PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند سوال و نظر در مورد سرورهای اختصاصی (( مصرف هاست اشتراکی ))

Warez-Host.IR
March 17th, 2012, 18:02
باسلام خدمت تمام دوستان و همکاران محترم
از اونجایی که قرار هست بعد از عید مجدد فروش هاست اشتراکی را آغاز کنیم تصمیم به این گرفتم که به عنوان آخرین راهنمایی و هم فکری با کمک شما به چند سوال بنده پاسخ بدید و به یک جمع بندی کامل برسیم

1 - برای ارائه هاست اشتراکی با بهترین کیفیت از چه نوع هاردیسکی استفاده کنیم ؟؟
نظر خودم روی هاردهای 600 گیگابایتی sas است یعنی روی سرور 4 هارد قرار بدیم و بعد این ها را RAID کنیم
نظر شما به چه نوع هاردیسک و RAID قرار بدیم ؟؟

2 - از اونجایی که شاید بعضی از کاربران گاهاً از هاست های خود برای استفاده اسکریپت هایی مانند راپیدلچ یا اسکریپت های چت و ... استفاده کنند تصمیم گرفتیم روی سرور دو عدد پردازنده X5650 قرار بدیم
که از لینک زیر قابل مشاهده است :
Intel® Xeon® Processor X5650 (12M Cache, 2.66 GHz, 6.40 GT/s Intel® QPI) (http://ark.intel.com/products/47922/Intel-Xeon-Processor-X5650-%2812M-Cache-2_66-GHz-6_40-GTs-Intel-QPI%29)
آیا همین CPU مناسب هست یا از دو پردازنده دیگر استفاده کنیم ؟؟

3 - رم سرور را بین 24 تا 32 گیگ رم در نظر گرفتیم , اما با توجه به اینکه پردازنده سرور کشش رم بالاتری دارم , بهتر نیست از رم بالاتر استفاده کنیم
مثلاً تا 48 گیگابایت که در آینده با کمبود مواجه نشیم ؟؟

4 - همانطور که خیلی ها اعلام می کنند سرور با پورت 100 مگابیت هم مناسب هست , اما تصمیم داریم حتماً پورت یک گیگابیت روی سرور قرار بدیم تا نسبت به دیگر سخت افزارهای موجود هم خوانی داشته باشد

5 - لوکیشن سرور را به ترتیب اولیت :
** انگلیس
** هلند
** سوئیس
** کانادا
** آلمان
قرار دادیم
به نظر شما همکار یا کاربر عزیز کدام لوکیشن برای کاربران حاضر مناسب تر است ؟؟

6 - آیا در سرورهایی که تنها برای هاست اشتراکی استفاده می شود (( هاست دانلود و ... نه )) تاثیر پورت بر روی کیفیت سایتها به چه صورت است ؟؟
به دلیل اینکه اگر مطمعاً باشیم با انتقال سایتهای بزرگ از نظر پورت کاهش سرعت لود سایتها به وجود می آید از انگلیس پورت 2 تهیه می کنیم

7 - و در انتهای مهمترین گزینه که ذهنم خودم را مشغول کرده , پهنای باند مصرفی این سرور هست
نتونستن به یک عدد معقولی برسم
یعنی مصرف پهنای باند این سرور در ماه (( بعد از 6 ماه آغازین )) چقدر خواهد بود , که بر روی این سرور چقدر درخواست پهنای باند کنیم
20 ترابایت به صورت پیش فرض روی سرورها موجود است , ایا این میزان بعد از 6 ماه کافی است یا به 50 ترابایت ارتقاء بدیم ؟؟

تشکر از همه دوستانی که وقت گذاشتن و مطالعه کردن
منتظر نظرات شما هستم
موفق باشید

itjavani
March 17th, 2012, 18:25
سلام

1 - مسلما هارد SAS بهتر از ساتا عمل میکنه ولی رید هارد ساس کمی هزینه بالایی داره ممکنه هزینه ها باعث بشه شما بیخیال این مدل هارد بشید بعد از SAS میتونید از SATA3 استفاده کنید هر دو نوع نام برده بسیار خوب هستند . در حال حاضر برای ارائه سرورمجازی عموم سرورهای ما از هارد SAS با رید 10 داریم استفاده میکنیم که خیلی مثبت بوده

2 - سی پی یو خیلی خوبی هست ولی خب Dual E5620 هم کفایت میکنه برای هاستینگ

3 - Dual X5645 با 32 گیگ رم و 48 گیگ رم من سازگاری بیشتری دیدم به نسبت 24 گیگ رم

4 - آورین ، خیلی خوف

5 - نظر من در مورد اولویت لوکیشن ها :
** انگلیس
** هلند
** کانادا
** آلمان
** سوئیس

