PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ساماندهی دیتا سنتر ها و شرکت های خدمات میزبانی

mahosseini
May 9th, 2012, 15:35
با سلام به همه همکاران عزیز

مدتی هست که با توجه به مشکلات پیش امده ، پیگیر هستیم تا با کمک همکاران محترم و مراجع مسئول تدبیری بیاندیشیم و سعی کنیم فعالیت در زمینه خدمات میزبانی رو به نحوی سازماندهی کنیم .

همانطور که میدونید شرکت ها و افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کنن ولی متاسفانه هیچگونه سازماندهی در این زمینه وجود ندارد .

برای مثال چندین مورد رو خدمتتون عرض می کنم :

- نبود هیچگونه صنف ، اتحادیه و یا تشکلی که شرکت های خدمات هاستینگ را حمایت کنید .
در واقع خدمات میزبانی در حال حاضر شغل محسوب نمی شود

- نبود قانون بیمه چه برای حمایت از اطلاعات کاربران ، چه بیمه کارمندان دور کار ( که شخصا به شدت با این مشکل مواجه هستم ) ، بیمه وب سایت و ...
در واقع شما می تونید ماشین یا مغازه خودتون رو بیمه کنید اما یک شرکت هاستینگ که ممکنه درآمدی بیش از بک مغازه داشته باشه نمی تونه بیمه بشه .

- نبود هچ قانونی در زمینه حمایت از خریداران سرور اختصاصی که واقعا حساسیت بسیار زیادی برای یک شرکت خدمات هاستینگ داره
در واقع هیچ سازماندهی در این زمینه وجود ندارد و همونطور که می دونید خیلی ها دارند از این بازار آشفته سود می برند

- نبود هیچ بخشی برای ساماندهی تعرفه های سرویس دهی

بنده فقط چندین مورد رو عرض کردم تا کمی روشن کنم منظورم چه جور مشکلاتی هست .

از عزیزان می خواهم که موارد و مشکلاتی که به نظورشون وجود داره و باهاش مواجه شدن رو در این تاپیک ذکر کنن .

همچنین از شرکت های فعال و همچنین دوستانی که می تونن در جلسه هم اندیشی که از طرف شواری عالی فضای مجازی برگزار می شه حضور داشته باشند می خواهم با یک پیام خصوصی و ارسال شماره تماس آمادگی خود را اعلام کنند .

متاسفانه فضای برگزاری این همایش کمی دست ما رو برای دعوت از شرکت ها و دوستان محدود می کنه و اولویت رو بر اساس اعتبار شرکت ها و همچنین دوستانی که زود تر اعلام آمادگی می کنند قرار می دهیم .

* نظرات شما در مسائلی که در این جلسه بررسی می شه بسیار تاثیر گذار خواهد بود .

با تشکر محمدعلی حسینی

AmirHosein
May 9th, 2012, 15:44

مدتی هست که با توجه به مشکلات پیش امده ، پیگیر هستیم تا با کمک همکاران محترم و مراجع مسئول تدبیری بیاندیشیم و سعی کنیم فعالیت در زمینه خدمات میزبانی رو به نحوی سازماندهی کنیم .

همانطور که میدونید شرکت ها و افراد زیادی در این زمینه فعالیت می کنن ولی متاسفانه هیچگونه سازماندهی در این زمینه وجود ندارد .

- نبود هیچگونه صنف ، اتحادیه و یا تشکلی که شرکت های خدمات هاستینگ را حمایت کنید .

- نبود قانون بیمه چه برای حمایت از اطلاعات کاربران ، چه بیمه کارمندان دور کار ( که شخصا به شدت با این مشکل مواجه هستم ) ، بیمه وب سایت و ...
در واقع شما می تونید ماشین یا مغازه خودتون رو بیمه کنید اما یک شرکت هاستینگ که ممکنه درآمدی بیش از بک مغازه داشته باشه نمی تونه بیمه بشه .

