PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چگونه یک شرکت هاستینگ راه اندازی کنیم؟

mjb424
April 14th, 2013, 17:07
سلام دوستان عزیز

من در مورد سرور ها و مطالب مرتبط به آن چیز زیادی نمی دونم.
می خوام یه شرکت برای میزبانی وب راه اندازی کنم.
اگه لطف کنید و به سوالاتم پاسخ بدید ممنون میشم.

به چه چیزایی نیاز دارم؟ مثلا سرورم چی باشه؟ چطوری پهنای باند بگیرم (از مخابرات؟)؟ آیپی ولید ؟
چه دستگاهها یا نرم افزارهایی باید استفاده کنم؟ برای امنیت؟ سرعت؟ مدیریت و ...
کسی میدونه هزینه تقریبی اون چند میلیون میشه؟

راستی مثلا اگه من 20 ترابایت پهنای باند بخوام باید چی داشته باشم؟ اصلا چطوری پهنای باند میگیرن و کم و زیادش میکنن و تحویل مشتری میدن؟

ببخشید سوالات زیاده ... من هرچی سرچ میکنم نحوه نصب و پیکربندی سرور رو میدن ولی میخوام بدونم اگه بخوام این شرکت رو راه اندازی کنم چه مراحلی رو باید پشت سر بزارم.. مخصوصا چه سخت افزارهایی باید بگیرم و امنیت و این چیزا رو چطوری تامین کنم ...
ممنون میشم یه توضیح کامل بدین... مطمئن هستم این مطالب به درد خیلیا که مثل من علمشو ندارن میخوره... بازم تشکر

vahid03
April 14th, 2013, 18:54
برای شروع باید از جایی نمایندگی بگیرید و بعد ها که مشتری زیاد شد یک سرور اختصاصی نیاز هست باید تهیه کنید.

برای شروع حرفه ای خرید لایسنس wh و نمایندگی نزدیک به یک میلیون نیاز هست.

hades_54
April 14th, 2013, 18:59
به نظر من شما بهتره برای شروع چون هیش پیش زمینه ای هم نداری یه نمایندگی ساده بگیرید
و با اون اقدام به فروش سرویس کنید
کنار اون هم با مطالعه و تجربه امنیت و کانفیگ سرور رو یاد بگیرید تا به صورت حرفه ای شروع کنید

nginxweb
April 14th, 2013, 19:05
برای شروع باید شرکت ثبت کنید

جهت ثبت شرکت برید اداره ثبت شهرتون سپس برید بخش ثبت شرکت ها اونجا کامل توضیح میدن مراحل رو که چی نیاز دارید

besthosti.com
April 14th, 2013, 19:32
اگر میخواهید که از صفر شروع کنید نیازی به ثبت شرکت و شرکتی کار گردن نیست و فعلا به دلیل این که نه مشتری و نه درآمدی دارید بهتر است که به صورت خانگی کار کنید و سپس بعد از این که دیدید درامد شما افزایش پیدا کرده و به مقداری هست که می تونید از اجاره و .... بر بیاید شرکت را ثبت کنید .
برای شروع باز هم به دلیل این که مشتری ندارید می تونید با نمایندگی هاست شروع کنید و سپس بعد از این که دیدید که این نمایندگی هاست جوابگو نیاز های شما نیست برید سراع سرور مجازی اختصاصی و مرجله آخر سرور اختصاصی است .
بهتر است که توانایی نصب و کانفیگ کنترل پنل و وب سرور و مای اس کیو ال را داشته باشید .همچنین برای کسب در امد بیشتر و توسعه کار بهتر است که سرور مجازی نیز بفروشید که نیاز هست سرور اختصاصی خریدارید کنید به همین دلیل نیاز است که مجازی ساز وی ام وار را نیز بیاموزید

3245
April 14th, 2013, 19:32
سلام
در مرحله اول صحبتم بهتون پیشنهاد میدم اگر حرفه ندارید، اقدام نکنید، اصلا... (توی قرآن آیه ای نداریم که هرکس مؤس دستش گرفت، باید شرکت هاستینگ داشته باشه)
در مرحله دوم، اگر قصدتون محکم است و با هیچ چیز دیگری بجز هاستینگ ارضاء نخواهید شد، خوب راه بندازید!، امالطفا لطفا لطفا به خریداران نگید که 4سال هست توی این کار هستید و 8 سال هم بدون سایت فعالیت داشتید، 60 سال هم پدربزرگ داشتین توی اینکار.
اگر اینکار را بکنید، وضعیت ایران به همین صورت خواهد بود که هست.

لظفا ناراحت نشید، واقعیت است.

ارادت

reza*
April 14th, 2013, 19:44
به نظره من برای شما نمایندگی هم زیاد هست .

شما اول یک هاست و دامنه برای خودتون بخرید یه چند ماهی سایت بزنید بعد شاید نمایندگی به دردتون خورد.

mjb424
April 14th, 2013, 20:31
با تشکر از دوستانی که به این پست پیام دادن...
خدا رو شکر که شرکت ثبت شده دارم و مدتی هست که به فکر این کار (هاستینگ) افتادم....
من کارم تجزیه و تحلیل هستش و برنامه نویسی ... تجزیه و تحلیل یه سایت بزرگ رو انجام دادم و فقط مونده برنامه نویسیش که 2 ماه طول میکشه و باید بگم که ابتدای کار حدود 2 تا 3 ترابایت اطلاعات هستش و سایت رو میخوام خیلی سریع گسترش بدم و کارمند برای ورود روزانه 500 مطلب(شایدم بیشتر) به سایت دارم و از این جهت مشکلی نیست .. به بازاریابی درون گرا و بیرون گرا هم آشنایی دارم و از این لحاظ هم مشکلی برای بازاریابی ندارم.. حداقل تو استان خودمون خیلی سریع پا میگیرم چون دوستان زیادی رو از شهرها و شهرستانهای استانمون دارم که بهم کمک کنن

من تا حالا تو زمینه هاستینگ نبودم .. و برای خود پیکربندی سرور مشکلی نیست زیرا برای پیکربندی و چنین مواردی میشه زود یاد گرفت و دوستانی دارم که در این زمینه استادن... خواستم قبل از رفتن سراغ این دوستان عزیز، خودم هم تحقیقی کرده باشم...