6 - رحمان جان یه هاستینگ معمولی در سطح پایین با 100 الی 150 یوزر معمولی پورت 10مگابیت هم کافیشه ، حالا با تعداد بالاتر میگیم پورت 100 حالا شما به تناسب سخت افزارت میخوای 1 بزاری کافیه ولی دیگه در مورد پورت 2 فکر کنم جو پورت ها گرفتت :دی شما 1/10 پورت یک گیگتو اگر هاستینگ اشتراکی دادی تونستی پر کنی بیا پیش عمو جایزه داری :دی جو گیر نشو هزینه الکی پرداخت نکن عزیزم

7 - به نظر من شما که داری هزینه میکنی ترجیحا سرور را کولو کنید خیلی از لحاظ هزینه به صرفه تر خواهد بود . بعد یک سوالی قرار هست چند سایت روی این سرور بیاری رحمان ؟ 800 تا اکانت بیاری میخواد ماکسیموم 100مگابیت پورت مصرف داشته باشید که تا یک ماه میشه 33ترابایت نهایتا !

Warez-Host.IR
March 17th, 2012, 18:44
سلام
ممنون برای راهنمایی ها

1 - مسلما هارد sas بهتر از ساتا عمل میکنه ولی رید هارد ساس کمی هزینه بالایی داره ممکنه هزینه ها باعث بشه شما بیخیال این مدل هارد بشید بعد از sas میتونید از sata3 استفاده کنید هر دو نوع نام برده بسیار خوب هستند . در حال حاضر برای ارائه سرورمجازی عموم سرورهای ما از هارد sas با رید 10 داریم استفاده میکنیم که خیلی مثبت بوده
این مورد را اطلاع نداشتم که هاردیسک های sas در حالت raid هزینه بالایی داره و هزینه دقیق را اگر میدونی ممنون میشم اعلام کنی
اگر خیلی زیاد باشه از همون sata3 استفاده میکنیم

2 - سی پی یو خیلی خوبی هست ولی خب dual e5620 هم کفایت میکنه برای هاستینگ
5620 را روی هلند استفاده میکنم و بد نیست اما پردازنده های 4 هسته ای داره ولی این مدل 6 هسته ای هست , به همین دلیل این را انتخاب کردیم
پس نظرت کلیت اینه که از 5620 استفاده کنیم ؟؟

- نظر من در مورد اولویت لوکیشن ها :
** انگلیس
** هلند
** کانادا
** آلمان
** سوئیس
تو این لیستت کانادا از سوئیس و آلمان بالاتر بود
با دیتاسنترهای این کشور کار نکردم , از چه نظر این پیشنهاد را دادی ؟؟
سخت افزاری که ارائه میکنن بهتر هست یا کیفیت پورتها بهتر هست یا مورد دیگه ای ؟؟
شاید هم به خاطر انتخاب بهتر کاربرهاست ؟؟

6 - رحمان جان یه هاستینگ معمولی در سطح پایین با 100 الی 150 یوزر معمولی پورت 10مگابیت هم کافیشه ، حالا با تعداد بالاتر میگیم پورت 100 حالا شما به تناسب سخت افزارت میخوای 1 بزاری کافیه ولی دیگه در مورد پورت 2 فکر کنم جو پورت ها گرفتت :دی شما 1/10 پورت یک گیگتو اگر هاستینگ اشتراکی دادی تونستی پر کنی بیا پیش عمو جایزه داری :دی جو گیر نشو هزینه الکی پرداخت نکن عزیزم
چون ما در این مدت بیشتر روی بحث سرورهای مجازی کار کردیم , عملاً پورت یک گیگ دیگه به چشمم نمیاد و می خوام کم کم سروهای که برای مجازی ساز تهیه میکنم با دو عدد پورت یک گیگابیت تهیه کنم
گفتم شاید روی بحث هاست اشتراکی به همین صورت باشه
و یکی دیگه از دلایل اصلی انتخاب پورت یک گیگابیت این هست که اگر مثلاً از 100 یوزر یا هر تعداد چند نفر بدون اطلاع ما اسکریپت های مستقیم کننده لینک دانلود نصب کنند و از پورت سرور استفاده بش از حد داشته باشند با وجود پورت 1 گیگ دیگر کاربران با کمبود منابع مواجه نشوند
چون قبلاً این مورد را دیدم با سروری که پورت 100 داشته و دیگران با افت سرعت مواجه شدن

