صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33

موضوع: ری.پ قالب آری یا نه؟ ری.پرکیست؟ منم ری.پرم؟

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    7
    تشکر شده در
    5 پست

7 ری.پ قالب آری یا نه؟ ری.پرکیست؟ منم ری.پرم؟

از همه دوستان طراح و ریپر ! دعوت می شود در این تاپیک شرکت کنند و به من کمک کنند یک سری چیزا رو بهتر بفهمم لطفا متن رو کامل بخونید و یک طرفه به قاضی نروید (لطفا جو اروپایی هم نگیره کسیو)
    1 - اصولا ریپ چیه؟ نال چیه؟
    2- چه اجزایی از یک قالب به نظر شما مخصوص همون قالب هست و نباید در دیگر طرح ها استفاده بشه و مشمول قانون کپی رایت میشه ؟ آیا افکتهایی که داده میشه به یک سایت هم جزو حقوق انحصاری همون سایته؟( اسلایدر منو دکمه و...) سایت هایی که با فریمورکی مثل بوت استرپ درست میشن بیشتر المان هاشون مثل همه
    3- اگه کسی دوتا قالبو برداره با هم مخلوط کنه ناقض کپی رایت هست؟
    4- چه اشکالی داره کسی از قالب کسی دیگر استفاده کنه؟ یکی یک قالبی رو دیده پسندیده به یک نفر که آشناییی با کد نویسی داره میگه یک قالب مثل این برای من تهیه کنید اون بنده خدا هم چکار کنه؟ در هر صورت باید از المان های اون قالب استفاده کنه
    بزرگواری می گفتم قالب یک سایت مثل لباس برای آدم میمونه چه اشکالی داره کسی لباسش مثل لباس شما باشه یعنی کل اعتبار یک سایت به قیافشه واعتبار آدم به لباسش !!!
    5- میگن قالب های اورجینال تم فارست مشمول کپی رایته حالا اگه یکی بیاد شبیه همون قالب رو از صفر بشینه خودش بزنه باز هم کپی رایتی رو نقض کرده
    6- 95% سایت های ایرانی مطلب فقط کپی می کنند و اسم خودشونو میذارن به عنوان ناشر اون نوشته و یا منبع رو درج نمیکنن( که البیه با سرعتی که یک مطلب کپی میشه شناخت اصل منبع هم کار سختی میشه ) تفاوت این عزیزان با اون ریپر که قالب رو بر میداره در چیه؟ هر دو دارن کپی می کنن یکی قالب یکی نوشته !
    7- من خودم در کپی کردن قالب مسبوقه به سابقه بودم فکر هم نمی کنم کسی نبوده باشه که این کارونکرده باشه همه بالاخره در شروع کردن بنده ابایی ندارم بگم میکردم ولی دیده شد در یعضی فروم ها دوستان با الفاظی مانند ***ی نون حرام خوردن و... به کار بردن و باعث شد سوالای زیادی در سر من شکل بگیره
    در کل این تاپیک رو زدم تا به سوال هایی که داشتم از همه خواهش میکنم منو راهنمایی کنن و به سوالات من جواب بدن ممنون از وقتی که میزارید و پاسخ میدید چون فکر میکنم سوال بسیاری از دوستان دیگر هم باشه
    لطفا یکی کامل شفاف سازی کنه
    8- مشکل کپی کردن یک قالب سر کد نویسیش هست یا گرافیکش؟ کدن ویسی رو میشه با یک تعویض ای دی و کلاس یا تغییر نام فولدرها حل کرد؟
    اگه این تاپیک خلاف قوانین هست لطفا بذارید48 ساعت خلافکار باشم :| تا به جواب هام برسم
    لطفا با ذکر شماره به 8 سوال من پاسخ بدید
    ممنونم
    ویرایش توسط salar95 : March 19th, 2015 در ساعت 00:17

2. تعداد تشکر ها ازsalar95 به دلیل پست مفید

عضو جدید reza-sp آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    35
    تشکر تشکر شده 
    47
    تشکر شده در
    38 پست

پیش فرض پاسخ : ری.پ قالب آری یا نه؟ ری.پرکیست؟ منم ری.پرم؟

جواب همه سوال ها: اشکال نداره ریپ بزن فقط ادعا نکن
    فرا میزبان
    زمانی برای عوض شدن
    www.FaraMizban.Ir

4. تعداد تشکر ها از reza-sp به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    7
    تشکر شده در
    5 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط reza-sp نمایش پست ها
    جواب همه سوال ها: اشکال نداره ریپ بزن فقط ادعا نکن
    مشکل ادعا نیست دوست من من به دنباله پاسخ اساسی میگردم
    اونعزیزانی که توی تاپیک هایی که دیده بودم تیو همین انجمن کلی بد و بیراه نثار ریپر ها میکردن از اونا توقع بیشتری دارم کمکم کنن

