PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : توان کشش این سی پی یو چقدره؟؟؟

hadi_am
July 13th, 2013, 19:49
سلام دوستان Dual Intel Xeon E5-2620 چند تا سررو رو میتونه میزبانی کنه؟

interhost
July 13th, 2013, 23:21
رمتون چنده؟

از چه سیستم عاملی استفاده میکنید؟

fasterhost
July 13th, 2013, 23:33
بسته به کانفیگتون و خب نوع استفاده می تونه بین 40 تا 60 حتی بیشتر هم پشتیبانی کنه!!!! بستگی داره شما چه کیفیتی بخوایدو.... البته سی پی یو های قویی ای هستند و همون طور که گفتم بستگی به کیفیتی که شما می خواید داره اما عدد قاطعی نمیشه گفت مثلا روی همین سی پی یو بین تا 80 هم میشه سرور مجازی ساخت دیگه بستگی به هارد سرور هم داره و همینطور نوع رم و مارکاشون عدد دقیق نمیشه گفت این اعدادم از لحاظ سی پی یو عرض کردم ولی برای ساختن این همه بیشتر از 1 هارد لازم دارید و خب نکات زیادیه که توی تعداد سرورای قابل ساخت دست دارن

ولی 253 تا نمیشه!!!!!!!!!;)

موفق باشید

Azarin Web
July 13th, 2013, 23:57
(با دید مثبت) یعنی اگه مشخصات دیگه هم خوب باشه (رم ، هارد و...) ، و کانفیگ هم درست بشه و.... میتونید 40 تا سرور رو با کیفیت استاندارد و عالی ، یا هم 60 - 70 تا رو با کیفیت غیر استاندارد و "متوسط" میزبانی کنید.

hadi_am
July 14th, 2013, 11:40
مشخصات سرور اصلی :

Cpu:Dual Intel Xeon E5-2620
Ram: 8*8 GB DDR3 1333ECC
H.D.D: 4*2TB WD Black+2*180GB SSD

مشخصات سرور اصلی همینه

fasterhost
July 14th, 2013, 12:05
هاردها سری اینترپرایز نیستند ولی از اونجایی که 4 تا هارد دارید مشکلی پیش نمیاد

par30shop
July 14th, 2013, 12:12
50 تا میشه با کیفیت معمولی بیارید بالا اگه به هاردها فشار نیارید

hadi_am
July 14th, 2013, 12:16
پس با این وجود 100 تا سرور مجازی رو میتونم روش با کیفیت عالی نگه داری کنم دیگه!

par30shop
July 14th, 2013, 12:27
جان ؟؟؟؟ 100 تا سرور ؟ اورسل بله ولی منصفانه نه !!!!! ابدا

fasterhost
July 14th, 2013, 12:37
پس با این وجود 100 تا سرور مجازی رو میتونم روش با کیفیت عالی نگه داری کنم دیگه!

با این هارد ها نه 100 تا سرور با کیفیت عالی نمیشه واسه 100 تا سرور باید حداقل هاردها اینترپرایل باشند
اگر sas باشند بهتره ولی خب از لحاض شدنی بله 100 تا سرور میشه روش بالا اورد همونطور که
گفتم به کیفیتی که شما می خواید بستگی داره اما 100 تا سرور روی این هارد ها فشار میاره و این مدل هارد فکر کنم کم بیاره

hadi_am
July 14th, 2013, 12:47
با این هارد ها نه 100 تا سرور با کیفیت عالی نمیشه واسه 100 تا سرور باید حداقل هاردها اینترپرایل باشند
اگر sas باشند بهتره ولی خب از لحاض شدنی بله 100 تا سرور میشه روش بالا اورد همونطور که
گفتم به کیفیتی که شما می خواید بستگی داره اما 100 تا سرور روی این هارد ها فشار میاره و این مدل هارد فکر کنم کم بیاره

خب
ه نوه هاردی دقیقا بگیرم میشه بگید؟

hadi_am
July 14th, 2013, 13:14
جان ؟؟؟؟ 100 تا سرور ؟ اورسل بله ولی منصفانه نه !!!!! ابدا

عزیز قرار نیست که هر 100 سرور رم 1 گیگ باشه این سخت افزار برای کولو در ایران هستش

princeserver
July 14th, 2013, 13:20
یکی از دوستان به من گفتش که e5 1240 بهتر از e5 2620 هستش جالبه که قیمت بالاتر از سی پی یو شما هستش ولی قدرت نیگاه مینین پایین تر هستش میشه واسه اطلاعات عمومی خودم منو کمی توجیح کنید ؟

hadi_am
July 14th, 2013, 13:32
یکی از دوستان به من گفتش که e5 1240 بهتر از e5 2620 هستش جالبه که قیمت بالاتر از سی پی یو شما هستش ولی قدرت نیگاه مینین پایین تر هستش میشه واسه اطلاعات عمومی خودم منو کمی توجیح کنید ؟

دوست عزیز
E5-1240 اصلا نداریم منظور دوست شما E3-1240 بوده در واقع قدرت هر چقدر بالاتره باشه کیفیت سی پی یو و کشش سی پی یو ها بالاتر هستش

نمیدونم دوست شما بر چه اساسی استناد کرده و این حرف رو زده ولی مشخصات کامل این سی پی یو ها در لینک پائین که سایت رسمی اینتل هستش نوشته شده لازم به ذکر E3 4هسته داره ولی E5 6 هسته داره و کش بالاتر بازم خودتون نگاه کنید متوجه میشید:

ARK | Compare Intel® Products (http://ark.intel.com/compare/75055)
Compare Intel Processors (http://www.intel.com/content/www/us/en/processor-comparison/comparison-chart.html)

اینم بگم e3 تا 32 گیگ رم رو ساپورت میکنه
E5 تا 750 گیگ رم رو ساپورت میکنه

SV24.CO
July 14th, 2013, 14:00
بنده با همین سی پی یو البته با 96 گیگ رم و 2 هارد ssd و 2 هارد اینترپزایس 100 تا وی پی اس بالا آوردم خیلی عالی کار میکرد .

princeserver
July 14th, 2013, 14:02
دوست عزیز
E5-1240 اصلا نداریم منظور دوست شما E3-1240 بوده در واقع قدرت هر چقدر بالاتره باشه کیفیت سی پی یو و کشش سی پی یو ها بالاتر هستش

نمیدونم دوست شما بر چه اساسی استناد کرده و این حرف رو زده ولی مشخصات کامل این سی پی یو ها در لینک پائین که سایت رسمی اینتل هستش نوشته شده لازم به ذکر E3 4هسته داره ولی E5 6 هسته داره و کش بالاتر بازم خودتون نگاه کنید متوجه میشید:

Compare Intel Processors (http://www.intel.com/content/www/us/en/processor-comparison/comparison-chart.html)

ببخشید اشتباه زدم
ARK | Intel® Xeon® Processor E5-1650 (12M Cache, 3.20 GHz, 0.0 GT/s Intel® QPI) (http://ark.intel.com/products/64601)