از این همه پست هایی که فرستادین ممنون .. میدونم که چطوری مجوز هاستینگ رو از ارشاد و .... بگیرم
متاسفانه هنوز کسی جواب سوالامو نداده...

سوالات من در مورد مدیریت پهنای باند(چطوریه جریانش ... اینترنتم باید چه سرعتی باشه که مثلا بتونم 20ترابایت پهنای باند داشته باشم. مدیریتش با چه برنامه یا سخت افزاریه و .... )؟ و سخت افزارها و نرم افزارهای مورد نیاز مخصوصا برای سرعت (بالانسرها و ...) و امنیت(فایروال ها و...) چی هستن و چه کاربردی دارن؟

چه سروری نیازه؟

درضمن من بیشتر برای کار خودم و کسانی که شرکت خودم براشون طراحی انجام میده به این نیاز دارم.. شاید اصلا به هزار پلان نرسه.. و اینو هم بگم که قصد فروشش رو ندارم .. بیشتر برای امنیت داده های سایت شرکت خصوصی خودم و مشتریامه... ممنون میشم راهنمایی کنید

بازم متشکرم

besthosti.com
April 14th, 2013, 20:44
برای پهنای باند شما با دیتاسنتر طرف هستید و از دیتاسنتر پهنای باند میخرید (به اینترنت شما ربطی نداره )
برای مدیریت هم شما فقط می تونید ببینید که چقدر مصرف شده نمی تونید جلوی افزایش پهنای باند مصرفی را بگیرید البته سبک بودن صفحات سایت کمک شایانی خواهد کرد .
برای سرور خودتون اگر بخواهید فایروال سخت افزاری بگیرید باز هم باید با دیتاسنتر صحبت کنید
کلا برا سرور هر کرای بخواهید بکنید ختی فرمت و ریبوت با دیتاسنتر طرف هستید .

mjb424
April 14th, 2013, 20:53
میشه در مورد دیتاسنتر بیشتر توضیح بدین؟ شرکت هستش؟

من اگه بخوام هاستینگ داشته باشم باید با دیتاسنتر چه ارتباطی داشته باشم؟ یعنی فقط برای خرید پهنای باند باید ارتباط داشته باشم؟

خود کامپیوتر سروری که من دارم ، نیاز نیست که به انترنت پرسرعت متصل باشه؟

میشه زحمت توضیح بیشتر رو بکشین... ممنون میشم

برای مدیریت پهنای باند هم منظورم اینه که اگه به خوام به یه دامنه 2 گیگ پهنای باند بدم و به یکی 10 گیگ چطور باید این کارو انجام بدم؟

besthosti.com
April 14th, 2013, 20:58
دیتاسنتر محلی است که سرور ها در انجا قرار می گیره و دیتاسنتر این سرور ها را اجاره میده یا مکانی را برای میزبانی از سرور های کاربران قرار میده (کولو)
اگر شما سرور را در محل شرکت خودتون دارید خوب اینجا باید با مخابرات هماهنگ کنید و پهنای باند و یا سرعت بیشتر بگیرید ولی اگر سرور را می خواهید از دیتاسنتر تهیه کنید که با دیتاسنتر برا پهنای باند طرف هستید .
خوب برای سوال اخر شما اگر بخواهین به یک دامنه 2 گیگ بدهید و به دیگری بیشتر و یا کمتر از کنترل پنل هاست انجام میدهید .کنترل پنل های زیادی هستند مانند سی پنل و دایرکت ادمین و پلسک و ...
سوال دیگری بود باز هم در خدمتم

interserver
April 14th, 2013, 21:04
میشه در مورد دیتاسنتر بیشتر توضیح بدین؟ شرکت هستش؟

من اگه بخوام هاستینگ داشته باشم باید با دیتاسنتر چه ارتباطی داشته باشم؟ یعنی فقط برای خرید پهنای باند باید ارتباط داشته باشم؟

خود کامپیوتر سروری که من دارم ، نیاز نیست که به انترنت پرسرعت متصل باشه؟

میشه زحمت توضیح بیشتر رو بکشین... ممنون میشم

برای مدیریت پهنای باند هم منظورم اینه که اگه به خوام به یه دامنه 2 گیگ پهنای باند بدم و به یکی 10 گیگ چطور باید این کارو انجام بدم؟
سلام
شما می خواهید سرور داخلی راه بندازید ؟
برای راه اندازی سرور داخلی شما نیاز به رک یو پی اس و سروری که واقعا مخصوص این کار باشه نه یه پی سی معمولی !!!!!!!!!!!!!
اکه نیاز به سرور خارجی دارین ! شما نیاز به یه دیتا سنتر دارین در واقع ( یه جورایی دیتا سنتر این کاریی که در خط بالا عرض کردم انجام میده البته یه جورایی خیلی بیشتر از ایناست )
برای هاستینگ شما نیاز به کنترل پنل های مثل سی پنل دایرکت ادمین و ...................... دارین بنظرم شما اول هاست اشتراکی داشته باشین بد نیست بعد از همه این موارد امنیت خودش یک مقوله دیگه هست !!!!!!!!

mjb424
April 14th, 2013, 21:09
خیلی ممنون دوست گرامی..... شما به من خیلی کمک کردین و مطالب مفیدی رو از شما یاد گرفتم...
بله . پس دیتاسنتر من درون خود شرکتم هستش. و باید سرعت و پهنای باند رو از مخابرات بگیرم...