- نبود هچ قانونی در زمینه حمایت از خریداران سرور اختصاصی که واقعا حساسیت بسیار زیادی برای یک شرکت خدمات هاستینگ داره
در واقع هیچ سازماندهی در این زمینه وجود ندارد و همونطور که می دونید خیلی ها دارند از این بازار آشفته سود می برند

از عزیزان می خواهم که موارد و مشکلاتی که به نظورشون وجود داره و باهاش مواجه شدن رو در این تاپیک ذکر کنن .

همچنین از شرکت های فعال و همچنین دوستانی که می تونن در جلسه هم اندیشی که از طرف شواری عالی فضای مجازی برگزار می شه حضور داشته باشند می خواهم با یک پیام خصوصی و ارسال شماره تماس آمادگی خود را اعلام کنند .

متاسفانه فضای برگزاری این همایش کمی دست ما رو برای دعوت از شرکت ها و دوستان محدود می کنه و اولویت رو بر اساس اعتبار شرکت ها و همچنین دوستانی که زود تر اعلام آمادگی می کنند قرار می دهیم .

با تشکر محمدعلی حسینی
تو جَلسه دیروز حضور داشتید؟

mahosseini
May 9th, 2012, 15:48
بله شما هم حضور داشتید ؟

RoobinaServer
May 9th, 2012, 15:49

با تشکر محمدعلی حسینی

کجا این جلسه ها گذاشته میشه ؟

من جلسه ای نشنیدم که همکاری نکرده باشم.

mahosseini
May 9th, 2012, 15:52
کجا این جلسه ها گذاشته میشه ؟

من جلسه ای نشنیدم که همکاری نکرده باشم.

الان چند روزی هست که گروه های مختلف فعالین دنیای مجازی دعوت می شن .

فکر می کنم به شماره موبایلشون پیامک ارسال میشه .

RoobinaServer
May 9th, 2012, 15:53
الان چند روزی هست که گروه های مختلف فعالین دنیای مجازی دعوت می شن .

فکر می کنم به شماره موبایلشون پیامک ارسال میشه .

این جلسه توسط کی گذاشته میشه ؟

دقیقا برای چه کاریه هدفشون از این جلسه ها چیه؟

AmirHosein
May 9th, 2012, 15:57
بله شما هم حضور داشتید ؟
من کنارتون نِشسته بودم :))

mahosseini
May 9th, 2012, 15:59
این جلسه توسط کی گذاشته میشه ؟

دقیقا برای چه کاریه هدفشون از این جلسه ها چیه؟

در راستای تشکیل شورای عالی فضای مجازی هست .

لینک حکم رهبری : KHAMENEI.IR تشكیل شورای عالی فضای مجازی و انتصاب اعضای حقیقی و حقوقی آن (http://farsi.khamenei.ir/message-content?id=19225)

---------- Post added at 03:59 PM ---------- Previous post was at 03:58 PM ----------

من کنارتون نِشسته بودم :))

فکر می کنم یه بحثی هم در مورد دیتا سنتر ها با هم کردیم .

من تو برگه ای که پر کرده بودی دیدم اما فکر کردم اشتباه کردم .

نشناختم امیر جان ، می شناختم بحث نمی کردیم باهات استاد ;)

hadi_am
May 9th, 2012, 15:59
شرایط حضور در این جلسه ها چیه؟؟
به صورت مجازی و کنفرانس هستش یا حضوری هستش؟؟

mahosseini
May 9th, 2012, 16:03
شرایط حضور در این جلسه ها چیه؟؟
به صورت مجازی و کنفرانس هستش یا حضوری هستش؟؟

دیگه امیر جان در تمامی جلسات شرکت داشتن ، بهتر می تونن توضیح بدن .

