صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 38 , از مجموع 38

موضوع: درخواست اموزش مجازی سازی vmware و kvm و mikrotik و و کلا نصب و راه اندازی

عضو جدید erfan777 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست اموزش مجازی سازی vmware و kvm و mikrotik و و کلا نصب و راه اندازی

بله به صورت خصوصی
    من حقوق سازمانی رو گفتم
    اما شما به طور مثال پزشک کلینیک ارتش جراحی انجام میده با 100 هزارتومن!!
    حرف من این هست که به هیچ عنوان این رقمهایی که دوستان میگن در سازمانها پرداخت نمیشه
    و طبیعتا وقتی در سارمانها نمیتونن حقشون رو بگیرن
    نباید از افراد دیگه در قالب اموزش یا رفع مشکل یا ...طلب این مبالغ کذایی رو بکنن
    چون کسی همچین مبالغی پرداخت نخواهد کرد و طبیعتا بیکار میمونن
    نمونه عارض شدم که پشتیبان یک هاستینگ کلا داره 1 تومن ماهی حقوق میگیره.

طمع را نبايد كه چندان كني --- كه صاحب كرم را پشيمان كني !

ما حصل صحبت من این هست
    ویرایش توسط erfan777 : October 10th, 2018 در ساعت 18:16

2. # ADS

عضو انجمن ourweb آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,327
    تشکر تشکر شده 
    2,889
    تشکر شده در
    1,999 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست اموزش مجازی سازی vmware و kvm و mikrotik و و کلا نصب و راه اندازی

شما دامنه جستجو رو افزایش بده به این انجمن محدود نباش الان بزن اموزش نصب vmwaer esxi ببینید چقدر آموزش میاد از ۰ توضیح داده در مورد میکروتیک هم همینطور یک سایت بهت میدم اونجا اموزش از ۰ تا ۱۰۰ هست بصورت فیلم هست میخرید و آموزش میبینید

https://tosinso.com/
    شما نیاز نیست اینجا به کسی پول بدی برو قانونی بخر نگاه کن بهتره تا بیایید بگید توهم زیاد دانستن این زشته من همین الانش ۱۲ سال سابقه دارم تو این حوزه خیلی های دیگه هم هستن که خیلی بیشتر از من سابقه دارن این کلمه زشته واقعا
    وب سایت : www.irhosting24.com
    تلگرام : OURWEB@ - تلفن تماس : موبایل : 09999978820

عضو جدید persian0568 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    22
    تشکر شده در
    18 پست

دوست عزیز

من پیشنهاد میکنم به کلاس اموزشی برید و دوره های network+ و دوره های ccna و میکروتیک و مجازی ساز و ماکروسافت رو بگذرونید.جای هم که پیشنهاد میکنم سازمان صنعتی (جنوب) هست که خودم داخل شیراز کلاس هاش رو رفتم و شیراز هم شعبه داشته.هم راهنمای میکنن هم میتونی چارت اموزشی رو ببینی و سر فصل ها رو نگاه کنی هر کدوم رو که به نسبت کارت خواستی ادامه بدی.ولی پشنهادم این بود که دوره جامعه شبکش که شامل مواردی که گفتم هست رو بری تا کل قضیه دستت بیاد و برای برای تخصص بیشتر هر کدوم رو خواستی ادامه بدی.و اگه بپرسی هم احتمالا جای برای کار اموزی پیدا میکنی و در حین کلاس ها که خودشون هم عملی داخلش هست شما هم بیرون عملی کار میکنی و بیشتر تجربه پیدا میکنی و اگه ی وقت سوال تخصصی داشتی خیلی از دوستان هستن که راهنمای میکنند و جواب رو میگن بهتون اینجوری هم شما میدونی چقدر هزینه میدی هم از 0 شروع میکنی و 100 هم که وجود نداره (چون بحث شبکه اینقدر گسترده هست که فکر نکنم کسی در دنیا حتی بتونه بگه من در یک بخشش 100 هستم چه برسه به بقیش)
    البته اختیار دسته شما هست ولی به نظرم امد این روش بهتر هست و گفتم پیشنهاد بدم.وقتی شما سر نخ رو بدست بیاری میتونی داخل همون نت چه فارسی چه خارجی بگردید و جواب سوالاتتون رو بپرسید و بقول یکی از دوستان که گفت 70 درصد شبکه تجربی هست کم بیراه نگفته چون یک سری ارور ها و مشکلات در کار پیشمیاد که حتی خود شرکتهای سازنده سیسکو یا میکروتیک یا ماکروسافت اصلا زنگ بزنی بپرسی هم جوابی براش ندارن و شما باید اینقدر بالا و پایین کنی تا بتونی مشکل رو حل کنی (این رو به چشم هم دیدم هم برام پیش امده که حتی به پشتیبانی هم گفتیم و جوابی نداشته) بیرون هم کار اموزی کنی دیگه میشه گفت راه افتادی .