مدل E5 1650 در برابر E5 2620

princeserver
July 14th, 2013, 14:04
دوست عزیز

ببخشید اشتباه زدم
ARK | Intel® Xeon® Processor E5-1650 (12M Cache, 3.20 GHz, 0.0 GT/s Intel® QPI) (http://ark.intel.com/products/64601)

hadi_am
July 14th, 2013, 15:34
ببخشید اشتباه زدم

خب ببینید 1650 به صورت single بسته میشه ولی 2620 به صورت Dual بسته میشه 2620 خیلی کمتر دیده شده که به سورت Single بسته شه به خاطر اون 1650 بالاست ولی در کل 12 هسته 2620 بهتر 6 هسته 1650 هستش.
در ضمن یادآور بشم که 1650 375 گیگ رم رو ساپورت میکنه و 130 وات برق لازم داره به تنهایی ولی 2620 به تنهایی 750 گیگ رم رو ساپورت میکنه در ضمن 80 وات برق لازم داره بازم سوالی بود در خدمتیم دوست عزیز

princeserver
July 14th, 2013, 20:36
خب ببینید 1650 به صورت single بسته میشه ولی 2620 به صورت Dual بسته میشه 2620 خیلی کمتر دیده شده که به سورت Single بسته شه به خاطر اون 1650 بالاست ولی در کل 12 هسته 2620 بهتر 6 هسته 1650 هستش.
در ضمن یادآور بشم که 1650 375 گیگ رم رو ساپورت میکنه و 130 وات برق لازم داره به تنهایی ولی 2620 به تنهایی 750 گیگ رم رو ساپورت میکنه در ضمن 80 وات برق لازم داره بازم سوالی بود در خدمتیم دوست عزیز
پس می فرمائید درست نیستش سینگل بسته بشه این مدل ؟ به نظر شما روی این وی پی اس با چنین کیفیتی سینگل چند تا میشه وی پی اس دادش ؟

peyman0742
July 14th, 2013, 22:43
آورسل که کلا کار درستی نیست به هر حال ارزش نداره آدم واسه چندرقاز اون دنیا بخواد حساب پس بده
ولی تا 40 تا با کیفیت خوب

m-mehdipoor
July 14th, 2013, 23:03
من این سرور رو با یک Sas 15k7 و یک عدد SSD سفارش دادمو تا حدود 10 روز دیگه دستم می رسه
البته قصدم از خرید این سرور هاستینگ است نه مجازی سازی !
اگه فکر می کنید بتونم کمکی کنم می تونید تا زمان تحویل سرورم دست نگه دارید تا نتیجه ی مقایسه اش رو با سرورهای قبلی ام عرض کنم .

princeserver
July 14th, 2013, 23:26
آورسل که کلا کار درستی نیست به هر حال ارزش نداره آدم واسه چندرقاز اون دنیا بخواد حساب پس بده
من فکر میکنم 60 میده دوستان دقیق کی تست کرده ؟

milad221
July 14th, 2013, 23:33
من فکر میکنم 60 میده دوستان دقیق کی تست کرده ؟
سلام
فک نکنم مشکلی ایجاد کنه
من همین سی پی یو رو دارم رو سرور سوئیس برای مولتی کشی رایدکال استفاده کردم خیلی راحت 184 تا ایدی بالا اوردم البته 184 تا ایدی بالا اومد دیگه سرور مجازی ریموت نمیشد فقط از پنل میشد رفت تو وی پی اس:)

princeserver
July 14th, 2013, 23:36
سلام
فک نکنم مشکلی ایجاد کنه
من همین سی پی یو رو دارم رو سرور سوئیس برای مولتی کشی رایدکال استفاده کردم خیلی راحت 184 تا ایدی بالا اوردم البته 184 تا ایدی بالا اومد دیگه سرور مجازی ریموت نمیشد فقط از پنل میشد رفت تو وی پی اس:)
رم سرور چقدر هستش ؟

milad221
July 14th, 2013, 23:37
رم سرور چقدر هستش ؟

32 گیگ ولی رایدکال به رم نیاز نداره راید فقط به سی پی یو نیاز داره واسه مولتی کشی

hadi_am
July 16th, 2013, 13:03
پس می فرمائید درست نیستش سینگل بسته بشه این مدل ؟ به نظر شما روی این وی پی اس با چنین کیفیتی سینگل چند تا میشه وی پی اس دادش ؟

2620 کلا دوال بسته میشه ولی 1650 رو نمیشه دوال بست فقط سینگل میشه بست

بستگی داره چه مشخصاتی بخواید بدید رو دوال فکر کنم 100 تا سرور مجازی رو بکشه ولی نه 100 سرور مجازی با رم 1 گیگ 100 سرور مجازی با رم های متفاوت مثلا 128-256-512 منظور منم همین بود که از یکی از دوستان متخصص سوال شد گفتن با هارد اینترپرایز یا Green مشکل حل میشه علاوه بر اون 2 تا هارد اس اس دی قراره استفاده کنم که مشکل رو تا حد بسیار قابل قبولی حل میکنه.

دوست عزیز من نگفتم اور سل قراره با تیم جدیدمون یه برند جدید افتتاح کنیم با کولو کارمون رو شروع میکنیم امیدوارم که با آفرهای ویژه ما مشتریای زیادی جذب بشه

من این سرور رو با یک Sas 15k7 و یک عدد SSD سفارش دادمو تا حدود 10 روز دیگه دستم می رسه
البته قصدم از خرید این سرور هاستینگ است نه مجازی سازی !
اگه فکر می کنید بتونم کمکی کنم می تونید تا زمان تحویل سرورم دست نگه دارید تا نتیجه ی مقایسه اش رو با سرورهای قبلی ام عرض کنم .

ما 1 مرداد اقدام به خرید سخت افزار سرور میکنیم...

آیدیم تو امضام هست ادد کنید بهم نتیجه رو اعلام کنید البته اگه زحمت نباشه ممنون میشم

سلام
فک نکنم مشکلی ایجاد کنه

رید کال سرور اختصاصی فقط واسش چواب میده نامردیه بخوام رو این سرروا اکانت رید کال بدم چون سرورا تو ایران کولو میشه و بعد کشورهای کانادا و انگلیس کولو انجام میشه

milade
July 16th, 2013, 18:25
سلام

اول از همه فکر میکنم با استارتر مکالمه تلفنی در این مورد رو در حدود 6 ماه پیش داشتم ... اگر اشتباه نکنم ، امیدوارم به یک کانفیگ خوب دست پیدا کرده باشید .

اما من روز اول این تاپیک رو دیدم و خواستم اظهار نظر کنم ، اما خب ترجیح دادم نظرات دوستان گرامی رو بشنوم و استفاده کنم .
متاسفانه یه چیز که توی ایرانی جماعت هیچ وقت تغییر نمیکنه نظرات غیر تخصصی هستش .
واقعاً برام جای سوال هست که دوستانی که میفرمایند n تا سرور ، روی چه حسابی این حرف رو میزنند ؟

e5-2620 تنها یک پردازنده نسل سندی بریج هستش . این اصلاً نمیتونه چیزی رو مشخص کنه .
متاسفانه استارتر هم فقط همین پارت رو فرمودند که خب بدیهی هستش به این نتایج جالب دست پیدا کنند : )

در ادامه ، این مدل از پردازنده دارای 6 هسته و قابلیت پردازش 12 نخ رو در سیستم دارد . فرکانس عملیاتی اون روی 2 گیگاهرتر هست که در حالت اور کلاک به 2.5 هم میرسه .
خب ، در ادامه باید عرض کنم این پردازنده روی رم های 1333 مگاهرتزی کار میکنه و خب این خیلی چیزها رو عوض میکنه .
اما در کل وقتی که همچین سوالی مطرح میشه ، خوب هستش که شما از تعداد هارد دیسک ها ، ظرفیت ، دیتا ریت ، تعداد استوک رم ، ظرفیت هر کدام ، نوع کیس و مادربرد ، شبکه ، bw ، پورت و ... اطلاعات دقیقی بفرمایید .
مثلاً در شرایط مشابه یک رید سخت افزاری یا نرم افزاری میتونه خیلی چیزها رو عوض کنه .
مقدار برق مصرفی و گرمای تولید شده هم در این موارد خیلی مهم هستش و باید مد نظر قرار بگیره .

