نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: ساخته شدن 2 ماشین مجازی در vmware vspher بر روی 1 ای پی امکان پذیر است؟

عضو جدید erfan777 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

پیش فرض ساخته شدن 2 ماشین مجازی در vmware vspher بر روی 1 ای پی امکان پذیر است؟

با سلام خدمت استاتید محترم
    من از نرم افزار esxi برای مجازی سازی (سرور 64 گیگ رم px61 هتزنر) استفاده میکنم sunbent/27 و 4 تک ای پی -->32 ای پی
    احساس میکنم مصرف منابعم بسیار بالاست (بالاتر از مقدار استفاده مشتری هایم) به صورتی که سی پیو چسبیده.
    از میکروتیک برای اتصال subnet به ای پی اصلی استفاده شده.(البته کانفیگش کار من نیست و یکی برام انجام داده)
    با اینکه تمام مشتریانم از سیستم عامل اوبنتو اسفاده میکنند و مصرف بالایی ندارند و از مجازی ساز autovm برای مجازی سازی استفاده میکنم
    سوال بنده این هست که ایا امکان دارد بر روی آی پی بنده فردی دیگر هم با سیستم عاملی دیگر یا هر سیستم عاملی مجازی سازی کرده باشد و از منابع من استفاده کند و نشان ندهد و فقط ماشین مجازی من دیده شود؟
    ایا در vmware vspher نشان میدهد؟
    اطلاعات من دست هاستینگ است (البته دوست من هستند) اما شک دارم به این موضوع که هک شده باشم و در زیر ساخت ماشین های مجازی من افرادی دیگر هم استفاده بکنند از منابع یا بفروشند منابع من رو
    ایا امکان دارد بدون اینکه من بفهمم مثلا به جای 32 ماشین مجازی به مقدار دو برابر یا کمتر ماشین مجازی زده شده باشد؟!! یعنی روی هر ای پی 2 تا سیستم عامل به صورتی که من نفهمم و مشتریهایم از سیستم عامل خودشان استفاده کنند و آن فرد هکر هم برای مشتریانش یا خودش بر روی همون ای پی سیستم عامل دیگری ساخته باشد؟!!
    خواستم مشکلم را به صورت واضح بگم
    چون در قسمت used space با اینکه من 2 گیگ رم دادم اما عدد 4 گیگ نشان میدهد!
    این مسیر در vmware vsphere
    virtual machines --> used space <--ای پی اصلی
    لطفا راهنماییم کنید
    اگر راهی هست که من بدانم به صورت دقیق چه ماشین مجازیهایی با چه سیستم عاملهایی بر روی هر ای پی (subnet/27) وجو دارد راهنمایی کنید
    بنده در نرم افزار vspher فقط ماشین مجازی های خودم رو میبینم
    اما مطمینن این ماشینهای مجازی اینقدر رم و سی پیو مصرف نمیکنن
    از چه طریق میزان دقیق و سیستم عامل هر ip را بفهمم؟
    خواهش میکنم بخونید چون واقعا شک دارم به این موضوع که هک شده باشم
    ویرایش توسط erfan777 : October 9th, 2018 در ساعت 15:35

2. # ADS

تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

پیش فرض پاسخ : ساخته شدن 2 ماشین مجازی در vmware vspher بر روی 1 ای پی امکان پذیر است؟

کسی نمیدونه اینو؟؟؟

عضو جدید persian0568 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    22
    تشکر شده در
    18 پست

پیش فرض پاسخ : ساخته شدن 2 ماشین مجازی در vmware vspher بر روی 1 ای پی امکان پذیر است؟

با سلام

دوست عزیز
    ببخشید من یک سری توضیحات شما رو متوجه نشدم.شما روی سرور از مجازی ساز esxi استفاده کردید این قسمت که گفتید برای مجازی از autovm استفاده میکنید یعنی چی ؟؟ مگه ماشین های مجازی رو با خود esxi نمیسازید ؟در صمن مدیریت esxi رو با چی انجام میدید !؟