(الیته این موضوع به من ربطی نداره فقط جهت اطلاع میگم و قصد دفاع از هیچ کدوم رو ندارم.) فقط در مورد نرخ که شما داشتی میپرسیدی ، این جور کار ها بر اساس نرخ نامه صنف هست که اگه داخل اینترنت سرچ بزنی {نرخ نامه شبکه سال 97} تقریبا برای یک فوق تخصص شبکه همون ساعتی 250-260 هزار تومان هست{البته بر اساس کارش بیشتر هم میشه برای یک ساعت).این نرخ برای کسی هست که قرار دادی یا خصوصی کار میکنه نه کسی که کارمندی و اداره ای هست.این دوتا از هم جدا هست چون منی که خصوصی کار میکنم طبق نرخ نامه هزینه رو میگیرم ولی وقتی برم برای یک شرکت کار کنم حقوق کار مندی میگیرم حالا چه کار کنم چه نکنم.و یک بحثی هم که هست متاسفانه داخل ایران هست که شما بری دکتر و دکتر بهت بگه 500 هزار تومن بده برای عمل 10 دقیقه ای {خودم عمل چشم انجام دادم کل زمان عمل 20 دقیقه بود 1.5 میلیون پام در امد} هیچکس نمیگنه چرا دکتر برای 20 دقیقه این هزینه رو گرفت چرا ؟؟؟ چون همه میگن بلد هست یا میگن با جون ادمی سر و کار داره.ولی داخل کشور های پیشرفته و صنعتی این مهندس هست که دارامد بیشتری رو داره .مثلا شما داخل نرخ نامه رو نگاه کنی فکر کنم نصب (فقط نصب حتی کانفیگ هم نه) vmware esxi رو زده فکر میکنم 800 هزار تومن.الان شما بری اموزشش رو داخل نت بخونی یا کلاسش رو بری کل این کار 15 دقیقه هم برای کسی که بلد هست طول نمیکشه(از ویندوز زودتر نصب میشه) ولی اگه بگی 800 هزار تومن کارفرما میگه مگه بیل زدی برای 15 دقیقه اینقدر میخوای و چون متاسفانه بعضیا ارزش کارشون رو پایین میارن مجبوری 100 تومن بگیری ! ولی دکتر چی ؟ هر چقدر بگه کسی نمیگه بیل میزنه یا نه پولش رو بهش میدن.در مورد 60 میلیون هم داخل همین ایران خودمون شرکت های هستن که برای سر مهندس اصلی بله راحت این مبلغ رو میدن چون طرف میبینی نصف شبکه بانک مرکزی دستش هست و اگه مشکلی پیش میاد شاید نصف یا حتی کل سیستم بانکی کشور برای چند ساعت دچار مشکل بشه {حالا قسمت ارتباط با خارج هیچی }(ببخشید طولانی شد فقط خواستم جریان قیمت رو توضیح بدم)
    موفق باشید.
    ویرایش توسط persian0568 : October 10th, 2018 در ساعت 18:55