7 - به نظر من شما که داری هزینه میکنی ترجیحا سرور را کولو کنید خیلی از لحاظ هزینه به صرفه تر خواهد بود . بعد یک سوالی قرار هست چند سایت روی این سرور بیاری رحمان ؟ 800 تا اکانت بیاری میخواد ماکسیموم 100مگابیت پورت مصرف داشته باشید که تا یک ماه میشه 33ترابایت نهایتا !
اول به فکر همین افتادم
سرویس که قیمت گرفتم از انگلیس حدود 19 میلیون تومان هزینه داشت
اما همین سرور برای اجازه حدود ماهیانه یک میلیون و اندی بود که فعلاً تصمیم گرفتم اجازه کنم و پرداخت یک باره چنین هزینه ای مقدور نبود

ممنون که نظر دادی و راهنمایی کردی , خوشحال میشم دیگر همکاران هم نظرات سازنده خودشون را ارائه کنند
موفق باشید

amirlord
March 17th, 2012, 18:54
البته رحمان جان شما که انقدر به لوکیشن های اروپا علاقه داری فکر هزینه های سنگین کولو در اروپا رو هم بکن :d ( البته در صورتی که قصد کولو داری . چون فکر غیر از این .... بیخیال )
هزینه برق در اروپا خیلی بیشتر از امریکا و کانادا هست . این سرور که مشخص میخوای بکنی حداقل 1.5 آمپر برق میخوره !
خود کیس سرور هم اگر بخوایم حساب کنیم با برند SuperMicro حداقل 3500 تا در میاد . حداقل !
به نظرم همونجور که دوست عزیزمون گفت سی پی یو پایین تر برداری بهتره .
یه هارد SSD برای MySQL فکر خوبیه ! مغز سایت ها هست بالاخره !
هارد برای ذخیره سازی فایل ها هم SATA3 انتخاب خوب و ارزون تریه .
به نظرم امریکا و کانادا گزینه های بهتری می باشند تا کشور های اروپایی .

البته اگر من میخواستم همچین کاری کنم به جای خرید یک سرور بزرگ چند سرور کوچکتر میگرفتم !

---------- Post added at 05:54 PM ---------- Previous post was at 05:51 PM ----------

فکر میکنم سرور Dell قیمت گرفتی :d چون با برند سوپرمیکرو هزینه پایین تری در میاد . چند نمونه کانفیگ از این نوع سرور های بزرگ نوشتم دارم . برات پ.خ میکنم ( سوپرمیکرو )

IranHosting
March 17th, 2012, 19:00
نظر خودم روی هاردهای 600 گیگابایتی sas است یعنی روی سرور 4 هارد قرار بدیم و بعد این ها را RAID کنیم
بله هاردهای sas سرعت بالایی دارند و مطمینا در رضایت کاربران تاثر خواهد داشت
2 - ----

3 - رم سرور را بین 24 تا 32 گیگ رم در نظر گرفتیم , اما با توجه به اینکه پردازنده سرور کشش رم بالاتری دارم , بهتر نیست از رم بالاتر استفاده کنیم
اگر مشکل مالی ندارید خب مسلما رم بالاتر بهتر هست
4 - همانطور که خیلی ها اعلام می کنند سرور با پورت 100 مگابیت هم مناسب هست , اما تصمیم داریم حتماً پورت یک گیگابیت روی سرور قرار بدیم تا نسبت به دیگر سخت افزارهای موجود هم خوانی داشته باشد
---
** انگلیس
** هلند
** سوئیس
** کانادا
** آلمان
قرار دادیم
نظر من روی هلند هست چون هم پینگ خوبی داره هم از نظر کپی رایت مشکلی نداره(لیزوب) و بعد از برای هاستینگ کانادا هست که بستگی داره بخواید وارز باشه یا نه
6 ----

7 - و در انتهای مهمترین گزینه که ذهنم خودم را مشغول کرده , پهنای باند مصرفی این سرور هست
یعنی مصرف پهنای باند این سرور در ماه (( بعد از 6 ماه آغازین )) چقدر خواهد بود , که بر روی این سرور چقدر درخواست پهنای باند کنیم
20 ترابایت به صورت پیش فرض روی سرورها موجود است , ایا این میزان بعد از 6 ماه کافی است یا به 50 ترابایت ارتقاء بدیم ؟؟
بسته به تعداد سایت ها و نوعشون فرق میکنه پهنای باند،اینو باید با توجه به کاربرا تعیین کنید
این ها هم نظرات من بود
پیروز باشید

Warez-Host.IR
March 17th, 2012, 19:05
البته رحمان جان شما که انقدر به لوکیشن های اروپا علاقه داری فکر هزینه های سنگین کولو در اروپا رو هم بکن :d ( البته در صورتی که قصد کولو داری . چون فکر غیر از این .... بیخیال )
هزینه برق در اروپا خیلی بیشتر از امریکا و کانادا هست . این سرور که مشخص میخوای بکنی حداقل 1.5 آمپر برق میخوره !
خود کیس سرور هم اگر بخوایم حساب کنیم با برند SuperMicro حداقل 3500 تا در میاد . حداقل !