امیدوارم ثمره بحث دوستان ، افزایش اطلاعات باشه تا انتقال حدثیات

موفق باشید

m-mehdipoor
July 16th, 2013, 21:01
سلام

اول از همه فکر میکنم با استارتر مکالمه تلفنی در این مورد رو در حدود 6 ماه پیش داشتم ... اگر اشتباه نکنم ، امیدوارم به یک کانفیگ خوب دست پیدا کرده باشید .

اما من روز اول این تاپیک رو دیدم و خواستم اظهار نظر کنم ، اما خب ترجیح دادم نظرات دوستان گرامی رو بشنوم و استفاده کنم .
واقعاً برام جای سوال هست که دوستانی که میفرمایند n تا سرور ، روی چه حسابی این حرف رو میزنند ؟

e5-2620 تنها یک پردازنده نسل سندی بریج هستش . این اصلاً نمیتونه چیزی رو مشخص کنه .
متاسفانه استارتر هم فقط همین پارت رو فرمودند که خب بدیهی هستش به این نتایج جالب دست پیدا کنند : )

در ادامه ، این مدل از پردازنده دارای 6 هسته و قابلیت پردازش 12 نخ رو در سیستم دارد . فرکانس عملیاتی اون روی 2 گیگاهرتر هست که در حالت اور کلاک به 2.5 هم میرسه .
خب ، در ادامه باید عرض کنم این پردازنده روی رم های 1333 مگاهرتزی کار میکنه و خب این خیلی چیزها رو عوض میکنه .
اما در کل وقتی که همچین سوالی مطرح میشه ، خوب هستش که شما از تعداد هارد دیسک ها ، ظرفیت ، دیتا ریت ، تعداد استوک رم ، ظرفیت هر کدام ، نوع کیس و مادربرد ، شبکه ، bw ، پورت و ... اطلاعات دقیقی بفرمایید .
مثلاً در شرایط مشابه یک رید سخت افزاری یا نرم افزاری میتونه خیلی چیزها رو عوض کنه .
مقدار برق مصرفی و گرمای تولید شده هم در این موارد خیلی مهم هستش و باید مد نظر قرار بگیره .

موفق باشید

دوست من، 90 % فرمایشات شما می شه گفت ترجمه ی یه جدول بود
http://ark.intel.com/products/64594/Intel-Xeon-Processor-E5-2620-15M-Cache-2_00-GHz-7_20-GTs-Intel-QPI?q=e5-2620
شما مواردی رو باز کردید که هر کدام باید جدا بحث بشه !
raid سخت افزاری به کررات مشاهده شده ، از سرور بدون raid بدتر عمل کرده ! پس باید مدل سخت افزار raid controller مطرح و در مورد مدل های مختلف بحث بشه
در مورد ماژول های رم که چند گیگابایتی باشن و بعد از اون نوع رم .
در مورد جنس مادربورد و کیس و همینطور میزان گرمای تولید شده ی قطعات در مجموع و بررسی اینکه با کدام قطعه می شه کاهشش داد وکدام قطعه باعث افزایش میشه.
شاید بحث خوبی رو باز کرده باشید ، ولی کدام یک از سوالات رو پاسخ دادید؟
که چه ترکیبی از سخت افزار بهتره؟
چه نوعی از raid controller
چه نوعی از هارد ، با بررسی دقیق I / O و مقایسه اش با سایر هارد دیسک ها ( البته این مورد در نت زیاد بحث شده و لینک سایت خارجی با دقت بالا زیاد هست . )
اگه تجربه ی کار با سرورها را در این حد دارید، خیلی خوشحال می شم اگه توضیحات تکمیلی رو اضافه بفرمایید.

hadi_am
July 16th, 2013, 23:25
سلام

موفق باشید

ممنون از شما اشتباه نکنم اقای ابراهیمی بودید...

لازم به ذکره بنده هم اینا رو میدونستم شبکه و پهنای باند موردی نداره از نظر تامین کردنش صرفا کشش این سی پی یو مد نظر ماست که 100 تا سرور مجازی فرق نمیکنه چه رمی باشه از 64 گرفته تا 1 گیگ رو ساپورت کنه...

والا اون موقع بعضی از همکاران گرامی که به خاطر درس و مدرسه دیگه فعالیت نکردند و رفتن دنبال کارشون با ادعایی که داشتن لقمه ی بزرگ تر از دهنشون بر میداشتن که خوشبختانه یا متاسفانه کلا جمع کردن و رفتن

http://ark.intel.com/products/64594/Intel-Xeon-Processor-E5-2620-15M-Cache-2_00-GHz-7_20-GTs-Intel-QPI?q=e5-2620
raid سخت افزاری به کررات مشاهده شده ، از سرور بدون raid بدتر عمل کرده ! پس باید مدل سخت افزار raid controller مطرح و در مورد مدل های مختلف بحث بشه
در مورد جنس مادربورد و کیس و همینطور میزان گرمای تولید شده ی قطعات در مجموع و بررسی اینکه با کدام قطعه می شه کاهشش داد وکدام قطعه باعث افزایش میشه.
چه نوعی از raid controller
چه نوعی از هارد ، با بررسی دقیق I / O و مقایسه اش با سایر هارد دیسک ها ( البته این مورد در نت زیاد بحث شده و لینک سایت خارجی با دقت بالا زیاد هست . )
اگه تجربه ی کار با سرورها را در این حد دارید، خیلی خوشحال می شم اگه توضیحات تکمیلی رو اضافه بفرمایید.

بنده هم یه تاپیک نظر خواهی و اطلاعات عمومی باز کردم خودم تا حدی اطلاعات دارم ولی خب هیچ فردی کامل نیست8-|

milade
July 17th, 2013, 00:47
سلام .

تشکر میکنم .
بله ، تمامی عرایض بنده در راستای اطلاعاتی هستش که در سایتهای معتبر وجود دارد . قطعاً بنده نمیتونم غیر از این صحبت کنم . درستش هم فکر میکنم همین باشد .

مجدد تشکر میکنم . عرض بنده هم همین بود که انالیز یک کیس نباید در حد یک پردازنده باشه . پردازنده با یک کانفیگ نامناسب میتونه باعث بطلان سرمایه بشه .

چون در تایتل مشخص نشده کلاینت ها کارشون چی هستش ( گیمینگ ، فایل سرور ، پراسسینگ ، براوزینگ و ... ) ، به همین دلیل نمیشه رید رو مشخص کرد .

