PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کمک در رابطه با ایمیج ویندوز 7 (خیلی مهمه نظر بدین)

shahmoradi
July 17th, 2012, 21:19
با سلام خدمت اعضای WHT و عرض وقت بخیر و خسته نباشید
همان طوری که می دانید می توانیم از ویندوز 7 که بر روی لپ تاپ یا کامپیوتر نصب شده است یک ایمیج تهیه کنیم و از ان در مواقع ضروری مانند خراب شدن ویندوز استفاده کنیم.
مسیر گرفتم ایمیج از ویندوز
Control Panel>>Backup and Restore>>Create system Image

از مسیر بالا می تواینم از ویندوز خود ایمیج تهیه کنیم و آن را در هارد یا فلش یا در دی وی دی ذخیره کنیم و در مواقع ضروری از ان استفاده کنیم.
حالا اینا بماند و از اینجا به بعد برام نامفهومه
چند وقت پیش برای یکی از دوستان یک لپ تاپ اچ پی تهیه کردیم که اقای فروشنده گفت این مدل توشون دی وی دی ایمیج ویندوز 7 دارند اونو نصب کنید به هر حال من اون موقع نفهمیدم منظور اقای فروشنده چیه و گفتم ها اوکی فهمیدم بریم خونه خودم نصبش می کنم.بعد از اینکه اومدیم خونه لپ تاپو روشن کردم دی وی دی ایمیج را انداختم توش بسم الله یه منو اومد جلوم گزینه ریکاوری ایمیج را زدم و پس از گذشت تقریبا 10 دقیقه ویندوز 7 به همراه کلیه درایورهای لازم برای لپ تاپ و برنامه های کاربردی و افیس 2007 همگی بر روی سیستم نصب شده و اماده بود این کار در کمتر از 10 دقیقه انجام شد و من گفتم موندم که چی شد من برای یک بار عوض کردن ویندوز لپ تاپ خودم باید سه ساعت وقت بذارم اول نصب ویندوز بعد نصب درایورها بعد نصب برنامه های لازم مثل ویژوال استدیو 2010 که خودش این 1 ساعت زمان میبره پس این چه جوری زیر 10 دقیقه نصب کرد

خوب حالا گفتم لابد یه چیزی داره یه خورده گشتم تو نت قسمت ایمیج گرفتن از ویندوز 7 را پیدا کردم سپس اومدم از سیستم خودم ایمیج گرفتم روی دی وی دی هم زدم که بریزه ولی این دی وی دی بوت نمیشه یعنی بوتیبل نیست اومدیم یه جوره دیگه ایمیج گرفتیم یعنی زدیم که ایمیج روی هارد ذخیره بشه و یه دیسک ریکاوری بوتیبل بسازه که این نتیجه داد یعنی سی دی ریکاوری را می ذاری تو سپس بوت می کنه بالا میاد سپس یه چیزی می یاد که انتخاب می کنی بگرده تو هارد و ایمیج رو پیدا کنه و از اون برات ریکاوری کنه
ولی اگه هارد کلا فرمت بشه اون وقت یعنی هیچی به هیچی

من می خواهم یه دیسک همانند اون اچ پیه برای لپ تاپ خودم تهیه کنم لطفا بگین که اصلا شدنی است ولی شدنی است تو نت خوندم که طرف مثلا می خواد برای 50 تا سیستم مشابه (از نظر قطعات سخت افزاری) ویندوز 7 نصب کنه به همراه کلیه برنامه های جانبی افیس و... می توه روی یه سیستم نصب کنه برنامه های راه انداز و برنامه های جانبی رو نصب کنه سپس ایمیج بگیره و از اون بر روی بقیه نصب کنه چه جوری پس دی وی دی بوتیبلی که توش ایمیج ویندوز باشه می سازه
فکر کنید فقط می تونیم رو دی وی دی بریزیم فلش یا هارد اکسترنال نمیشه
دقیقا مثل لپ تاپ اچ پی