سلام
همونطور که گفتم فعلاً با توجه به هزینه بالایی که داره مقدور نیست کولو کنیم
برای همین تصمیم داریم اجاره کنیم

به نظرم همونجور که دوست عزیزمون گفت سی پی یو پایین تر برداری بهتره .
از چه نظر پایین تر باشه ؟؟
به خاطر مصرف برق یا کاهش در هزینه اصلی ؟؟

یه هارد SSD برای MySQL فکر خوبیه ! مغز سایت ها هست بالاخره !
ظرفیت این هارد چقدر باشه کافیه ؟؟
چون فعلاً دو عدد سایت که 100 درصد میاد روی این سرور هر کدام به نوبت 400 مگابایت دیتابیس و دیگری حدود 800 مگ هست
هر دو این سایتها با هم حدود 20 گیگ فضا مصرف کردند که این فضای مصرفی بیشتر به خاطر انجمن ساز vBulletin و فایلهایی که کاربران این سایتها روی آن ذخیره کردن مصرف شده
که یکی از سایتها CMS اصلی وردپرس هست

هارد برای ذخیره سازی فایل ها هم SATA3 انتخاب خوب و ارزون تریه .
خوب برای mysql یک هاردیسک SSD قرار بدیم و 4 تا هاردیسک SATA3 با حالت RAID , در این حالت کارایی مناسبی دارد ؟؟
این هم باید مدنظر داشته باشیم که روی این سرور ما تنها می تونیم اگر اشتباه نکنم 4 یا 6 تا هارد قرار بدیم که این را هنوز دقیق سوال نکردم
برای همین گفتم از تجربه دوستان استفاده کنم و دقیق بدونم که چه هاردیسکی استفاده کنیم

به نظرم امریکا و کانادا گزینه های بهتری می باشند تا کشور های اروپایی .
از چه نظر ؟؟
کیفیت یا هزینه ؟؟
اگر دقت کنی اکثر سایتهای ایرانی این روزها روی سرورهای آلمان و هلند قرار داره
اما خودم به شخصه سرورهای آلمان را مناسب نمی دونم برای این کار و هیچ تمایلی هم ندارم
بیشتر روی انگلیس , سوئیس , هلند مد نظرم هست که راه اندازی کنم

البته اگر من میخواستم همچین کاری کنم به جای خرید یک سرور بزرگ چند سرور کوچکتر میگرفتم !
این هم نظریه ولی مدیریت یک سرور قدرتمند به نظر من راحت تر از چندین سرور معمولی هست
به جای همین سرور می تونیم دو سرور با 16 گیگ رم و یک پردازنده 4 هسته ای تهیه کنیم , اما تمایل دارم حتی اگر تا 6 ماه هم قرار هست تعداد کمی سایت روی این سرور باشه و مشتری زیادی نداشته باشه باز هم به خاطر کم کردن و استفاده از سرورهای ارزان و موقتی یک سرور خوب داشته باشیم و در آینده نگران کمبود منابع و ... نباشیم
شاید طرض تفکر من اشتباه باشه و شما درست می فرماید , اما اینم نظر منه

موفق باشی

itjavani
March 17th, 2012, 19:10
این مورد را اطلاع نداشتم که هاردیسک های sas در حالت raid هزینه بالایی داره و هزینه دقیق را اگر میدونی ممنون میشم اعلام کنی
اگر خیلی زیاد باشه از همون sata3 استفاده میکنیم

کلا SAS deployment نیاز به رید کنترلر به مراتب گران تر از SATA deployment
این هزینه مربوط به سخت افزار سرور هست که دیتاسنتر متحمل میشه و مسلما بر روی هزینه ماهیانه شما تاثیر گگذار خواهد بود