داخل خود esxi بهتون دقیق نشون میده کل هر ماشین مجازی با چه ای پی به چه سویچ و یا پورتی وصل هست و شما میتونید دقیق نگاه کنید.
    تا اونجای هم که من میدونم هرچی ماشین داخل esxi ساخته بشه دقیقه نشون داده میشه و میتونید ببینید ایا کسی هم ماشین ساخته و داره از منابع شما استفاده میکنه یا نه !
    در مورد اون 4 گیگ هم میتونید اول کانفیگ ماشین ها رو چک کنید و ی قسمت در مورد رم هست که رم رو به صورت پویا محاسبه میکنه و ی گزینه ای هست همون حدود (داخل esxi یادم نمیاد دقیق) ولی توضیحات رو بخونی پیدا میکنی باعث میشه ماشین مجازی در صورت نیاز حتی بیشتر از مقدار رم تخصیص داده شده بهش از سرور اصلی بگیره اون تیک رو خاموش کنی (اگر روشن باشه) احتمالا این مشکل حل میشه.
    ببخشید اگه توضیحات دست و پا شکسته هست !

تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

با سلام
    autovm شبیه یک ماژول هست که روی سرور سنتوئسی میشینه و مثلا مثل سی پنل یا دایرکت ادمین.اما وظیفش دسترسی به منابع و دیتا بیس سرور اصلی هست.(نمیدونم دقیق چجوری بگم) این پکیج رو بنده خرید کردم که ماهانه بابت لایسنس 50 تومن هم میدم. سایت autovm.net
    از میکروتیک برای اتصال ای پی اصلی به سابنتها استفاده کردم .روتر.
    در همین ماژول اوتو وی ام امکان ساخت و نصب هر سیستم عاملی در مدتی زیر 30-40 ثانیه هست و کلا راحت کرده منو از نصب و ....
    اگر دقت بفرمایید بسیاری از هاستینگها که تحویل آنی محصول دارن هم فکر میکنم از همین اوتو وی ام و اتصالش به whmcs دارن استفاده میکنن (البته منم بلد نیستم)
    مشکل من در این هست که vmware در کدوم تب یا گزینش دقیق میگه چه سیستم عامل یا سیستم عاملهایی بر روی این ای پی فعال هست؟!
    اصلا داره همچین چیزی؟
    متاسفانه در vm بنده تب کنسول فعال نیست واسم یا به یک علتی فعالیتی نداره
    و اگر من بخوام بدونم روی هر ای پیم چه سیستم عاملی وجود داره چطور میتونم بفهمم؟
    در واقع میخوام بدونم امکان زدن 2 سیستم عامل بر روی یک ای پی هست یا نه؟
    و اگر هست و فرد دیگری داره از ای پی من و منابع من استفاده میکنه چطور شناساییش کنم؟
    داخل میکروتیک یا جایی میشه فهمید؟
    چون این رو میدونم که بر روی یک ای پی اگر یه سری چیزها رو عوض کنی میشه 2 سیستم عامل نصب کرد
    البته اینو من در یک مقاله به زبان لاتین خوندم
    میخوام فردی با من این کار رو نکرده باشه و از منابع من استفاده نکرده باشه
    نیاز به راهی دارم برای فهمیدن این موضوع
    ویرایش توسط erfan777 : October 11th, 2018 در ساعت 18:43

عضو انجمن k-pax آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    511
    تشکر تشکر شده 
    545
    تشکر شده در
    347 پست

آره میشه ساخت
    داخل vmware رو یه ایپی تا 20 تا ماشین مجازی هم ساختیم . با دسترسی به اینترنت
    فروش سرور مجازی NVMe و رم DDR4
    آریوسرور | تلگرام ما : @Ario_Server
    سرور مجازی NVMe ایران

7. تعداد تشکر ها از k-pax به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