با تشکر از اینکه وقت گذاشتین

shahmoradi
July 17th, 2012, 22:05
به این نتیجه رسیدم که با داشتن سی دی ریکاوری بوتیبل شده که توسط خود ویندوز 7 ساخته میشه و ریختن ایمیج در یک فلش یا هارد اکسترنال دقیقا می توان عمل لپ تاپ اچ پی رو پیاده سازی کرد ولی خوب مسلما هر کسی هارد اکسترنال نداره اگه بشه رو دی وی دی این کار رو کرد خیلی جالب میشه
اساتید نظر بدهند لطفا

shahmoradi
July 17th, 2012, 22:36
هیچ کس در این زمینه کار نکرده؟ دو سه روزه دارم روش کار می کنم تا حالا 5 تایی دی وی دی حروم کردم ولی نتیجه ای نداده
نظر بدین لطفا

dertgtr
July 17th, 2012, 22:49
با نرم افزار نورتون گوست " Norton Ghost " من کار کردم دقیقا همین کار رو می کنه یعنی از کل پارتیشن یا کل هارد ایمیج می گیره بعد حتی در محیط داس و مستقل از خود سیستم عامل ریکاوری می کنه .
درضمن با نرم افزار Acronis True Image Home هم کار کردم Acronis True Image Home علاوه بر کارایی های ghost می تونه از خود سیستم عامل هم بک آپ بگیره و هم از پارتیشن و کل هارد . هر دو نرم افزار می تونند بک آپ رو روی دی وی دی بریزند یا روی هارد شما . حتی اگر روی یک دی وی دی جا نشد قسمت بندی می کنند و روی چند دی وی دی میریزند
نیاز به کمک داشتید پ.خ بزنید
یا علی

shahmoradi
July 18th, 2012, 21:04
نظر بقیه دوستان چیه اصلا تا حالا رو این موضوع کسی کار کرده لطفا نظرشو بگه

PerSianSerVerS
July 18th, 2012, 21:36
عزیز من هم با norton ghost کار کردم هم Acronis True Image Home . اما با acronis بیشتر حال کردم.
شما ویندوز+ درایور ها + برنامه هارو میریزی ( که البته کار خوبی نیست سنگین میشه برای image ) بعدش acronis رو نصب میکنی و از درایو c یه back up رو یه درایو دیگه میگیری.
زمانی که ویندوز مشکل پیدا کرد یا هرچی این image رو برمیگردونی. 2 حالت داره:
1- از تو خود ویندوز. به این صورت که برنامه acronis رو باز میکنی و restore میکنی. وقتی restore میزنی بعد از 30 ثانیه پیغام مبنی بر reset کامپیوتر میده که reset میکنی و بعد هیچ کاری دیگه نیاز نیست بکنی. خودش رو بوت بالا میاد بدون هیچ سی دی یا usb... و 7-8 دقیقه ای image رو برمیگردونه به صورت خیلی تمیز:D من خودم در طول 6 ماه 8 بار IMAGE رو برگردوندم.

2- ویندوز کلا مشکل پیدا کرده بالا نمیاد. موقع گرفتن IMAGE اون اول create bootable rescue media میزنی همون صفحه اول ACronis هست. حجمش میشه 100 مگابایت. اونو رو cd یا dvd یا flash میریزی. این دقیقا همون خود برنامه هست به صورت boot که خود acronis برات میسازه.

shahmoradi
July 18th, 2012, 22:52
2- ویندوز کلا مشکل پیدا کرده بالا نمیاد. موقع گرفتن IMAGE اون اول create bootable rescue media میزنی همون صفحه اول ACronis هست. حجمش میشه 100 مگابایت. اونو رو cd یا dvd یا flash میریزی. این دقیقا همون خود برنامه هست به صورت boot که خود acronis برات میسازه.

این رو هم میشه با خود ویندوز 7 انجام داد.یعنی یک دیسک ریپیر با Create a System Repair Disc ساخت سپس هر وقت ویندوزت مشکل پیدا کرد اونو می اندازی تو CD-ROM سپس یکی از ایمیج های موجود در هارد دیسک را انتخاب می کنی و برات بازگردانی می کنه(البته به شرطی که در زمان سالم بودن یک ایمیج در هاردت موجود باشه)
شما فکر کن هارد رو هم از دست دادیم اون موقع تکلیفش چیه؟(منظور از دست دادن هارد فرمت شدن کلیه هارد است)

shahmoradi
July 18th, 2012, 22:56
حجم Create a System Repair Disc چیزی حدود 162 مگابایت میشود می توانیم روی CD نیز بریزمش خودم به شخصا این مورد رو تست کردم.