5620 را روی هلند استفاده میکنم و بد نیست اما پردازنده های 4 هسته ای داره ولی این مدل 6 هسته ای هست , به همین دلیل این را انتخاب کردیم
پس نظرت کلیت اینه که از 5620 استفاده کنیم ؟؟
[QUOTE/]
فکر کنم متوجه دوال نشدی :دی من منظورم Dual E5620 بود یعنی 2x4x2x2.4Ghz
هر دو مدل سی پی یو که قید کردی رو بنده دارم استفاده میکنم و عمده اختلاف آنها بر روی تعداد هسته های آن ها هست البته قیمت این سی پی یو پایین نیست و به مراتب هزینه بالاتری به سرویس دهنده تحمیل میکنه
[QUOTE]
تو این لیستت کانادا از سوئیس و آلمان بالاتر بود
با دیتاسنترهای این کشور کار نکردم , از چه نظر این پیشنهاد را دادی ؟؟
سخت افزاری که ارائه میکنن بهتر هست یا کیفیت پورتها بهتر هست یا مورد دیگه ای ؟؟
شاید هم به خاطر انتخاب بهتر کاربرهاست ؟؟

مردم ما دید مثبتی سمت این کشور دارند ، همینطور برای مدتی هست در این کشور Cage دارم و از نتورک کانادا دارم استفاده میکنم ، بسیار نتورک تمیزی داره و کلا خیلی بیشتر از امریکا قبولش دارم!
آلمان از لحاظ قدرت نتورک به کانادا نمیرسه و البته از بس سرور آلمان اشباع شده دیگه رقابت زیاد جالب نیست به نظر من ، سوئیس هم چون میدونم یه راست میری سر وقت privatelayer و جدیدا هم سخت افزار آشغالی داره تحویل ملت شهید پرور میده و نتورکش مثل سابق نیست و همینطور عدم ثبات قوانین این پروایدر صلاح نیست بری سمتشون

چون ما در این مدت بیشتر روی بحث سرورهای مجازی کار کردیم , عملاً پورت یک گیگ دیگه به چشمم نمیاد و می خوام کم کم سروهای که برای مجازی ساز تهیه میکنم با دو عدد پورت یک گیگابیت تهیه کنم
گفتم شاید روی بحث هاست اشتراکی به همین صورت باشه
و یکی دیگه از دلایل اصلی انتخاب پورت یک گیگابیت این هست که اگر مثلاً از 100 یوزر یا هر تعداد چند نفر بدون اطلاع ما اسکریپت های مستقیم کننده لینک دانلود نصب کنند و از پورت سرور استفاده بش از حد داشته باشند با وجود پورت 1 گیگ دیگر کاربران با کمبود منابع مواجه نشوند
چون قبلاً این مورد را دیدم با سروری که پورت 100 داشته و دیگران با افت سرعت مواجه شدن
[QUOTE/]
اولا این اسکریپت ها باید روی هاست اشتراکی و حتی سرور مجازی نباید اجازه داده بشه ، یه ماژولی بود برای سی پنل میگردم اسمشو بهت میگم یه لایسنس میخری ماهیانه کلا هر نوع فعالیت غیر مجاز رو آنی ثبت ، ضبط و معلق میکنه که پایداری و کیفیت سرور دو چندان میشه
[QUOTE]
اول به فکر همین افتادم
اما همین سرور برای اجازه حدود ماهیانه یک میلیون و اندی بود که فعلاً تصمیم گرفتم اجازه کنم و پرداخت یک باره چنین هزینه ای مقدور نبود

برای کولو و اجاره به شرط تملیک و یا اجاره اگر در کانادا خواستی میتونم کمکت کنم

amirlord
March 17th, 2012, 19:13
از چه نظر پایین تر باشه ؟؟
به خاطر مصرف برق یا کاهش در هزینه اصلی ؟؟
منظورم مدل پایین تر هست . مصرف برق که زیاد تغییری نمی کنه . بیشتر برای عدم صرف هزینه های اضافی بود . اگر هم بالاتر از 5620 میخوای 5645 بگیر . بالاتر دیگه به کارت نمیاد .

ظرفیت این هارد چقدر باشه کافیه ؟؟
چون فعلاً دو عدد سایت که 100 درصد میاد روی این سرور هر کدام به نوبت 400 مگابایت دیتابیس و دیگری حدود 800 مگ هست
هر دو این سایتها با هم حدود 20 گیگ فضا مصرف کردند که این فضای مصرفی بیشتر به خاطر انجمن ساز vBulletin و فایلهایی که کاربران این سایتها روی آن ذخیره کردن مصرف شده
که یکی از سایتها CMS اصلی وردپرس هست
فکر میکنم 120 گیگ کافی باشه یا حداکثر 256 گیگ .