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    7
    تشکر شده در
    5 پست

معیارصحیح یا غلط بودن یک کار وجدان خودتونه ، حرف مردم باده هواست ،اگه برپایه حرف مردم بخوایم زندگی کنیم عملا مرگ انتخاب عاقلانه ایه
    ولی وجدان چیزیه که اگه بیدار باشه ، قدم اشتباه آدم رو با بیخوابی شبانه تلافی میکنه...
    من هم با وجدان خودم نتونستم کنار بیام این تاپیکو زدم تا به جوابم برسم
    در شرایط حاضر کپی رایت در کشورمون ، نمیتونید رو حساب حرفدیگران به جواب سوالاتتون برسید

ففقط یک واقعیت وجود داره
    اگر صاحب اثر هزینه ای کرده ، وقتی گذاشته ، زحمتی کشیده وشما با یه کپی به همه اون چیزها برسید ، با هزینه و زحمت کمتر و در حقیقت تلاش نفر اول رو هم به گونه ای زیر سوال ببرید صحیح نیست

ولی متاسفانه این روزا ، علی الخصوص در مشاغل آنلاین افراد پرمدعا توخالی زیاد داریم
    نمونش:
    - سایت اندروید زده ، نسخه نال نرم افزاری که مدت ها روش کار شده رو قرار داده ، واسه چهارخط نوشته دوزاری در مورد اون برنامش رگش باد میکنه ، زیر سایتش نوشته :مطالب این سایت اختصاصی مابوده و هرگونه کپی برداری حرام و بدون رضایت ماست!!!!!!!
    - طرف قالب خارجی روترجمه کرده ، احساس میکنه طراح قالبه ... صرفا صاحب اون ترجمست ، اون هم بشرطی که خریده باشه پوسته رو (نسخه قابل فروش) که اکثر موارد اینطور هم نیست!
    فرمایش شما کاملا متین
    سایتی مثل همیار وردپرس رو مثال میزنم قالب این سایت هیچ چیزه خاصی نداره یعنی من چیز گرافیکی درش ندیدم با بوت استرپ اوکی شده که کلی سایتم با همون فریمورک هستن تقریبا با تغییراتی که توی بعضی رنگه ا و اجزا داده میشه
    الان قالب اینسایتو با چند تا تغییرات میشه به عنوان یک قالب جدی جا زد

عضو انجمن TN Projects آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,134
    تشکر تشکر شده 
    625
    تشکر شده در
    353 پست