جلسات حضوری هست و شرایط خاصی فکر نمی کنم داشته باشه .

m.e
May 9th, 2012, 16:22
سلام . شورای عالی فضای مجازی فرصت خوبیه اما اگر درست ازش استفاده بشه ، اولین قدمی که باید برداشته بشه حذف سازمان ها و فعالیت های موازی هست ، مثلا برای فروشگاه های مجازی ، طراحی سایت ، هاستینگ ، برخی از وزارت صنعت معدن و تجارت نماد اطمینان میگیرن ، برخی از وزارت ارشاد ، برخی از وزارت ارتباطات که هر کدوم یک قانون خاصی خودش رو داره و اعتبارشون هم مشخص نیست ، یعنی متولی اینترنت هنوز مشخص نشده مثلا شما یک شبکه اینترنتی برای اشتراک ویدیو میزنی صدا و سیما میاد وسط و میگه این مورد به ما مربوط میشه درصورتی که هیچ ارتباطی با اون نداره ،

درضمن خیلی بده که هنوز این شورا یک سایت نداره !

m-mehdipoor
May 9th, 2012, 16:23
به من فقط راه به راه اس ام اس های آیا میدانید فلان شورا با فلان اختیارات وجود داره میاد !
فقط تو تهران دعوت می کنند؟
درست نفهمیدم قضیش چیه !

amirfateh
May 9th, 2012, 21:15
سلام،
برای ما که هیچ اس ام اسی نیومده؟!

hadi_am
May 9th, 2012, 21:22
خب یکیتون میشه اینو کامل توضیح بده تا ما هم بدونیم این قضیه از چه قراره...
با کیا بر گزار میشه و این چیزا؟؟؟

sarwhost
May 9th, 2012, 21:32
اگه دعوت میکنن لطف کنن از همه دوستان حداقل حاضر در انجمن دعوت کنن/// میدونم همه نظرات خوبی دارن چون ما با بعضی همکارا که صحبت میکنیم واقعا نظرات خوبی دارن///

mahosseini
May 9th, 2012, 23:11
سلام . شورای عالی فضای مجازی فرصت خوبیه اما اگر درست ازش استفاده بشه ، اولین قدمی که باید برداشته بشه حذف سازمان ها و فعالیت های موازی هست ، مثلا برای فروشگاه های مجازی ، طراحی سایت ، هاستینگ ، برخی از وزارت صنعت معدن و تجارت نماد اطمینان میگیرن ، برخی از وزارت ارشاد ، برخی از وزارت ارتباطات که هر کدوم یک قانون خاصی خودش رو داره و اعتبارشون هم مشخص نیست ، یعنی متولی اینترنت هنوز مشخص نشده مثلا شما یک شبکه اینترنتی برای اشتراک ویدیو میزنی صدا و سیما میاد وسط و میگه این مورد به ما مربوط میشه درصورتی که هیچ ارتباطی با اون نداره ،

درضمن خیلی بده که هنوز این شورا یک سایت نداره !

نظرات خوبی هست . فکر می کنم هدف هم همین باشه . البته برای به نتیجه رسیدن برخی از این خواسته ها فکر می کنم راه زیادی در پیش باشه که همکاران باید پیگیر این مطالبات باشن .

RoobinaServer
May 9th, 2012, 23:13
به من فقط راه به راه اس ام اس های آیا میدانید فلان شورا با فلان اختیارات وجود داره میاد !
درست نفهمیدم قضیش چیه !

به منم میاد اما آدرس نگفتن فقط تبلیغشه و سوالش

mahosseini
May 9th, 2012, 23:25
درست نفهمیدم قضیش چیه !

تا اونجا که می دونم ملاکشون برای دعوت وبسایت هایی که در وزارت ارشاد و پایگاه ساماندهی ثبت شدن باشن . البته ملاک که نمی شه گفت افرادی که در دسترس هستند !

فعلا در تهران هست اما صحبت های که شده اگر لازم باشه می تونه وب کنفرانس برای عزیزان شهرستانی برقرار کرد .

---------- Post added at 11:16 PM ---------- Previous post was at 11:14 PM ----------

اگه دعوت میکنن لطف کنن از همه دوستان حداقل حاضر در انجمن دعوت کنن/// میدونم همه نظرات خوبی دارن چون ما با بعضی همکارا که صحبت میکنیم واقعا نظرات خوبی دارن///

هر کس اعلام آمادگی کنه امکانش حضورش فکر می کنم باشه .

برای افرادی که نمی تونن حضور داشته باشن همین جا نظرشون رو بگن تا در جلسه بررسی بشه .