خوب برای mysql یک هاردیسک SSD قرار بدیم و 4 تا هاردیسک SATA3 با حالت RAID , در این حالت کارایی مناسبی دارد ؟؟
این هم باید مدنظر داشته باشیم که روی این سرور ما تنها می تونیم اگر اشتباه نکنم 4 یا 6 تا هارد قرار بدیم که این را هنوز دقیق سوال نکردم
برای همین گفتم از تجربه دوستان استفاده کنم و دقیق بدونم که چه هاردیسکی استفاده کنیم
انتخاب خوبی خواهد بود ولی حتما با دوستان متخصص هم صحبت خصوصی داشته باشی ( بابک علمدار ، رضا فدای حسینی و دیگر عزیزان )

از چه نظر ؟؟
کیفیت یا هزینه ؟؟
اگر دقت کنی اکثر سایتهای ایرانی این روزها روی سرورهای آلمان و هلند قرار داره
اما خودم به شخصه سرورهای آلمان را مناسب نمی دونم برای این کار و هیچ تمایلی هم ندارم
بیشتر روی انگلیس , سوئیس , هلند مد نظرم هست که راه اندازی کنم
کیفیت پهنای باند در امریکا معمولا بهتر هست . چیزی هست که به شخصه درکش کردم . نمیگم توی اروپا دیتاسنتر که پهنای باند خوب بده نیست . اما اگر به نسبت بخوایم حساب کنیم اروپا رتبه ش میاد پایین تر .
انگلیس هم میشه گفت از دیگر کشور های اروپایی کیفیت بهتری در پهنای باند داره و قیمت هاش تقریبا یکسان هست .

Warez-Host.IR
March 17th, 2012, 19:33
فکر میکنم سرور dell قیمت گرفتی :d چون با برند سوپرمیکرو هزینه پایین تری در میاد . چند نمونه کانفیگ از این نوع سرور های بزرگ نوشتم دارم . برات پ.خ میکنم ( سوپرمیکرو )

ممنون میشم , ارسال کنی

بله هاردهای sas سرعت بالایی دارند و مطمینا در رضایت کاربران تاثر خواهد داشت
سلام این مورد را مد نظر داشتیم اما مهران عزیز اعلام کردند که از نظر هزینه و raid کردن هزینه بسیار بالاتری خواهد داشت

اگر مشکل مالی ندارید خب مسلما رم بالاتر بهتر هست
همیشه بحث هزینه مطرح نیست
بعضی مواقع اگر ما یک سرور 60 گیگ رم هم داشته باشیم و کارایی مناسبی نداشته باشید , هیچ فایده ای ندارد
رم مدنظر ما بین 24 تا 32 گیگ هست که نهایت تا 48 هم می تونیم انجام بدیم

نظر من روی هلند هست چون هم پینگ خوبی داره هم از نظر کپی رایت مشکلی نداره(لیزوب) و بعد از برای هاستینگ کانادا هست که بستگی داره بخواید وارز باشه یا نه
وارز بودن یا نبودن در حال حاضر زیاد ملاک نیست , کیفیت پورت و شبکه و ... برای ما اهمین بیشتری دارد
شاید یکی از گزینه هایی که در حال حاضر کاربران ایرانی انتخاب میکنن وارز بودن سرور باشه (( اون هم به دلیل استفاده از اسکریپت های نال شده )) اما آپتایم و کیفیت شبکه اصلی دیتاسنتر و پینگ مناسب برای ما اولیت بیشتری دارد

بسته به تعداد سایت ها و نوعشون فرق میکنه پهنای باند،اینو باید با توجه به کاربرا تعیین کنید
100% روی این سرور 5 یا 10 عدد سایت قرار نخواهد گرفت و تعداد بالا خواهد بود
به این دلیل پرسیدن میزان پهنای باند را که بعضی از دیتاسنتر ها اگر همان ابتدا با یک پهنای باند حدودی مورد نیاز , ازشون آفر بگیری با قیمت مناسب تری سرور را ارائه می کنند تا اینکه در آینده درخواست پهنای باند اضافه کنیم
در سوئیس به راحتی 50 تا 100 ترابایت با هزینه مناسب می تونیم تهیه کنیم اما در انگلیس و هلند این هزینه مقداری بالاتر بود
هرچند همانطور که گفتم همه سرورها 20 ترابایت پهنای باند پیش فرض موجود دارد
اما به نظر خودم نباید با داشتن 20 ترابایت با کمبود مواجه شویم

موفق باشید

---------- Post added at 06:33 PM ---------- Previous post was at 06:15 PM ----------

هر دو مدل سی پی یو که قید کردی رو بنده دارم استفاده میکنم و عمده اختلاف آنها بر روی تعداد هسته های آن ها هست البته قیمت این سی پی یو پایین نیست و به مراتب هزینه بالاتری به سرویس دهنده تحمیل میکنه

