نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: مالیات و ارزش افزوده + بیمه + حقوق ( شرکت با مسئولیت محدود )

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض مالیات و ارزش افزوده + بیمه + حقوق ( شرکت با مسئولیت محدود )

سلام خدمت شما اساتید گرامی
    بنده سوالی داشتم با مطالعه انواع تاپیک ها در این رابطه گیج شدم ، خواستم در همون تاپیک های قدیمی موضوع ارسال کنم که نامه بلند بالایی رو نشونم داد و پشیمون شدم و تصمیم گرفتم که یک موضوع جدید بگیرم ، اگر ایجاد این موضوع و راه اندازی بحث تکراری است ، از مدیران انجمن معذرت میخوام و ازشون خواهشمندم تا کمکم کنند.

مسئله : یکی از دوستان شرکتی را با موضوع خدمات کامپیوتر و it به ثبت رسانده بود حدود 3 الی 4 سال پیش و از اون موقع تا حالا فعالیتی نداشتند ، حتی دفتر های کل و روزنامه را هم نگرفته بودند و نه از اداره مالیات اومده بودن سراغشون و نه خودشون رفته بودن ، قرار شد که من بعنوان سهام دار و عضو هیئت مدیره وارد شرکت شوم و موضوع شرکت را به خدمات میزبانی وب تغییر دهیم و خدمات میزبانی وب راه اندازی کنیم که همه کاراش انجام شد ، حتی دفتر های روزنامه و کل رو هم پلمپ شده گرفتیم.الان هزینه هایی را بابت ریسلری پرداخت کردیم و 2 تا مشتری هم داریم و قرار است کارمون رو با یک کمپین تبلیغاتی رسما شروع کنیم الان موضعاتی من رو نگران کرده است که از شما اساتید و با تجربه ها خواهش میکنم راهنمایی کنند :

1 - با این اوصاف که 3 الی 4 سال شرکت فعالیتی نداشته است و نه مالیاتی وجود داشته نه درآمد و نه سودی ، اگر برای تشکیل پرونده کد اقتصادی به اداره مالیات مراجعه کنم ، جریمه میشویم؟
    2 - از بدو ورود من به شرکت ، هزینه هایی بابت ریسلری و ... پرداخت شده است اما بدلیل آنکه کد اقتصادی نداریم فعلا ، فاکتور رسمی از جاهایی که خدمات گرفتیم دریافت نکردیم ، وضعیت ثبت این هزینه ها در دفاتر مالی چی میشه ؟ مالیاتشون چی میشه ؟
    3 - ما هنوز به سود نرسیدیم از قبال درآمد که حقوق رد کنیم ، شنیدم میگن باید بیمه هم اعلام کنیم و حقوق و بیمه برای پرسنل رد کنیم تا به مشکل بر نخوریم ، خوب چیکار کنیم ، ما که الان داریم از جیب میخوریم ، درآمد شرکتمون هم اونقدر نیست که حداقل حقوق را بدیم به خودمون ، قرار گذاشتیم تا 1 سال به درآمدمون برای خودمون دست نزنیم و کارمون رو گشترش بدیم ، چیکار باید بکنم در این رابطه؟

خیلی ممنون میشم پاسخ بدبد.

2. # ADS

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    146
    تشکر تشکر شده 
    400
    تشکر شده در
    277 پست

پیش فرض پاسخ : مالیات و ارزش افزوده + بیمه + حقوق ( شرکت با مسئولیت محدود )

سلام

1 - تا جایی که من اطلاع دارم باید می رفتید ثبت شرکت ها و شرکت رو عدم فعالیت می زدید.

2 - فاکتوری که می گیرید و پولی که پرداخت می کنید باید رسمی باشه و فاکتور رسمی بگیرید و روی فاکتور کد اقتصادی شما و فروشنده مشخص باشه در غیراینصورت اون فاکتور رسمی نیست و نمی تونید به دارایی اعلام کنید.