ببینید رید هر کدوم استفاده خاص خودش رو داره . در سیستمهایی که دیتا پراتکشن اهمینت نداره ، قطعا رید 0 استفاده نمیشه ، در سیستمهایی که رایت پرفورمنس مهم نیست ، راید 5EE استفاده نمیشه و ... !
پس باید ببینیم مورد ما چی هستش . من نمیتونم همین طوری روی هوا عرض کنم که رید رو 10 ببندید همه چی عالیه ! ، قطعا ما باید در این بحث از حداقل قطعات حداکثر استفاده رو ببریم تا بتونیم توی بیزینسمون موفق باشیم .

قطعا لازم نیست من اینجا از تاخیر در خواندن و نرخ انتقال صحبت کنم .
اما خب مستحضر باشید که الان رم های 2000MHZ وارد بازار شدند و تکنولوژی رو به پیشرفت ..

اما یک بحث میکنم در این مورد تا کمکی باشه و بحث فقط استدلالی نشه ..
خب شاید برای شما سوال پیش بیاد که 2 تا ماژول 4 گیگ بخرم یا 1 ماژول 8 گیگ ؟
در هر صورت هر دو نوع انتخاب میتونه خوب باشه ، اما مساله مهم در اورکلاک کردن هستش .
وقتی اورکلاک شروع میشه ، کنترل ها برخی مواقع اجازه اور کلاک رو نمیدن و این مورد در مورد ماژول های دو طرفه بیشتر اتفاق میافته . در ایتدا ماژول های یک طرفه رو خرید کنید و در ادامه ماژول های دو طرفه به خاطر زمانهایی که در سوئیچینگ تلف میشه قدرت کمتری دارند هرچند گاهاً پیش میاد به دلیل نیاز به ظرفیت بیشتر مجبور به استفاده از این نوع رمها بشوید که اصلاً هم بنده عرض نمیکنم که بد هستند !!

ویرچوال مموری : در مواقعی که با فایل های بزرگ سر و کار دارید این قسمت وارد عمل میشه تا برای تبادلات به رم ( به دلیل کافی نبودن ظرفیت رم ) و با در دست گرفتن قسمتی از هارد ، عمل رید و رایت انجام میگیره . پس لازم نیست برای هر کلاینت N گیگ رم اختصاص بدید تا بتونند فلان فایل لارج رو باز کنند و ...
سرعت رم : همیشه با افزایش سرعت رم ، دیتا اکسس هم بالا نمیره ، چراکه در این موارد پتانسیل مادربرد و ... هم ملاک هست و فرضاً ممکنه مادربرد کشش نداشته باشه و عامل محدود کننده سرعت شما بشه . پس عوامل رو با بیبینید و پولتون رو بیخود هدر ندهید .

در مورد گرمای حاصله از پردازنده که در همان لینک مشاهده میشه .
در مورد هارد دیسک ها هم که در مورد HDD ها با افزایش ضرفیت به دلیل وجود تعداد دیسک های بیشتر ، گرما هم بیشتر هستش که باید کنترل بشه . پس هارد بیشتر گرمای بیشتر بطبع .
برای کنترل هم میشه از فن های بزرگتر استفاده کرد و اینکه الیاژ خود سرورها هم این گرماها رو طبعاً کنترل خواهد کرد . راه دیگه توکل بر خدا میتونه باشه !

دوست عزیز ، بنده با توجه به اطلاعاتی که موجود بود ، دوستان رو به چالش کشیدم . قطعا با یک مدل پردازنده بنده نمیتونم اینجا کرس اموزشی راه اندازی کنم و در مورد تک تک مسائل بحث کنم تا رفرنس راه اندازی بشه !

جسارتاً بنده الان باید ترکیب مشخص کنم ؟ برای چه موردی دقیقاً ؟ با کدوم اطلاعات ؟ بهتره دیدمون رو عوض کنیم ...

با این نوع سرورها کار کرده ام اما اینکه الان با یک نوع پردازنده بخوام کمکی به شما بکنم ، چیز مطلوبی نخواهد بود و فقط میتونه عمومیت ها رو در بر داشته باشه .

در اخر :
در کل سری E5 به شدت طی تستی که خودم گرفتم خیلی قوی تر از E3 بوده در عملیات خواندن و نوشتن از رم ( حدود 2 تا 3 برابر ) .
با توجه به اینکه در E3 رم میتونه تا 1600MHz هم باشه ، ولی در E5 رمهای 1333 مگاهرتزی ، اما میبینیم که سرعتی حدود 2 برابر بیشتر در عملیات رم/پردازنده دارند .
سری E5 بهتر هست که با 4 ماژول رم کانفیگ بشه برای هر پردازنده تا بهترین قدرت رو داشته باشد .

اطلاعات ناکافی در مورد اینکه دوستان بهتر بتونند به مذاکره بپردازند ممکنه باعث بشه بنده مجدد در این تاپیک شرکت نکنم .

موفق باشید .

milade
July 17th, 2013, 00:59
سلام .

ممنون از شما اشتباه نکنم اقای ابراهیمی بودید...
بله بنده ابراهیمی پور هستم .

لازم به ذکره بنده هم اینا رو میدونستم شبکه و پهنای باند موردی نداره از نظر تامین کردنش صرفا کشش این سی پی یو مد نظر ماست که 100 تا سرور مجازی فرق نمیکنه چه رمی باشه از 64 گرفته تا 1 گیگ رو ساپورت کنه...
دوست عزیز ،

صحبت شما یک مقدار جای بررسی داره .
ممکنه یک vps با اجرای چندین برنامه رندرینگ و .. و یا اجرای یک پراسس ریل تایم ، کل ظرفیتها رو اشغال کنه . پس باید دقیقاً هدف مشخص بشه . قطعا با وجود تمام اینها هم باز نمیشه "عدد" به شما داد .
در این مواقع مشتری اینده رو مشخص میکنه . ممکنه سرورهای شما همه گیم سرور باشند ، در اون صورت گرافیک و رم و پردازنده نیاز هست ، یا ممکنه فایل سرور و وضع به کلی فرق کنه .
شما نمیتونید با تکیه بر اینکه سرعت انتقال اسمی 12800 مگابایت بر ثانیه رو از رم به پردازنده دارید ، به این دست پیدا کنید واقعا به این عدد خواهید رسید . قطعاً دستیابی یه 100% حدوداً هیچ وقت اتفاق نمیافته و از این رو پیشبینی تعداد برای شما کمی بیسیک میاد .
اینجا دوستان با اطلاعاتی که شما لطف میکنید انچه رو که مقدوره از لحاظ علمی به شما خواهند داد .

والا اون موقع بعضی از همکاران گرامی که به خاطر درس و مدرسه دیگه فعالیت نکردند و رفتن دنبال کارشون با ادعایی که داشتن لقمه ی بزرگ تر از دهنشون بر میداشتن که خوشبختانه یا متاسفانه کلا جمع کردن و رفتن
بنده متاسفانه منظورتون رو از "همکاران" متوجه نشدم .

hadi_am
July 17th, 2013, 12:18
سلام .

بله بنده ابراهیمی پور هستم .