سلام

مهران جان فوش میدای این حرفو نمی زدی
وقتی میشه از دو پردازنده 6 هسته ای روی سرور استفاده کرد چرا به سمت پردانده های 4 هسته ای بریم ؟؟
تفاوت هزینه ای که از دیتاسنتر گرفتم برای این دو خیلی زیاد نبود و برای اینکه در آینده به مشکل برخورد نکنیم این گزینه را انتخاب کردم
هرچند که قبول دارم 5620 هم عالیه و هزینه خیلی مناسبی داره اما از رم های DDR3 1333 پشتیبانی نمی کنه :
5620 = DDR3-800/1066
5650 = DDR3-800/1066/1333

مردم ما دید مثبتی سمت این کشور دارند ، همینطور برای مدتی هست در این کشور Cage دارم و از نتورک کانادا دارم استفاده میکنم ، بسیار نتورک تمیزی داره و کلا خیلی بیشتر از امریکا قبولش دارم!
آلمان از لحاظ قدرت نتورک به کانادا نمیرسه و البته از بس سرور آلمان اشباع شده دیگه رقابت زیاد جالب نیست به نظر من ، سوئیس هم چون میدونم یه راست میری سر وقت privatelayer و جدیدا هم سخت افزار آشغالی داره تحویل ملت شهید پرور میده و نتورکش مثل سابق نیست و همینطور عدم ثبات قوانین این پروایدر صلاح نیست بری سمتشون
آلمان که اصلاً حرفشو نزن برای این مورد قبولش ندارم :D
کانادار حقیقتاً کار نکردم که بدونم به چه صورت هست
در مورد سوئیس هم درست میگی اگر قرار باشه تهیه کنم از privatelayer میگیرم که با توجه به سرورهایی که ازشون موجود داریم با قیمت و مشخصات بسیار مناسبی بهمون ارائه میکنه

اولا این اسکریپت ها باید روی هاست اشتراکی و حتی سرور مجازی نباید اجازه داده بشه ، یه ماژولی بود برای سی پنل میگردم اسمشو بهت میگم یه لایسنس میخری ماهیانه کلا هر نوع فعالیت غیر مجاز رو آنی ثبت ، ضبط و معلق میکنه که پایداری و کیفیت سرور دو چندان میشه
اول اگر برام اسم اون ماژول را ارسال کنی که عالی میشه
بعد اینکه مثلاً یک یا چندین کاربر بدون اطلاع ما با وجود اینکه در قوانین اعلام کردیم موقتی و برای رفع نیازهای خودشون استفاده کنند و ما دیر متوجه بشم , برای این مورد اعلام کردم
اگه اسم ماژول و سایت اصلی را ارسال کنی ممنون میشم

برای کولو و اجاره به شرط تملیک و یا اجاره اگر در کانادا خواستی میتونم کمکت کنم
همانطور که گفتم کانادا کلاً کار نکردم و اطلاعی در مورد سرورهای اختصاصی و قیمت ها ندارم
یک چنین سروری مطابق نیاز ما , برای کولو چه میزان هزینه داره ؟؟
در صورت اجازه هزینه ها به چه صورت هست ؟؟

----------------------

منظورم مدل پایین تر هست . مصرف برق که زیاد تغییری نمی کنه . بیشتر برای عدم صرف هزینه های اضافی بود . اگر هم بالاتر از 5620 میخوای 5645 بگیر . بالاتر دیگه به کارت نمیاد .
این 5645 را خیلی ها نظر مساعدی روش دارن , در موردش فکر میکنم و جدا از فکر کردن ما باید دیتاسنتر هم این مدل را موجود داشته باشه

فکر میکنم 120 گیگ کافی باشه یا حداکثر 256 گیگ .
ممنون

انتخاب خوبی خواهد بود ولی حتما با دوستان متخصص هم صحبت خصوصی داشته باشی ( بابک علمدار ، رضا فدای حسینی و دیگر عزیزان )
حتماً مزاحمشون میشم

کیفیت پهنای باند در امریکا معمولا بهتر هست . چیزی هست که به شخصه درکش کردم . نمیگم توی اروپا دیتاسنتر که پهنای باند خوب بده نیست . اما اگر به نسبت بخوایم حساب کنیم اروپا رتبه ش میاد پایین تر .
انگلیس هم میشه گفت از دیگر کشور های اروپایی کیفیت بهتری در پهنای باند داره و قیمت هاش تقریبا یکسان هست .
ممنون یکی از دلایل انتخاب انگلیس صحبت هایی بود که با مصطفی داشتم و برنامه آینده سرورهای مجازی خودمون در مورد انگلیس هست

