PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : 1 سوال عجیب در مورد webhostingtalk

shahab-f
August 31st, 2012, 19:31
سلام دوستان این موضوع برام سوال شده :d..
به نظرتو "وب هاستینگ تاک" درستتر نیست تا "وب هاستینگ تالک" ؟؟؟ همه جا این انجمنو با نام وب هاستینگ تالک معرفی میکنند ..
آخه Talk کلمه ی انگلیسی هستش که توش حرف L نوشته میشه اما خونده نمیشه و تلفظش تاک هست ..
بازم شاید من اشتباه میکنم :39:

kambizmabdi
August 31st, 2012, 19:44
والا هنوز بین علما اختلاف هست.اگه شهاب جان پیدا کردی به ما هم خبر بده جوابشو.مرسی

با تشکر

shahab-f
August 31st, 2012, 19:45
والا هنوز بین علما اختلاف هست.اگه شهاب جان پیدا کردی به ما هم خبر بده جوابشو.مرسی

با تشکر
اره جایه بسی تفکره :d

mem2in
August 31st, 2012, 19:54
هرچی گوگل بگه ...
گوگل می گه ---> وب هاستینگ تالک

shahab-f
August 31st, 2012, 19:59
هرچی گوگل بگه ...
گوگل می گه ---> وب هاستینگ تالک
اجب :d

scary-x2
August 31st, 2012, 20:21

اگه قراره تلفظ و نوشتن رو یکی کنم پس بهتره همه چیز رو درستش رو بنویسیم

یعنی talk رو بگیم صحبت

پس وقتی یه کلمی انگلیسی رو فارسی مینویسید همون جوری که هست بنویسیم و زیاد گیر ندیم :d

shahab-f
August 31st, 2012, 20:25
اگه قراره تلفظ و نوشتن رو یکی کنم پس بهتره همه چیز رو درستش رو بنویسیم

یعنی talk رو بگیم صحبت

پس وقتی یه کلمی انگلیسی رو فارسی مینویسید همون جوری که هست بنویسیم و زیاد گیر ندیم :d
چه ربطی داره ؟؟؟پس اگه اینجوریه کلمه ی Download (دانلود) رو هم از این به بعد بگیم " دون لو آد"" | و هیمنطور کلمه ی Host (هاست) رو هم بگیم "هوست"

و در کل webhostingtalk از این به بعد طبقه نظریه شما میشه "وب هوستینگ تالک" :d

---
August 31st, 2012, 20:29
Talk نوشته میشه اما خونده میشه :
/tôk/
چون کلمه کاملا از انگلیسی وارد شده باید به همین صورت هم باید بدون تغییر نوشته بشه : یعنی وبهاستینگ تالک

shahab-f
August 31st, 2012, 20:34
Talk نوشته میشه اما خونده میشه :
/tôk/

چون کلمه کاملا از انگلیسی وارد شده باید به همین صورت هم باید بدون تغییر نوشته بشه : یعنی وبهاستینگ تالک
دوسته گلم دقیق نگاه کن
fastdic.com/word/talk
میتونی تلفظشو با صدا هم گوش کنی..
http://fastdic.com/audio/t/talk0001.wav

shahab-f
August 31st, 2012, 20:47
آخرش به نتیجه نرسیدین؟
نه بینه علما اختلافه :d ..بروبچ اینجا کسی غیر از هاستینگ تو زمینه زبانه انگلیسی تخصص داره ؟؟؟؟؟:d
البته فک نکنم پیدا شه چون دوستان تو زبانه مادریشون مشکل دارند (یکش خودم)چ برسه به زبانه انگلیسی(شوخی کسی ناراحت نشه ) http://www.webhostingtalk.ir/f118/53600/

taghi.karimi
August 31st, 2012, 20:52

اجب نه و عجب
با احترام:71:

shahab-f
August 31st, 2012, 20:54
اجب نه و عجب
با احترام:71:
بابا تو بالایی شما گفتم دیگه یکیش خودم :d

mem2in
August 31st, 2012, 21:21
طبق قواعد عربی حرف ل جزء حروف والی هست نوشته میشه ولی خونده نمی شه :-b

نوشتن : وب هاستینگ تالک
خواندن : وب هاستینگ تاک

به این میگن یه ترکیب کامل از سه زبان زنده دنیا :^O

shahab-f
August 31st, 2012, 22:01
طبق قواعد عربی حرف ل جزء حروف والی هست نوشته میشه ولی خونده نمی شه :-b

نوشتن : وب هاستینگ تالک
خواندن : وب هاستینگ تاک

به این میگن یه ترکیب کامل از سه زبان زنده دنیا :^O
عزیز فک کنم اون الف لام هست که خونده نمیشه اینطور نیست ؟؟؟

mem2in
August 31st, 2012, 22:46
عزیز فک کنم اون الف لام هست که خونده نمیشه اینطور نیست ؟؟؟