PerSianSerVerS
July 18th, 2012, 22:57
این رو هم میشه با خود ویندوز 7 انجام داد.یعنی یک دیسک ریپیر با Create a System Repair Disc ساخت سپس هر وقت ویندوزت مشکل پیدا کرد اونو می اندازی تو CD-ROM سپس یکی از ایمیج های موجود در هارد دیسک را انتخاب می کنی و برات بازگردانی می کنه(البته به شرطی که در زمان سالم بودن یک ایمیج در هاردت موجود باشه)
شما فکر کن هارد رو هم از دست دادیم اون موقع تکلیفش چیه؟(منظور از دست دادن هارد فرمت شدن کلیه هارد است)
این که سادست. image رو روی یه هارد بریز خوب! بعدشم شما اون image که این 2 برنامه میگیره رو با imageویندوز مقایسه میکنی؟! مال ویندوزو بنداز دور اصلا

shahmoradi
July 18th, 2012, 23:01
این که سادست. Image رو روی یه هارد بریز خوب! بعدشم شما اون image که این 2 برنامه میگیره رو با imageویندوز مقایسه میکنی؟! مال ویندوزو بنداز دور اصلا

خوب مسلما ایمجی که برنامه های کاربردی در این زمینه می گیرند خیلی بهترن چون یه کار تخصصی انجام میده ولی من می خواهم یه دی وی دی بوتیبل که توش ایمیج باشه بسازم نه روی هارد نه روی فلش
روی یک یا چند دی وی دی (مال hp روی یک دی وی دی بود فکر کنم دی وی دی از این حجم های 7.96 گیگی باشه)

PerSianSerVerS
July 18th, 2012, 23:03
حجم Create a System Repair Disc چیزی حدود 162 مگابایت میشود می توانیم روی CD نیز بریزمش خودم به شخصا این مورد رو تست کردم.

من میگم اونو بنداز دور! شما میگی حجمش 162 مگ میشه.
این image که من میگم اگه از ویندوز خام image بگیری 13-14 گیگ ویندوز میشه 5-6 گیگ image. یعنی Image حجمش 5-6 گیگه. اوکی؟

PerSianSerVerS
July 18th, 2012, 23:04
یه برنامه هست مال asus. از سایتش بگیر تو بخض درایور لپتاپ. همچین اسمی داره: AI recovery
اونو بزن از ویندوز رو dvd برات image میگیره البته 3-4 تا dvd فکر کنم بشه

shahmoradi
July 18th, 2012, 23:16
ببین دوست عزیز همشهری من می خواهم ایمیجی از ویندوز تهیه کنم که اولا برو روی dvd باشه دوما این dvd بوتیبل باشه(بدون نیاز به هیچ چیز دیگر)
به طور مثال من بتوانم این dvd را در یک لپ تاپ دیگر که هیچ ویندوزی روش نصب نباشه بازگردانی کنم(یعنی نصب ویندوز+نصب درایورهای لپ تاپ+نصب نرم افزارهای کاربردی) که همه اینها در ایمیج گرفته موجود است.
اگه شما این کارو کردی و جواب داده یه پ.خ کن بچه کجای کرجی یه قرار در روز های آینده بذاریم کارت دارم

shahmoradi
July 18th, 2012, 23:17
فکر کنم این جواب نیاز منو بده
ساختن Bootable Image با برنامه MagicISO

dertgtr
July 18th, 2012, 23:18
یه برنامه هست مال asus. از سایتش بگیر تو بخض درایور لپتاپ. همچین اسمی داره: AI recovery
اونو بزن از ویندوز رو dvd برات image میگیره البته 3-4 تا dvd فکر کنم بشه

آره این نرم افزار هم عالیه . لپ تاپ من ایسوس هست و توی برنامه های کاربردیش این نرم افزار هم هست و عالی کار میده البته به نظر من اکرونیس و گوست بهتر عمل می کنند مخصوصا آکرونیس که یه غولی هست برای خودش . آکرونیس یه نسخه تحت سرور هم داره که از سرورهای مجازی و اختصاصی بک آپ میگیره فکرش رو بکنید چه کمک بزرگی برای ما می تونه باشه ... !

dertgtr
July 20th, 2012, 11:58
نرم افزار Windows 7 System Recovery Disc (x32/x64) هم عالیه لینک دانلودش :
(Windows 7 System Recovery Disc (x32/x64 | دانلود رایگان نرم افزار (http://soft98.ir/os/windows-7/1656-Windows-7-Recovery-System-Disc.html)
در ویوا دانلود نوشته :
http://vivadl.com/windows-7-system-recovery-disc-x32x64-updated-jun-2011/
چنانچه از لپ تاپ استفاده می کنید و مارک لپتاپ شما دل ، لنوو ، ایسر ، اچ پی و .. باشد و نگران این هستید که مارک آن اصلی باشد یا نه نیز می توانید از این برنامه برای اینکه آن را به نسخه ی اصلی تبدیل کنید استفاده کنید زیرا این برنامه خود حاوی جدید ترین نسحه ی بک اپ گرفته شده از ویندوز ۷ می باشد و به راحتی می توانید از آن استفاده کنید و آن را به نسخه اصلی تبدیل کنید.