پس چطور میتونم بفهمم چه سیستم عاملهایی بر روی ای پی های من هست؟
    در واقع میخوام بدونم فردی با من این حرکت رو انجام نداده باشه
    مثلا مشتری من روی ای پیش سیستم عامل اوبنتو باشه
    و اون فردی هم که به منابع من دسترسی پیدا کرده هم برای خودش یا مشتریش سیستم عامل دیگه ای نصب کرده باشه روی همون ای پی
    و ماهانه بنده باید هزینه این فرد زالو صفت رو بدم!!!بدون اینکه متوجه باشم
    میخوام بدونم از کجا بفهمم منابعم مورد سو استفاده قرار نگرفته
    و این داستان به یک ای پی بسنده نمیکنه و میتونه 32 ای پی تحت شعاع این مساله قرار گرفته باشه
    همونطور که خودتون گفتین روی هر ای پی میشه سیستم عاملها مختلف باشه
    اما در vmware اطلاعاتی از نوع سیستم عاملهایی که بر روش قرار دادن وجود نداره یا حداقل من ندیدم
    در واقع چه مسیری نشان میده که بر روی هر ای پی چه سیستم عاملهایی نشسته
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    شاید این مساله ای باشه که خیلی از دوستان هم براشون اتفاق افتاده باشه اما دقت لازم رو نکردن بهش
    راهنماییتون باعث میشه خیلی کمک خوبی باشه برای ما
    ویرایش توسط erfan777 : October 11th, 2018 در ساعت 16:05

عضو جدید persian0568 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    22
    تشکر شده در
    18 پست

دوست عزیز

من با ماژول autovm کار نکردم و بیشتر ترجیح میدم با خود esxi ماشین درست کنم.ولی برای چک کردن این موضوع که چه ماشین های به چه ای پی های وصل هست باید به خود esxi مستقیم وصل بشید(البته شاید خود aurovm هم داشته باشه که من بلد نیستم)

بسته به نوع اتصال شما به esxi اگه با مرورگر به esxi وصل میشد که در قسمت network میتونید ماشین های که به هر ای پی و شبکه وصل هست رو ببینید(البته سیستم عامل رو نشون نمیده و فقط ماشین مجازی رو نشون میده که میتونید روی همون ماشین کلیک کنید و ریز مشخصاتش رو ببینید)
    اگه هم با رابط vsphere client به esxi وصل میشد که در قسمت summary میتونید وضعیت شبکه رو ببینید و ماشین ها رو چک کنید و بخش کانفیگ هم میتونید چک کنید.

در کل به نظر من تا دسترسی مستقیم به esxi نداشته باشید نمیتونید دقیق چک کنید ایا ماشین های غیر ماشین های خودتون روی سرور هست یا نه.و نمیتونید وضعیت ای پی ها رو هم چک کنید.

10. تعداد تشکر ها از persian0568 به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

مهندس من مشکلم الان این هست که دقیق نمیدونم کسی داره از منابعم استفاده میکنه یا نه
    فکر میکنم داره استفاده میکنه
    میخوام ببینم چه سیستم عاملهایی یا حداقل چند تا سیستم عامل روی سرور من نصب شده
    مطمینم یه جای کار اشکال داره
    چون داخل storage من داره دقیق نشون میده فقط نصفی از منابع من استفاده شده
    اما در summary سی پیو چسبیده!!
    احتیاج به کمک دارم
    نمیدونم کی داره از منابعم استفاده میکنه ولی فکر میکنم مثلا 2 تا سی پیو رو مشتریای من دارن استفاده میکنن
    2 تا سی پیو رو مشتریهای اون آدم کلاهبردار
    و قطعا اگر این موضوع برام روشن شه شکایت میکنم ازش
    فقط احتیاج به کمک دارم
    نمیدونم باید چیکار کنم که بفهمم که از چه طریقی مدیریت دقیق داشته باشم رو منابعم
    ببینید vmware مقدار مصرف یک ای پی رو انالیز میکنه
    اما نمیگه چه سیستم عاملهایی دارن از اون ای پی تغذیه میکنند
    در واقع اگر 2 تا سیستم عامل هم همزمان روی اون ای پی فعال باشن فقط مصرف منابع رو میگه
    نمیاد تک تک سیستم عاملها رو انالیز کنه
    من میگم اگر فردی در کنار من داره از ای پی های من استفاده میکنه چطور بفهمم؟!
    و کلا راه حلی میخوام برای مقابله با این موضوع
    یعنی گیریم داره استفاده میکنه
    میخوام کاملا متوقفش کنم
    ویرایش توسط erfan777 : October 11th, 2018 در ساعت 19:43

تشکر تشکر کرده 
    14
    تشکر تشکر شده 
    2
    تشکر شده در
    2 پست

گویا کسی از دوستان نمیدونه اینو که چطور میتونم حل کنم مشکلمو

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)