این جا رو بخوان
درس بیستم حروف ناخوانا یا والی (http://myquran.de/index.php?option=com_content&view=article&id=1052:koran-unterricht-quran-lernen-maqamat-rast-saba-lehrer-kuran&catid=108:maqam-islamische-music-frauen-film-irani-afghani-turky-lerne-den-quran-zu-lesen-quranlesen-leichtgemacht-deutsch-lektion-die-regeln-der-quran-rezitation-tajweed-regeln-deutsch-muslim-islam-music-sami-yusuf-farsi-arabic-tv-shia-hamed-shakernejad&Itemid=247)

shahab-f
August 31st, 2012, 23:01
این جا رو بخوان
درس بیستم حروف ناخوانا یا والی (http://myquran.de/index.php?option=com_content&view=article&id=1052:koran-unterricht-quran-lernen-maqamat-rast-saba-lehrer-kuran&catid=108:maqam-islamische-music-frauen-film-irani-afghani-turky-lerne-den-quran-zu-lesen-quranlesen-leichtgemacht-deutsch-lektion-die-regeln-der-quran-rezitation-tajweed-regeln-deutsch-muslim-islam-music-sami-yusuf-farsi-arabic-tv-shia-hamed-shakernejad&Itemid=247)
والا چی بگم یخورده ..یخورده دیگه صبر کنیم دوستان میگن زبان چینی هم تو اسمه این سایت نقش داره :d

scary-x2
August 31st, 2012, 23:01
این جا رو بخوان

:)) بیخیال بشید باو . ببینید بحث به کجا کشیده شد =))
چه فرقی میکنه تالک یا تاک . مهم نیته . اسم اصلا مهم نیست :d

---
August 31st, 2012, 23:07
جواب کاملا مشخص هست
شما اصولا چیزی که میخونید رو مینویسید ؟
خونه میخونیم خانه مینویسیم چکار اضافه ای هست خب همون خونه بنویسیم
این کلمه از یه زبان خارجی وارد شده نمیشه تغییری توش داد باید عینا همونطور که نوشته میشه توی زبان جدید هم نوشته بشه

mohsened
September 1st, 2012, 12:09
خیلی بحث هرز و بی محتوایی هست این بحث .

مشخصا کلمه Talk به صورت تاک خونده میشه پس توی فارسی هم به همین شکل نوشته میشه . وب هاستینگ تاک . حالا من نمی دونم مشکل کجاست که دو صفحه پست زدید !!

shahab-f
September 1st, 2012, 12:26
دوست عزیز جمع کرده چیه ؟؟؟
یک مشکلی باری سرور آلمان پیش اومده تا چند ساعت دگه مشکل رفع میشه ..
بنده که یاهو آنلاین بودم دیروز چرا این مشلو با خودم در میون نذاشتید ؟؟؟

Mohammad_reza
September 1st, 2012, 13:14
اگه بالای انجمن بنویسیم وب هاستینگ تاک ، ممکنه کاربر تازه وارد که به انگلیسی هم مسلط نیست بار بعد که می خواد بیاد تو سایت آدرس رو بزنه webhostingtak و به مشکل بخوره ، اما کاربر حرفه ای می تونه تشخیص بده آدرس صحیح چیه و عنوان سایت براش فرقی نداره ... این مورد به نظر من برای اطمینان به اینکه کاربر آدرس رو یادش می مونه ، رعایت شده. هرچند که انجمن تخصصی هست و کاربری که این موارد رو ندونه همون بهتره که پاش به اینجا باز نشه ...

shahab-f
September 1st, 2012, 13:16
اگه بالای انجمن بنویسیم وب هاستینگ تاک ، ممکنه کاربر تازه وارد که به انگلیسی هم مسلط نیست بار بعد که می خواد بیاد تو سایت آدرس رو بزنه webhostingtak و به مشکل بخوره ، اما کاربر حرفه ای می تونه تشخیص بده آدرس صحیح چیه و عنوان سایت براش فرقی نداره ... این مورد به نظر من برای اطمینان به اینکه کاربر آدرس رو یادش می مونه ، رعایت شده. هرچند که انجمن تخصصی هست و کاربری که این موارد رو ندونه همون بهتره که پاش به اینجا باز نشه ...
پس اگه اینجوریه شما باید اسمه سایتو بزارید : وب هوستینگ تالک

dertgtr
September 1st, 2012, 13:29
این بحث مدتها پیش تو همین انجمن مطرح بود خیلی از علما بحث کردند تا شد اینی که بالای انجمن می بینید برادران قضیه منتفی است و دیگه حرفی توش نیست انرژی با ارزش رو هدر ندید :دی