صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 15

موضوع: Phpیا java

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    8
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

پیش فرض Phpیا java

بنظرتون اگه کسی جاوا رو خوب یاد بگیره میتونه به عنوان یه وب کار و درکنارش اندروید کار بدرخشه؟ یعنی ارزششو داره جای یادگیری پی اچ پی جاوا رو کامل یادبگیرم (یعنی فریم ورکای جی اس اف struts) بنظرتون تو ایران جاوا اونم برای وب برد داره؟

عضو جدید vahid03 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    58
    تشکر تشکر شده 
    126
    تشکر شده در
    78 پست

پیش فرض پاسخ : Phpیا java

این دو هرگز نمی تونند جای همو بگیرند شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک نیاز شما رو رفع میکنه مثلا اگه تمایل دارید یک برنامه نویس اندروید باشید جاوا یاد بگیرید یا یک برنامه نویس وب باید php یادبگیره/.

اینو در نظر بگیرید شما وقت و انرژی اینو به تنهایی نمیتونید داشته باشید که در کار یک پروژه هم کار جاواشو انجام بدی و هم کارphp شو باید یاد بگیریم گروهی کار کنیم اگه بخواید روی دو زبان تمرکز کنید یه موقع به خودتون میاد میبینید چند ساله دارید فقط یاد میگیرید و نتونستید یک پروژه کار آمد تولید کنید.

من به شخصه php رو دوست دارم و یادگیری مفاهیمش هم کمتر از سه ماه وقتتون رو میگیره ولی کسب تجربه سالها زمان میبره.
    The more you trust God , the more he amazes you
    -----------------------------

3. تعداد تشکر ها ازvahid03 به دلیل پست مفید

عضو انجمن starting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    612
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    245 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid03 نمایش پست ها
    این دو هرگز نمی تونند جای همو بگیرند شما باید تصمیم بگیرید که کدام یک نیاز شما رو رفع میکنه مثلا اگه تمایل دارید یک برنامه نویس اندروید باشید جاوا یاد بگیرید یا یک برنامه نویس وب باید php یادبگیره/.

اینو در نظر بگیرید شما وقت و انرژی اینو به تنهایی نمیتونید داشته باشید که در کار یک پروژه هم کار جاواشو انجام بدی و هم کارphp شو باید یاد بگیریم گروهی کار کنیم اگه بخواید روی دو زبان تمرکز کنید یه موقع به خودتون میاد میبینید چند ساله دارید فقط یاد میگیرید و نتونستید یک پروژه کار آمد تولید کنید.

من به شخصه php رو دوست دارم و یادگیری مفاهیمش هم کمتر از سه ماه وقتتون رو میگیره ولی کسب تجربه سالها زمان میبره.
    با جاوا میشه هم سمت وب بود هم اپلیکیشن ارایه داد برای تمام پلتفرم ها
    php شما رو بشدت محدود میکنه
    البته کسیکه جاوا کار باشه یادگیری php براش 7 روز زمان لازم داره
    php یک سر ماجراست و فرونت ایندها 10 سر دیگه
    شما باید مشخص کنید میخواید بک اند کار باشید یا فرونت اند کار این تصمیم راه شما رو مشخص میکنه + امکان نداره یک فرد همزمان بک اند کار خوبی باشه و فرونت ایندم حرفه ای باشه دقیقا مثل استعداد ریاضی هست و هنر و دیده باشید عموما مخ های ریاضی هنرمندهای خوبی نیستند...
    -----

5. تعداد تشکر ها از starting به دلیل پست مفید

عضو جدید vahid03 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    58
    تشکر تشکر شده 
    126
    تشکر شده در
    78 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط starting نمایش پست ها
    با جاوا میشه هم سمت وب بود هم اپلیکیشن ارایه داد برای تمام پلتفرم ها
    php شما رو بشدت محدود میکنه
    البته کسیکه جاوا کار باشه یادگیری php براش 7 روز زمان لازم داره
    php یک سر ماجراست و فرونت ایندها 10 سر دیگه
    شما باید مشخص کنید میخواید بک اند کار باشید یا فرونت اند کار این تصمیم راه شما رو مشخص میکنه + امکان نداره یک فرد همزمان بک اند کار خوبی باشه و فرونت ایندم حرفه ای باشه دقیقا مثل استعداد ریاضی هست و هنر و دیده باشید عموما مخ های ریاضی هنرمندهای خوبی نیستند...
    لطفا محدودیت های که php ایجاد میکنه شرح بدید. همچنین راه حل های جاوایی برای این محدودیت ها رو هم بفرمایید ( سمت سرور )
    The more you trust God , the more he amazes you
    -----------------------------

7. تعداد تشکر ها ازvahid03 به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    524
    تشکر تشکر شده 
    1,363
    تشکر شده در
    624 پست

لطفا محدودیت های که php ایجاد میکنه شرح بدید. همچنین راه حل های جاوایی برای این محدودیت ها رو هم بفرمایید ( سمت سرور )
    AI, Machine learning, Deep Learning, Data analysis, Multi Threading, ....

PHP زبانی برای دسته خاصی از سرویس ها هست
    حالا اگر از این سرویس ها استفاده زیادی در سطح وب میشه دلیل بر این نیست که PHP محدودیتی ایجاد نمی کنه.

به ساده ترین حالت ممکن میشه گفت PHP از دسته زبان هایی نیست که توانایی ایجاد پیشرفت های چشمگیر رو داشته باشه اما در طرف مقابل جاوا جزوی از دسته زبان هایی هست که توانایی ایجاد پیشرفت رو داره. فراموش نکنید که پیشرفت رو عده کمی رقم می زنند و اکثرا دنباله رو هستند.