3 - باید برای بیمه اقدام کنید و کسانی که توی شرکت کار می کنن رو بیمه کنید و اگر نه مامور بیمه سر زده بیاد دفتر رو پلمب می کنه (بیمه شوخی بردار نیست). برای بیمه مهم نیست شما درآمد دارید یا نه.
    مهم اینه باید حق بیمه اتون رو بدید.
    یه بار من رفته بودم همین مورد رو گفتم طرف به من گفت می خواستی شرکت نزنی که درگیر این مسایل بشی.
    IDC EXPERT
    Linux System Administrator , Cloud Administrator

4. تعداد تشکر ها از spark3r به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

ممنونم دوست عزیزم
    میشه مثلا بگیم فقط مدیر عامل داره کار میکنه و کارمند نداریم برای بیمه ؟

عضو انجمن xphost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,168
    تشکر تشکر شده 
    822
    تشکر شده در
    490 پست

مورد اول: شما وقتی به اداره دارایی میرید اگر درامد و فعالیت نداشتید ولی اعلام نکردید
    مشکلی نیست روی دارایی و مالیاتی که براتون تعیین شده اعتراض بزنید و مدارک مبنی بر عدم فعالیت و نداشتن درامد رو ارایه بدید کافیه و مشکل حل میشه
    مورد دوم:نظری دربارش ندارم
    مورد سوم:در صورت اینکه استخدام رسمی نکنید و دوره کاراموزی اعلام کنید نیازی به بیمه نیستش
    بیمه لازمه ولی کسی خر شمارو نمیگیره
    مگه اینکه طرف مدارک پرداخت حقوق از شما داشته باشه و بره اداره کار شکایت کنه ازتون
    بیمه در این وضعیت اصلا منطقی نیستش
    شخصا پدر من در کارخونه هیچ کسیو بیمه نمیکنه
    چون اصلا صرف اقتصادی نداره
    معمولا تا وقتی از کارمند هاتون کسی اعتراض نکنه و گزارش دفترتون رو نده کسی از مامور های بیمه نمیاد
    کارخونه ما تا وقتی پدرم من رو بیمه نکرد
    هیچ ماموری نیومد برای بازرسی
    اینم بدون شما چهاردیوار دفترت اختیار خودته
    نخوای میتونی مامور راه ندی
    مامور بیمه عددی نیست بخواد برای تو تعیین تکلیف کنه
    اگر کسی از کارمند هات ازت شکایت نکنه
    اداره کار و بیمه اصلا وارد داستان نمیشه
    براش اصلا مهم نیست بره در تک تک دفتر ها و کارخونه هارو بزنه
    ایران هاست،قدیمی ترین هاستینگ ایران

7. تعداد تشکر ها از xphost به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    146
    تشکر تشکر شده 
    400
    تشکر شده در
    277 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط moqaniyani نمایش پست ها
    ممنونم دوست عزیزم
    میشه مثلا بگیم فقط مدیر عامل داره کار میکنه و کارمند نداریم برای بیمه ؟
    مدیر عامل شرکت می تونه اسم خودش رو جزو لیست بیمه رد نکنه
    ولی این کار توصیه نمیشه. به هر حال همه دنبال بیمه شدن هستن و یک خوبی اش بازنشستگیش هست.
    در کل چیز بدی نیست.
    IDC EXPERT
    Linux System Administrator , Cloud Administrator

9. تعداد تشکر ها از spark3r به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    86
    تشکر تشکر شده 
    151
    تشکر شده در
    125 پست

سلام
    وقت بخیر
    من خودم به تازگی شرکت زدم

1-بابت مورد اول جریمه میشید اگر شرکت فعالیتی نداشته واقعا فقط یک جریمه بر روی سرمایه میشید - شما وقتی شرکت ثبت کردید داخل اساسنامه ی میزان سرمایه نوشتید که ی جریمه رو اون میخوره ک مبلغ اصن خاص و قابل توجهی نیس