شما از قیمت ها باخبر هستید؟ میتونید نظری در این مورد به من بدهید؟

راستی به نظرتون باید چه سرعتی و چه پهنای باندی برای یه سایت تو مایه های سایتهای دانلودی که حدود 3 تا 10 ترابایت اطلاعات داره و روزانه بین 700 هزار تا یک میلیون بازدید کننده داره نیازه؟

چه سخت افزاری برای سرور خوبه ؟ اگه مثلا از دو سرور و یه بالانسر استفاده کنم؟ نظرتون چیه؟

چه سخت افزار و نرم افزارهاییی رو برا امنیت و سرعت پیشنهاد میدین؟

ببخشید سوالات زیاده شرمنده

omidppm
April 15th, 2013, 01:31
دوست عزیز اگه خواستی با شماره موبایلم تماس بگیر کامل بهت توضیح میدم

cserver.ir
April 15th, 2013, 08:46
دوستان گویا حسابی این دوست عزیز رو گیج کردند ..

مهندس جان ، شما این چیزی که میخوای ، ابتدایی ترین چیزه و هزینه ای هم که باید بکنی ، از 40 - 50 هزارتومن ماهیانه باید شروع کنی تا زمانی که به اون مقدار دیتا که گفتی برسی ، که خب اون موقع هم هزینت میره رو 400 - 500 تومن .

شما میخوای یه سیستمی راه اندازی کنی ، که به مشتریان طراحی و برنامه نویسیت ، هاست و دامنه بدی . خب ، این کار نه به مخابرات ایران ربطی داره ، نه به اینترنت خونتون دوست خوب . شما ، فقط لازمه که یه سرور ( یک کامپیوتر در اصل ) در خارج کشور در یه محلی که بهش میگن دیتاسنتر اجاره کنی ، هزینه ی این اجاره هم بسته به مکان و جا و مشخصات اون کامپیوتر متغییره ، ولی حداقل این کامپیوتر ها ، به اینترنت 100 مگابیت وصل هستند ( که با پرداخت هزینه ی بیشتر به یک گیگابیت و بالاتر هم مقدور هست .. ) ، حال شما میتونی روی این کامپیوترا ، یا مثل لوکال هاست کامپیوتر خودت یه وب سرور راه اندازی کنی تا وب سایت ها بیان از طریقش بالا ، یا اینکه خیر ، یه سیستم عامل مناسب و یه پنل مثل دایرکت ادمین یا سی‌پنل که قاعدتا باهاشون آشنایی داری خریداری میکنی ، میدی یکی از دوستان برات نصب میکنند و شما از طریق همون پنل ، هم میتونی فضای هر دامنه رو مشخص کنی ، هم پهنای باندی که در ماه میتونه مصرف کنه و هم کلی امکانات دیگه .

خلاصه ی کلام ، شما بیخودی داری دور سر خودت میچرخی ، یک بچه ی 5 ساله هم بدون هیچ مجوزی ، بدون ثبت شرکت ، بدون هیچ دانشی ، فقط با داشتن یه مقدار پول میتونه هاستینگ راه بندازه ، همونطور که الان در انجمن مثلشون زیاده ، همه مشکلاتی هم که بهش بر میخوری ، با سرچ توی گوگل مثل تاتی تاتی راه رفتن گذاشتن و هیچ نیازی به هیچ کسی شما نداری . فقط کافیه بین فروشنده هایی که در همین انجمن هستند ، یک نفر رو انتخاب کنی که در ابتدا از اون سرویس تهیه کنی و بهت مقداری در این زمینه راهنمایی بده .

موفق باشی .

InterServer.ir
April 15th, 2013, 09:30
راهندازی سرور اون هم تو شرکت و داخل ایران با این نت گرون و زغالی مخابرات که هر چند ساعت یک مشکل داره و پشتیبانی بی مسئولیت و بی سوادش که هیچی از این چیزا حالیشون نیست و با این وضع برق ایران که با یک رعد و برق ساده برق شهر کلا قطع میشه و... به نظر کار عاقلانه ایه؟ نمی خوام نا امیدت کنم از سرور داخلی ولی اگه سرور داخلی هم میخوای باید از دیتا سنتر بگیری که اون هم پهنای باندش گرونه!

امنیت هم چیزی نیست با نزدیکی سرور تضمین بشه در ضمن ایران هم تحریمه و بسیاری از نرم افزار ها مشکل دارند با سرور های ایرانی پیشنهاد من خرید سرور مجازی از آمریکا و نصب سی پنل هستش که امنیت خیلی بالایی داره خرجش هم برای شروع کمتر از 150 و 100 هزار تومن ماهانه میشه تقریبا البته باید تعداد سایت هایی که روش میاری و نوعش رو بگی تا بهترین سرور رو براش پیشنهاد بدیم ! من بدون دلیل این موارد رو نگفتم سرور از دیتاسنتر داخلی داشتم و چون به دلایلی شبکه سرور مانیتور میشد کاملا شاهد ضعف اینترنت مخابرات برای دیتا سنترها بودم اینترنت ADSL که دیگه ..... این ها رو گفتم تا کارت به قرص اعصاب نکشه ;) فکره همه چیرو بکن بعد تصمیم بگیر
خواستی یاهو کمکت می کنم
allvllin_IB@yahoo.com

mjb424
April 15th, 2013, 14:50
سلام.
دوستان از راهنمایی های شما سپاسگذارم....

یه مقدار بیشتر توضیح میدم...

سایتی که من دارم از ابتدا حدود 3 تا 10 ترابایت اطلاعات داره (از روز اول راه اندازی)

حدودا میشه گفت تعداد صفحات این سایت به 500 هزار تا 1 میلیون صفحه میرسه (از روز اول راه اندازی)

ترافیک مورد نیاز از 20 ترابایت هم رد میشه

با چنین سایتی چه سروری بگیرم بهتره؟ (مجازی. اختصاصی. دانلود. اشتراکی یا ....) داخل ایران یا خارج باشه بهتره؟

ترافیک که مشخص شد اما پهنای باند(سرعت دانلود) باید چقدر باشه؟ (مثلا 2 مگ .. 100 مگ ... 1 گیگ و ....)