دوست عزیز ،

صحبت شما یک مقدار جای بررسی داره .
ممکنه یک vps با اجرای چندین برنامه رندرینگ و .. و یا اجرای یک پراسس ریل تایم ، کل ظرفیتها رو اشغال کنه . پس باید دقیقاً هدف مشخص بشه . قطعا با وجود تمام اینها هم باز نمیشه "عدد" به شما داد .
در این مواقع مشتری اینده رو مشخص میکنه . ممکنه سرورهای شما همه گیم سرور باشند ، در اون صورت گرافیک و رم و پردازنده نیاز هست ، یا ممکنه فایل سرور و وضع به کلی فرق کنه .
شما نمیتونید با تکیه بر اینکه سرعت انتقال اسمی 12800 مگابایت بر ثانیه رو از رم به پردازنده دارید ، به این دست پیدا کنید واقعا به این عدد خواهید رسید . قطعاً دستیابی یه 100% حدوداً هیچ وقت اتفاق نمیافته و از این رو پیشبینی تعداد برای شما کمی بیسیک میاد .
اینجا دوستان با اطلاعاتی که شما لطف میکنید انچه رو که مقدوره از لحاظ علمی به شما خواهند داد .

بنده متاسفانه منظورتون رو از "همکاران" متوجه نشدم .

سلام

با تشکر از توضیحات مفیدی که دادید به اطلاعاتمون اضافه شد...

درسته دقیقا نمیشه گفت من چیز حدودی خواستم اساسا این سرور رو برای کولوکیشن در ایران میخوام خریداری کنم ولی برخی مسائل هستن که میخواستم مطمئن تر شم تا صرفه ی افتصادی این عمل رو بدونم در واقع بیشترین استفاده های سرور های ایرانی تا اونجایی که بنده مشاهده کردم کانتر سرور و هاستینگهای ایرانی و همچنین بالا آوردن سایت های ایرانی و برخی هم گیم سرور های متفاوت مشاهده شده...

حالا از سرورهای ویندوز اونقدر خبر ندارم که وضعشون چطوره ولی از اونجایی که شما تجربه ی بسیار زیادی دارید خواشحال میشم توضیحات بیتشری بدید تا هم دوستان و هم همکاران گرامی که اطلاعات کافی ندارند از جمله خود بنده اطلاعاتمون اضافه تر بشه.

منظورم از اون قسمت همکاران اشتباه تایپی بود یکی از همکاران که اونموقع خیلی لقمه ی بزرگی خواستن فکر کنم دیگه بدونید که بود اونموقع بیشتر علاقه خرید سرور داشت حالا دیگه اون مساله تموم شده...

بعد از اون 6 ماه استارت خوبی میخوایم بزنیم شاید باز مزاحمتون شدیم...

milade
July 17th, 2013, 15:19
سلام .

با تشکر از توضیحات مفیدی که دادید به اطلاعاتمون اضافه شد...
خواهش میکنم .

درسته دقیقا نمیشه گفت من چیز حدودی خواستم اساسا این سرور رو برای کولوکیشن در ایران میخوام خریداری کنم ولی برخی مسائل هستن که میخواستم مطمئن تر شم تا صرفه ی افتصادی این عمل رو بدونم در واقع بیشترین استفاده های سرور های ایرانی تا اونجایی که بنده مشاهده کردم کانتر سرور و هاستینگهای ایرانی و همچنین بالا آوردن سایت های ایرانی و برخی هم گیم سرور های متفاوت مشاهده شده...
در بحث کولوکیشن شما باید یک اینده نگر باشید .
لذا توصیه میکنم اگر ممکن هست براتون یک سرور 2 یونیت خرید کنید تا در صورت نیاز به اینکه هارد ها رو افزایش بدید ، این امکان میسر باشه براتون .
همچنین تهویه این پردازنده ها هم هستش که مجدد توصیه میکنم کیس رو دو یونیت تهیه کنید و احیاناً ایرانی کاری نکنید و مادربرد رو هر جوری شده در یک کیس یک یونیت جا بدید !

در مورد هارد هم میتونید برای سیستم عامل ، یک ssd استفاده کنید و برای دیگر هاردها با توجه به تقسیمات خودتون ، از هاردهای اینترپرایز یا معمولی استفاده کنید . من فعلاً مدلی رو پیشنهاد نمیکنم . قطعا فکر نکنید استفاده از اینترپرایز حتماً بهره وری رو بالا میبره ، در شرایطی فقط برای شما استحلاک در بر خواهد داشت .
ترجیحاً یک sas یا ssd هم برای دیتابیس و پردازنده های ریل تایم مثل مای اس کیو ال و .. کنار بگذارید . چراکه اینچنین پردازشهایی باید کمترین لیتنسی رو در بر داشته باشه .
به این هم توجه داشته باشید اینجا ایرانه و یوزر نمیتونه از حداکثر قدرت هارد برای ترنسفر استفاده کنه به علت پهنای باند کمی که هستش .

رید رو پیشنهاد نمیکنم ، معمولاً رید کپی فقط هاردهای شما رو به هرز میده و عملاً کاربران خودشون مسئول بک اپ هستند و از فضای بک اپ که میبایست جداگانه خرید بشه استفاده کنند . انواع دیگر رید هم فکر نمیکنم اطلاعات اونقدر ها هم مهم باشه که بخواید تا 50% از فضا رو کم کنید تا سرعت بیشتری داشته باشید ، چراکه کلاینت ها در یک هارد ست اپ بشن بهتر هستش به نظر من .

رم رو هم با توجه به میزانش ، از ماژول های 8 یا 16 گیگابیتی استفاده کنید .
اگر از حالت 4 ماژول/cpu استفاده کنید چرا که این نوع پردازنده 4 کاناله هست و در این صورت پرفورمنس بیشتری خواهید داشت .

پاور هم اگر قصد خرید از خارج رو داری همین الان 2 تا پاور تهیه کنید تا بعدا در صورت سوختن یکی به دردسر نیفتید .

بعد از اون 6 ماه استارت خوبی میخوایم بزنیم شاید باز مزاحمتون شدیم...
در خدمتتون هستم .

موفق باشید .

hadi_am
July 17th, 2013, 16:20
سلام .

خواهش میکنم .

در بحث کولوکیشن شما باید یک اینده نگر باشید .
لذا توصیه میکنم اگر ممکن هست براتون یک سرور 2 یونیت خرید کنید تا در صورت نیاز به اینکه هارد ها رو افزایش بدید ، این امکان میسر باشه براتون .
همچنین تهویه این پردازنده ها هم هستش که مجدد توصیه میکنم کیس رو دو یونیت تهیه کنید و احیاناً ایرانی کاری نکنید و مادربرد رو هر جوری شده در یک کیس یک یونیت جا بدید !