با درود و احترام.
    1 - اصولا ریپ چیه؟ نال چیه؟
    هر دو ریشه در تخریب زحمات نویسنده و طراح اصلی دارد و اصولا این کار را افراد سودجو یا عملا افرادی که در آن زمینه بی فایده هستند و علاوه بر فایده بودن با این اقدام تخریب نیز انجام می شود.
    2- چه اجزایی از یک قالب به نظر شما مخصوص همون قالب هست و نباید در دیگر طرح ها استفاده بشه و مشمول قانون کپی رایت میشه ؟ آیا افکتهایی که داده میشه به یک سایت هم جزو حقوق انحصاری همون سایته؟( اسلایدر منو دکمه و...) سایت هایی که با فریمورکی مثل بوت استرپ درست میشن بیشتر المان هاشون مثل همه
    این مورد یک قاعده خاص نداره اما منطق داره و میشه به این صورت بیان کرد الهام گرفتن یک مورد طبیعیه اما کپی کردن یک مورد مخرب ، به این صورت که اگر شما نویسنده یا خواننده باشید می تونید از هم هنر خودتون الهام بگیرید و یا حتی شعری در وصفش بگید با همون ابزارهای خودش اما الهام گرفته باشه ولی اگر بیاید کارهاشون رو کپی کنید قضیه متفاوته ... دقیقا چون کار طراحی یک کار هنریه بنظر بنده اگر کمی تامل کنید یک مثال مناسب بود. و نمیشه این مورد رو در چند خط بصورت جزئی و منطقی بیان کرد چون خیلی طول داره و نکات زیادی داره و وقتی خودتون طراح بشید چند ایده از خودتون داشتید بصورت پویا میفهمید که چه چیزهایی نباید صورت بگیره و بهتر احساس میکنید.... !
    3- اگه کسی دوتا قالبو برداره با هم مخلوط کنه ناقض کپی رایت هست؟
    شما فرض کنید سامسونگ بیاد علاوه بر کپی هایی که از اپل داره از سونی هم بکنه خب ببینید الان مشکل اصلی بخاطر سواستفاده هست نه چیز دیگه ... شما فقط سیاست کاریتون رو عوض کردین و اصول کار همونه بهتره ایده درست کنید ، الهام بگیرید اما طرح ها رو کپی نکنید.
    4- چه اشکالی داره کسی از قالب کسی دیگر استفاده کنه؟ یکی یک قالبی رو دیده پسندیده به یک نفر که آشناییی با کد نویسی داره میگه یک قالب مثل این برای من تهیه کنید اون بنده خدا هم چکار کنه؟ در هر صورت باید از المان های اون قالب استفاده کنه
    بزرگواری می گفتم قالب یک سایت مثل لباس برای آدم میمونه چه اشکالی داره کسی لباسش مثل لباس شما باشه یعنی کل اعتبار یک سایت به قیافشه واعتبار آدم به لباسش !!!
    ببینید مثل این میمونه شما برید سر امتحان و بگید من از برگه دوستم خوشم اومده و میخوام تقلب کنم بدون هیچ زحمتی این کار رو کنید ..... شما میتونید از استانداردهای اون سایت استفاده کنید و از اونها بهره ببرید اما نمیتونید شخصی سازی هاشون رو کپی کنید.
    6- 95% سایت های ایرانی مطلب فقط کپی می کنند و اسم خودشونو میذارن به عنوان ناشر اون نوشته و یا منبع رو درج نمیکنن( که البیه با سرعتی که یک مطلب کپی میشه شناخت اصل منبع هم کار سختی میشه ) تفاوت این عزیزان با اون ریپر که قالب رو بر میداره در چیه؟ هر دو دارن کپی می کنن یکی قالب یکی نوشته !
    خیلی از این حاجی ها (اسم شغلشون بماند) اگر اعتصاب کنند چیزی تو این مملکت لنگ نمیمونه و چه بسا کلی پیشرفت هم حاصل بشه حالا بنظرتون اینا فرقشون با اونایی که با پارتی رفتن سرکار چه فرقی دارن؟ طبیعتا یکی هستن و چهارچوب کارشون استفاده ناحق هست اما چون ممکنه این خیلی بهش توجه نشه و درک نشه دلیلی بر این نیست شما که انسانید ازش چشم پوشی کنید. ریپر و کپی کننده حالا که دروغ هم میگن هر دو کلاه ربا هستن هم کلاه کاربر و هم طراح اصلی رو بردن !!!
    7- من خودم در کپی کردن قالب مسبوقه به سابقه بودم فکر هم نمی کنم کسی نبوده باشه که این کارونکرده باشه همه بالاخره در شروع کردن بنده ابایی ندارم بگم میکردم ولی دیده شد در یعضی فروم ها دوستان با الفاظی مانند ***ی نون حرام خوردن و... به کار بردن و باعث شد سوالای زیادی در سر من شکل بگیره
    حرف حق جوابی نداره حالا چه تند و یا با لفظ محترمانه بهتون گفته باشن.

----------------------
    در کل بهتون پیشنهاد میکنم با بازی کردن با کلمات مثلا من قالبها رو قاطی کردم و... خودتون رو گول نزنید هر کاری که واقعا منطقی هست و تائید شده انجام بدین و سعی کنید تا طراح به معنای واقعی نشدین از این اسم استفاده ای نکنید.
    موفق باشید.
    انسان های مثبت و موفق همیشه درباره راه حل ها فکر و صحبت میکنند و انسان های ناموفق درمورد مشکلات.
    شما جزو کدام گروه هستید؟

8. تعداد تشکر ها ازTN Projects به دلیل پست مفید

عضو انجمن borzeh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    180
    تشکر تشکر شده 
    74
    تشکر شده در
    49 پست

در شرایط حاضر کپی رایت در کشورمون ، نمیتونید رو حساب حرفدیگران به جواب سوالاتتون برسید

ففقط یک واقعیت وجود داره
    اگر صاحب اثر هزینه ای کرده ، وقتی گذاشته ، زحمتی کشیده وشما با یه کپی به همه اون چیزها برسید ، با هزینه و زحمت کمتر و در حقیقت تلاش نفر اول رو هم به گونه ای زیر سوال ببرید صحیح نیست

ولی متاسفانه این روزا ، علی الخصوص در مشاغل آنلاین افراد پرمدعا توخالی زیاد داریم
    نمونش:
    - سایت اندروید زده ، نسخه نال نرم افزاری که مدت ها روش کار شده رو قرار داده ، واسه چهارخط نوشته دوزاری در مورد اون برنامش رگش باد میکنه ، زیر سایتش نوشته :مطالب این سایت اختصاصی مابوده و هرگونه کپی برداری حرام و بدون رضایت ماست!!!!!!!
    - طرف قالب خارجی روترجمه کرده ، احساس میکنه طراح قالبه ... صرفا صاحب اون ترجمست ، اون هم بشرطی که خریده باشه پوسته رو (نسخه قابل فروش) که اکثر موارد اینطور هم نیست!

معیارصحیح یا غلط بودن یک کار وجدان خودتونه ، حرف مردم باده هواست ،اگه برپایه حرف مردم بخوایم زندگی کنیم عملا مرگ انتخاب عاقلانه ایه
    ولی وجدان چیزیه که اگه بیدار باشه ، قدم اشتباه آدم رو با بیخوابی شبانه تلافی میکنه...

##ارسال شده با Tapatalk##
    9303320300

10. تعداد تشکر ها ازborzeh به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    7
    تشکر شده در
    5 پست

TN Projects عزیز شما گفتید نکنید بده خیلی کلی گفتید من هر چی فک کردم چیزی از سوالام دستگیرم نشد
    من اگه یک قالب دروپال رو که ماله یه سایته بردارم برای وردپرس آماده کنم باید کلی تغیررات بدم منو ابزارک پست تایپ و... رو هماهنگ کنم با قالبه
    طرف اومده میگه من مثل این میخوام از این خوشم اومده در ظاهر سایت هم المان های گرافیکیش رو طرف منظورشه
    نه کداش کدها رو که طرف ندیده اگه ببینه هم چیزی سر در نمیاره
    شوال من ایمه من بشینم خودم اون سایته رو زنم از صفر دقیقا مثل همون مشکل حله؟

در مورد ریپ یا کپی کردن مطلب باید بگم که مطلب خوب مثلا خبر یه خبر یک جوره ممکنه چندین نفر یک جور مشابه به هم یک مطلب رو انتشار میکنن ولی ریپ خود میشه همونطور که بالا گفتم 100% کد نویسی کس دیگر !
    lordmhn عزیز الان کد نویسی عوض بشه مشکل حله؟
    ویرایش توسط salar95 : March 19th, 2015 در ساعت 01:15

عضو انجمن TN Projects آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,134
    تشکر تشکر شده 
    625
    تشکر شده در
    353 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط salar95 نمایش پست ها
    TN Projects عزیز شما گفتید نکنید بده خیلی کلی گفتید من هر چی فک کردم چیزی از سوالام دستگیرم نشد
    من اگه یک قالب دروپال رو که ماله یه سایته بردارم برای وردپرس آماده کنم باید کلی تغیررات بدم منو ابزارک پست تایپ و... رو هماهنگ کنم با قالبه
    طرف اومده میگه من مثل این میخوام از این خوشم اومده در ظاهر سایت هم المان های گرافیکیش رو طرف منظورشه به کداش که کار نداره
    ببینید دوست عزیز این رو بعید میدونم کسی از دوستان قانونی کلی واسش در چند خط بیان کنه با کلی ریزه کاری که خواهد داشت.
    من سعی کردم بصورت معنا با مثال بهتون بگم که کلیاتش رو درک کنید اما در جواب میتونم بگم طراحی یک کار هنریه .... وقتی مشتری میگه من شبیه به این میخوام اگر واقعا طراح باشید میفهمید که مشتری در اصل میگه در این سبک میخوام و نمیگه همین رو برام ریپ کنید شما میتونید یک کار هنری به هزارن شکل در همون سبک انجام بدین. اگر خلاقیتتون ضعیفه و نمیتونید مشتری رو در اون سبک ولی با زحمات و طراحی خودتون راضی کنید این مشکل از ریشه خودتون داره و باید با کسب دانش فنی آبیاریش کنید تا شاخ و برگ بده نه اینکه مشکل رو از دیگران بدونید و اقدام به بی ارزش کردن اثر دیگران کنید
    اگر مورد نامفهومی وجود داشت اعلام کنید درخدمتم
    انسان های مثبت و موفق همیشه درباره راه حل ها فکر و صحبت میکنند و انسان های ناموفق درمورد مشکلات.
    شما جزو کدام گروه هستید؟