اگرچه مدتی هست که برای پیاده سازی سرویس های پیشرفته و نو استفاده خیلی کمتری از جاوا میشه ولی به هر حال PHP در مقایسه با جاوا در زمینه محدودیت هایی که دارند اصلا قابل مقایسه نیست.

سعی کنید زبان هارو بر اساس کاربردشون ببینید

9. تعداد تشکر ها ازnavid2zp به دلیل پست مفید

عضو انجمن starting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    612
    تشکر تشکر شده 
    371
    تشکر شده در
    245 پست

الان بحث سمت سرور نیست بحث سر زبان کاربردی هست برای هم سرور هم موبایل
    محدودیت در ارایه خدمات تحت پلتفرم های متفاوت هست نه لزوما نه کاربرد سمت سروری (که از نظر من فقط سمت سرور بخوایم حساب کنیم php کفایت میکنه البته نه لزوما برای هر کاری{بازیهای آنلاین و سرویس های مدیریت فایل و آپلود و سرویس های ابری اصلا عقلانی نیست با php ران بشند}

پ.ن: به سوال استارتر در پست اول رجوع کنید و نیازش رو ببینید ایشون قصد ارایه خدمات در موبایل اپلیکیشن هم داره و با جاوا میتونه هم تحت وب کار کنه هم سمت اندروئید اما با php فقط محدود هست به سمت سرور

بشخصه خودم میخواستم الان شروع کنم. پایتون 3 و Node.js کار میکردم چون دنیای امروز دیگه دنیای سایت داری به معنای قدیم نیست ارتباطات فرق کرده و....
    بطور کلی کسی که میخواد سمت کاری بیاد بهتره اهدافش رو مشخص کنه
    1. ورود سریع به بازار کار ( خب بهتره php کار کنه تا بتونه برای وردپرس و.. خدمات بده)
    2.حرفه ای شدن در دنیای برنامه نویسی با چاشنی صبر: خب بهتره با سی ++ یا جاوا شروع کنه و بعد اینقدر شناخت پیدا میکنه که طی یکروز تشخیص بده چی برای چه کاری خوبه

یاحق*/
    ویرایش توسط starting : May 19th, 2018 در ساعت 05:15
    -----

عضو انجمن Oscar آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    199
    تشکر تشکر شده 
    169
    تشکر شده در
    117 پست

جاوا توی وب زیاد مرسوم نیست و معایب خودش رو داره اما میتونید برای اندروید ازش استفاده کنید
    برای وب php پیشنهاد میشه
    کلا سعی کنید توی یک زمینه کار کنید، اینکه همزمان هم توی اندروید و هم توی وب حرفه ای بشید محال نیست اما سخته!
    طراح رابط کاربری و برنامه نویس وب

12. تعداد تشکر ها ازOscar به دلیل پست مفید

عضو انجمن data20 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    121
    تشکر تشکر شده 
    151
    تشکر شده در
    106 پست

کلا سلیقه ای هستش اگر Java کار باشید میتونید وب با JSP بیارید بالا البته در ایران خیلی عامه پسند نیست
    If you do what you've always done, you'll always get the same result
    Life is too short to be normal ! Stay Weird

14. تعداد تشکر ها از data20 به دلیل پست مفید

عضو انجمن miladtnt آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    219
    تشکر تشکر شده 
    376
    تشکر شده در
    275 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط programmer76 نمایش پست ها
    بنظرتون اگه کسی جاوا رو خوب یاد بگیره میتونه به عنوان یه وب کار و درکنارش اندروید کار بدرخشه؟ یعنی ارزششو داره جای یادگیری پی اچ پی جاوا رو کامل یادبگیرم (یعنی فریم ورکای جی اس اف struts) بنظرتون تو ایران جاوا اونم برای وب برد داره؟

دوست عزیز تو دنیای برنامه نویسی بهتون توصیه میکنم "میشه" ها رو کنار بزارید !

با جاوا هم میشه فلان کارو کرد با php هم میشه فلان کارو کرد...

اما برای موفقیت این زبان ها باید تو جایی استفاده شوند که تخصصی هستند نه "میشه..." !

برای وب قطعا php توصیه میکنم برای اندروید جاوا

جاوا برای درامد زایی توی وب به صرفه نیست ! (مخصوصا استارت اپ های کوچک) یا باید توی شرکت خاصی باشید که با جاوا وب کار میکنن یا بیخیالش شید !

16. تعداد تشکر ها از miladtnt به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    8
    تشکر تشکر شده 
    1
    تشکر شده در
    تشکر شده 1 بار در 1 پست

دقیقا نگرانی من سر اینه ک نشه برای همین تصمیمی ک الان روش فکر میکنم اینه با توجه به اینکه قبلا کمی پی اچ پی کار کردم و به بیسش آشنایی دارم و جاوام تا شی گرایی(اخر مبحث اینترفیس) کار کردم
    اومدم گفتم اندرویدو بذارم کنار فعلا (قبلا سی پلاس پلاس هم تا اول شی گرایی کار کردم ) و جاوا رو از کتاب دایتل به شکل آموزشی میخونم(مثلا روزی 2 3 ساعت)تا کتابشو تموم کنم و چون پایه پی اچ پی خوبی دارم اونو درکنارش بخونم و بعد اتمامش پروژه ای کار کنم با سرعت بیشتر درکنار همه اینا اچ تی ام ال سی اس اس هم باشه دیگه (اینارو قبلا بلد بودم الان یادم رفته) بنظرتون شدنیه تو سه ماه تابستون؟
    ویرایش توسط programmer76 : May 18th, 2018 در ساعت 08:32

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)