل وب مستر مراحل زیر را دنبال کنید:۱- به سربرگ Search Traffic در کنسول جستجو بروید۲- روی قسمت Manual Actions کلیک کنید۲- موارد امنیتی ذکر شده را بررسی کنید تا مطمئن شوید که تمام مشکلات برطرف شده اند۴- جزئی ترین اطلاعات در خصوص مشکلات امنیتی سایت که توسط شما برطرف شده را در کادر مربوطه بنویسید۵ – دکمه درخواست بررسی (Request a Review) را کلیک کنیداین پروسه برای سرویس های بلک لیست دیگر مانند McAfee ،Bing ،Yandex و Norton روند مشابهی را دارد
  • درخواست بررسی امنیتی

  زمانی که درخواست خارج شدن از بلک لیست را به گوگل می دهید چند روزی طول میکشد تا گوگل سایت شما را بررسی کند.گوگل را مجبور کنید تا دوباره سایت شما را بررسی کنداگر عنوان و توضیحات صفحات یک وب سایت آلوده به اسپم شده باشد، بازگشت نتایج جستجو به شرایط قبل نیازمند زمان می باشد. دلیل آن هم این است که گوگل یک وب سایت به صورت مداوم بررسی نمی کند. خوشبختانه در کنسول جستجو می‌توانیم به گوگل درخواست دهیم تا لینک های موجود و نتایج مربوط به برخی صفحات خاص را به روز رسانی کند.برای مجبور کردن گوگل به بررسی مجدد یک وب سایت مراحل زیر را در گوگل وب مستر دنبال کنید:
  • در کنسول جستجو به سربرگ Crawl بروید
  • روی قسمت Fetch as Google کلیک کنید
  • در این قسمت یا آدرس صفحه خانگی وب سایت را وارد کنید یا فیلد مربوطه را خالی بگذارید
  • روی دکمه Fetch کلیک کنید
  • روی دکمه Submit to Index کلیک کنید
  • تیک مربوط به گزینه I am not a robot را بزنید
  • گزینه Crawl this URL and its direct links را انتخاب کنید
  • بر روی دکمه Go کلیک کنید

  انجام مراحل باعث می شود که گوگل، صفحه خانگی یک وب سایت و تمام لینک هایی که در آن هست را بررسی نماید. اگر صفحات دیگری هم در وب سایت وجود دارد که از طریق صفحه خانگی به آن ها لینکی وجود ندارد آن صفحات باید به صورت جداگانه و از طریق مراحل ذکر شده بررسی شوند.نکتهکنسول جستجوی گوگل در هر ماه امکان بررسی۵۰۰ آدرس URL مجزا و تنها ۱۰ لینک مستقیم را به هر کاربر می دهد.این ۱۰ لینک مستقیم این خوبی می‌توانند برای بررسی صفحات با تعداد زیادی لینک داخلی (از جمله نقشه های سایت عمومی و صفحه خانگی) استفاده شوند.آدرس های URL اسپم را پاک کنیدحتی با وجود این که صفحات اسپم از سایت حذف شده‌اند، این صفحات هنوز هم در سرویس ایندکس گوگل وجود دارند. جستجوی این صفحات در گوگل و کلیک بر روی نتیجه گوگل که در واقع همان آدرس صفحه حذف شده است، خطاهایی تحت عنوان ۴۰۴ (Not Found) را نمایش می دهد. با کمک ابزاری تحت عنوان URL Removal Tool می توانیم به گوگل بگوییم که این صفحات اسپم باید از سرویس ایندکس گوگل حذف شوند.برای این منظور مراحل زیر را دنبال کنید:
  • در کنسول جستجو به سربرگ Google Index بروید
  • روی قسمت Remove URLs کلیک کنید
  • روی دکمه Temporarily Hide کلیک کنید
  • بر روی آدرس URL صفحات اسپم حذف شده
  • دکمه Continue را کلیک کنید

  اخطاراین ابزار صفحات را از روی نتایج جستجوی گوگل حذف میکند. این گزینه در واقع باید بعد از حذف کردن صفحات اسپم از سایت انجام شود تا گوگل بداند که این صفحات دیگر جزو سایت شما نیستند.


  ویرایش توسط reza21biologist : September 14th, 2019 در ساعت 12:53
  قوی ترین پشتیبانی ، بهترین عملکرد
  Email: info@serversetup.co Ticket: https://serversetup.co
  Tel: 05138919616
  Telegram: @serversetupsale

 2. # ADS
   

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. مشگل Black شدن IP در سرور لینوکس
  توسط Marketer در انجمن سی پنل CPanel
  پاسخ ها: 2
  آخرين نوشته: September 18th, 2015, 23:31
 2. ارور وب سایت پنل : Error getting files list
  توسط samiraabd در انجمن ساير کنترل پنل ها
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: June 26th, 2015, 19:58
 3. پاسخ ها: 0
  آخرين نوشته: February 17th, 2015, 14:14
 4. چطور سایت رو از Black List گوگل بیرون بیاریم؟
  توسط empratoor در انجمن سیستم های مدیریت محتوا
  پاسخ ها: 7
  آخرين نوشته: March 4th, 2012, 11:30
 5. چگونه black list ip رو در CSF پاک کنم ؟
  توسط mimijon در انجمن سرور مجازی
  پاسخ ها: 4
  آخرين نوشته: December 17th, 2010, 12:06

کلمات کلیدی این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •