PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرویس با پهنای باند نامحدود ارائه نکنید

Warez-Host.IR
April 7th, 2012, 18:33
سلام خدمت همه همکاران و دوستان عزیز
امروز با یک ایمیل بد مواجه شدم :

Your current CDR on service SUPC4155 is 20TB, the usage was 48,331344TB so the overusage is 28,331344TB.
In this case, the calculation is 28 x 9,90 = $277,20 overusage charge for February 2012

----
With best regards
Richard Bates

حتماً متوجه منظور من شدید 28,331344TB پهنای باند اضافه , استفاده شده بر روی یکی از سرورهای اختصاصی
که معادل 583800 هزار تومان باید تا فردا صبح اضافه به دیتاسنتر پرداخت کنیم
خوب حالا ما در قوانین سایت به این صورت اعلام کردیم :
شرکت نوآوران شبکه بینالود : وارزهاست .::. Services warez-host.ir - اطلاعیه ها - قوانین استفاده از خدمات شرکت نوآوران شبکه بینالود - وارز هاست (http://www.warez-host.ir/announcements.php?id=3)

14 - بر روی تمام پنل های وارزهاست پهنای باند سرویس ها نامحدود اعلام شده است که این میزان بر سرورهای لینوکس و ویندوز تا پنل VDS4 به میزان 2500 گیگابایت و در پنل های بالاتر از VDS5 تا 5000 گیگابایت است ؛ در صورتی که کاربر بیش از این میزان مصرف نماید برای سرویس مربوطه اخطار ارسال می شود تا در صورت تمایل سرویس خود به به پلن بالاتر ارتقاء دهید ؛ در صورتی که کاربر تمایل به ارتقاء پلن مربوطه نداشته باشد سرویس مربوطه در زمان سررسید تمدید نخواهد شد
که همه کاربران قبل از خرید حتماً باید یک بار قوانین سایت را مطالعه می کنند
این پهنای باند اضافه مصرف شده بر روی سرور مذکور توسط چند یوزر ایجاد شده است که یکی از یوزرها کلاً ایرانی نیست
یکی از سرورهای مجازی در ماه گذشته حدود 10 ترابایت مصرف داشته و ...

هم اکنون این سه سرویس غیرفعال است و به کاربران اعلام کردیم که هزینه اضافه مصرف شده را از آنها نخواهیم گرفت تا نارضایتی ایجاد نشود , چون اعلام نموده اند که قوانین سایت را مطالعه نکردند و تنها اعلام کردیم که سرویس ها را فعال میکنیم تا بک آپ تهیه نمایند و به مکانی دیگر منتقل کنند , هرچند که هرکس دیگری بود مطمعاً هزینه پهنای باند اضافه مصرف شده را تا ریال آخر دریافت می کرد

متاسفانه در 30 روز گذشته به دلیل اینکه تعطیلات عید بود و ... وقت نداشتیم که سرویس ها را مانیتور کنیم
همیشه هر 15 روز پهنای باند مصرفی سرویس ها بررسی میشد و در صورتی که کاربری مصرف بیش از حد داشت به صورت تیکت اخطار ارسال میشد
که متاسفانه به دلیل تعطیلات و ... در 30 روز گذشته این مورد انجام نشده بود

حال به عنوان یک پیشنهاد دوستانه و برادرانه و کسی که حداقل 2.5 سال هست که به صورت رسمی در قالب شرکت ثبت شده دارم فعالیت میکنم از همکاران تقاضا دارم که دیگه از عنوان نامحدود استفاده نکنند
یا حداقل قبل از خرید حتماً اجباری کنید که کاربرانتون اگر چنین قوانینی دارید مطالعه کنند و بعداً منکر مطالعه نکردن قوانین و ... نشوند
اگه هر از عنوان نامحدود استفاده میکنید حتماً میزان دقیق یا حدودی مجاز استفاده کاربر را اعلام کنند تا در آینده با سوء تفاهم بین کاربر و سرویس دهنده روبرو نشوید

اشتباهی بود که ما در سال گذشته انجام دادیم و در آخرین تغییراتی که در پلن های سایت داشتیم پهنای باند را نامحدود نوشتیم و این بخش را در قوانین سایت اضافه کردیم
برای اینکه دوست ندارم شخص یا گروهی از همکاران در آینده با چنین مشکلاتی روبرو شوند این تاپیک را ایجاد کردم که گوش زد کنم , همیشه پهنای باند مصرفی و میزان منابع استفاده شده کاربران خود را بررسی کنید تا با جریمه های چند صد هزار تومانی روبرو نشوید

شرمنده که سرتون را به درد اوردم
از مدیران انجمن هم عذرخواهی میکنم که چنین تاپیکی ایجاد کردم
اما بودن چنین تاپیک هایی که در آن تجربه دیگران وجود داره به نظر من برای برنامه ریزی های آینده سرویس دهندگان مناسب خواهد بود

سوالی بود در خدمت هستم
موفق باشید

1eng.ir
April 7th, 2012, 18:35
پهنای باند نامحدود رو پورت محدود شده مشکلی نداره! ولی رو پورتی که محدودیتی اعمال نکردید اشتباه محضه ...

P30Tools
April 7th, 2012, 18:39
پهنای باند نامحدود روی سروری که 20 ترابایت پهنای باند داره اشتباه محضه.
ما چندین فروش سرور به صورت نامحدود داشتیم,ولی نکته اینجا بوده که پورت سرور مورد نظر هم پورت 100 یا 1000 Unmeter بوده.
منظور بنده این هست فروش نامحدود هم در شرایطی امکان پذیر هست و هیچ مشکلی هم نخواهد داشت!

j4b3r
April 7th, 2012, 18:40
سلام
کلا سرویس پهنای باند نا محدود رو باید وقتی ارائه داد که پورت اختصاصی باشه
که اون هم هزینه اش بالاست
ولی الان خیلی ز دوستان افرهای نامحدود ارائه میدهند
حالا شما بزرگواری کردید و به دلیل نخوندن قوانین توسط یوزرها این هزینه رو خودتون متقبل شدید
ولی خب شاید بقیه این کار رو انجام ندهند
کاش همیشه شفاف سازی ها به طور کامل انجام بشه
و یوزرهای مرحله آخر هم این موضوع رو بهتر درک کنند
که چیزی به نام نامحدود وجود نداره ( حتی پورت اختصاصی محدودیت ترافیک خودش رو داره)
باز هم تشکر میکنم از تشکر به جا و بزرگوارانه شما

Aria
April 7th, 2012, 18:48
سلام.

پهنای باند کنترل نشده (Unmetered) در حالت 100 مگابیت در بهترین حالت موجود هزینه ای معادل 100 دلار خواهد داشت که از شرکت های دسته چندم مثل cogent و HE.NET می تواند دریافت شود در حالت commitment های بالا برای دیتاسنتر ها.

در این حالت که بعضی کاربران تصور می کنند 10 ترابایت پهنای باند زیادی هست و پورت هم 1 گیگ هست و تصورات غلط دیگه، اکثراً مشکلات مذکور به وجود میاد.

من برای شما رحمان جان خیلی ناراحتم که این مشکل برای شما هم پیش آمده و قویاً پیشنهاد می کنم که اشکال کاربر رو به دوش نکشید. شما قوانین رو تنظیم کردید و کاربر در هنگام خرید سرویس قوانین شما را تایید کردند و اگر خوانده نشدن قوانین مشکل ایشان بوده، شما موظف به قبول مسولیت نیستید و از نظر شخصی بنده کار شما اشتباه هست که این گونه با کاربر برخورد می کنید چون در نتیجه باعث بروز مشکل برای دیگر سرویس دهنده ها میشه و کاربر تصور غلط در ذهنش ایجاد میشه که همه باید این کار رو بکنند.

کاربران دیگری هم که دارند سرویس نا محدود میدن به زودی متوجه اشتباهشون میشن، هیچ چیز نا محدود نیست، ممکن هست میزان کنترل نشه (Unmetered) ولی نا محدود (Unlimited) وجود خارجی ندراه!

با تشکر.

reza115
April 7th, 2012, 19:01
واژه نامحدود ترفند بازاریابیبرای افزایش کسب و کار هست!

MagicVps.Com
April 7th, 2012, 19:13
من برای شما رحمان جان خیلی ناراحتم که این مشکل برای شما هم پیش آمده و قویاً پیشنهاد می کنم که اشکال کاربر رو به دوش نکشید. شما قوانین رو تنظیم کردید و کاربر در هنگام خرید سرویس قوانین شما را تایید کردند و اگر خوانده نشدن قوانین مشکل ایشان بوده، شما موظف به قبول مسولیت نیستید و از نظر شخصی بنده کار شما اشتباه هست که این گونه با کاربر برخورد می کنید چون در نتیجه باعث بروز مشکل برای دیگر سرویس دهنده ها میشه و کاربر تصور غلط در ذهنش ایجاد میشه که همه باید این کار رو بکنند.

با تشکر.

درسته کاربر قوانین نخونده ولی ایشون به این دلیل به نظرم زیر بار رفتن که مشکل از طرف خودشن بوده این قضیه وقتی مانتیور نکردن و اخطار نفرستادن برای کابر کابر از کجا باید متوجه بشه مصرفش چقدر بوده که بخواد ارتقا بده طبق قوانی این شرکت یا اینکه سرویسش قطع بشه وگرنه کاربر بگه قوانین نخوندم چیزی عوض نمیکنه مشکل از سمت خودشون بوده که اخطار ندادن

متاسفانه در 30 روز گذشته به دلیل اینکه تعطیلات عید بود و ... وقت نداشتیم که سرویس ها را مانیتور کنیم
همیشه هر 15 روز پهنای باند مصرفی سرویس ها بررسی میشد و در صورتی که کاربری مصرف بیش از حد داشت به صورت تیکت اخطار ارسال میشد
که متاسفانه به دلیل تعطیلات و ... در 30 روز گذشته این مورد انجام نشده بود

stchost
April 7th, 2012, 19:17
سلام
از مشکلی که برای شما دوست عزیز پیش اومده واقعا ناراحت هستم
ما سرورهایی داشتیم که در حالت Unmitered بیش از 20 - 30 ترابایت مصرف داشته و مشکلی نبوده
ولی نکته ای که هست ، بهتر بود نام دیتاسنتری که اینگونه عمل کرده را هم بگید ، چون یقینا رفتار دیتاسنترهای مختلف متفاوت خواهد بود

faranetwork
April 7th, 2012, 19:20
رحمان جان ناراحت نشی ولی مشکل از سمت شماست وقتی سرور نامحدود نیست نامحدود دادین!!! معمولا کسایی نامحدود میدن که سرور هم نامحدود هست

Warez-Host.IR
April 7th, 2012, 19:25

کاربران دیگری هم که دارند سرویس نا محدود میدن به زودی متوجه اشتباهشون میشن، هیچ چیز نا محدود نیست، ممکن هست میزان کنترل نشه (Unmetered) ولی نا محدود (Unlimited) وجود خارجی ندراه!

با تشکر.

ممنون آریا جان از نظرت
مشکل از من تنها نیست
مشکل همه همکاران هستن که به کاربر به اصطلاحی سواری میدن
نشون دادن متن تیکت ها درست نیست ولی
برای کاربر همکاران ما اخطار ارسال کردن , اعلام شده مثلاً شما 3 ترابایت اضافه مصرف کردید که معادل X تومان هست و باید پرداخت کنید تا سرویس تا انتهای ماه فعال نگه داشته شود و بعد در صورت تمایل به سرویس دهند دیگر منتقل کنید یا سرویس را روشن میکنیم و بک آپ تهیه کنید و هم اکنون بک آپ تهیه کنید و منتقل کنید
هزینه هم فدای سرتون خودمون از جیبمون میدیم ولی به صورت طلبکاران میگن که ما به شما پول دادیم باید سرویس تا انتهای ماه فعال باشه
ما کاری نداریم که در قوانین چه چیزی نوشتیم وقتی نوشتین نامحدود باید نامحدود باشه
در همون تیکت با اینکه خودم در تیکت ها شرکت نمی کنم برای کاربر نوشتم که دوست عزیز دیتاسنتر هم زمانی که میاد اعلام میکنه مثلاً پورت 100 نامحدود یک قوانینی برای این نامحدود اعلام می کنه که ما هم موظف به رعایت این موارد هستیم
ولی کاربر ایرانی اونقدر (( ببخشید این حرف را میزنم و توهین به کسی نباشه )) فهم و شعور نداره که هرچیزی قانونی داره و فقط این را می بینه که برای یک سرویس مثلاً 512 مگابایت رم آمده 25 تومان پول داده و تا آخر ماه توقع داره سرویس دهنده غلام حلقه به گوشش باشه که 100% ما هم با چنین کسانی برخورد میکنیم
اما کاربرانی خارجی که چند ماه هست باهاشون کار میکنیم واقعاً از نظر رعایت قوانین و ... در سطح بالاتری از کاربران داخلی قرار دارند به همین دلیل داریم بیشتر تلاشمون را میکنیم که به این سمت کشیده بشیم (( دلیل اصلی که جدیداً در بخش فروش انجمن زیاد شرکت نمی کنیم همین مورد هست ))

شما مطمعاً باشید من الان به این چند نفر اعلام کنم که به شما بک آپ ارائه نمی کنم تا هزینه پهنای باند اضافه مصرف شده را پرداخت کنید
فکر می کنید چطوری برخوردی میکنند ؟؟

من هیچ زمان روی سرورهای اختصاصی که تهیه میکنم کمتر از 20 ترابایت پهنای باند خرید نمی کنم و متوسط با تعداد یوزری که ایجاد میکنم می دونم هر ماه بین 5 تا 7 ترابایت اضافه میاد که در صورتی که امکان خرید بیشتر باشه مثل سرورهای سوئیس با 50 ترابایت خرید میکنم ولی روی این سرور بیشتر از 20 ترابایت زمان خرید به ما ارائه نشد

مثل اینکه دیروز یکی از دوستان خوشحال آمده به من میگه رحمان یک سرور اختصاصی اکازیون برات دارم
مشخصات را گرفتم عالی بود

2 x X3470 32GB RAM
2 x 2 SAS
Port 1GB
10TB
450 هزار تومان

ولی وقتی حساب میکنم می بینم هر ترابایت پهنای باند اضافه 9 پوند هزینه داره و 20 ترابایت اضافه فقط میشه 558000 خودش متوجه شد که زیاد هم سرویسی که معرفی کرده مناسب نیست
بهش گفتم که دیتاسنتر هم روی سیاست کاریش آمده روی این سرور از عمد 10 ترابایت پهنای باند داده که ماضاد هزینه سخت افزار را از طریق پهنای باند تهیه کنه و به درد ما نمی خوره

درسته که شاید این هزینه برای بعضی ها زیاد باشه و برای بعضی ها ناچیز و ما نیز مجبوریم که پرداخت کنیم تا سروراصلی با قطعی مواجه نشود
اما تجربه ای شد که برای آینده بیشتر حواسمون جمع باشه تا همیشه پهنای باند مصرفی کاربران را بررسی کنیم تا دچار مشکلات این چنینی نشیم

در انتها ممنونم که در این تاپیک شرکت کردی
چون همیشه در هر تاپیکی که شما شرکتی میکنی بار علمی تاپیک و اطلاعات خوبی که در اختیار من و دیگران قرار میدی قابل ستایش هست
همیشه موفق باشی

amiry
April 7th, 2012, 19:29
حتی اگر پورت رو محدود کنیم (حداقلش که 100 مگ هست کمتر از اون دیگه کی خرید می کنه؟) باز اشتباه هست چون شما حساب کنید 12 مگ روی پورت 100 یه مشتری بیاد 24 ساعته مصرف داشته باشه باز ترافیکش حساب کنید ببینید کجا میره علاوه بر اون مهم تر از همه هارد سرور چی؟ مگه اشتراکی نست؟ کلا کیفیت سرور به شدت میاد پایین تجربه داشتیم ما اصلا به هیچ وجه توصیه نمی کنیم حتی روی پورت 100 به خاطر 20-50 تا مشتری هیچ موقوع این کار رو انجام نمیدیم پورت با کیفیت میدیم روی پورت 1 گیگ با ترافیک محدود سرور هم مشغول نمی شه که کیفیت بیاد پایین حتی روی هارد ساس هم تست کردیم اصلا توصیه نیم شه سرور هایی که ما ارائه میدیم از رم گرفته تا سی پی یو کلا 24 ساعته مانیتور می شن چه برسه به پهنای باند ) حالا دوستان میل خودشون هست !

پهنای باند نامحدود رو پورت محدود شده مشکلی نداره! ولی رو پورتی که محدودیتی اعمال نکردید اشتباه محضه ...