خودم هاستینگ رو راه اندازی کنم بهتره یا از یه هاست داخلی یا خارجی اجاره بگیرم بهتره؟

با توجه به اینکه کپی رایت مثل بقیه سایت ها رعایت نشده (برای دانلود گذاشتن نرم افزار ها .. بازی ها .. آموزشها .. انیمیشن ها و ...) در صورتی که سرور خارجی اجاره کنم .. برای اطلاعاتم اتفاقی پیش نمیاد؟ (مثلا اجاره رو لغو کنن ... اطلاعاتو پاک کنن .... یا جریمه یا در کل چنین مواردی)

اگر از دوستانی که میزبانی وب دارن کسی پیشنهادی (قیمت ماهیانه) برای سایت بنده دارد ... لطفا تو پ . خ بگید ممنون میشم

راستی به عنوان مثال فرض رو بر این بگیرید که این سایت (از نظر بازدید .. ترافیک ماهیانه.. دانلود و ....) شبیه به وطن دانلود ... میهن دانلود ... دانلود ها و .... است اما قویتر

با تشکر

besthosti.com
April 15th, 2013, 14:59
اگر میخواهید که سرور را در محل شر کت خود راه اندازی کنید که نیاز دارید قطعات سرور را بخرید که هزینه ای بیش از 15 میلیون خواهد داشت مانند رم بالا سی پی یو بالا و ....
ولی اگر بخواهید به صورت اجاره از دیتاسنتر ها تهیه کنید هزینه ان بالغ بر 250 دلار برای سرور با کیفیت میشه البته می تونید با هزینه کم تر هم تهیه کنید ولی به نظر من کیفیت هم مهم است و همچنین پهنای باند بالا

mjb424
April 15th, 2013, 15:02
راستی سرور مورد نظر من از نوع های لینوکس اینا باید باشه چون مطمئنتره میگم

و خود سایت هم از php و mysql بهره میبره جهت ساختش و مدیریتش (که فکر کنم ربطی به سرورم نداره) تحت ویندوز هستش که با c#.net ساخته میشه(جهت درج و حذف و اضافه و .... درون بانک اطلاعاتی که روی سرور قرار داره)

با تشکر

besthosti.com
April 15th, 2013, 15:03
اسکریپت اگر به زبان دات نت است که ویندوز باید باشه ولی پی اچ پی لینوکس باشه بهتر است

mjb424
April 15th, 2013, 15:12
مشکلی برای خرید ندارم.... فقط می خوام کیفیت کارم و پهنای باندم خیلی بالا باشه و ترس برای قطعی احتمالی یا از دسترس خارج شدن سایتم نداشته باشم... خیلی برام مهمه .... سرعت ... امنیت .... کیفیت .. همه مهم هستن

سرورهای خارجی رو برا قوانین کپی رایت میترسم که انتخاب کنم...

دوست عزیز besthosti.com (http://www.webhostingtalk.ir/member/78173/) میشه لطفا به سوالاتی که تو پست قبلی گذاشتم پاسخ بدی که یه مقدار از حالت گنگ بیرون بیام ... ممنون میشم

از دوستان دیگه هم که اطلاع دارن همین درخواست رو دارم... و تا الان که پاسخ های جالب و مهمی به بنده دادید تشکر میکنم

با تشکر

mjb424
April 15th, 2013, 15:14
برنامه مدیریت سایت میتونه رو هر کامپیوتری باشه ... روی سرور نیاز به نصب شدن نداره... همین که بانک روی سرور هستش کافیه ... برنامه رو میشه رو کلاینتها تو کافینت هم بزارم و سایت رو مدیریت کنم.

InterServer.ir
April 16th, 2013, 16:06
برنامه مدیریت سایت میتونه رو هر کامپیوتری باشه ... روی سرور نیاز به نصب شدن نداره... همین که بانک روی سرور هستش کافیه ... برنامه رو میشه رو کلاینتها تو کافینت هم بزارم و سایت رو مدیریت کنم.

منظورت از برنامه مدیریت سایت filezilla و اتصال به ftp برای آپلود دانلوده؟
من سیستم مدیریتی ندیدم رو کامپیوتر خانگی نصب بشه و سایت رو مدیریت کنه واسم جالب شد!

مشکل وارز نبودن سرور هم قابل حل است!

RayanDade
April 16th, 2013, 16:10
به نظره من برای شما نمایندگی هم زیاد هست .

شما اول یک هاست و دامنه برای خودتون بخرید یه چند ماهی سایت بزنید بعد شاید نمایندگی به دردتون خورد.

=))

2 3 ترابایت اول کار اطلاعات دارید واسه سایت ؟ مگه سایت ثبت اسناد و املاک کشور یا یارانه مردم هست ؟

مگه الکیه روی pc سرور راه بندازید؟ تجهیزات دیتاسنتر ها رو دیدید؟ تازه ما به اینا میگیم به درد نمیخوره چون ممکنه در ماه 1 لحظه قطع و وصل بشه

دیگه تو ایران و ... اونم با اطلاعات شما واقعا مشتریانتون دارن ریسک میکنن

دیتاسنتر پارس آنلاین با اون همه سر و صداش پورت سرور هاش 100 هستن تا جایی که توی آفر هاشون دیدم.تو خود دیتاسنتر با پورت 100 5 تا 10 مگ به زود میده

20 ترابایت میخواید ترافیک بگیرید ؟ ایران ؟؟؟؟؟؟؟

شما برای ADSl 256 با 3گیگ فضا ماهانه دارید 15 تومن میدین حالا ماهانه 20 ترا نه کسی میده نه چیزی
ایران مگه چقد ترافیک داره که بیاد به یه شرکت معمولی با مسئولیت محـــــــــــــــــــــــ ـــــــدود 20 ترا ترافیک بده / اگر اشتباه نکنم باید ماهانه 2 تا میلیون بپردازید

به هر حال سرور رو اجاره کنید از یک دیتاسنتر ایران و کنترل پنل دایرکت ادمین نصب کنید همه چیز رو میتونید کنترل کنید

موفق باشید

mjb424
April 16th, 2013, 20:15
با سلام
اول در مورد برنامه مدیریت سایت ... این برنامه مطعلق به شرکت خاصی نیست .. دست نویسه ... قبلا چنین برنامه ای خودم نوشتم (که برای مدیریت به کار میره) و حالا باید یه مقدار از قبلی بیشتر روش کار بشه... چیز خاصی نیست بستگی داره چطور دیتاسورس رو تو برنامه مقدار دهی میکنی ... بگذریم

اما در مورد گفته های دوستمون RayanDade (http://www.webhostingtalk.ir/member/77091/) عزیز

دوست من ... در ابتدای راه اندازی سایت حداقل 1 یا 1.5 ترابایت فقط و فقط فایلها و فیلم های آموزش زبان در این سایت موجود می باشد...

انیمیشن ها .. عکس ها ... بازی ها .... نرم افزارها ... کتابها و ......... (تا دلت بخواد بازم هست) من خودم دارم آرزو میکنم بیشتر از 3 ترابایت نشه

در مورد PC ... من اصلا در مورد PC حرف زدم؟؟؟؟ من سروری می خوام که حداقل دو تا cpu چهار هسته ای داشته باشه ... (حالا میخواد 30 میلیون هم باشه) من از ابتدا اسم سرور پر قدرت رو بردم دوست من .. نه pc

در مورد قطعی ... تو هر جای دنیا که باشی احتمال قطعی وجود داره ... مگه اینگه از این هاستهای ابری و این چیزا باشه .... که برای سایت من به هزینش نمی ارزه که بخوم این تکنولوژی ها رو استفاده کنم

در مورد ترافیک .... من ماهی 25 هزار تومان اینترنت 512(پهنای باند) با دانلود نامحدود(ترافیک) دارم استفاده میکنم و تا حالا شده که در یک ماه نزدیک 100 گیگ دانلود کنم .... من هم به همین 1 تا 2 میلیون در ماه برای اجاره فکر میکردم ... میدونید که درآمد یه سایت که 700هزار بازدید کننده در روز داره بیش از 15 میلیون در ماه است... به نظرتون من اگه بخوام با در نظر گرفتن کل هزینه ها.. 10 میلیون در ماه هزینه اجاره و کارمند و تبلیغ و ... پرداخت کنم... ایا 5 میلیون در ماه برای یه نفر حقوق خوبی نیست؟؟ شاید بگید خیال پردازی بر جوانان عیب نیست ... اما انیشتین ، قدرت خیال پردازی رو لازمه موفقیت میدونه .... منم همینطور

اگر شرکتی نزدیک به ساختمان مخابرات (مثلا مخابرات شهر تهان یا اهواز یا هرجایی دیگه) باشه و بتونه حدود 50 تا 100 میلیون هزینه مصرف کنه ... میتونه یه پهنای باند خارخ العاده بوسیله فیبر نوری از مخابرات بگیره.. نزدیکی مکانی بخاطر کم شده هزینه راه اندازی کابل فیبر نوری هستش... البته باید مخابرات امکانات این مورد رو داشته باشه ... همشون ندارن

خارج از بحث
(__شرکت من سهامی خاصه .... و حتی مجوز واردات کالا( از پزشکی گرفته تا ماشین و الکترونیکی و کامپیوتری و تجهیزات مهندسی پزشکی و ...) رو داره ... البته به علت کمبود بودجه هنوز از این قسمتهاش استفاده نشده =)) ولی مجوزشو داره;) 4 ماه طول کشید تا این شرکت مدارکش کامل بشه و ثبت شه ... 2 سال تمام این مجوزا خاک خوردن ... گفتم حالا دیگه وقتشه ازش استفاده کنم... انشالله تحقیقاتم که تموم بشه .. برنامه نویسی این سایت رو شروع میکنم__)

از راهنمایی شما متشکرم

danitfk
April 16th, 2013, 20:23
انشالله منتظر میزبانی با پهنای 20 ترابایت شما داخل ایران خواهیم بود :)

mjb424
April 16th, 2013, 20:50
پهنای باند = 20 مگابایت در ثانیه (بیت نه ها ... بایت)

20 * 60 ثانیه = 1200 مگابایت در دقیقه
1200 * 60 دقیقه = 7200 مگابایت در ساعت
7200 * 24 ساعت = 1728000 مگابایت در روز
1728000 * 30 روز = 51840000 مگابایت در ماه

51840000/1024 = 50625 گیگابایت در ماه
50625/1024 = 49.4 ترابایت در ماه

اگر اشتباه نکنم و اگر سرعت 20 مگابیت باشه ... باید 49.4 رو بر 8 تقسیم کنیم که میشه 6.1 ترابایت در ماه

از دوستانی که در محاسبه ترافیک مطلع هستن ... خواهشمندم که این محاسبه که یکی از دوستانم انجام داده برام رو بررسی کنن و در صورت اشتباه بودن، طریقه درست حساب کردن اون رو به ما هم یاد بدن .. ممنون میشم

با تشکر از همگی

mjb424
April 16th, 2013, 20:56
راستی دوست عزیز danitfk (http://www.webhostingtalk.ir/member/38386/) جان

پهنای باند با ترافیک سایت متفاوته

اینطور که یکی از دوستانم میگفت ... پنهای باند رو میشه همون سرعت دانلود و ترافیک هم میشه حجم دانلود

به قول ایشون ... یعنی شما که یه ADSL داری که سرعت دانلودت 256 کیلوبیت هست این 256 کیلوبیت میشه پهنای باندت و وقتی میگن شما 20 گیگابایت میتونی دانلود داشته باشی در ماه، این 20 گیگابایت میشه ترافیک شما در یک ماه

من هم گفتم 20 ترابایت ترافیک نه 20 ترابایت پهنای باند:-o

danitfk
April 16th, 2013, 22:51
راستی دوست عزیز danitfk (http://www.webhostingtalk.ir/member/38386/) جان

پهنای باند با ترافیک سایت متفاوته

اینطور که یکی از دوستانم میگفت ... پنهای باند رو میشه همون سرعت دانلود و ترافیک هم میشه حجم دانلود

به قول ایشون ... یعنی شما که یه ADSL داری که سرعت دانلودت 256 کیلوبیت هست این 256 کیلوبیت میشه پهنای باندت و وقتی میگن شما 20 گیگابایت میتونی دانلود داشته باشی در ماه، این 20 گیگابایت میشه ترافیک شما در یک ماه

من هم گفتم 20 ترابایت ترافیک نه 20 ترابایت پهنای باند:-o

واقعا ممنونم ؛ الان توجیح شدم !