13. تعداد تشکر ها ازTN Projects به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    232
    تشکر تشکر شده 
    404
    تشکر شده در
    282 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط salar95 نمایش پست ها
    طرف اومده میگه من مثل این میخوام از این خوشم اومده در ظاهر سایت هم المان های گرافیکیش رو طرف منظورشه
    نه کداش کدها رو که طرف ندیده اگه ببینه هم چیزی سر در نمیاره

lordmhn عزیز الان کد نویسی عوض بشه مشکل حله؟

ببین با عوض کردن مثلا استایلش که کلاس هاش عوض بشه یه جوری انگار داری خودتو گول میزنی ولی تا حدودی باید متفاوت باشه با کد اصلی !
    طراحی حرفه ای وب سایت
    quadangles.web@gmail.com

15. تعداد تشکر ها ازlordmhn به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    232
    تشکر تشکر شده 
    404
    تشکر شده در
    282 پست

ببنید

ریپ کردن قالب یعنی ***یدن قالب از روی هاست کسی ، یا استفاده قالب ، سیستم ( اسکریپت ) کسی که از بیس طراحی داشته یا دانلود قالب یا اسکریپت ***ی شده از نمونه اصلی فرقی نداره که شما اطلاع از این موضوع داشتید یا نه در هر صورت شما از سیستم یا قالب نال استفاده کردید !
    در مورد طراحی ریپ کردن زمانی شامل میشه که از نظر کد نویسی 100% مشابه یک سیستم دیگه باشه طرح ، افکت جز ریپ نیست چون همونطور که خودتون گفتید و اصولش هست شاید یک افکت در یک سایت کسی نیاز داشت پس این جزئی از خلاقیت یک وب سایت شامل میشه و ریپ نیست میشه گفت الگو برداری کردید ولی چون شما از بیس اون کد رو نوشتید پس مشکلی نداره ، در مورد قالب های خارجی که فارسی میشن اگر شما خودتون اون رو بخرید یعنی لایسنس و حق استفاده ی اون رو داشته باشید تا حدودی مال شما میشه قالب یعنی شما تنها حق استفاده از اون قالب رو دارید نه فروش آن پس تغییرات در سیستم یا قالب ایرادی نداره چون شما حق استفاده قالب رو پرداخت کردید و به میل خودتون میخواهید فارسی سازی ، راست چین بشه و تا زمانی که استفاده بیش از یک بار توسط شما نباشه پس شما خلاف انجام ندادید. و اصولا در قالب ها و سیستم ها اسکریپت هایی که استفاده میشه اسکریپت های لایه باز یا رایگان هستند و با توجه به ناشر آن که معمولا در توضیحات ابتدایی فایل آمده ذکر شده که اگر تحت لایسنس GPL باشه یعنی رایگان و قابل استفاده هست برای مثال jQuery یک کتابخونه ی رایگان و تحت این لایسنس هست ولی در صورتی که اون اسکریپت نوشته شده اختصاصی باشه ذکر میشه و اگر ذکر نشده بود باید از صاحب قالب بپرسید که این اسکریپت رایگان هست یا نه . در مورد اینکه دو قالب رو با هم یکی کنید اگر صاحب قالب شما باشید ایرادی نداره مال خودتونه ولی اگر هر دو قالب ریپ شده باشن و اگر اسکریپت های اون اختصاصی باشه ایراد داره ، در مورد اینکه از قالب کسی دیگر استفاده کنید باید بگم که در وب کسی برای مدتی مثلا یک قالب رو داشته و طراحی کرده اختصاصی برای خودش حالا میخواد اونو بفروشه و شما مثلا اونو میخرید حالا با هر قیمتی که صاحب سایت اعلام کرد شما صاحب رسمی اون هستید و هر کاری که بخواهید میتونید انجام بدین و صاحب قبلی حق استفاده از قالب رو نداره و اگر استفاده کرد اگر شما دارای قراردادی چیزی باشید میتونید شکایت کنید . در مورد ریپ یا کپی کردن مطلب باید بگم که مطلب خوب مثلا خبر یه خبر یک جوره ممکنه چندین نفر یک جور مشابه به هم یک مطلب رو انتشار میکنن ولی ریپ خود میشه همونطور که بالا گفتم 100% کد نویسی کس دیگر !

کلا ریپ کردن کار نه شرعی و نه قانونی و نه اخلاقی درست نیست ! طراح بدبخت ساعت ها وقت میزاره بعد شما راحت با یه برنامه یا برنامه هم نباشه سورس های اونو بلند کنی
    امیدوارم یه روزی همه به این درک برسند که ریپ کردن اصلا کار درست و قشنگی نیست که همه رو آوردن بهش برای پول راحت ولی شرعیش که پول حرومه ، اخلاقیشم که کار واقعا زشتیه و قانونیش جرمه که اینجا تو ایران قانون نداریم اصلا !
    طراحی حرفه ای وب سایت
    quadangles.web@gmail.com

17. تعداد تشکر ها ازlordmhn به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)