یا همان Cascading Style Sheet روشی است برای قالب بندی و طراحی اجزای صفحه از قبیل متن، تصویر، زمینه صفحه، کادرها و تقریباً هر چیزی که در طراحی صفحه استفاده می شود بدون استفاده از کدهای HTML. از طریق این استایل شیتها می توانیم از دوباره نویسی کدهای HTML که باعث مشکل شدن کد نویسی و همچنین کند شدن سرعت بارگذاری صفحه در اینترنت می شود جلوگیری کنیم. با اینکه نرم افزارهای زیادی برای ساخت و یا ویرایش فایل های CSS و جود دارد اما شما می توانید رو این برنامه حساب خاصی باز کنید . یکی از برنامه های تخصصی و قدرتمند برای ویرایش CSS می باشد . در این نسخه جدید تقریبا تمامی امکاناتی را که برای ساخت و یا ویرایش یک فایل CSS لازم دارید را دارا می باشد .Rapid CSS 2008 یکی از بهترین نرم افزارهای موجود برای ویرایش فایل CSS می باشد . غلط یابی در بین متن css یکی از قابلیت های این برنامه می باشد . به دوستانی که با style sheet سرو کار دارند توصیه می شود که از این برنامه برای ویرایش و یا ساختن style sheet استفاده کنند . دوستانی که تا بحال با این نوع برنامه ها کار نکرده اند ناراحت نباشند ،کار کردن با این برنامه خیلی ساده می باشد که این یکی از مهم ترین قایلیت های این برنامه می باشد .

Blumentals Rapid CSS نام نرم افزاری می باشد که به وسیله آن قادر خواهید بود تا تمامی اعمال مختلف برنامه نویسی CSS و کدنویسی آن را در محیط ویرایشگر آن انجام دهید. در این نرم افزار کاربران به راحتی کدنویسی را انجام می دهند و نرم افزار با رنگی نمودن کدها و دسته بندی آن ها بر این اساس و همچنین مرتب سازی نوی چینش کدها به کاربران در امر کدنویسی کمک شایانی می کند.. این نرم افزار در امر خطایابی و رفع مشکلات املایی در کدنویسی نیز به کاربران یاری می رسانند. این نرم افزار محصولی از شرکت Blumentals Software می باشد.


از ویژگی های این نرم افزار می توان به موارد زیر اشاره نمود:

- دارای یک ویراشگر متن و کد پیشرفته

- پشتیبانی از کدنویسی به زبان های XHTML , HTML

- مشخص نمودن خطاهای تایپی با رنگی نمودن آن ها در کد زبان های HTML و CSS

- قابلیت نمایش کدهای CSS

- توانایی چک کردن و فعال بودن کدهای CSS

- ذخیره و باز کردن فایل از ftp

- Compressor کردن فایل CSS

- سرچ و Replace در متن فایل

- چک کردن css و غلط یابی آن

- نمایش فایل html

و … .

With Rapid CSS Editor you can quickly and easily create and edit cascading style sheets of any size and complexity. You can write the style sheet code manually or let the program do it for you. In each case it is easy because of the many helpful features, including auto complete, code inspector and CSS checker. Results are shown instantly with the built-in preview. Rapid CSS Editor is designed to save you time and make your job easier.

Homepage:
لینک دانلود :
لینک دانلود کمکی :