در مورد هارد هم میتونید برای سیستم عامل ، یک ssd استفاده کنید و برای دیگر هاردها با توجه به تقسیمات خودتون ، از هاردهای اینترپرایز یا معمولی استفاده کنید . من فعلاً مدلی رو پیشنهاد نمیکنم . قطعا فکر نکنید استفاده از اینترپرایز حتماً بهره وری رو بالا میبره ، در شرایطی فقط برای شما استحلاک در بر خواهد داشت .
ترجیحاً یک sas یا ssd هم برای دیتابیس و پردازنده های ریل تایم مثل مای اس کیو ال و .. کنار بگذارید . چراکه اینچنین پردازشهایی باید کمترین لیتنسی رو در بر داشته باشه .
به این هم توجه داشته باشید اینجا ایرانه و یوزر نمیتونه از حداکثر قدرت هارد برای ترنسفر استفاده کنه به علت پهنای باند کمی که هستش .

رید رو پیشنهاد نمیکنم ، معمولاً رید کپی فقط هاردهای شما رو به هرز میده و عملاً کاربران خودشون مسئول بک اپ هستند و از فضای بک اپ که میبایست جداگانه خرید بشه استفاده کنند . انواع دیگر رید هم فکر نمیکنم اطلاعات اونقدر ها هم مهم باشه که بخواید تا 50% از فضا رو کم کنید تا سرعت بیشتری داشته باشید ، چراکه کلاینت ها در یک هارد ست اپ بشن بهتر هستش به نظر من .

رم رو هم با توجه به میزانش ، از ماژول های 8 یا 16 گیگابیتی استفاده کنید .
اگر از حالت 4 ماژول/cpu استفاده کنید چرا که این نوع پردازنده 4 کاناله هست و در این صورت پرفورمنس بیشتری خواهید داشت .

پاور هم اگر قصد خرید از خارج رو داری همین الان 2 تا پاور تهیه کنید تا بعدا در صورت سوختن یکی به دردسر نیفتید .

در خدمتتون هستم .

موفق باشید .

بازم ممنونم از اطلاعاتی که در اختیارم گذاشتید این کانفیگی که الان من خدمتتون عرض میکنم خوبه یا به درد کار مجازی سازی نمیخوره:

Supermicro SC815 1U
SuperMicro X9DRW-iF
Cpu: Dual Intel Xeon E5-2620
H.D.D:4*2TB WD Black + 2*180GB SSD Intel
Ram : 8 x Hynix 8GB DDR3 1333 ECC

والله به علت درخواست سرامیه گذار شرکت فعلا واسه شروع از دیتاسنتر های ایرانی قراره استفاده کنیم و به خاطر اینکه قراره 2 یونیت کولو کنیم ( یکی برای مجازی سازی و دیگری هم برای هاستینگ)

دیگه نمیتونیم از سرور های یونیت استفاده کنیم چون هزینه ها برامون بیشتر از اون چیزی که پیش بینی کرده بودیم میشه و مجبوریم هزینه های سرور رو بالا ببریم ...

فقط یه سوال برام پیش اومده که برای اینکه بشه Virtual Memory رو استفاده کرد از چه چیزایی باید استفاده کرد تا بشه از مموری مجازی رو به حداکثر کشوند...

با توجه به اینکه پورت 100 مگ قراره دیتاسنتر در اختیارمون بذاره و اینکه کنترل پهنای باند بسیار سخت خواهد بود برای کنترل پهنای باند از چه برنامه اس استفاده بشه ؟

در ضمن برای تهیه ی بک آپ از سرورا از چه برنامه ای باید استفاده بشه؟؟؟

ممنون میشم اطلاعات دقیق تری در اختیار من و همکاران بذارید...

از مدیران خواهش میکنم تا تاپیک رو هرس کنن تا دیگر همکاران هم از اطلاعات استفاده کنن

milade
July 17th, 2013, 17:07
سلام

این یه کانفیگ خیلی خوب هستش که من هم از این استفاده میکنم . ضمن اینکه حالا که شما دارید خرجش رو میکنید یه چند دلار بیشتر هزینه کنید و هاردهای REG4 تهیه کنید ...
اما در نظر داشته باشید حتماً از کیس دو یونیت استفاده بشه تا گرمای حاصل به خوبی منتقل بشه . ضمن اینکه تعداد هارد های شما هم 6 عدد هست و حتماً باید دو یونیت باشه

دیگه نمیتونیم از سرور های یونیت استفاده کنیم چون هزینه ها برامون بیشتر از اون چیزی که پیش بینی کرده بودیم میشه و مجبوریم هزینه های سرور رو بالا ببریم ...
متوجه فرمایشتتون نشدم .

فقط یه سوال برام پیش اومده که برای اینکه بشه Virtual Memory رو استفاده کرد از چه چیزایی باید استفاده کرد تا بشه از مموری مجازی رو به حداکثر کشوند...
ویرچوال مموری تا حدودی مثل کش عمل میکنه و یه واسط هست بین دیسک و رم که در دیسک واقع شده .
در نتیجه ها چه سرعت دیسک بیشتر باشه ، واکشی از ویرچوال مموری سریعتر رخ خواهد داد .
معمولاض هم سایز اون دو برابر رم ست میشه .

با توجه به اینکه پورت 100 مگ قراره دیتاسنتر در اختیارمون بذاره و اینکه کنترل پهنای باند بسیار سخت خواهد بود برای کنترل پهنای باند از چه برنامه اس استفاده بشه ؟
در مورد squid تحقیق کنید در همین انجمن .

در ضمن برای تهیه ی بک آپ از سرورا از چه برنامه ای باید استفاده بشه؟؟؟
خود سرور میتونه بک اپ تهیه کنه .
در صورتی که قصدتون بک اپ گیری از VM هست که برنامه ها و اسکریپ هایی نوشته شده که چون بنده کار نکردم نمیتونم توصیه ای کنم . گوگل کنید و مقایسه ...

موفق باشید .

hadi_am
July 18th, 2013, 15:49
بازم متشکرم از توضیحات مفیدتون...

این یه کانفیگ خیلی خوب هستش که من هم از این استفاده میکنم . ضمن اینکه حالا که شما دارید خرجش رو میکنید یه چند دلار بیشتر هزینه کنید و هاردهای REG4 تهیه کنید ...

من در مورد هاردهای دیگه اونقدر اطلاعات ندارم ولی REG$تو سری وسترن دیجیتاله؟؟؟؟

اما در نظر داشته باشید حتماً از کیس دو یونیت استفاده بشه تا گرمای حاصل به خوبی منتقل بشه . ضمن اینکه تعداد هارد های شما هم 6 عدد هست و حتماً باید دو یونیت باشه

خب آخه اونطوری هزینه ی کولو بیشتر میشه در ضمن تو سرورهای سوپر میکرو کودوم کیس 2 یونیت خوبه؟؟؟

ویرچوال مموری تا حدودی مثل کش عمل میکنه و یه واسط هست بین دیسک و رم که در دیسک واقع شده .
در نتیجه ها چه سرعت دیسک بیشتر باشه ، واکشی از ویرچوال مموری سریعتر رخ خواهد داد .
معمولاض هم سایز اون دو برابر رم ست میشه .

برنامه ی خاصی برای فعال کردن و اختصاص Virtual Memory به هر سرور مجازی لازمه؟؟؟

در مورد squid تحقیق کنید در همین انجمن .

ممنونم یه خورده کانفیگ این مورد سخت بود نگاه کردم دردسرهای زیادی داره ...

