امنیت وردپرس یک موضوع مهم برای هر صاحب وب سایت است. هر هفته، به لیست سیاه گوگل حدود 20 هزار وب سایت برای بدافزار و حدود 50 هزار برای فیشینگ اضافه می شود. اگر وب سایت شما برایتان مهم است، باید به بهترین شیوه های امنیتی وردپرس توجه داشته باشید. در این پست ما تمام نکات امنیتی برتر وردپرس را برای محافظت وب سایت خود در برابر هکرها و بدافزارها به اشتراک خواهیم گذاشت.


در حالی که هسته ی وردپرس بسیار امن است و صدها توسعه دهنده آن را به طور مرتب بررسی می کنند، می توان برای وب سایت وردپرس خود سخت تر انجام داد. ما معتقدیم که امنیت صرفا در مورد رفع خطر نیست. باید به فکر کاهش خطر های آینده نیز باشیم. به عنوان یک صاحب وبسایت، برای ارتقای امنیت وردپرس، می توانید خیلی کارها را انجام دهید. تعدادی اقدامات عملی داریم که می توانید برای بهبود امنیت وردپرس خود انجام دهید. در این پست و پست بعدی ما به توضیح این اقدامات می پردازیم. با ما همراه باشید!

چرا امنیت وب سایت مهم است؟

سایت وردپرس هک شده می تواند باعث آسیب جدی به درآمد کسب و کار و شهرت شما شود. هکرها می توانند اطلاعات کاربران و رمزهای عبورشان را سرقت کنند و نرم افزارهای مخرب را نصب کنند و حتی می توانند نرم افزارهای مخرب را به کاربران شما توزیع کنند. بدتر از همه، ممکن است شما را مجبور به پرداخت هزینه ای برای بازگشت وب سایتتان کنند.


در مارس 2016، گوگل گزارش داد که بیش از 50 میلیون کاربر هشدار داده اند که وب سایت هایی هستند که ممکن است حاوی نرم افزارهای مخرب یا سرقت اطلاعات باشند. علاوه بر این، گوگل لیست سیاهی حدود 20 هزار وب سایت برای بدافزار و حدود 50 هزار وب سایت برای فیشینگ هر هفته ارائه می دهد. اگر وب سایت شما یک کسب و کار شما است، باید توجه بیشتری به امنیت وردپرس خود داشته باشید.

همانطور که مسئولیت کسب و کار صاحبان کسب و کار برای محافظت از ساختمان فروشگاه های فیزیکی آن است، به عنوان یک صاحب کسب و کار آنلاین، مسئولیت شما در حفاظت از وب سایت کسب و کار شماست. همانطور که مسئولان و صاحبان فروشگاه و کسب و کار فیزیکی مسئول محافظت از فروشگاه خود هستند، صاحبان وب سایت و کسب و کار آنلاین مسئول حفاظت از وب سایت خود هستند.

وردپرس یک نرم افزار متن باز است که به طور مرتب نگهداری و به روزرسانی می شود. به طور پیش فرض، وردپرس به طور خودکار به روز رسانی های جزئی را نصب می کند. برای نسخه های اصلی، شما باید به صورت دستی به روز رسانی را انجام دهید. وردپرس همچنین دارای هزاران پلاگین و تم هایی است که شما می توانید در وب سایت خود نصب کنید. این افزونه ها و تم ها توسط توسعه دهندگان شخص ثالث نگهداری می شوند که به طور مرتب به روز رسانی می شوند. این به روز رسانی های وردپرس برای امنیت و ثبات سایت WordPress بسیار ضروری است. شما باید مطمئن شوید که هسته اصلی، پلاگین ها و تم های وردپرس شما به روز می شود.

رمزهای عبور قوی و مجوز کاربران

شایع ترین هک وردپرس تلاش می کند از کلمات عبور به سرقت رفته استفاده کند. شما می توانید با قرار دادن رمز عبور قوی این کار را برای هکر ها سخت کنید. نه فقط برای منطقه مدیریت وردپرس، بلکه برای حسابهای FTP، پایگاه داده، حساب میزبانی وردپرس و آدرس ایمیل حرفه ای شما. دلیل اصلی این است که مبتدیان دوست ندارند از رمز عبور قوی استفاده کنند به این دلیل که به یاد سپردن آن سخت است. خوب، لازم نیست که دیگر کلمه عبور را بخاطر داشته باشید. شما می توانید از یک نرم افزار مدیریت رمز عبور استفاده کنید.

یکی دیگر از راه های کاهش ریسک این است که هرگز به حساب کاربری وردپرس خود دسترسی نداشته باشید مگر اینکه به طور کامل آن را داشته باشید. اگر شما یک نویسنده بزرگ یا تیم مهمان دارید، قبل از اینکه کاربر و نویسندگان جدید خود را به سایت WordPress اضافه کنید، مطمئن شوید که نقش و قابلیت های کاربر در WordPress را درک می کنید.

نقش ها و قوانین هاست وردپرس

سرویس هاست وردپرس شما مهمترین نقش را در امنیت سایت وردپرس شما ایفا می کند. ارائه دهنده هاست خوب در ایران مانند نگار نوین و نوین هاست اقدامات اضافی را برای محافظت از سرور شما در برابر تهدیدات رایج را انجام می دهند.

با این حال، در هاست شما منابع سرور را با بسیاری از مشتریان دیگر به اشتراک می گذارند. این امر خطر آلودگی متقابل سایت را می دهد که هکر می تواند از یک سایت همسایه برای حمله به وب سایت شما استفاده کند. که پیشنهاد تیم فنی ما به شما استفاده از سرور مجازی یا هاست پربازدید برای میزبانی وب سایتتان است.

با استفاده از سرویس هاست وردپرس مدیریت شده یک پلتفرم امن تر برای وب سایت شما فراهم می شود. شرکت های هاستینگ وردپرس مدیریت شده پشتیبان گیری خودکار را مرتب انجام می دهند، به روز رسانی خودکار وردپرس و تنظیمات امنیتی پیشرفته تر برای محافظت از وب سایت شما.

امنیت وردپرس در مراحل آسان تر

ما می دانیم که بهبود امنیت وردپرس می تواند یک فکر وحشتناک برای مبتدیان باشد. ما در نوین هاست هزاران نفر از کاربران وردپرس خود را در فایروال سخت افزاری امنیتی وردپرس کمک کرده ایم. ما به شما نشان می دهیم که چگونه می توانید امنیت وردپرس خود را فقط با چند کلیک (بدون نیاز به کد نویسی) بهبود بخشید. در پست بعدی به توضیحات این مراحل می پردازیم! پیروز و موفق باشید.