به بیمه حتما مراجعه کن ببین اما برای اینک هزینه هات کمتر شه میتونی میزان حقوق کارمندات رو کمتر بگی یا باهاشون توافق کنی پول بیمه اشون خودشون بدن اما ببین اگر زیرابی بری و بیمه مچتو بگیره بیچاره ای
    اینایی ک میگن بیمه نمیاد سمتت و....ببین اینا چرت و پرته یجوری بیمه و مالیات و بقیه سازمانا یهو میان بالاسرت پلمپ میکنن شرکتتو که واقعا همچیت به باد میره پس سر این مسائل کوتاهی نکن

و مورد بعدی اگر ماموری بیاد راه ندی یا بد صحبت کنی لج میکنه میره و با حکم میاد
    وقتی با حکم بیاد اشکتو در میاره اصنم فرقی نداره مامور بیمه باشه یا مالیات

خلاصه یا فکر زیرابی رفتن و...از سرت بیرون کن یا شرکت رو منحل کن چون از سازمان های مختلفی میان و ازت مبالغی مختلفی بابت باج - جریمه-مجوز یا هرچیزی دریافت میکنن ک پول زوره ولی باید بدی--
    در ثانی شما وقتی میای ریسک میکنی و شرکت میزنی باید بزرگی کلمه شرکت رو درک کنی و حدااقل به اندازه 6 ماه ضرر و زیان تو حسابت پول داشته باشی وگرنه بهتره با همون دفترکار پیش بری نه شرکت

بهرحال امیدوارم ک مشکلاتتون حل بشه و موفق عمل کنید
    یاحق

11. تعداد تشکر ها از mchteh به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

با تشکر از تمامی اساتید و دوستانی که پاسخ دادند ، استفاده بسیار خوبی بردم از مطالبتون

عرضم به حضورتون ، یکی از شرکای ما از کمر به پایین فلج هستند و دارای معلولیت هستند و بعنوان مدیرعامل انتخابش کردیم ، امروز به اداره مالیاتی مراجعه کردیم ، گفتن بعد از ثبت شرکت ، 3 سال معاف از مالیات هستید که قضیه اون 3 الی 4 سالی که فعالیت نداشتیم رفع میشه ، باهاشون صحبت کردیم ، برخورد خوبی داشتند ، البته با مدیر عامل رفتم پیششون که اطمینان پیدا کنند در مورد موضوع معلولیت ، گفتند برای معافیت مالیاتی از بهزیستی نامه بیارید بدید رئیسمون بررسی کنند ، احتمال اینکه از مالیات معاف بشیم وجود داره و در این رابطه اگر کسی از دوستان تجربه دارند ، راهنمایی کنند ممنون میشم.

کلا با شرکا که صحبت کردم ، بهشون گفتم ، بهتر است بصورت کاملا شفاف و از روی اصول پیش بریم تا بعدا مشکلی برای شرکت پیش نیاد بخصوص که هدف ما بلند مدت است و دوست داریم بعد از چند سال کارکردن ، اعتبار شرکت نه تنها در ارگانهای دولتی مثل مالیات و دارایی بلکه پیش مشتریان هم افزایش پیدا کنه ولی امیدوارم ماموریت مالیاتی و ممیزی و بیمه ، بلایی سرمون نیارن که از دور نزدن و درست حسابی عمل کردن پشیمون بشیم ، ما تصمیم داریم که هم کیفیت خوبی ارائه بدیم و هم با ارگان های دولتی صاف و شفاف باشیم تا بعدا خدایی ناکرده مشکلی پیش نیاد ، اگر در رابطه با حقوق ، توافقی میشه عمل کرد و حتما نباید حداقل حقوق که 900 و خورده ای است در سال 96 باشه فکر کنم بتونیم مشکل رو یطوری حل کنیم یا حتی بحث بیمه رو ... بازم اگر بیشتر در این مورد توضیح بدید ممنون میشم.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)