پس منتظر هاستینگ شما ، میزبانی در ایران با ترافیک 20 ترابایت هستیم ;)

moosh2011
April 25th, 2013, 10:45
سلام دوست عزیز.عذر میخوام ک دخالت میکنم.ولی خوب 20 ترابایت پهنای باند توی ایران یکم زیادیه.بهتره ک ریسلر-مستر ریسلر-آلفا ریسلر تهیه کنین تا با مباحث هاستینگ آشنا بشین.البته اینارو باز هم پیشنهاد نمیکنم.اول پیشنهاد میکنم توی همین انجمن یه سرچی بکنین در مورد هاستینگ اطلاعات لازمو بگیرین بعد شروع کنین به هاستینگ(تاپیک هاست ابر وب - هاست 97 -...)اطلاعاتو ک گرفتین بعد بیایدو ریسلر-مستر ریسلر-آلفا ریسلر تهیه کنین و بعد از اینکه مشتریانتون به 100 -200 تا رسید و تونستین خوب پشتیبانیشون کنین بعد برین یه سرور از هتزنر-ایکس ال هاست-رد استیشن-... تهیه کنین و اونوقت کار حرفه ای هاستینگ رو شروع کنین.امید وارم به دردتون خورده باشه.موفق باشید

bamba
April 25th, 2013, 14:19
سلام دوستان عزیز

به چه چیزایی نیاز دارم؟ مثلا سرورم چی باشه؟ چطوری پهنای باند بگیرم (از مخابرات؟)؟ آیپی ولید ؟

راستی مثلا اگه من 20 ترابایت پهنای باند بخوام باید چی داشته باشم؟ اصلا چطوری پهنای باند میگیرن و کم و زیادش میکنن و تحویل مشتری میدن؟

ببخشید سوالات زیاده ... من هرچی سرچ میکنم نحوه نصب و پیکربندی سرور رو میدن ولی میخوام بدونم اگه بخوام این شرکت رو راه اندازی کنم چه مراحلی رو باید پشت سر بزارم.. مخصوصا چه سخت افزارهایی باید بگیرم و امنیت و این چیزا رو چطوری تامین کنم ...
ممنون میشم یه توضیح کامل بدین... مطمئن هستم این مطالب به درد خیلیا که مثل من علمشو ندارن میخوره... بازم تشکر

برای شروع فکر هزینه ی زیاد نباشید چون اولش همش ضرره و کسب تجربه
با حداقل ها شروع کنید

1- یک دامنه com برای دی ان اس های اختصاصی و دریافت نمایندگی هاست با این دامنه از سایر دامنه های بین المللی هم میتونید استفاده کنید مثل net org info us و غیره = 40000 تومان
2- یک دامنه ir برای سایت اصلی و پرتال مشتریان و نصب اسکریپت پشتیانی هاستینگ whmcs (توصیه می کنم برای نصب و فارسی سازی whmcs از طریق گسترش دهندگان وب ونون (http://client.venon.ir/) اقدام کنید چون فارسی ساز و پشتیبانی بهتری دارند و برای لایسنس اسکریپت از طریق فراسو (http://www.persianwhmcs.com/) اقدام کنید چون به همراه لایسنس ماهانه نمایندگی و ماژول ثبت دامنه های آی آر هم ارائه می کنه)
هزینه ی نصب و فارسی سازی تقریبا 50000 تومان و هزینه ی لایسنس ماهانه 35000 تومان البته اگه پول کافی دارید لایسنس نامحدود بگیرید تقریبا یک میلیون تومان
3- حتما برای شروع نمایندگی هاست لینوکس cpanel بگیرید سایر کنترل پنل ها هم خوب هستند ولی بازار و مشتری ها بیشتر طالب هاست cpanel هستند = شروع از ماهانه 10000 تومان
4- برای درگاه پرداخت آنلاین میتونید به بانک ملت مراجعه کنید که نسبت به سایر بانکها شرایطش آسونتره البته از سایتهایی مثل پارس پل (http://parspal.com) و پی لاین (http://payline.ir) هم میتونید درگاه پرداخت بگیرید که معتبر هستند

توضیحات اضافی
*سایت اصلی و پرتال مشتریان رو بر روی هاست های داخل ایران راه اندازی کنید که سرعت دسترسی بالاتری دارند
*برای این گفتم از دو دامنه استفاده کنید که اگه مشکل یا قطعی برای سرور نمایندگی پیش اومد مشتریان به پرتال پشتیانی دسترسی داشته باشند و یهو سایت و سرور با هم از دسترس خارج نشن
*دنبال ثبت شرکت نباشید چون
1- موفق نمیشید
2- در ابتدای کار که هیچ درآمدی ندارید ثبت شرکت فقط باعث افزایش هزینه هاتون میشه و معلوم نیست بعد از گذشت چند ماه باز هم بخواید این کار رو ادامه بدید یا پشیمون بشید
* و در آخر اینکه لازم نیست برای شروع کار نحوه نصب و پیکربندی سرور رو بلد باشید چون اون خودش دنیاییه

irbestweb
April 25th, 2013, 19:19
برای شروع فکر هزینه ی زیاد نباشید چون اولش همش ضرره و کسب تجربه
با حداقل ها شروع کنید

