سلام دوستان .

وقت بخیر .

قصد داریم وقتی محصولی در ووکامرس سفارش داده میشود فاکتوری با مشخصات ذیل به مشتری تحویل داده شود :


1- موارد زیر در فاکتورها حتما بایستی دیده شود:
الف) آدرس و تلفن کارخانه، کارگاه، انبار یا شرکتی که محصول از انها خریداری شده است.

ب) موارد معمول هر فاکتور شامل مشخصات محصول خریداری شده، مبلغ جزء، مبلغ کل، مبلغ تخفیف، مالیات و ارزش افزوده، هزینه حمل و نقل، نام-لوگو-آدرس و تلفن پشتیبانی دفتر شرکت و ... رعایت گردد.

ج) تمامی کاربران صرفا برای خرید محصول مورد نظر خود بایستی حتما در سایت ثبت نام کنند.

2- پس از انتخاب محصول و تایید نهایی کاربر جهت خرید، سایت به صورت هوشمند با توجه به 3 پارامتر حجم محصول، وزن محصول و شرایط حمل و نقل محصول و با توجه به لیست خودروهای شرکت باربری طرف قرارداد با شرکت جهت حمل و نقل، به صورت هوشمند خودروی مناسب برای حمل محصول را برای مشتری انتخاب نمایید.

به طور مثال برای محصولی با وزن کمتر از 2 تن که در برابر باران و تابش خورشید مقاوم می باشد خودروی نیسان بدون کاور باربند پیشنهاد گردد و برای محصولی با وزن بیش از 2 تن و کمتر از 6 تن و آسیب پذیر در برابر باران، خودروی کامیونت دارای اتاقک بار انتخاب شود و غیره. بدیعی است لیست خودروهای حمل بار به همراه کلیه مشخصات مورد نیاز جهت انجام درخواست مذکور پیوست خواهد شد.

3- هر فاکتور دارای کد اختصاصی با فرمت مشخص بایستی باشد. به این صورت که تمامی فاکتورهای صادر شده از طرف وب سایت می بایست از طریق کد اختصاصی فاکتورش قابل تفکیک باشد. این کد بایستی در آخرین مرحله خرید صادر گردد که در واقع اعلام کننده اتمام مراحل خرید است.

همچنین موارد زیر الزامی است:
الف) در پایان هر صدور فاکتور و صادر شدن کد اختصاصی فاکتور بایستی یک نسخه از فاکتور برای کارخانه یا شرکتی که محصول از آن شرکت خریداری شده است از طریق ایمیل وب سایت به صورت اتوماتیک ارسال گردد.

ب) حتما پیامکی حامی حداقل اطلاعات الزامی فاکتور صادر شده (مانند شماره فاکتور و آدرس و تلفن کارخانه و ...) برای خریدار ارسال گردد.

ج) یک پیامک حامل حداقل اطلاعات فاکتور صادر شده (مانند شماره فاکتور و آدرس و تلفن کارخانه و ...) به کارخانه یا شرکت تولید کننده یا عرضه کننده محصول خریداری شده ارسال گردد.

د) مطلع سازی شرکت پس از صدور فاکتور از طریق ایمیل

4- در هنگام صدور فاکتور بایستی این مورد در نظر گرفته شود که خرید محصولات مختلف از کارخانه جات، کارگاه ها و انبارهای مختلف با آدرس های متفاوت، بایستی با صدور فاکتورهای متفاوت صورت پذیرد و یا اینکه در این موارد ممانعت از خرید به صورت یکجا به عمل آید.

5- برای مشتریان در فاکتور حق انتخاب حمل و نقل محفوظ گردد. به طوری که مشتریان امکان حمل و نقل محصول خریداری شده با وسیله نقلیه شخصی خود را در هنگام صدور فاکتور داشته باشند. بدیعی است گوشزد این مورد که مسئولیت حمل در این موارد با خود مشتری است، الزامی دیده می شود.

6- حدالمقدور آمار فاکتورهای صادر شده برای هر کارخانه، کارگاه، انبار و یا شرکت ها برای شرکت قابل روئیت باشد.

7- فاکتورها قابل چاپ و پرینت برای مشتریان باشد.

8- در هنگام صدور فاکتور از ابتدایی ترین مراحل تا صدور کد اختصاصی فاکتور (مرحله آخر) روند و مراحل کار به صورت گرافیکی برای خریدار نمایش داده شود. (نمونه موردی وب سایت دیجی کالا)


دوستانی که توانایی انجام تمامی موارد بالا بر روی وب سایت وردپرسی ( ووکامرس ) را دارند از طریق پیغام خصوصی اطلاعات تماس را ارسال کنند .

با تشکر