5. تعداد تشکر ها ازpersian0568 به دلیل پست مفید

عضو انجمن NetworkFA آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    67
    تشکر تشکر شده 
    685
    تشکر شده در
    488 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط persian0568 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من پیشنهاد میکنم به کلاس اموزشی برید و دوره های network+ و دوره های ccna و میکروتیک و مجازی ساز و ماکروسافت رو بگذرونید.جای هم که پیشنهاد میکنم سازمان صنعتی (جنوب) هست که خودم داخل شیراز کلاس هاش رو رفتم و شیراز هم شعبه داشته.هم راهنمای میکنن هم میتونی چارت اموزشی رو ببینی و سر فصل ها رو نگاه کنی هر کدوم رو که به نسبت کارت خواستی ادامه بدی.ولی پشنهادم این بود که دوره جامعه شبکش که شامل مواردی که گفتم هست رو بری تا کل قضیه دستت بیاد و برای برای تخصص بیشتر هر کدوم رو خواستی ادامه بدی.و اگه بپرسی هم احتمالا جای برای کار اموزی پیدا میکنی و در حین کلاس ها که خودشون هم عملی داخلش هست شما هم بیرون عملی کار میکنی و بیشتر تجربه پیدا میکنی و اگه ی وقت سوال تخصصی داشتی خیلی از دوستان هستن که راهنمای میکنند و جواب رو میگن بهتون اینجوری هم شما میدونی چقدر هزینه میدی هم از 0 شروع میکنی و 100 هم که وجود نداره (چون بحث شبکه اینقدر گسترده هست که فکر نکنم کسی در دنیا حتی بتونه بگه من در یک بخشش 100 هستم چه برسه به بقیش)
    البته اختیار دسته شما هست ولی به نظرم امد این روش بهتر هست و گفتم پیشنهاد بدم.وقتی شما سر نخ رو بدست بیاری میتونی داخل همون نت چه فارسی چه خارجی بگردید و جواب سوالاتتون رو بپرسید و بقول یکی از دوستان که گفت 70 درصد شبکه تجربی هست کم بیراه نگفته چون یک سری ارور ها و مشکلات در کار پیشمیاد که حتی خود شرکتهای سازنده سیسکو یا میکروتیک یا ماکروسافت اصلا زنگ بزنی بپرسی هم جوابی براش ندارن و شما باید اینقدر بالا و پایین کنی تا بتونی مشکل رو حل کنی (این رو به چشم هم دیدم هم برام پیش امده که حتی به پشتیبانی هم گفتیم و جوابی نداشته) بیرون هم کار اموزی کنی دیگه میشه گفت راه افتادی .

موفق باشید.
    آقای شهبازیان یکی از اساتید قدیمی ، بین المللی و خوب میکروتیک هستند

تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

ممنون از لطفت اما من این سایت رو قبلا یکی از دوستان معرفی کرده بود و من هم سر جمع قیمتهاشو برای vmware دیدم نهایت به 200 تومن میرسید
    27 ساعت آموزش 200 تومن نه اینکه 1 ساعت آموزش به قول دوستان 260 تومن!!!
    باید همین کار رو بکنم
    ولی اینکه شما میگی سوال تخصصی کنی جواب میدن هم اشتباه هست
    من شما رو عرض نمیکنم ولی خود من 3 روز پیش یه تاپیک گذاشتم 1 نفر ازین افرادی که میگی جواب من رو نداد!!
    شما میتونی خودتم ببینی سوال من رو
    هدف این انجمن طبیعتا رفع مشکل و آموزش هست نه بازاری واسه دادن قیمتهای نجومی به فردی که مساعدت میخواد!
    شما این لینک سوال من رو ببین!
    1 نفر جواب لطف کرده و جواب داده
    ولی به محض ایجاد یه تاپیک برای خرید یا ....100 نفر جواب میدن!

http://www.webhostingtalk.ir/showthread.php?t=203895

شما خودت قضاوت کن

وجدان تنها محکمه ای هست که نیاز به قاضی نداره .
    در خصوص توهم زیاد دانستن هم در پایین علتشو برای دوستمون مینویسم
    چون اینجا بنویسم زیاد میشه