اگه از خود میکروتیک استفاده بشه میشه به هر یوزر یه اکانت هم برای مشاهده مصرفش داد؟؟؟

خود سرور میتونه بک اپ تهیه کنه .
در صورتی که قصدتون بک اپ گیری از VM هست که برنامه ها و اسکریپ هایی نوشته شده که چون بنده کار نکردم نمیتونم توصیه ای کنم . گوگل کنید و مقایسه ..

تشکر کافی نبود دوباره ممنونم که اطلاعات کافی در اختیارم قرار دادید...

اگه آی دی یاهو دارید لطف کنید پ.خ کنید تا بیشتر ازتون راهنمایی بگیرم

danitfk
July 18th, 2013, 15:54
سلام دوستان Dual Intel Xeon E5-2620 چند تا سررو رو میتونه میزبانی کنه؟
با بدست آوردن میزان Clock rate پردازنده و تعداد هسته نمیشه گفت چندتا سرور میتونه میزبانی کنه
روی همین CPU میشه کلا 2 تا VPS میزبانی کرد روی یک پردازنده Core i3 هم شاید بشه 10 تا سرور میزبانی کرد.
بستگی داره میزان مصرف ماشین های مجازی چقدر باشه , که حتما هنوز این موضوع نفهمیده باشید.

کلا این پردازنده نسبت به قیمتی که داره نمیارزه , برای مجازی سازی حداکثر 12x2.0GHz قدرت و در حالت Overclock حداکثر 25,200MHz قدرت پردازش داره ,
معمولای روی این پردازنده رم کمتری از 64 گیگابایت نمیذارند و بنظرم بیشتر از 64 اصلا بازدهی مناسبی نداره.
ما قبلا همچین سروری با این پردازنده و 128GB رم داشتیم اما اصلا بازدهی مناسبی نداشت.
الان پردازنده ها L5520 هست با قیمت بسیار مناسب که اگر چند سرور با پردازنده Dual L5520 داشته باشید بازده 2 تا 3 برابر نسبت به Dual E5-2620 خواهد داشت.

milade
July 18th, 2013, 20:29
سلام .

الان پردازنده ها L5520 هست با قیمت بسیار مناسب که اگر چند سرور با پردازنده Dual L5520 داشته باشید بازده 2 تا 3 برابر نسبت به Dual E5-2620 خواهد داشت.
دوست عزیز من عملاً نمیدونم منشاء تفکر شما و یا ادله شما برای این موضوع چی میتونه باشه ، اما به نظر من کاملاً اشتباه هست .

پردازنده E5-2620 دارای 6 هسته 2 گیگاهرتزی هستش که در اور کلاک به 2.5 گیگاهرتز میرسه همون طور که خودتون فرمودید . اما تفاوت در این هست که با داشتن 4 ترد اضافی نسبت به پردازنده مورد نظر شما ، قابلیت این رو داره که 4 ترد بر ثانیه برای واکشی به پردازنده بفرسته . این مخصوصاً برای سرورها یک برگ برنده محسوب میشه . در سرورهایی که با داشتن چند ده VPS روشن ، و هر کلاینت در حال اجرا به طبع دارای چندین اکتیو پروسس ، انتظار خیلی مهم هست که E5-2620 به نسبت خیلی بهتر عمل میکنه بطبع . ( در حالت دو پردازنده ای ، یه 8 ترد افزایش پیدا میکنه )

در ثانی E5 از سری سندی بریج هست ، من اینجا نمیخوام این نسل از پردازنده ها رو توضیح بدم ، اما چیزی که بدیهی هستش اینکه این سری در دستورات حاوی اولویت بالاتر بهتر عمل میکنند و به همین دلیل باز هم برای سرورها یک پوئن مثبت هستش .

ثالثاً در این پردازنده از اینستراکشن AVX استفاده شده که خب به طبع در برنامه هایی که جدیداً ساخته میشه ، قدرت بیشتری رو به برنامه میده و مثل اینکه ما بخوایم برنامه های 8086 رو با فناوری کنونی مقایسه کنیم !

رابعاً در E5-2620 ما میتونیم از رمهای 1333 مگاهرتزی استفاده کنیم که به طبع از 1066 ها حدود 4گیگابیت بر ثانیه جهت واکشی سریعتر خواهد بود در حالت علمی . همچنین E5-2620 دارای 4 کانال جهت BW هست که در L5520 این مورد روی 3 کانال هستش .

خامساً E5-2620 دارای 16.5 مگابایت حافظه کش هستش که به نسبت L5520 با 9 مگ کش ، دارای قدرتی به مراتب بیشتر هستش .

و در اخر اینکه E5-2620 ذاتاً Safe Execute رو در خودش داره که برای سیستم عمال هایی که روی مود Protected وجود دارند ، باعث کنترل ذاتی خیلی چیزها و دسترسی ها میشه .

در اخر اینکه این یک قیاس مع الفارغ بود .
داشتن چندین سرور با شرایط بدتر ، نمیتونه یک سرور با شرایط بهتر رو زیر سوال ببره .

برنامه ی خاصی برای فعال کردن و اختصاص Virtual Memory به هر سرور مجازی لازمه؟؟؟
معمولاً تمپلات برای سیستم عامل های کلاینت ها ساخته میشه که شما میتونید روی تمپلاتتون ، ویرچوال مموری رو که در System Properties وجود داره مقدار دهی مناسب کنید و برنامه ای لازم نیست . گوگل کنید .

اگه از خود میکروتیک استفاده بشه میشه به هر یوزر یه اکانت هم برای مشاهده مصرفش داد؟؟؟
بله فکر کنم بشه . تا حالا روی VPS این مورد رو خودم انجام ندادم .
اما میتونید Squid+Mikrotik رو هم انجام بدید . چراکه حداقل یکسری چارت و ... هم دارید در این حالت ( یوزر اینترفیس )

خب آخه اونطوری هزینه ی کولو بیشتر میشه در ضمن تو سرورهای سوپر میکرو کودوم کیس 2 یونیت خوبه؟؟؟
دوست عزیز ،
اگر پول اضافی دارید تا 4 ماه دیگه به دلیل دمای بیش از حد سرور خرج سخت افزار یا مجبور به خارج کردن سرور به دلیل داشتن حرارت بیش از حد از دیتاسنتر بشید ، میتونید هزینه یک یونیت اضافه ( که بدون برق و پهنای باند و ایپی خیلی کمتر از یک یونیت عادی میشه ) رو وارد هزینه هاتون نکنید ...

من در مورد هاردهای دیگه اونقدر اطلاعات ندارم ولی REG$تو سری وسترن دیجیتاله؟؟؟؟
RE4 ، سهواً REG4 تایپ شد .
بله در برند وسترن دیجیتال قرار داره .

اگه آی دی یاهو دارید لطف کنید پ.خ کنید تا بیشتر ازتون راهنمایی بگیرم
اگر سوال عمومی هست همین جا بفرمایید ممنون میشم .

hadi_am
July 18th, 2013, 21:44
با سلام دوباره

باز هم ازتون ممنونم بابت اطلاعات مفیدی که در اختیار بنده و دیگر دوستان قرار دادید...

ولی عرض نکردید یه سرور 2 یونیتی خریداری کنیم؟؟؟

واگه رحمت نباشه مشخصات فنی اون کیس رو هم لطف کنید

milade
July 18th, 2013, 22:02
سلام .