---------- Post added at 11:25 PM ---------- Previous post was at 11:16 PM ----------

خب یکیتون میشه اینو کامل توضیح بده تا ما هم بدونیم این قضیه از چه قراره...
با کیا بر گزار میشه و این چیزا؟؟؟

ببنید دوست عزیز جلساتی برای فعلان وب ( صاحبان وب سایت های فعال ایرانی از وبلاگ های بزرگ تا وب سایت های خبری ) برگزار شد .

در یکی از این جلسات بنده پیشنهاد دادم بدلیل اهمیت شرکت های ارائه خدمات میزبانی چه برای همین فعلان وب و چه برای تمامی کاربران فضای مجازی ، جلسه ای برگزار بشه و مشکلات و راه کار ها بررسی بشه .

مسئولین محترم با این پیشنهاد موافقت کرده و از بنده خواستند تا لیستی از شرکت ها و افراد فعال در این عرصه بهش اعلام کنم .

بنده ماههاست در شورای صنفی رایانه و همینطور شورای عالی انفورماتیک پیگیر تاسیس اتحادیه و یا صنف خدمات هاستینگ و دیتا سنتر ها هستم و بدلیل عدم وجود زیر ساخت تا به حال به جایی نرسیده .

از تمام همکاران محترم می خوام برای ساماندهی و همینطور رسیدگی به مشکلات شرکت های فعال در این عرصه کمکی بکنن تا هر چه سریع تر به نتایج دلخواه تمامی زحمت کشان این عرصه برسیم .

دلیل پیگیری اینجانب مشکلاتی از جمله کلاهبرداری فروشندگان سرور اختصاصی ، بیمه کارمندان دور کار و حمایت از شرکت های هاستینگ می باشد .

itjavani
May 10th, 2012, 00:07
جمع آوری اطلاعات هاستینگ ها به جهت پیگیری بهتر و داشتن اطلاعات بهتر و بیشتر سربازان گمنام امام زمان در مورد کاربران شما از جمله اهداف دور این نشست میباشد.

البته جسارت نشه ، اقایون زیاد هیجان زده 2تا جلسه و مهندس مهندس نشند که ....

Ashkankamangar.ir
May 10th, 2012, 00:18
برای ما اس ام اس تبلیغاتی فقط اومد یه سری شعار

mahosseini
May 10th, 2012, 00:22
جمع آوری اطلاعات هاستینگ ها به جهت پیگیری بهتر و داشتن اطلاعات بهتر و بیشتر سربازان گمنام امام زمان در مورد کاربران شما از جمله اهداف دور این نشست میباشد.

البته جسارت نشه ، اقایون زیاد هیجان زده 2تا جلسه و مهندس مهندس نشند که ....

اطلاعات هاستینگ ها فکر نمی کنم بدرد کسی بخوره . مگر اینکه بعضی ها در هاستینگشون کارای خاصی بخوان انجام بدن .

هر تجاری چه در ایران و چه در تمام دنیا دارای سازماندهی متناسب با خود هست .

همنطور که بسیاری از شرکت های فعال در زمینه شبکه و کامپیوتر نه عضو صنف هستند نه شورای عالی انفورماتیک و به خوبی در حال فعالیت هستند هر کسی هم که در زمینه خدمات میزبانی علاقه به عضویت نداره می تونه عضو نشه .

در حال حاضر هر کسی می خواد شرکت ثبت کنه اطلاعات کاملی باید به ثبت اسناد بده ، آیا این اطلاعات برای سربازان گمنام هست ؟

در این جلسات به کسی مهندس نمی گن تا کسی جو گیر بشه .

ما در این کشور و با شرایط این کشور داریم فعالیت می کنیم ! شما رو نمی دونم .

itjavani
May 10th, 2012, 00:41
اطلاعات هاستینگ ها فکر نمی کنم بدرد کسی بخوره . مگر اینکه بعضی ها در هاستینگشون کارای خاصی بخوان انجام بدن .