- - - Updated - - -

- - - Updated - -
    ویرایش توسط erfan777 : October 11th, 2018 در ساعت 15:45

تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

دوست عزیز در ابتدای صحبتم عرض کنم که واقعا انسان شریفی هستید و لطف کردین سوال قبل من هم در تاپیک جواب دادین
    متن زیباتون رو خوندم و من کاملا موافقم با صحبتتون
    دقیقا همین هست و من میخوام تخصصی دنبال کنم یه داستانی از زندگیم هست که براتون میگم چون احساس کردم سو تفاهم شده واسه دوستاتون ازینکه من عرض کردم ارشد مکانیک خوندم.بر عکس این صحبت من هیچ جنبه خودنمایی یا ...نداشت چون شما الان بری تو ایستگاه اتوبوس داد بزنی سلام دکتر! همه برمیگردن نگاهت میکنن.علتشم این هست که مدارک بی ارزش شده.اما من باز هم تاکیدم بر آموزش آکادمیک هست در کنار کار عملی.همونطور که خودتون فرمودین این دانش گستره زیادی داره و نمیخوام محدود به استفاده تجربی باشم.
    داستانم ازین قرار بود که من سال 85 دانشگاه فردوسی رشته کامپیوتر(نرم افزار) قبول شدم (it علم جدیدی بود و اصلا هم نمیدونستم دقیق چی هست!!) و من نرفتم رشته کامپیوتر چون اون زمان میگفتن آخرش باید بشینی cd رایت کنی!! وارد رشته مکانیک شدم به خاطر اسم و عنوانش و مسیری افتادم که ادامه دادمش!
    الان دارم میبینم علم داره به سمت دنیای مجازی و برنامه نویسی و شبکه و .....جلو میره و درآمد تو این شاخه بیشتره --> (اشتباه و رفتن دنبال عنوان رشته که علتش خانواده هم بود! )
    شاید باورتون نشه ولی گفتن 12 ساله بعضی از دوستان تجربه دارن ولی خود من زمان یاهو 360 وی پی اس ویندوزی میفروختم!اما جوان بودم و خام و دنیا رو محدود به اسم و نام رشته میدیدم
    نمیگم در شاخه مکانیک کار نیست!!هست. اما علاقه من به کامپیوتر و شبکه و حتی هک بود در اون زمان (مثلا با بوت کردن فردی در یاهو خیلی خوشحال میشدم!(عرض کردم جوان و خام بودم و دنیای کوچکری داشتم.
    دنیای 0 و 1 دنیای قشنگتری هست اما دوستان گفتن فوق تخصص شبکه ساعتی 260 تومن میگیره.
    خوب چه ملاکی برای تمیز و تشخیص کاربر معمولی که تجربی کار کرده و فوق تخصص شبکه هست؟!
    اگر به مدرک آکادمیک باشه که خودتون میفرمایید 70 درصد تجربی هست. پس مدرک هم اگر ندن ملاک تشخیص کاربری و تخصص و فوق تخصص چی میتونه باشه؟!
    منظور حرف بنده این هست فردی فوق تخصص شبکه هست که کلا یا توی ایران نادر هست و وجود خارجی نداره
    یا اینکه اگر هست و مدرک مثلا دکترای این شاخه رو داره کاملا ساعتی 260 هزار تومن حلالش هست و من هم اگر داشتم میدادم با کمال میل
    اما احساس بنده میگه الان بچه 14 ساله هم که تحصیلاتی در این شاخه نداره خودشو فوق تخصص میدونه!تاکید میکنم احساسم میگه(باز دوستان جبهه نگیرن)
    در پایان حرفم اشاره کنم بسیاری ازین نرم افزارهایی که من و دوستان داریم استفاده میکنیم : (اعم از vmware,mikrotik,kvm , ....) اینها ساخته و ایجاد شدن و ما کاربرهایی هستیم که داریم استفاده میکنیم.بنابراین نمیتونیم ادعا کنیم تخصصی در این حیطه داریم.چون نرم افزار ها رو شخص یا اشخاص دیگه ای ساخته و پرداخته و ما استفاده میکنیم
    علم این مبحث در ایران محدود هست یا حداقل من اینجوری دیدم و افراد نه به صورت تخصصی بلکه تجربی و آزمون و خطا در کرسی استادی نشستن و مبالغ کذایی درخواست میکنن
    جسارت به دوستان انجمن نباشه کلا در جامعه رو عرض میکنم
    شاد و موفق و موید باشی دوست من
    و ممنون ازینکه در تایپک قبل به من کمک کردید سوالم رو در اون تاپیک ادامه
    ویرایش توسط erfan777 : October 11th, 2018 در ساعت 18:32