1- یک دامنه com برای دی ان اس های اختصاصی و دریافت نمایندگی هاست با این دامنه از سایر دامنه های بین المللی هم میتونید استفاده کنید مثل net org info us و غیره = 40000 تومان
2- یک دامنه ir برای سایت اصلی و پرتال مشتریان و نصب اسکریپت پشتیانی هاستینگ whmcs (توصیه می کنم برای نصب و فارسی سازی whmcs از طریق گسترش دهندگان وب ونون (http://client.venon.ir/) اقدام کنید چون فارسی ساز و پشتیبانی بهتری دارند و برای لایسنس اسکریپت از طریق فراسو (http://www.persianwhmcs.com/) اقدام کنید چون به همراه لایسنس ماهانه نمایندگی و ماژول ثبت دامنه های آی آر هم ارائه می کنه)
هزینه ی نصب و فارسی سازی تقریبا 50000 تومان و هزینه ی لایسنس ماهانه 35000 تومان البته اگه پول کافی دارید لایسنس نامحدود بگیرید تقریبا یک میلیون تومان
3- حتما برای شروع نمایندگی هاست لینوکس cpanel بگیرید سایر کنترل پنل ها هم خوب هستند ولی بازار و مشتری ها بیشتر طالب هاست cpanel هستند = شروع از ماهانه 10000 تومان
4- برای درگاه پرداخت آنلاین میتونید به بانک ملت مراجعه کنید که نسبت به سایر بانکها شرایطش آسونتره البته از سایتهایی مثل پارس پل (http://parspal.com) و پی لاین (http://payline.ir) هم میتونید درگاه پرداخت بگیرید که معتبر هستند

توضیحات اضافی
*سایت اصلی و پرتال مشتریان رو بر روی هاست های داخل ایران راه اندازی کنید که سرعت دسترسی بالاتری دارند
*برای این گفتم از دو دامنه استفاده کنید که اگه مشکل یا قطعی برای سرور نمایندگی پیش اومد مشتریان به پرتال پشتیانی دسترسی داشته باشند و یهو سایت و سرور با هم از دسترس خارج نشن
*دنبال ثبت شرکت نباشید چون
1- موفق نمیشید
2- در ابتدای کار که هیچ درآمدی ندارید ثبت شرکت فقط باعث افزایش هزینه هاتون میشه و معلوم نیست بعد از گذشت چند ماه باز هم بخواید این کار رو ادامه بدید یا پشیمون بشید
* و در آخر اینکه لازم نیست برای شروع کار نحوه نصب و پیکربندی سرور رو بلد باشید چون اون خودش دنیاییه

کاملا موافقم

ahuraserver
April 25th, 2013, 21:08
با سلام شما میتونید با خرید یک نمایندگی هاست شروع به فروش هاست نمایید و بعد از اینکه مشتری های شما زیاد شد به سرور مجازی یا اختصاصی انتقال بدید /// اگر شما از سرور اختصاصی بگیرید میتونید شروع به فروش سرور مجازی هم بکنید

Anonymous-Persian
February 20th, 2014, 04:36
دوستان و همکاران عزیز سلام
کامنتهای شما را خواندم ولذت بردم وکلی از مطالب شما استفاده کردم.
در مورد اینکه چگونه میتوانیم یک دیتا سنتر و یا شرکت هاستینگ بسازیم باید بگم این آرزو قلبی من هم هستش و آرزو کردن گناه نیست ولی احتیاج به یک تیم داره که من در دوستان ایرانی خودم فکر نمیکنم شدنی باشه . دلیلش رو هم رخصت دهید نگویم .
ولی بدم نمیاد کمی اطلاعات در اختیار شما بگذارم
تیم ما قصد داشتیم یک کاری برای دوستان در ایران انجام بدیم که تا حالا کسی انجام نداده باشه و یک سایتی خلق کنیم که با سرعت بسیار بالا هم دانلود کنید و هم آپلود و مجانی بدون محدودیت و و و و............
هنوز در حال انجام این پروژه هستیم ولی چیزی حدود 750 گیگ فایل را که در سرور آپلود کرده بودیم را مجبور به پاک شدنش شدیم . البته که ما مثل شما فایل تو سرور آپلود نمیکنم که وقت زیادی از ما بگیرد ما با سرعت 16 گیگ در ثانیه فایل آپلود میکنم این هم لینـــــک فیلمـــــــــش (https://www.facebook.com/photo.php?v=796782497003121&stream_ref=10) :113: تمام اینها را گفتم که اگر قصد همچین کاری را دارید باید این ریسک را بکنید که تیم فدرال کنترل کپی رایت سرور ما رو بلاک کرد به از اروپا به امریکا زنگ زدیم و گفتیم اینها فقط فیلم و سریال و نرم افزارهای ایرانی هستند و کپی رایت ندارند گفتند ما تحقیق میکنیم و اگر راست گفته باشید سایت شما باز میشود . فردای آن روز باز شد ولی دوباره تا آمدیم باقی فایلها را آپ کنیم سایت قطع شد دوباره تماس گرفتیم هاستینگ به ما گفت که دیتا بیس شما زیاد شده و شما بیشتر 2 گیگ از دیتا بیس استفاده کرده اید . از ما برای یک سال هزینه 37 دلاری در ماه را گرفتند که MY SQL سایت را افزایش دهند . سایت راه افتاد دوباره تا آمدیم آپلود کنیم قطع شد . سر شما را درد نمیارم آنها در هنگام ثبت نام سایت یا وب سرور میگویند ترافیک نا محدود فضا نا محدود و غیره بعد متوجه میشی تا آپلود فایلهای شما زیاد میشوند همان تکنیسین ها شما را به فدرال کپی رایت میفروشند که از شر شما خلاص شوند . من با تمامی شرکت های بزرگ کار کردم در واقع با ابر هاستینگ ها این هم لینکهاشون
1and1.com - Professional solutions for Website, Domain, Hosting (http://www.1and1.com)
http://www.networksolutions.com
The Best Web Hosting | Fast Professional Website Hosting Services - Bluehost (http://www.bluehost.com)
ولی دوستان این شرکتها جزع دروغ به شما چیزی نمیفروشند ولی ما از پس آنها بر میام
اگر خواستید با ما مشورت کنید و تجربیات خودمون رو در اختیار شما بگذاریم به خدمتگذاری حاضریم از این صفحه با ما تماس بگیرد در خدمت شما خواهیم بود .
https://www.facebook.com/pages/Anonymous-Persian/376112672403441
یا حق به امید اینکه روزی این مشکلات در کشور ما حل بشه

pc-narmak
February 20th, 2014, 20:55
اون شرکت دروغ نگفته و شماهم البته تقسیری ندارید ولی خوب تو این دنیا هرچیزی محدود هست درسته اون شرکت گفته نامحدود ولی نه به این معنی که هرچه قدر دوست داریم مصرف کنیم متاسفانه بعضی از ما ایرانی ها اینجوری هستیم خود من هم جزوشونم هرچیزی رو دوست داری پیش از حد استفاده کنیم اون شرکت هم نامحدود میده ولی به شرطی که شخص سوءاستفاده نکنه اگر اینجوری بود گوگل هم سایتشو منتقل میکرد رو این سرورها ولی خوب هارد محدوده - رم محدوده - سیپیو محدوده و اون شرکت هم تقسیری نداره