هر تجاری چه در ایران و چه در تمام دنیا دارای سازماندهی متناسب با خود هست .

همنطور که بسیاری از شرکت های فعال در زمینه شبکه و کامپیوتر نه عضو صنف هستند نه شورای عالی انفورماتیک و به خوبی در حال فعالیت هستند هر کسی هم که در زمینه خدمات میزبانی علاقه به عضویت نداره می تونه عضو نشه .

در حال حاضر هر کسی می خواد شرکت ثبت کنه اطلاعات کاملی باید به ثبت اسناد بده ، آیا این اطلاعات برای سربازان گمنام هست ؟

در این جلسات به کسی مهندس نمی گن تا کسی جو گیر بشه .

ما در این کشور و با شرایط این کشور داریم فعالیت می کنیم ! شما رو نمی دونم .

اگر مملکت ما با دو تا نشست داره صنف هاش و فضای وب رو ساماندهی میکنه ، باید ...
اون هایی که معنی ساماندهی رو میدونن باید بدونند ساماندهی قاعده و قانون داره!
شما که ادعا داری عضو شورای انفورماتیک و صنف رایانه هستی پیش خودت نوشته هاتو یک بار مرور کن ، و تعداد عوامل و قواعدی که باید برای ساماندهی یک کار گروه رعایت بشه رو بشمر ببینم به 2 میرسه یا نه؟!
البته بنده وارد جزییات بدلیل پ.خ دوستان نمیشم.
در هر حال این نیز همانند باقی پست های سابق بی نتیجه بعد از مدتی کلوز میشه
البته امیدوارم که موفق باشید....

mahosseini
May 10th, 2012, 00:48
شما که ادعا داری عضو شورای انفورماتیک و صنف رایانه هستی پیش خودت نوشته هاتو یک بار مرور کن ، و تعداد عوامل و قواعدی که باید برای ساماندهی یک کار گروه رعایت بشه رو بشمر ببینم به 2 میرسه یا نه؟!

نه در این جلسات قراره ساماندهی بشه نه اسمش کار گروه هست .

مسلما خیلی افراد از این بازار آشفته دارن استفاده می کنن و مسلما مخالف همچین جلساتی هستند مانند آقای خطیبی و امثال ایشون .

به هر صورت این اتفاق خواهد افتاد و چه بهتر که بتونیم در این زمینه کار مثبتی انجام بدیم .

shivahost
May 10th, 2012, 00:50
برای ما اس ام اس تبلیغاتی فقط اومد یه سری شعار

برای ما هم همین!

stchost
May 10th, 2012, 09:59
البته باید گفت ، کار بسیار مشکلی هست که باید پیش بره ولی نمیشه گفت این تاپیک هم مثل بقیه موارد مشابه بسته میشه بدون نتیجه
چون اگه اینطور فکر کنیم هیچ وقت به نتیجه دلخواه نمیرسیم
ما همیشه آماده هرگونه همکاری در زمینه گسترش و رشد در زمینه های مختلف بودیم و هستیم
هیچ وقت تا همه با هم همکاری نکنند قدم های بزرگ برداشته نمیشه

3245
May 10th, 2012, 10:06
این جلسات و شوراها و انجمن ها و مجلس ها مثل بقیه چیزها فقط در تهران و برای تهرانی ها خواهد بود

بقیه استان ها هم مثل ایران هستن برای آمریکا (به همین دلیل هست که رشد چندانی نخواهد کرد، ایران)

mahosseini
May 10th, 2012, 11:05
این جلسات و شوراها و انجمن ها و مجلس ها مثل بقیه چیزها فقط در تهران و برای تهرانی ها خواهد بود

بقیه استان ها هم مثل ایران هستن برای آمریکا (به همین دلیل هست که رشد چندانی نخواهد کرد، ایران)

فعلا در شروع برگزاری اولین جلسه حرف و حدیث های هست و بعضا صحبت های عجیبی میشه .

ایشالا اگر اولین جلسه برگزار شد امیدواریم در ادامه در شهرهای دیگر ایران هم که از تهران هم فعال تر هم هستند ، برگزار بشه .