نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: Ttfb بالا و کندی سایت

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    3
    تشکر شده در
    2 پست

106 Ttfb بالا و کندی سایت

سلام دوستان ! مساله که باهاش مواجه شدم و اصلا ازش سر در نمیآر از این قراره که با افزایش بازدید سایت ، بر آن شدیم که سرور مجازی خریداری کنیم و سایت رو منتقل کنیم روش !
    کنترل پنل دایرکت ادمین رو خریداری کردم و روی سررو نصب کردم (DA + Apache_nginx + MariaDB + PHP-FPM7.2) برای اعمال تنظیمات هم از کاستوم بیلد 2 استفاده کردم. بعد از انتقال سایت دیدم که باز شدن سایت خیلی طول میکشه ؛ به این صورت که حدود 5 تا 15 ثانیه مرورگر منتظر میمونه تا اولین بایت رو از سرور دریافت کنه (TTFB) بعد از دریافت اولین بایت حدود 1 ثانیه باقی محتوا دانلود و ران میشه !
    از اونجایی که افزونه کش برای وردپرس نصب کردم ، بعد از باز شدن یک لینک تا مدتی اون لینک با سرعت باز میشه و مشکلی نیست اما برای باز کردن لینک جدید همین مساله تکرار میشه ! حجم دیتابیس سایت هم زیاد نیست و کلا حدود 54 مگابایت هستش !
    نمیدونم چطور میشه ریشه مشکل رو پیدا کرد و مساله رو حلش کرد ، با توجه به این که بعد یک بار باز شد یک لینک سرعت لود بالایی روی اون لینک دارم ؛ فکر میکنم شاید مشکل از php یا mariadb باشه ؛ ولی کدوم یکی از این ها هست و این که چطور میتونم حلش کنم هیچ دیدی ندارم
    متشکر میشم کمک کنید تا مساله رو حلش کنم ؛ ممنونم

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    3
    تشکر شده در
    2 پست

پیش فرض پاسخ : Ttfb بالا و کندی سایت

خوشبختانه تونستم مشکل رو حل کنم ، راه حل رو اینا میگم شاید بدرد بخوره.
    اولین کاری که کردم بنچ مارک Nginx و php رو گرفتم با تست یه روی یه فایل استاتیک بعد یه فایل php بعد ارتباط با دیتابیس ؛ نتیجه رضایت بخش بود و به نظر مشکلی نبود ؛ پس به وردپرس شک کردم ، با نصب یه وردپرس روی یه هاست دیگه دیدم سرعت خیلی خوبه و مشکلی نداره. پس از بابت تنظیمات هاست مطمئن شدم.
    اول افزونه کوئری مانیتور وردپرس رو نصب کردم ؛ این افزونه به شما میگه تولید هر صفحه چقدر طول کشیده و تاخیر ها برای چی هست ، متوجه شدم قالب سایت میخواد تعداد لایک موجود توی شبکه اجتماعی مثل فیسبوک و توئتر رو بگیره ، و چون هاست ما داخل ایران هست نمیتونه و دقیقا تاخیر بارگذاری برای تایم اوت شدن این درخواست هاست. از توی کد قالب این ریکوئست ها رو حذف کردم و همه چی عالی شد.
    ویرایش توسط magape : October 31st, 2018 در ساعت 10:05

4. تعداد تشکر ها ازmagape به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)