Warez-Host.IR
April 7th, 2012, 19:35
درسته کاربر قوانین نخونده ولی ایشون به این دلیل به نظرم زیر بار رفتن که مشکل از طرف خودشن بوده این قضیه وقتی مانتیور نکردن و اخطار نفرستادن برای کابر کابر از کجا باید متوجه بشه مصرفش چقدر بوده که بخواد ارتقا بده طبق قوانی این شرکت یا اینکه سرویسش قطع بشه وگرنه کاربر بگه قوانین نخوندم چیزی عوض نمیکنه مشکل از سمت خودشون بوده که اخطار ندادن

نه ابراهیم جان
این هم درست نیست
ما هم می تونیم مثل خیلی ها بزنیم زیر همه چیز
وقتی داریم به کاربر لطف میکنیم که با خاطره بدی از ما جدا نشن نباید توقع نامناسب هم داشته باشن
نهایت این هست که من فکر میکنم این پول را صدقه دادم
مطمعاً باش من هم اگر بخوام حتی بک آپ هم می تونم به کاربری که 150 گیگابایت فایل داره ندم و بگم تا مثلاً هزینه :
7 * 9 = 63 دلار هزینه پهنای باند اضافه
و تا هزینه زیر را پرداخت نکنی از فایلها خبری نیست
63*2100=132300
مطمعاً باش که سایت یا زحمت چندین ماهه و چندین ساله کاربر بیشتر از این مبلغ ارزش داره که من یا خودش بخواد چنین کاری انجام بده

---------- Post added at 07:33 PM ---------- Previous post was at 07:29 PM ----------

سلام
از مشکلی که برای شما دوست عزیز پیش اومده واقعا ناراحت هستم
ما سرورهایی داشتیم که در حالت Unmitered بیش از 20 - 30 ترابایت مصرف داشته و مشکلی نبوده
ولی نکته ای که هست ، بهتر بود نام دیتاسنتری که اینگونه عمل کرده را هم بگید ، چون یقینا رفتار دیتاسنترهای مختلف متفاوت خواهد بود

سلام فکر نمی کنم انجام این مورد زیاد جالب باشه
در قوانین دیتاسنتر اعلام شده زمانی که مصرف بیش از حد شد و پهنای باند تمام شد پورت به 100 تغییر داده خواهد شد که حتی این مورد را هم انجام نداده اند
وقتی پرسیدم که چرا انجام ندادید که ما زودتر متوجه بشیم , اعلام کردن که چون شما از مشتریان خوب و قدیمی ما هستیم نخواستیم سرویس شما با مشکل ایجاد شود و ...
وقتی دیتاسنتر هم قوانین خودش را رعایت نمی کنه از یک سرویس دهندگان جزء ما دیگه نباید توقعی داشته باشیم

---------- Post added at 07:35 PM ---------- Previous post was at 07:33 PM ----------

رحمان جان ناراحت نشی ولی مشکل از سمت شماست وقتی سرور نامحدود نیست نامحدود دادین!!! معمولا کسایی نامحدود میدن که سرور هم نامحدود هست

مبین جان ما نوشتیم نامحدود ولی قوانین وضع کردیم برای این مورد
بدون استثنا به کاربر قبل از خرید میگیم که قوانین را مطالعه کنید :
شرکت نوآوران شبکه بینالود : وارزهاست .::. Services warez-host.ir - اطلاعیه ها - قوانین استفاده از خدمات شرکت نوآوران شبکه بینالود - وارز هاست (http://www.warez-host.ir/announcements.php?id=3)
اگر مشکلی نداشتید در خدمتتون هستیم
همه چیز واضح توضیح داده شده که در آینده مشکلی ایجاد نشود
دیگه از این ساده تر و روان تر به نظر میشه کاری کرد ؟؟

MagicVps.Com
April 7th, 2012, 19:37
اینشاله که این قضیه حل میشود
تجربه تلخ خودتون که تجربه گرانی بود شیر کردین که درس عبرت بشه برای بقیه هر چند بعید میدونم این ملت گوششون بدهکار این قضیه باشه

دوباره فردا میبنی طرف با 10 ترا بایت پهنای باند میاد افر نامحدود میده به همین راحتی

faranetwork
April 7th, 2012, 19:40
رحمان جان مشکل همین جاست!!! که ملت عقلشون به چشمشون هست!!!! فقط کلمه نامحدود رو میبینند..مثل طرف میاد میگه هاست دانلود نامحدود میخوام میگم هارد نامحدود ساختن که من نامحدود بدم؟؟؟ بعدش میگه نه نساختن..خوب حالا چند؟؟؟ اینجوری موقع ها واقعا سر درد میشه آدم

itjavani
April 7th, 2012, 19:52
اشتباه از خودت هست رحمان جان! اول از همه عدم مانیتونیگ! دوم اینکه وقتی سرور با 20 ترابایت خرید کردید و میدونید ممکنه کم بیاد مجبور نیستید که نامحدود بفروشید ! لیمیت شده بفروشید! سرویس که نامحدود فروخته میشه مطمئنا اگر کمی فکر کنیم مسلما فرد سرویس دهنده ، سرور با حداقل 100 ترابایت پهنای باند خریداری کرده که داره اینجوری میاد جلو! 20 ترابایت پهنای باند زیادی نیست که بشه آدم بهش دل خوش کنه!

حال آقا رحمان گل بفرمایید از کدام دیتاسنتر به مشکل برخوردید؟ به نظر میاد دست خطه swiftway باشه :دی

در هر حال به نظر من کار اشتباهی کردید همان موارد که در قوانین نوشتید در پیج سفارش میتونستید! بعد یک مورد دیگر؟! مگر کاربران هنگام سفارش قوانین را قبول نکردند؟ چطور میگند قوانین را نخوندیم؟ اینجاست که مقصر کاربر نیز هست
انشالله مشکلتون حل بشه! یک مقداری چونه بزنید ، کلک رشتی هم جواب میده که هزینه پرداختی را کمی کاهش بدید! کمک خواستی در خدمتم شاید شد هزینه پرداختی شما را کاهش داد به هر حال هزینه کمی هم نیست

taghi.karimi
April 7th, 2012, 20:16
درود
با عرض تاسف بابت مشکل پیش آمده .از شواهد مشخص است که دیتا سنتر swiftway هست!
مشکل را ما هم داشتیم جناب مسعودی اما نه با این شدت در این مواقع دیتاسنتر همکاری قدیمی را کمی نادیده میگیرد و بهترین لطفی که میتواند بکند زمان برای پرداخت و نبستن سرور است!(حداقل برای ما این چنین بوده)

Aria
April 7th, 2012, 22:02
سلام.

رحمان جان، کار اشتباه از یک جا باید شروع به اصلاح بشه، من نمی خوام موضوع رو شخصی کنم ولی روزی که من از کاربران تومان رو به نرخ روز دلار می گرفتم، حتی زمانی که دلار 1300 تومان بود، خیلی ها مسخره می کردند و اعتراض می کردند و حالا که ازشون می پرسیم شما چرا دارید روش ما رو پیاده می کنید میگن دیگه داشتیم "زیادی" ضرر می کردیم!!

خوب، این وسط 1 سوال برای من پیش میاد. چرا من و برخی دیگر از همکاران که از اول همین روش ما رو پی گرفتن هیچ وقت مشکل کیفیتی در سرویس هاشون پیش نیومد ؟ چرا ما هنوز مشتری های چند سال پیشمون رو داریم و روزانه به مشتری های بزرگ شرکتی ما که از شرکت های قدیمی ایران سرویس می گرفتند اضافه میشه ؟!

ببینید، زمانی که افراد تصمیم به اصلاح بگیرند، همه چیز درست میشه، زمانی هم که تصمیم به برهم زدن جو بازار بگیرند همه چیز خراب میشه.

من هم مثل شما تصور می کردم باید خسارت رو خودم پرداخت کنم و چند بار چند ده هزار دلار خسارت دادم به شرکت هایی که باهاشون کار می کردیم و کاربر 1 تشکر هم نکرد از من ... باور کن تا زمانی که اینطور برخورد کنی، همین روش ادامه پیدا می کنه.

دیتاسنتر های بزرگی مثل softlayer که همه میگن بهترین هست، بعضی وقت ها 1 گیگ رم اضافه روی سرور اختصاصی رو به اشتباه 50 دلار حساب می کنند و خیلی کار های دیگه می کنند و هیچ کس هم نمی تونه اعتراض کنه ... چی شد ؟ softlayer مشتری ایرانی و بعضی از عرب ها رو نداره ... مشکلی براش پیش اومد ؟!

ما هم هر کاربری که داره بی منطق عمل می کنه بهش سریعاً اعلام می کنیم که روش کار ما همین هست، ما مجانی چیزی رو دریافت نمی کنیم و مجانی هم ارائه نمیدیم، به هر دلیل اگر ناراضی هستید سریعاً سرویس رو منتقل کنید چون ما نیازی به اشخاصی مثل شما نداریم!

در هر حال بحث رو کش نمی دم، ولی کماکان اسرار دارم که برخورد جدی با کاربر بکنید و اگر در WHT هم هر گونه رفتاری کردند، بنده به عنوان یکی از افراد کادر مدیریت، از طرف انجمن به شما قول میدم که طرف حق گرفته بشه و از هر گونه حرف بی جا کاملاً جلوگیری و به شدت با کاربر خاطی برخورد بشه.

با تشکر.

vps-baran.ir
April 8th, 2012, 03:44
ولی کاربر ایرانی اونقدر (( ببخشید این حرف را میزنم و توهین به کسی نباشه )) فهم و شعور نداره که هرچیزی قانونی داره و فقط این را می بینه که برای یک سرویس مثلاً 512 مگابایت رم آمده 25 تومان پول داده و تا آخر ماه توقع داره سرویس دهنده غلام حلقه به گوشش باشه که 100% ما هم با چنین کسانی برخورد میکنیم

سلام جناب آقای هوشیار تمام نظرات دوستان رو خوندم

و هر کسی به هر نحوی نظر خودش رو داده بود

و هر شخصی تو سیستم کاری خودش یه شیوه برخورد با مشتری رو داره

من حق رو کاملا به شما می دم و از اینکه مشتری مداری رو اصل کارتون می دونید . خیلی خوشحالم

و بابت جواب بالاتون در مورد مشتری که رم 512 رو بهش می دیم 25000 تومان

مقصر خود ما هستیم . چرا باید ما فروشنده ها نیاز به مشتری داشته باشیم

دوستانی که فروشنده هستن باید بدونن ما نیازی به مشتری نداریم این مشتری هست که نیاز به ما داره

و روزی هم دست ما نیست که بخوایم مشخص کنیم در روز چه قدر باید در بیاریم

به قول آریا عزیز

ما هم هر کاربری که داره بی منطق عمل می کنه بهش سریعاً اعلام می کنیم که روش کار ما همین هست، ما مجانی چیزی رو دریافت نمی کنیم و مجانی هم ارائه نمیدیم، به هر دلیل اگر ناراضی هستید سریعاً سرویس رو منتقل کنید چون ما نیازی به اشخاصی مثل شما نداریم!

مثلا خود ما 2 ماه پیش از دیتاسنتر برامون ایمیل اومد که چهار روز به زمان پایان یکی از سرورها باقی مونده و پهنای باند باقی موندتون 2 ترا هست

ما هم برای اینکه پهنای باند کم نیاریم درخواست افزایش پهنای باند دادیم

ولی دیتاسنتر تیکت مارو ترتیب اثر نداده بود و 6 روز بعد برای ما فاکتور 137 دلاری برای استفاده بیش از پهنای باند صادر کرده بودن که با هزار مکافات

و التماس که ما درخواست داده بودیم ولی شما ترتیب اثر نداده بودید . پاکش کردن

ولی باز دیتا سنتر پهنای باند مارو افزایش نداده بود و با این حال ما هم بیخیال شدیم .

15 روز از زمان شروع سرور گذشته بود که دیتا سنتر محدد ایمیل ارسال کرده بود که پهنای باند شما رو به پایان هست

و این بار با جدیت تیکت رو دامه دادیم تا بالاخره پهنای باند رو از 20 ترا به 50 ترا افزایش بده

تا مشتری ها به مشکل نخورن

من سرت رو زیاد درد نمیارم فقط قصدم این بود که بگم ، زمانی که مثلا ما داخل سایت میزنیم پهنای باند نامحدود مشتری هم در قبال اون از ما

پهنای باند نامحدود می خواد

و همین اتفاق برای ما افتاده که در عرض 15 روز 20 ترا پهنای باند ما تموم بشه

و هزینه 50 ترابایت رو از جیب دادیم ولی باز حدا رو شکر ما تمام سرور هامون رو به دلار زدیم و مشکلی با پرداخت هزینه اضافی نداریم

ولی در کل بگم که نمیشه به مشتری حرف بدی زد و بدرفتاری باهاش کرد

اگه به حرف بدی زده بشه به غیر از اینکه احتمال علنی کردن اون حرف وجود داره و احتمال اون رو هم داره که فردا در جایی از شرکت شما بد بگه

پس بهترین کار رو شما کردید

انشاالله که دیگه به این مشکلات بر نخورید

موفق و سربلند باشید

Warez-Host.IR
April 8th, 2012, 14:17
سلام.

رحمان جان، کار اشتباه از یک جا باید شروع به اصلاح بشه، من نمی خوام موضوع رو شخصی کنم ولی روزی که من از کاربران تومان رو به نرخ روز دلار می گرفتم، حتی زمانی که دلار 1300 تومان بود، خیلی ها مسخره می کردند و اعتراض می کردند و حالا که ازشون می پرسیم شما چرا دارید روش ما رو پیاده می کنید میگن دیگه داشتیم "زیادی" ضرر می کردیم!!

خوب، این وسط 1 سوال برای من پیش میاد. چرا من و برخی دیگر از همکاران که از اول همین روش ما رو پی گرفتن هیچ وقت مشکل کیفیتی در سرویس هاشون پیش نیومد ؟ چرا ما هنوز مشتری های چند سال پیشمون رو داریم و روزانه به مشتری های بزرگ شرکتی ما که از شرکت های قدیمی ایران سرویس می گرفتند اضافه میشه ؟!

ببینید، زمانی که افراد تصمیم به اصلاح بگیرند، همه چیز درست میشه، زمانی هم که تصمیم به برهم زدن جو بازار بگیرند همه چیز خراب میشه.

من هم مثل شما تصور می کردم باید خسارت رو خودم پرداخت کنم و چند بار چند ده هزار دلار خسارت دادم به شرکت هایی که باهاشون کار می کردیم و کاربر 1 تشکر هم نکرد از من ... باور کن تا زمانی که اینطور برخورد کنی، همین روش ادامه پیدا می کنه.

دیتاسنتر های بزرگی مثل softlayer که همه میگن بهترین هست، بعضی وقت ها 1 گیگ رم اضافه روی سرور اختصاصی رو به اشتباه 50 دلار حساب می کنند و خیلی کار های دیگه می کنند و هیچ کس هم نمی تونه اعتراض کنه ... چی شد ؟ softlayer مشتری ایرانی و بعضی از عرب ها رو نداره ... مشکلی براش پیش اومد ؟!

در هر حال بحث رو کش نمی دم، ولی کماکان اسرار دارم که برخورد جدی با کاربر بکنید و اگر در WHT هم هر گونه رفتاری کردند، بنده به عنوان یکی از افراد کادر مدیریت، از طرف انجمن به شما قول میدم که طرف حق گرفته بشه و از هر گونه حرف بی جا کاملاً جلوگیری و به شدت با کاربر خاطی برخورد بشه.

با تشکر.

سلام
ممنون آریا جان از لطفت و همیشه شما برای من یکی از اساتید خوب بودی که سعی کردم شیوه کاری شما را سر لوحه کار خودم و گروهی که دارم قرار بدم
در مورد تغییر روش کار کردی وارزهاست در امروز حتماً تغییراتی اعمال می کنی که برای آینده جای سخنی باقی نماند و خدایی نکرده مشکلی مجدد ایجاد نشود
متاسفانه یکی از مشکلاتی مدتهاست در انجمن به وفور دیده میشه همین درخواستهای نابجاست

شاید خیلی از کاربران از پست هایی که من در بعضی از تاپیک ها ارسال می کنم ناراحت بشن
ولی خدا شاهده تنها نیت من اینه که کاربر متوجه بشه بازار هاستینگ چه خبره
طرف میاد درخواست میده سرورمجازی با رم یک گیگ و ... ماهی 10 یا نهایت 15 تومان
بعد در انتهای پست می نویسه که لطفاً اسپم ندید و ...
که نمونه تاپیک مربوطه در لینک زیر :
درخواست سرور مجازی - صفحه 2 (http://www.webhostingtalk.ir/f13/index2.html)
با عنوان :

نیاز به 3 سرور مجازی آغاز شده توسط DDC (http://www.webhostingtalk.ir/member/43034/), 3 روز پیش 06:19 PM

موجود است
وقتی هنوز کاربر تازه کار نمی تونه ادب ارسال پست و تاپیک داشته باشه حتی نباید بهش آفر دارد
بعد برای من پیغام خصوصی ارسال میکنه :

پست را میتونی گزارش بدی ولی نمیتونی دخالت کنی چون کاره ای نیستی و اینجا خودش مدیر داره

به نظرتون با این افراد باید چطوری برخورد کردی ؟؟
خیلی سعی میکنم به این افراد بفهمونم که هیچ چیز مفت گیر نمیاد و ما هم هزینه میکنیم , حالا یکی دوست دارد اورسل کنه و سرور ارزان هم داره و قیمت نجومی میده ولی یکی کیفیت را حفظ میکنه و ... با قیمت معقول میده که اینجاست می فهمیم کاربر عقلش به چشمش هست

تازمانی که سرویس دهندگان به فکر توضیح و توجیه کاربران نباشید و تنها به فکر فروش سرویس خود ان هم به هر نحوی باشند سیستم هاستینگ ایران همین خواهد بود
شاید من کاره ای در انجمن نباشیم و تنها یک عضو ساده و کوچک انجمن باشم ولی اگر هرکسی مثل من سعی کنه قبل از ارائه آفر یا پنل خاصی در تاپیک های فروش کاربر را به صورت کامل توجیه کنه که مثلاً دوست عزیز این درخواست شما غیرمنتطقی است و ... هیچ زمان شاهد تاپیک هایی این چنینی نخواهیم بود که باعث شود صنعت هاستینگ ایران دچار چالش های شدید شود
که جا داره همینجا از مدیران فهیم انجمن مثل شما , امیر , مصطفی (( دوست عزیز و قدیم خودم )) و دیگر مدیران انجمن درخواست کنم که با چنین تاپیک هایی که فقط باعث خراب شدن بازار هاستینگ شود برخورد کنند
شاید از این صحبت و درخواست من باب میل خیلی از همکاران و کاربران حاضر در انجمن نباشه ولی حداقل باعث میشه که خیلی از مشکلات فعلی با برخورد های این چنینی برطرف شود

در مورد این مشکل که من این هزینه را این بار از جیب پرداخت میکنم ولی طبق نصیحت شما برای آینده حتماً به همین صورت اقدام میکنیم
هرچند که یکی از این چند کاربری که زیاد مصرف کرده بود و از کاربران قدیمی ما هم بود دیروز بنده خدا هزینه 4 ترابایت اضافه که مصرف کرده بود را خودش پرداخت نموده , بدون اینکه ما حرفی به ایشون از پول بزنیم و جدا از این مورد اعلام کرده بودند که در صورتی که نیاز به ارتقاء پلن موجود است , مشکلی ندارند و انجام خواهند داد
خوب وقتی ما هم با چنین شخصی برخورد میکنیم و میبینیم واقعاً قدرت درک بالایی دارد حتماً تخفیف و امتیازات خاصی هم براشون قائل میشیم
همون مثلی که گفتم از هر دست بدی با همون دست میگیری , وقتی با کاربر برخورد خوب داشته باشی و ... طرف هم اگر از خودش بفهمه رابطه متقابل ایجاد میکنه

در هر صورت باز هم ممنون که در این تاپیک شرکت کردی و من را راهنمایی کردی
موفق باشی

سلام جناب آقای هوشیار تمام نظرات دوستان رو خوندم
و هر کسی به هر نحوی نظر خودش رو داده بود
و هر شخصی تو سیستم کاری خودش یه شیوه برخورد با مشتری رو داره
من حق رو کاملا به شما می دم و از اینکه مشتری مداری رو اصل کارتون می دونید . خیلی خوشحالم
و بابت جواب بالاتون در مورد مشتری که رم 512 رو بهش می دیم 25000 تومان
مقصر خود ما هستیم . چرا باید ما فروشنده ها نیاز به مشتری داشته باشیم
دوستانی که فروشنده هستن باید بدونن ما نیازی به مشتری نداریم این مشتری هست که نیاز به ما داره
و روزی هم دست ما نیست که بخوایم مشخص کنیم در روز چه قدر باید در بیاریم

سلام vps-baran.ir عزیز
متاسفانه اسم شریفتون را هم نمی دونم
همانطور که بارهای گفتم نظر هر شخص یا گروهی برای ما محترمه و هر کسی سیاست کاری خودش را داره
و ما هم مشتری مداری و احترام به مشتری را سرلوحه کاری خودمون قرار دادیم و سعی کردیم همه جوره تا موقعی که قوانین شرکت اجازه دهد با مشتری راه بیایم تا رضایت کامل مشتری جلب شود
اما گاهاً مشتری ها فکر می کنند که واقعاً چه خبر هست ؟؟
فکر می کنند که 30 - 40 هزار تومانی که پرداخت میکنند کلاً سود هست و درخواست های عجیبی دارند که حتی خارج از تصور هست
باید به نحوی با مشتری برخورد کرد که در مقابل احترامی که میزاریم و سرویس خوب تقدیم میکنیم مشتری هم قدردان زحماتی که به صورت رایگان انجام میشه باشه نه اینکه همه چیز را به تصور خودش وظیفه تلقی کنه
خیلی ها عادت کردن برای جذب مشتری خدمات رایگان زیادی ارائه می کنند به همین دلیل مشتری های ایرانی بد عادت شدن و تصور می کنند که این موارد جزء وظایف سرویس دهنده است و اگر انجام نده کم کاری کرده و یک ضعف بزرگ محسوب میشه
هیچ وقت نباید به خاطر اینکه بتونیم یک درخواست ایجاد شده در انجمن را به نفع خودمون تموم کنیم بیایم بازار را خراب کنیم
این مشکل کاربر هم نیست مشکل ماست که میایم تصورات ذهنی غلطی را در ذهن کاربری که تازه برای اولین بار اقدام به خرید میکنه , می گنجانیم
کاربر هنوز نمی دونه چه سرویسی برای چه کاری مناسب هست یا اینکه این میزان منابع برای نیازی که داره مناسب هست بعد همکاران میان آفر میدن که این سخت افزار فلانقدر
دیگه به این کار ندارن که این منابع مناسب این شخص هست یا نه فقط نیت فروش است و بس
برای مثال کاربر میاد درخواست میده سرور مجازی میخوام با رم 128 و ... با سیستم عامل ویندوز 2003 یا سرورمجازی با رم 512 با سیستم عامل ویندوز 2008 نیاز دارم
درسته میشه روی این میزان رم این سیستم عامل را راه اندازی کرد اما واقعاً کارایی مناسب داره ؟؟
خیلی از ماها به این چیزها کاری نداریم فقط میگیم بزار بفروشیم دیگه بقیش به ما مربوط نمیشه
شاید اون بنده خدا اطلاعات کافی نداره , به نظر شما بهتر نیست قبل خرید مقداری از اندوخته عملی خودمون در اختیارش قرار بدیم که اگاه باشه ؟؟
پیش مشکل از سرویس دهنده هم هست و همه موضوع به سرویس گیرنده مربوط نمیشه
با توجه به رشد بی رویه سرویس دهندگان و ارائه سرویس های تخیلی چیزی جز رویه کاری فعلی نمی توان توقع داشت

مثلا خود ما 2 ماه پیش از دیتاسنتر برامون ایمیل اومد که چهار روز به زمان پایان یکی از سرورها باقی مونده و پهنای باند باقی موندتون 2 ترا هست
ما هم برای اینکه پهنای باند کم نیاریم درخواست افزایش پهنای باند دادیم
ولی دیتاسنتر تیکت مارو ترتیب اثر نداده بود و 6 روز بعد برای ما فاکتور 137 دلاری برای استفاده بیش از پهنای باند صادر کرده بودن که با هزار مکافات
و التماس که ما درخواست داده بودیم ولی شما ترتیب اثر نداده بودید . پاکش کردن
ولی باز دیتا سنتر پهنای باند مارو افزایش نداده بود و با این حال ما هم بیخیال شدیم .
15 روز از زمان شروع سرور گذشته بود که دیتا سنتر محدد ایمیل ارسال کرده بود که پهنای باند شما رو به پایان هست
و این بار با جدیت تیکت رو دامه دادیم تا بالاخره پهنای باند رو از 20 ترا به 50 ترا افزایش بده
تا مشتری ها به مشکل نخورن
من سرت رو زیاد درد نمیارم فقط قصدم این بود که بگم ، زمانی که مثلا ما داخل سایت میزنیم پهنای باند نامحدود مشتری هم در قبال اون از ما
پهنای باند نامحدود می خواد
و همین اتفاق برای ما افتاده که در عرض 15 روز 20 ترا پهنای باند ما تموم بشه
و هزینه 50 ترابایت رو از جیب دادیم ولی باز حدا رو شکر ما تمام سرور هامون رو به دلار زدیم و مشکلی با پرداخت هزینه اضافی نداریم
ولی در کل بگم که نمیشه به مشتری حرف بدی زد و بدرفتاری باهاش کرد
اگه به حرف بدی زده بشه به غیر از اینکه احتمال علنی کردن اون حرف وجود داره و احتمال اون رو هم داره که فردا در جایی از شرکت شما بد بگه
پس بهترین کار رو شما کردید
انشاالله که دیگه به این مشکلات بر نخورید
موفق و سربلند باشید

مگه نگفته بودن ؟؟
اگر اشتباه نکنم در پرشین تولز بود یک بنده خدایی درخواست سرویس کرده بود تعدای از کاربران ما را معرفی کرده بودن یکی آمده , گفته ازشون خرید نکنید من یک ماه داشتم ناراضی بود
خودم مستقیم با این شخص در ارتباط شدم که دلیل نارضایتی را پیدا کنم و اگر مشکلی بود رفع کنم
فکر میکنید چه جوابی داد ؟؟
اعلام کرده بود که ما دو تا سرور از این شما خرید کردیم
شما IBSng را برای ما به میکروتیک متصل نکرده بودید و اینکه همه جا این کارها را رایگان انجام میدن ولی پشتیبانی شما لینک اموزش رائه کرده که خودتون انجام بدید

اخه به نظرت این هم شد دلیل ضعف سرویس دهی ؟؟
از دست بعضی از تاپیک ها و پست ها خیلی شاکی ام ولی اینجا جاش نیست بخوام هر چیزی را علنی اعلام کنم
چون کاره ای نیستم به قول بعضی ها و به من مربوط نمیشه

در انتها هم از همه دوستا تشکر میکنم که در تاپیک شرکت کردند و با نظرات خودشون به ما راهنمایی کردن
و یک عذرخواهی ویژه هم باید از یکی از دوستان خودم انجام بده که باعث شدم دیروز از دست من برنجه و امیدوارم این پست را مطالعه کنید و اگر دلگیری ایجاد شده به بزرگی خودش ببخشه

سخن و سوالی بود در خدمت هستم
موفق باشید

alfavps
April 8th, 2012, 14:17
سلام

پست من پاک شد به دلیل (اسپم):)
پس من پست رو تصحیح میکنم تا پاک نشه
جناب رحمان شما به عنوان یک فروشنده و سرویس دهنده بهتره از همون اول سیاست های کاریتون رو مشخص کنید تا امروز به مشکل برنخورید به عنوان مثال همون اول در آفرتون مقدار پهنای باند رو ذکر کنید تا مشتری بر طبق نیازش بخره !وقتی شما پهنای باند رو نامحدود اعلام میکنید به نظرم دیگه حقی ندارید به مشتری گیر بدید که چرا زیاد مصرف کردید اما همون اول (جنگ اول به از صلح آخر ) کنید به نظر منطقی تر باشه !
و در آخر این طرز حرف زدن شما در مورد حتی همون مشتری های بی جنبه هم درست نیست چون خود شما برای دیتاسنتر ایرانی خطاب میشید ، بهتره حداقل حتی در مورد همون مشتری ها کمی با سیاست گفتاری برخورد کنید به هر رو موفق باشید.

Aria
April 8th, 2012, 15:53
سلام

جناب رحمان شما به عنوان یک فروشنده و سرویس دهنده بهتره از همون اول سیاست های کاریتون رو مشخص کنید تا امروز به مشکل برنخورید به عنوان مثال همون اول در آفرتون مقدار پهنای باند رو ذکر کنید تا مشتری بر طبق نیازش بخره !وقتی شما پهنای باند رو نامحدود اعلام میکنید به نظرم دیگه حقی ندارید به مشتری گیر بدید که چرا زیاد مصرف کردید اما همون اول (جنگ اول به از صلح آخر ) کنید به نظر منطقی تر باشه !
و در آخر این طرز حرف زدن شما در مورد حتی همون مشتری های بی جنبه هم درست نیست چون خود شما برای دیتاسنتر ایرانی خطاب میشید ، بهتره حداقل حتی در مورد همون مشتری ها کمی با سیاست گفتاری برخورد کنید به هر رو موفق باشید.

اجازه بدید من پاسخ این دوستمون رو بدم.

1. قوانین جهانی ایجاب می کنه که افراد از سیاست های فروش که توسط بزرگترین اقتصاد دان های جهان ایجاد و تایید شده استفاده کنند از جمله اعلام فروش نامحدود ***اما در 4 چوب قوانین وضع شده*** که اصلاً کار اشتباهی نیست و در واقع کاربران رو با نادانی خودشون به دردسر میندازه.

2. ایشان، بنده، شما، همه و ... اگر ایرانی خطاب میشند، تا به حال ایرانی بد خطاب نشدند ... ما برای پرداخت هزینه اضافه به شریک خارجی مشکلی نداریم، مثل خیلی از کاربران نوپا نیستیم که تصور کنیم اگر الان 1 میلیون تومان خسارت بدم، دیگه کارم تموم هست و به همین دلیل تصمیم بگیریم شریک خارجی رو دور بزنیم.

توجه داشته باشید که هر کشوری خوب و بد داره، شما اگر میخواید بگید همه در ایران خوب هستند، لطفاً نظریات شخصیتون رو در تاپیک دیگران مطرح نکنید و سعی کنید تاپیک جدید ایجاد کرده و مورد رو به بحث بزارید.

کاربرانی که سوء استفاده می کنند باید باهاشون برخورد بشه، هفته گزشته ما کاربری داشتیم که در طول 2 روز 33 گزارش abuse دریافت کرد و ما هم برخورد بسیار محکمی با ایشان کردیم و بهشون اخطار دادیم که اگر مجدداً به همچین افرادی VPS بفروشند و زود رسیدگی نکنند، دیگر اجازه تمدید سرویس را به ایشان نخواهیم داد.

با تشکر.

iNicz.Com
April 8th, 2012, 16:46
اجازه بدید من پاسخ این دوستمون رو بدم.

1. قوانین جهانی ایجاب می کنه که افراد از سیاست های فروش که توسط بزرگترین اقتصاد دان های جهان ایجاد و تایید شده استفاده کنند از جمله اعلام فروش نامحدود ***اما در 4 چوب قوانین وضع شده*** که اصلاً کار اشتباهی نیست و در واقع کاربران رو با نادانی خودشون به دردسر میندازه.

2. ایشان، بنده، شما، همه و ... اگر ایرانی خطاب میشند، تا به حال ایرانی بد خطاب نشدند ... ما برای پرداخت هزینه اضافه به شریک خارجی مشکلی نداریم، مثل خیلی از کاربران نوپا نیستیم که تصور کنیم اگر الان 1 میلیون تومان خسارت بدم، دیگه کارم تموم هست و به همین دلیل تصمیم بگیریم شریک خارجی رو دور بزنیم.

توجه داشته باشید که هر کشوری خوب و بد داره، شما اگر میخواید بگید همه در ایران خوب هستند، لطفاً نظریات شخصیتون رو در تاپیک دیگران مطرح نکنید و سعی کنید تاپیک جدید ایجاد کرده و مورد رو به بحث بزارید.

کاربرانی که سوء استفاده می کنند باید باهاشون برخورد بشه، هفته گزشته ما کاربری داشتیم که در طول 2 روز 33 گزارش abuse دریافت کرد و ما هم برخورد بسیار محکمی با ایشان کردیم و بهشون اخطار دادیم که اگر مجدداً به همچین افرادی VPS بفروشند و زود رسیدگی نکنند، دیگر اجازه تمدید سرویس را به ایشان نخواهیم داد.

با تشکر.
کاملا با شما موفق هستم.
در شمن Aria و همکارانی که سرور اختصاصی میفروشند . میدونند که اکثر دیتاسنتر ها خبر نمیدند که مثلا فلان سرور پهنای باند زیادی مصرف کرده و ببندن ! کاربر باید پهنای باند مصرفی رو کنترل کنه تا جریم نشه. مثلا در leaseweb همین 28 ترا بایت پهنای باند اضای برابر با 2800 یورو جریمه هستش.
یا اینکه این رو بگم که بعضی ها سرور های ovh رو با پهنای باند نا محدود میفرشند با اینکه همچین چیزی وجودنداره و تا حددی که تو سایت درج کردن پهنای باند میتونید مصرف کنید و بعد از اتمام این مقدار پورت مربوطه به 10mbps سوئیچ میشه.
یادتون باشه تنها چیزی که در جهان نامحدود هستش خداست

RezaFH
April 8th, 2012, 16:51
سلام

تاپیک رو خوندم و پست ها طبق معمول منطقی هستند (اکثرا")
اما از من میشنوید، همه حرف بود و بس !
معلوم نیست کِی میخوان جامه عمل بپوشانند به حرفهاشون ...

یکی دو سال پیش بحث روی سرویس های اسپانسری و درخواست اسپانسری زیاد بود که یک قانون به انجمن اضافه شد مبنی بر غیر قانونی بودن این بحث ها و درخواست ها
همینطور بحث روی سرویس های رایگان بود که اون هم ممنوع شد
و تعداد پست ها و تعداد تاپیک فروش و ... که الان هر کدام قوانین خودش رو داره و خیلی هم خوب هست

حالا برای من دو تا سوال پیش میاد:

1- اگر یک شخص به عنوان فروشنده یا خریدار، به اندازه کافی فهیم بود، آیا چنین چیزهایی نیاز به قانون و منع داشت ؟
جواب قطعی من این هست که : خیر نیازی نبود!
پس چرا این قوانین وضع شد؟ چون برخی از اشخاص به عنوان فروشنده یا خریدار، به اندازه کافی فهیم نبودند!

2- آیا شخص فروشنده یا خریدار در مورد قانون فروش نامحدودی که "نداره"! فهیم هست ؟
جواب قطعی من این هست که : خیر، به هیچ وجه درک درستی وجود نداره.
پس چرا قانون منع فروش نامحدود وضع نمیشه؟

3- آیا شخص فروشنده یا خریدار در مورد قیمت ارز و هزینه سرور و پشتیبانی فهیم هست ؟
جواب قطعی من این هست که : خیر، به هیچ وجه درک درستی وجود نداره.
پس چرا قانون منع فروش برای قیمت های زیر 7-8 دلار وضع نمیشه؟

(البته سوء تفاهم نشه، بنده منظورم هیچ شخص خاصی نبود و کلی عرض کردم)

نتیجه ای که میخوام بگیرم این هست:
وقتی چیزی اشتباه هست و افرادی اون رو انجام میدن، باید قانونی برای جلوگیری از اون وضع بشه وگرنه هیچ کس از اشتباه خودش برنخواهد گشت!

حرف شما کاملا منطقی و صحیح
اما مشکل اینجاست که رحمان عزیز، قوانینی که خودش وضع کرده رو زیر پا میگذاره :)
قانون اگر هست، باید اجرا بشه (همانطور که دیتاسنتر در مورد ایشون قانون خودش رو اجرا کرد)
اگر نیاز به اجرا نیست، پس نیازی به وجودش هم نیست!

-------------------
ما هم مشتری سرور اختصاصی داریم که سرور رو با 10 ترابایت پهنای باند اولیه در اختیارشون گذاشتیم
اما مصرف ایشون خیلی بالا هست (ماه اول 30 ترابایت، ماه دوم 40 ترابایت و ماه سوم 55 ترابایت و ... )
و هر ماه هم افزایش داره و ایشون هزینه ای که برای شارژ پهنای باند به توافق رسیدیم رو بدون کوچکترین سوال پرداخت میکنند و خیلی هم راضی هستند :)

یا میزبان چند سایت دانلود هستیم که اونها هم به همین صورت پهنای باند اضافی براشون شارژ میکنیم و پرداخت میکنند...

Aria
April 8th, 2012, 17:32
سلام

حرف شما کاملا منطقی و صحیح
قانون اگر هست، باید اجرا بشه (همانطور که دیتاسنتر در مورد ایشون قانون خودش رو اجرا کرد)
اگر نیاز به اجرا نیست، پس نباید وجود باشه!

-------------------
ما هم مشتری سرور اختصاصی داریم که سرور رو با 10 ترابایت پهنای باند اولیه در اختیارشون گذاشتیم
اما مصرف ایشون خیلی بالا هست (ماه اول 30 ترابایت، ماه دوم 40 ترابایت و ماه سوم 55 ترابایت و ... )
و هر ماه هم افزایش داره و ایشون هزینه ای که برای شارژ پهنای باند به توافق رسیدیم رو بدون کوچکترین سوال پرداخت میکنند و خیلی هم راضی هستند :)

یا میزبان چند سایت دانلود هستیم که اونها هم به همین صورت پهنای باند اضافی براشون شارژ میکنیم و پرداخت میکنند...

دقیقاً صحبت بنده هم همین هست، رحمان جان و هر سرویس دهنده دیگری، تا زمانی که قوانین رو زیر پا میزارند (چه قوانین دیتاسنتر ها، چه قوانین داخلی، چه قوانین جهانی که عرف کار هست) این مشکلات پایدار خواهد بود.

ما و شما و خیلی از سرویس دهنده های دیگه که دارند در حالت 95th percentile هزینه پرداخت می کنند کاملاً واقف هستند که این گونه "دل رحمی" ها منجر به اتمام تجارتشون میشه و چیزی براشون به جز سر افکندگی باقی نمیزاره و اون کاربر هم در نهایت طلبکار خواهد بود و حتی یک تشکر هم نخواهد کرد.

مجدداً عرض می کنم، به نظر من باید هر چه سریعتر با این کاربران برخورد بشه و تا ریال آخر از ایشان دریافت بشه تا این انتظار بیجا رو از سرویس دهندگان بعدی نداشته باشند.

با تشکر.

CityKala.net
April 8th, 2012, 18:51
دقیقاً صحبت بنده هم همین هست، رحمان جان و هر سرویس دهنده دیگری، تا زمانی که قوانین رو زیر پا میزارند (چه قوانین دیتاسنتر ها، چه قوانین داخلی، چه قوانین جهانی که عرف کار هست) این مشکلات پایدار خواهد بود.

ما و شما و خیلی از سرویس دهنده های دیگه که دارند در حالت 95th percentile هزینه پرداخت می کنند کاملاً واقف هستند که این گونه "دل رحمی" ها منجر به اتمام تجارتشون میشه و چیزی براشون به جز سر افکندگی باقی نمیزاره و اون کاربر هم در نهایت طلبکار خواهد بود و حتی یک تشکر هم نخواهد کرد.

مجدداً عرض می کنم، به نظر من باید هر چه سریعتر با این کاربران برخورد بشه و تا ریال آخر از ایشان دریافت بشه تا این انتظار بیجا رو از سرویس دهندگان بعدی نداشته باشند.

با تشکر.
با سلام
2 هفته پیش یک مشتری یک سرور مجازی ویندوز از ما خریداری کرد که بعد کانفیگ سرور که تحویل داده شد کارایی باهاش کردند که ابیوز دریافت کردیم برای ایشون فاکتور صادر کردیم برای دریافت جریمه که ایشان ادعا کردند که قوانین رو نخونده اند مثل همین مشتریه آقای هوشیار منتها قضیه ما فرق میکرد سری اول آیپی رو بازکردیم و جریمه نگرفتیم و گفتیم در صورتی که بار دیگر پیش بیاد ما مبلغ دو بار جریمه را از شما میگیریم که کلی هم تشکر کردند
ایشون کلا 20 هزار تومان به بنده داده بودند استفاده از سرورشون نشده بود که دومین ابیوز رو یک آیپی دیگه اومد برامون که ای پی براشون عوض کرده بودیم تا ای پی قبلی باز شه این سری براشون فاکتور کردیم میگیم که هزینه دو جریمه رو باید پرداخت کنید پرداخت که نمیکنه هیچ میگه پولمم برگشت بدید دو بار ضرر رو یک سرور توی یک روز خلاصه ما آخرش با این آدم نتونستیم همکاری کنیم و سرویس دهی رو ادامه ندادیم و دیگه چیزی در اختیارشون قرار نگرفت میگه این همه داون تایم داشتم (عاملش هم خودش بوده)
این ماجرارو گفتم که الان آقا رحمان میبخشی شاید این سری مشتری از روی خجالت یک تشکر هم بزور بکنه ولی سری بعد تشکر که نمیکنه هیچی پولشم میخواد تازه

این موضوع رو کلی گفتم

Warez-Host.IR
April 8th, 2012, 18:57
سلام

سلام
اول در مورد قوانینی و ... که خود من نوشتیم در وارزهاست
وقتی نوشتم بودیم نامحدود مثل تمام دیتاسنتر در قوانین و پی نوشت اعلام کرده بود مثلاً تا x ترابایت و ...
که در این مورد زیاد توضیح ارائه کردیم و فکر نمی کنم بیش از این نیازی به توضیح باشه

اما در مورد طرز حرف زدن :
من سعی میکنم با هرکسی مثل خودش صحبت و برخورد کنم و همانطور که میدونید وقتی به یک نفر احترام بزارید اگر به تکامل عقلی رسیده باشه اون هم در مقابل به همان شکل برخورد میکنه
ولی زمانی که یک فرد هیچ زبانی و گویشی را نمی فهمه و فقط تنها چیزی که متوجه میشه صحبتهای خودش هست باید با این الفاظ نام برد
البته شاید هم یک درصد تندی کردم یا شما برداشت نامناسب داشتید از گفته های من که به خاطر همون یک درصد از کاربران عذرخواهی می کنم

یا اینکه این رو بگم که بعضی ها سرور های ovh رو با پهنای باند نا محدود میفرشند با اینکه همچین چیزی وجودنداره و تا حددی که تو سایت درج کردن پهنای باند میتونید مصرف کنید و بعد از اتمام این مقدار پورت مربوطه به 10mbps سوئیچ میشه.
یادتون باشه تنها چیزی که در جهان نامحدود هستش خداست
خوشحال شدم که هادی جان شما هم اومدی
این مثل اون قضیه ای می مونه که مدام میان تو انجمن تاپیک ایجاد میکنن :
سرور وارز از آلمان
سرور فول وارز از هتزنر
سرور وارز از سوئیس
و ...
اخه اینا کی گفتم که هر کاری دوست دارید انجام بدید ؟؟
بعد طرف میاد با هزار و یک دروغ و روش اقدام به فروش میکنه

بگذریم بازار دیگران را خراب نکنیم ;)

اگر نیاز به اجرا نیست، پس نیازی به وجودش هم نیست!

رضا جان هرچیزی که نوشتیم عیناً ارجا میشه و این میشه گفت جزء تنها مواردی هست که خودم گفتم همکارا سخت گیری نکنن
چرا ؟؟
چون 30 درصد قضیه تقصیر خودم هم هست که این ماه به دلیل تعطیلات و کمبود نیرو پشتیبانی و تعداد زیاد سرویس ها قادر به بررسی تمام سرورها نبودیم
رضا جان ما هم اونفدر نباید نامرد باشیم و خیلی چیزهای زیر پا بزارید که به خاطر اشتباهی که شاید 30 درصدش تقصیر خودمون هست تمام مشکل را به گردن دیگران بندازیم
این دور از انصاف و مردونگی هست

با تشکر.

چشم آریا جان حتماً جامعه عمل به صحبت های شما و دیگر دوستان که صمیمانه راهنمایی می کنند می پوشانم
در مورد پلن هامون نیز این موارد را به صراحت و طوری که کاربر مشاهده کنه اعمال کردم تا بعداً حرفی و حدیثی نباشه
هرچند که کاربران شاید با سخت گیری هایی که در قوانین جدید اعمال خواهیم کرد منتقدانه برخورد کنند اما برای اینکه به تعادل و ثبات عمومی برسیم حتماً طبق صحبت های شما عمل خواهم کرد

تا این لحظه بیش از 568 نفر این تاپیک را مشاهده کردن و احتمالاً تمام پست های موجود را مطالعه نمودند
امیدوارم حداقل چند درصد این تاپیک تونسته باشه با صحبت هایی که اساتید انجام دادن بر روی سرویس دهندگان و سرویس گیرندکان تاثیر گذاشته باشه تا آگاهانه اقدام به خرید و فروش کنند
ایجاد و بحث کردن در مورد چنین موضوعاتی هر چند وقت به نظر من بد نیست , حداقل کارایی که داره شاید روی 10% از افراد تاثیر مثبت بزاره که همین میزان هم برای ما کافیه
اگر بتونی حقایق را به صراحت بیان کنیم خیلی بهتر از این است که بگیم , پهنای باند نامحدود , هاست نامحدود , فول وارز و ...

موفق باشید

alfavps
April 8th, 2012, 23:22
درود

من و شما خوب میدونیم کاربر ایرانی حوصله قوانین خوندن رو نداره ;)البته من جمع نمیبندم اما میشه گفت تقریبا 60%
پس بهتره همون اول لینک قوانین رو بهشون بدید ..

این پاسخ چه ربطی به بحث ما داشت ؟!!!

اولا بنده نگفتم ایرانی ها همشون خوبن توصیه میکنم دوباره متن من رو بخونید. دوما من همچین فرنودی نداشتم ، برداشت شما اینجوری بوده که فکر کردین مسئله در حد شخصی هستش !

کسی منکر این رفتار نبوده
من طرز سخن گفتن رو گوشزد کردم همین !;)

البته فروشندگان درغگو هم زیاد داریم که تا مشکلی پیش میاد داستان رو جور دیگه ای جلوه میدن فکر میکنن مردم... تشریف دارن !
(در واقع فقط مشکل پهنای باند و این داستان نیست ، مشکل فرهنگ کار درست هستش .فرهنگ راستگویی و درستکاری !)
دو خط بالا کلی بود ربطی به کسی نداره:53:

---------- Post added at 11:22 PM ---------- Previous post was at 11:15 PM ----------

ول در مورد قوانینی و ... که خود من نوشتیم در وارزهاست
وقتی نوشتم بودیم نامحدود مثل تمام دیتاسنتر در قوانین و پی نوشت اعلام کرده بود مثلاً تا x ترابایت و ...
که در این مورد زیاد توضیح ارائه کردیم و فکر نمی کنم بیش از این نیازی به توضیح باشه

در واقع بحث همینجاست
کاربر شاید وسعش نرسه بیشتر پرداخت کنه مثلا من الان از isp سرویس نامحدود گرفتم و بالاترین مصرف رو دارم اما هیچوقت شرکت نگفته چرا زیاد مصرف کنید مگر قانون خاصی بذار اونوقت همه باید تبعیت کنن همین!

اما در مورد طرز حرف زدن :
من سعی میکنم با هرکسی مثل خودش صحبت و برخورد کنم و همانطور که میدونید وقتی به یک نفر احترام بزارید اگر به تکامل عقلی رسیده باشه اون هم در مقابل به همان شکل برخورد میکنه
ولی زمانی که یک فرد هیچ زبانی و گویشی را نمی فهمه و فقط تنها چیزی که متوجه میشه صحبتهای خودش هست باید با این الفاظ نام برد
البته شاید هم یک درصد تندی کردم یا شما برداشت نامناسب داشتید از گفته های من که به خاطر همون یک درصد از کاربران عذرخواهی می کنم
ببینید الان اگر شما بیایید به دیتاسنتر فحاشی کنی ایا دیتاسنتر همون حرفها رو به شما برمیگردونه ؟؟؟ امکان نداره
دقیقا منم حرف همینه قبل از همه ی این بحث ها باید فرهنگ رو درست کرد ار یکی فحاشی میکنه اونم راه داره میتونید سرویسش رو قطع و ازش شکایت کنید و هزار راه دیگه در کل فکر کنم متوجه بحث شدیم!
منظور بنده هم این نبود که اینجا بخاطر اون 1 درصد معذرت خواهی کنید من فقط یک بحث کلی رو پیش کشیدم همین.;)

delta
April 9th, 2012, 00:09
یعنی از این به بعد چیکار کنیم؟ قبل از خرید اول بهش لینک قوانین رو میدیم میگیم بخون تا تهش رو قبول داری بهت سرویس میدیم؟:66: همه میدونن کسی اصلا قوانین رو نمیخونه..برای جلب مشتری هم متاسفانه خیلی ها رو دیدم که به دروغ هاست نامحدود قدرتمند میفروشند و چند روز نشده سایت طرف رو ساپ میکنند و بلا سر مشتری میارند!! یعنی مشتری واسش مهم نیست و سایتش هم برای طرف ارزشی نداره و این وسط پول هست که مهم هست.. حالا میمونه دو راه!! یا قبل خرید قوانین رو نشونشون بدیم. یا بیخیال قوانین اول بفروشیم بعد مشکل ساز شد خرمون از پل گذشته و میتونیم راحت ساپ کنیم طرف رو!!

بهتر نیست اول بفروشیم. بعد تا 12 ساعت آینده بهش قراردادنامه بدیم و قبول کنه؟

Warez-Host.IR
April 10th, 2012, 14:39
در واقع بحث همینجاست
کاربر شاید وسعش نرسه بیشتر پرداخت کنه مثلا من الان از isp سرویس نامحدود گرفتم و بالاترین مصرف رو دارم اما هیچوقت شرکت نگفته چرا زیاد مصرف کنید مگر قانون خاصی بذار اونوقت همه باید تبعیت کنن همین!

سلام
کاربری که توان هزینه بیشتر نداره باید بعد از زمان سررسید به سرویس دهندگاهی که سرویس میدن سه تا 100 تومان مراجعه کنه
نه اینکه هم سرویس خوب بخواد هم قیمت مناسب
برای کاربرانی که اخطار ارسال میکنیم نیز اعلام کردیم از ماه بعد شرایط به این شکل هست در صورتی که تمایل داشتند اقدام به تمدید نمایند در غیراینصورت قبل از سررسید از اطلاعات خود بک آپ تهیه کنند و به سرویس دهنده دیگری مراجعه کنند
هیچ زمان نه تنها بنده بلکه هیچ سرویس دهنده ای سرویسی که تنها ضرر داشته باشه و هیچ سودی هم براشون نداشته باشه نگه داری نمی کنه

ببینید الان اگر شما بیایید به دیتاسنتر فحاشی کنی ایا دیتاسنتر همون حرفها رو به شما برمیگردونه ؟؟؟ امکان نداره
دقیقا منم حرف همینه قبل از همه ی این بحث ها باید فرهنگ رو درست کرد ار یکی فحاشی میکنه اونم راه داره میتونید سرویسش رو قطع و ازش شکایت کنید و هزار راه دیگه در کل فکر کنم متوجه بحث شدیم!
منظور بنده هم این نبود که اینجا بخاطر اون 1 درصد معذرت خواهی کنید من فقط یک بحث کلی رو پیش کشیدم همین.;)
ما اگر 1% اشتباهی کنیم حتماً فرهنگ عذرخواهی را هم دارید و اونقدر از خودمون می فهمیم که باید این کار را انجام بدیم
اما برای چند نفر اخطار فرستادیم شما در ماه گذشته این میزان پهنای باند استفاده کردید برای ماه بعد باید یا حداقل x ترابایت پهنای باند اضافه تهیه کنید یا قبل از سررسید به فکر سرویس دهنده دیگری باشید
فکر میکنه دروغ می گیم و ...
با یک چنین افرادی دقیقاً مثل خودشون برخورد میکنیم و فرقی نداره دوستم صمیم هست یا مشتری قدیمی اگر قرار باشه به خاطر چند نفر حتی 1 ریال هم ضرر کنیم بدون هیچ تعارفی اعلام میکنیم که از میزبانی در ماه بعد معذوریم

بهتر نیست اول بفروشیم. بعد تا 12 ساعت آینده بهش قراردادنامه بدیم و قبول کنه؟
دلتا جان برای کسانی که مشتری زیاد ندارن کار ساده ای هست
مثلاً ما شاید در بعضی از روزها تا 20 سرویس جدید هم ارائه کنیم
به نظرت برای ما با یک تیم 6 نفره که یک نفر یک نفر برای شیفت شب هست و خودم هم که کارهای خاص را انجام میدم می مونه 4 نفر با حجم بالای درخواستی ها نصب مجدد و پشتیبانی موارد مختلف این کارها را انجام بدیم ؟؟
بعد اینکه اگر قرار هست قرار داد رسمی ارائه بشه 100% به دلیل مالیات و ... شاهد افزایش سرویس ها خواهیم بود
این مورد برای همه واقعاً امکان پذیرنیست

نظری بود در خدمتم
موفق باشید

Aria
April 10th, 2012, 15:56
سلام.

تصور می کنم پیغامی که این تاپیک باید به کاربران و سرویس دهندگان میداد، داده شده!

برای جلوگیری از انحراف مبحث و تشنج در تاپیک، تاپیک بسته شد.

باز کننده تاپیک در صورتی که نیاز به باز کردن مجدد تاپیک داشتند، از طریق پیغام خصوصی با بنده در ارتباط باشند.

با تشکر.