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    50
    تشکر تشکر شده 
    382
    تشکر شده در
    251 پست

500میلیون میگیرم یادت میدم نداری گدایی نکن برو از همون روحانیت بگیر بگو چرا منابع رو فی لتر میکنه چرا همش گرونیه و بی ثباته وضعیت و....گرفتی؟
    طرف چشاش عینکی نشده یا عملو ... مفت بیاد برات یاد بده هر اندازه بدی همون اندازه اش میخوری نداری برو تو مسجد گدایی بکن عین همون اخوندا که روزی واسه یه اشک در اوردن 10 20 میلیون میگیرن

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط erfan777 نمایش پست ها
    دوست عزیز در ابتدای صحبتم عرض کنم که واقعا انسان شریفی هستید و لطف کردین سوال قبل من هم در تاپیک جواب دادین
    متن زیباتون رو خوندم و من کاملا موافقم با صحبتتون
    دقیقا همین هست و من میخوام تخصصی دنبال کنم یه داستانی از زندگیم هست که براتون میگم چون احساس کردم سو تفاهم شده واسه دوستاتون ازینکه من عرض کردم ارشد مکانیک خوندم.بر عکس این صحبت من هیچ جنبه خودنمایی یا ...نداشت چون شما الان بری تو ایستگاه اتوبوس داد بزنی سلام دکتر! همه برمیگردن نگاهت میکنن.علتشم این هست که مدارک بی ارزش شده.اما من باز هم تاکیدم بر آموزش آکادمیک هست در کنار کار عملی.همونطور که خودتون فرمودین این دانش گستره زیادی داره و نمیخوام محدود به استفاده تجربی باشم.
    داستانم ازین قرار بود که من سال 85 دانشگاه فردوسی رشته کامپیوتر(نرم افزار) قبول شدم (it علم جدیدی بود و اصلا هم نمیدونستم دقیق چی هست!!) و من نرفتم رشته کامپیوتر چون اون زمان میگفتن آخرش باید بشینی cd رایت کنی!! وارد رشته مکانیک شدم به خاطر اسم و عنوانش و مسیری افتادم که ادامه دادمش!
    الان دارم میبینم علم داره به سمت دنیای مجازی و برنامه نویسی و شبکه و .....جلو میره و درآمد تو این شاخه بیشتره --> (اشتباه و رفتن دنبال عنوان رشته که علتش خانواده هم بود! )
    شاید باورتون نشه ولی گفتن 12 ساله بعضی از دوستان تجربه دارن ولی خود من زمان یاهو 360 وی پی اس ویندوزی میفروختم!اما جوان بودم و خام و دنیا رو محدود به اسم و نام رشته میدیدم
    نمیگم در شاخه مکانیک کار نیست!!هست. اما علاقه من به کامپیوتر و شبکه و حتی هک بود در اون زمان (مثلا با بوت کردن فردی در یاهو خیلی خوشحال میشدم!(عرض کردم جوان و خام بودم و دنیای کوچکری داشتم.
    دنیای 0 و 1 دنیای قشنگتری هست اما دوستان گفتن فوق تخصص شبکه ساعتی 260 تومن میگیره.
    خوب چه ملاکی برای تمیز و تشخیص کاربر معمولی که تجربی کار کرده و فوق تخصص شبکه هست؟!
    اگر به مدرک آکادمیک باشه که خودتون میفرمایید 70 درصد تجربی هست. پس مدرک هم اگر ندن ملاک تشخیص کاربری و تخصص و فوق تخصص چی میتونه باشه؟!
    منظور حرف بنده این هست فردی فوق تخصص شبکه هست که کلا یا توی ایران نادر هست و وجود خارجی نداره
    یا اینکه اگر هست و مدرک مثلا دکترای این شاخه رو داره کاملا ساعتی 260 هزار تومن حلالش هست و من هم اگر داشتم میدادم با کمال میل
    اما احساس بنده میگه الان بچه 14 ساله هم که تحصیلاتی در این شاخه نداره خودشو فوق تخصص میدونه!تاکید میکنم احساسم میگه(باز دوستان جبهه نگیرن)
    در پایان حرفم اشاره کنم بسیاری ازین نرم افزارهایی که من و دوستان داریم استفاده میکنیم : (اعم از vmware,mikrotik,kvm , ....) اینها ساخته و ایجاد شدن و ما کاربرهایی هستیم که داریم استفاده میکنیم.بنابراین نمیتونیم ادعا کنیم تخصصی در این حیطه داریم.چون نرم افزار ها رو شخص یا اشخاص دیگه ای ساخته و پرداخته و ما استفاده میکنیم
    علم این مبحث در ایران محدود هست یا حداقل من اینجوری دیدم و افراد نه به صورت تخصصی بلکه تجربی و آزمون و خطا در کرسی استادی نشستن و مبالغ کذایی درخواست میکنن
    جسارت به دوستان انجمن نباشه کلا در جامعه رو عرض میکنم
    شاد و موفق و موید باشی دوست من
    و ممنون ازینکه در تایپک قبل به من کمک کردید سوالم رو در اون تاپیک ادامه
    اشتباه به عرضت رسوندن اخوندی ماهی تا 800میلیونم هست هزینه هاش راننده هم داری و محبوبم هسی و هرچی بخوایی داری تو ایران برو همون اخوندی بخور بخواب حرام کن حلال کن
    ویرایش توسط gdfire : October 11th, 2018 در ساعت 19:24

تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

خوب طبیعتا شما با این طرز بیانت عزیز مخاطب بنده نیستی
    من به مسایل سیاسی کار ندارم
    این انجمن در زمینه علمی هست نه حوزه و روحانیت
    من ارتباط این موضوع رو با کشوندن بحث به اینجا رو نمیفهمم
    اولا عفت کلام داشته باش و از لغت گدایی استفاده نکن برادر من چون گدایی شرف داره به --> حروم خوری <--
    در ثانی شما سرمایه کل زندگیت 500 میلیون هست که 500 میلیون واسه آموزش بخوای؟!
    بنده این پول رو نمیدم و نخواهم داد و بعید میدونم شما در کل زندگیت همچین رقمی رو از نزدیک دیده باشی
    اساتیدی هستند به مراتب خبره تر و با مهارتهای بیشتر (و تاکید میکنم آکادمیک تر از شما )که طبیعتا شما که اوستای تجربی هستی (البته بعید میدونم حتی بدونی vmware چی هست!!!) با این طرز برخوردت در جایگاه اینها نیستی برادر من اما چنین رقمهایی درخواست نداشتن!!
    مشکل بنده هم با همشهری های عزیزم تا حدودی حل شده <3
    ایرانسرور با اون قدمت و سابقه و قدرتش که در شهر من هست قول مساعد دادن برای این موضع همچنین!

من اصولا آدم حاشیه پردازی نیستم . کلام من مودبانه هست
    شما اگر عقده ای از جامعه و مسایل سیاسی داری میتونی مشکلتو با خودت حل کنی و جاش در تاپیک بنده نیست
    شما در جمع یه عده تحصیلکرده نشستی اوستا
    من به حقوق و راندخواری و .....کار ندارم مصوبه دولت برای حقوق رو عرض کردم که طبیعتا شما 1/10 همین مصوبه رو هم دریافتی نداری و نخواهی داشت وگرنه اینجوری با کلام بی احترامی پاسخ نمیدادی و عقده از مسایل سیاسی رو توی تاپیک من نمیاوردی
    من 500 میلیون میگیرم و به شما ادب یاد میدم اوستا
    بحث رو به حاشیه نکشون چون من اهل حاشیه نیستم نوع درخواست من و مخاطب من مشخص هست
    یا حق
    ویرایش توسط erfan777 : October 11th, 2018 در ساعت 20:36

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)