ولی عرض نکردید یه سرور 2 یونیتی خریداری کنیم؟؟؟

با توجه به عرایض بنده ، بله ، توصیه من استفاده از کیس دو یونیت هستش .

واگه رحمت نباشه مشخصات فنی اون کیس رو هم لطف کنید
متاسفانه بنده نمیتونم برای شما کیسی رو پیشنهاد بدم به صورت عمومی ، چراکه شما باید با توجه به نیازتون کیس رو پیدا کنید .
با توجه به مادربرد انتخابی ، تعداد هارد و پاور و فن میتونید کیسهای دو یونیت زیادی که وجود دارند رو انتخاب کنید .

اگر نیاز بود میتونید برای این مورد پ.خ بفرستید با جزئیات کامل تا من پیشنهاداتم رو بهتون ارائه کنم .

موفق باشید

danitfk
July 18th, 2013, 23:32
سلام .

دوست عزیز من عملاً نمیدونم منشاء تفکر شما و یا ادله شما برای این موضوع چی میتونه باشه ، اما به نظر من کاملاً اشتباه هست .

پردازنده E5-2620 دارای 6 هسته 2 گیگاهرتزی هستش که در اور کلاک به 2.5 گیگاهرتز میرسه همون طور که خودتون فرمودید . اما تفاوت در این هست که با داشتن 4 ترد اضافی نسبت به پردازنده مورد نظر شما ، قابلیت این رو داره که 4 ترد بر ثانیه برای واکشی به پردازنده بفرسته . این مخصوصاً برای سرورها یک برگ برنده محسوب میشه . در سرورهایی که با داشتن چند ده VPS روشن ، و هر کلاینت در حال اجرا به طبع دارای چندین اکتیو پروسس ، انتظار خیلی مهم هست که E5-2620 به نسبت خیلی بهتر عمل میکنه بطبع . ( در حالت دو پردازنده ای ، یه 8 ترد افزایش پیدا میکنه )

در ثانی E5 از سری سندی بریج هست ، من اینجا نمیخوام این نسل از پردازنده ها رو توضیح بدم ، اما چیزی که بدیهی هستش اینکه این سری در دستورات حاوی اولویت بالاتر بهتر عمل میکنند و به همین دلیل باز هم برای سرورها یک پوئن مثبت هستش .

ثالثاً در این پردازنده از اینستراکشن AVX استفاده شده که خب به طبع در برنامه هایی که جدیداً ساخته میشه ، قدرت بیشتری رو به برنامه میده و مثل اینکه ما بخوایم برنامه های 8086 رو با فناوری کنونی مقایسه کنیم !

رابعاً در E5-2620 ما میتونیم از رمهای 1333 مگاهرتزی استفاده کنیم که به طبع از 1066 ها حدود 4گیگابیت بر ثانیه جهت واکشی سریعتر خواهد بود در حالت علمی . همچنین E5-2620 دارای 4 کانال جهت BW هست که در L5520 این مورد روی 3 کانال هستش .

خامساً E5-2620 دارای 16.5 مگابایت حافظه کش هستش که به نسبت L5520 با 9 مگ کش ، دارای قدرتی به مراتب بیشتر هستش .

و در اخر اینکه E5-2620 ذاتاً Safe Execute رو در خودش داره که برای سیستم عمال هایی که روی مود Protected وجود دارند ، باعث کنترل ذاتی خیلی چیزها و دسترسی ها میشه .

در اخر اینکه این یک قیاس مع الفارغ بود .
داشتن چندین سرور با شرایط بدتر ، نمیتونه یک سرور با شرایط بهتر رو زیر سوال ببره .

معمولاً تمپلات برای سیستم عامل های کلاینت ها ساخته میشه که شما میتونید روی تمپلاتتون ، ویرچوال مموری رو که در System Properties وجود داره مقدار دهی مناسب کنید و برنامه ای لازم نیست . گوگل کنید .

بله فکر کنم بشه . تا حالا روی VPS این مورد رو خودم انجام ندادم .
اما میتونید Squid+Mikrotik رو هم انجام بدید . چراکه حداقل یکسری چارت و ... هم دارید در این حالت ( یوزر اینترفیس )

دوست عزیز ،
اگر پول اضافی دارید تا 4 ماه دیگه به دلیل دمای بیش از حد سرور خرج سخت افزار یا مجبور به خارج کردن سرور به دلیل داشتن حرارت بیش از حد از دیتاسنتر بشید ، میتونید هزینه یک یونیت اضافه ( که بدون برق و پهنای باند و ایپی خیلی کمتر از یک یونیت عادی میشه ) رو وارد هزینه هاتون نکنید ...

RE4 ، سهواً REG4 تایپ شد .
بله در برند وسترن دیجیتال قرار داره .

اگر سوال عمومی هست همین جا بفرمایید ممنون میشم .

سلام , به به آقای ابراهیم پور , احوال شما؟

کل این مقایسه هاتون بذارید کنار ,
در مورد قیمت سرورها.
تقریبا با قیمت یک سرور Dual E5-2620 و 64 یا 96 گیگابایت رم
میشه یک شاسی C6100 و 4 نود XS23-TY در مجموع 8 هارد WD Black / RE4 1TB و 196 گیگابایت رم و 8 پردازنده تهیه کرد.
2xIntel Xeon E5-2620 با 8xIntel Xeon L5520 قابل مقایسه هست؟ (بقیه مزایا مثل تعداد هارد و راحتی در Balance سرورها جدا)

milade
July 19th, 2013, 00:53
سلام .

سلام , به به آقای ابراهیم پور , احوال شما؟
مرسی . شما خوب هستید ؟

2xIntel Xeon E5-2620 با 8xIntel Xeon L5520 قابل مقایسه هست؟ (بقیه مزایا مثل تعداد هارد و راحتی در Balance سرورها جدا)
دوست عزیز ،

متاسفانه این دو مورد اصلاً قابل قیاس نیستند .

ما در طرفی یک سرور رو داریم که به قول شما با 4 نود ، امکان استفاده از SAS رو نداره ، فن ها شیر هستند ، پردازنده های از رده خارج شده دارند استفاده میشوند ، گرمای حاصل زیاد است و در صورت Fail شدن یک یا چند فن ، خطر زیادی سرور رو تهدید میکنه ، مارک دل هست و کاستومایز کمتری رو به یوزر میده ( در مقابل سوپر میکرویی رو داریم که انعطاف پذیر هستش ... ) ، امکان رید وجود نداره ، در صورت Fail شدن یک قطعه مشکلات بعدی وجود داره ...
اینها بخشی از مشکلات بودند ، و شما تنها و تنها دارید بحث اقتصادی میکنید و 4 سرور رو با 1 سرور مقایسه میکنید فقط و فقط به خاطر قیمت ، هرچند همین قیاس هم اشتباه هستش .

دنبال کردن لود بالانسینگ برای مقایسه با یک سرور اشتباه هست .

در این صورت تمامی SAN سرورها باید همین الان تعطیل کنند و ما هنوز از پردازنده های دهه بوق استفاده کنیم .
متاسفانه این به دلیل عدم مطالعه ویژگیهای پردازنده ها و سخت افزارهای نسل جدید هستش .

موفق باشید .