دوستان و همکاران عزیز سلام
کامنتهای شما را خواندم ولذت بردم وکلی از مطالب شما استفاده کردم.
در مورد اینکه چگونه میتوانیم یک دیتا سنتر و یا شرکت هاستینگ بسازیم باید بگم این آرزو قلبی من هم هستش و آرزو کردن گناه نیست ولی احتیاج به یک تیم داره که من در دوستان ایرانی خودم فکر نمیکنم شدنی باشه . دلیلش رو هم رخصت دهید نگویم .
ولی بدم نمیاد کمی اطلاعات در اختیار شما بگذارم
تیم ما قصد داشتیم یک کاری برای دوستان در ایران انجام بدیم که تا حالا کسی انجام نداده باشه و یک سایتی خلق کنیم که با سرعت بسیار بالا هم دانلود کنید و هم آپلود و مجانی بدون محدودیت و و و و............
هنوز در حال انجام این پروژه هستیم ولی چیزی حدود 750 گیگ فایل را که در سرور آپلود کرده بودیم را مجبور به پاک شدنش شدیم . البته که ما مثل شما فایل تو سرور آپلود نمیکنم که وقت زیادی از ما بگیرد ما با سرعت 16 گیگ در ثانیه فایل آپلود میکنم این هم لینـــــک فیلمـــــــــش (https://www.facebook.com/photo.php?v=796782497003121&stream_ref=10) :113: تمام اینها را گفتم که اگر قصد همچین کاری را دارید باید این ریسک را بکنید که تیم فدرال کنترل کپی رایت سرور ما رو بلاک کرد به از اروپا به امریکا زنگ زدیم و گفتیم اینها فقط فیلم و سریال و نرم افزارهای ایرانی هستند و کپی رایت ندارند گفتند ما تحقیق میکنیم و اگر راست گفته باشید سایت شما باز میشود . فردای آن روز باز شد ولی دوباره تا آمدیم باقی فایلها را آپ کنیم سایت قطع شد دوباره تماس گرفتیم هاستینگ به ما گفت که دیتا بیس شما زیاد شده و شما بیشتر 2 گیگ از دیتا بیس استفاده کرده اید . از ما برای یک سال هزینه 37 دلاری در ماه را گرفتند که MY SQL سایت را افزایش دهند . سایت راه افتاد دوباره تا آمدیم آپلود کنیم قطع شد . سر شما را درد نمیارم آنها در هنگام ثبت نام سایت یا وب سرور میگویند ترافیک نا محدود فضا نا محدود و غیره بعد متوجه میشی تا آپلود فایلهای شما زیاد میشوند همان تکنیسین ها شما را به فدرال کپی رایت میفروشند که از شر شما خلاص شوند . من با تمامی شرکت های بزرگ کار کردم در واقع با ابر هاستینگ ها این هم لینکهاشون
1and1.com - Professional solutions for Website, Domain, Hosting (http://www.1and1.com)
http://www.networksolutions.com
The Best Web Hosting | Fast Professional Website Hosting Services - Bluehost (http://www.bluehost.com)
ولی دوستان این شرکتها جزع دروغ به شما چیزی نمیفروشند ولی ما از پس آنها بر میام
اگر خواستید با ما مشورت کنید و تجربیات خودمون رو در اختیار شما بگذاریم به خدمتگذاری حاضریم از این صفحه با ما تماس بگیرد در خدمت شما خواهیم بود .
https://www.facebook.com/pages/Anonymous-Persian/376112672403441
یا حق به امید اینکه روزی این مشکلات در کشور ما حل بشه

alireza110
July 3rd, 2014, 07:13
سلام
در مرحله اول صحبتم بهتون پیشنهاد میدم اگر حرفه ندارید، اقدام نکنید، اصلا... (توی قرآن آیه ای نداریم که هرکس مؤس دستش گرفت، باید شرکت هاستینگ داشته باشه)
در مرحله دوم، اگر قصدتون محکم است و با هیچ چیز دیگری بجز هاستینگ ارضاء نخواهید شد، خوب راه بندازید!، امالطفا لطفا لطفا به خریداران نگید که 4سال هست توی این کار هستید و 8 سال هم بدون سایت فعالیت داشتید، 60 سال هم پدربزرگ داشتین توی اینکار.
اگر اینکار را بکنید، وضعیت ایران به همین صورت خواهد بود که هست.

ارادت

قصد اسپم ندارم

اما شما اصلا میفهمین چی منویسید اگر میفهمید
براتون متاسفم

lemo1996
July 3rd, 2014, 10:45
سلام
دوست عزیز با توجه که این مطلب مال 1 سال نیم پیش ولی ایشون درج کردن
دیگه....

CityKala.net
July 3rd, 2014, 10:52
سلام دوستان عزیز

هرچند قديميه ولي واقعياتِ ديگه :دي

با سلام،
با توجه به اينكه هيچ‌چيزي نمي‌دانيد، ورود به اين عرصه با سرور اختصاصي را پيشنهاد نمي‌كنم چون از اصول امنيتي مطلع نيستيد و ممكن هست باعث نابودي سايت‌هاي‌زيادي شويد!
با يكبار كانفيگ حل نميشه :دي

اينم بذاريد جزء واقعيات :دي

rexino.com
July 9th, 2014, 19:11
دستت درد نکنه ، خوب بود