موفق باشید

---
March 17th, 2012, 19:34
سلام
قبل ازینکه نظراتم رو بدم 2 تا سوال داشتم
1. قصد دارید روی چه سیستم عامل و کنترل پنلی هاست اشتراکی بفروشید .
2.چقدر کاربر رو قرار هست پشتیبانی کنید ؟ (چه تعداد تخمین زدید )

Warez-Host.IR
March 17th, 2012, 20:11
سلام
قبل ازینکه نظراتم رو بدم 2 تا سوال داشتم
1. قصد دارید روی چه سیستم عامل و کنترل پنلی هاست اشتراکی بفروشید .
2.چقدر کاربر رو قرار هست پشتیبانی کنید ؟ (چه تعداد تخمین زدید )

سلام
1 - لینوکس + سی پنل
2 - در مورد تعداد هنوز مشخص نیست , چون تجریه سرور اشتراکی را زیاد ندارم (( مثل دیگر همکاران ما از ابتدا روی این موضوع کار نکردیم و در مدت 2 سال گذشته به صورت تخصصی روی سرورهای مجازی کار کردیم )) و تنها سال قبل حدود 6 ماه بیشتر سرویس هاست اشتراکی ارائه نکردیم و بعد مشکل نت دایرکت ایجاد شده تخمین دقیقی نزدم
اما روی سروری که از نت دایرکت سابق داشتیم با 12 گیگ رم و پردازنده corei7 920 و دو عدد هارد 1.5 ترابایت با مانیتور کردن منظم و ...
200 سایت با بازدید مختلف وجود داشت که از نظر مصرف منابع و ... کمبودی مشاهده نشد و در بهترین حالت قرار داشت
تا شروع به جمع کردن یوزرها و بررسی منابع مصرفی و ... نشود , نمی توان دقیق اعلام کرد چه جوابگو چه میزان کاربر است
به دلیل اینکه مصرف هر سایت متفاوت است و مطابق مصرف سایتها باید دید چه میزان اکانت ایجاد خواهد شد
که خوشبختانه برای فروش این سرویس های قرار هست متناسب با مصرف سایتها و ... هزینه ها تعیین شود
یعنی به این صورت نباشد , کاربری که یک گیگ هاست تهیه میکند و مصرف کمی دارد سالیانه 30 هزار تومان دهید و کاربری که از همین یک گیگ هاست منابع زیادی مصرف می کند و فشار بیشتری وارد میکند , آن هم همین میزان پرداخت کند
100% این کاربران متناسب با بازدید و آمارهای سایت خود و .... هزینه بیشتری از آنها گرفته خواهد شد
هرچند بحش فعلاً در نحوه قیمت گذاری و این موارد نیست اما در مورد تعداد سایتها باید با توجه به توضیحات فوق برنامه ریزی شود

موفق باشید

HyperServer
March 17th, 2012, 20:20
باسلام خدمت تمام دوستان و همکاران محترم
از اونجایی که قرار هست بعد از عید مجدد فروش هاست اشتراکی را آغاز کنیم تصمیم به این گرفتم که به عنوان آخرین راهنمایی و هم فکری با کمک شما به چند سوال بنده پاسخ بدید و به یک جمع بندی کامل برسیم

سلام...
حتما دیتابیس رو روی هارد SSD نسل دوم قرار بدید...ترجیحا اگر کلا سرور دیتابیس رو جدا کنید خیلی خیلی بهتر میشه.
به این دلیل که در صورت جدا شدن سرور دیتا بیس میشه کانفیگ خیلی بهتری روی اون انجام داد.
برای سایر فایل ها نیز معمولا هاردهای SAS 15k برای سرورهای دانلود استفاده میشه اما میتونه 4 یا 8 تا هارد SAS 15k مناسب باشه با رید 10
اما هاردهای RE4 وسترن هم 4 یا 8 تا 500 گیگ رید 10 میتونه مناسب باشه.

رید کارت حتما پیشنهاد میکنم از برند adaptec استفاده بشه

2 - از اونجایی که شاید بعضی از کاربران گاهاً از هاست های خود برای استفاده اسکریپت هایی مانند راپیدلچ یا اسکریپت های چت و ... استفاده کنند تصمیم گرفتیم روی سرور دو عدد پردازنده X5650 قرار بدیم
که از لینک زیر قابل مشاهده است :
Intel® Xeon® Processor X5650 (12M Cache, 2.66 GHz, 6.40 GT/s Intel® QPI) (http://ark.intel.com/products/47922/Intel-Xeon-Processor-X5650-(12M-Cache-2_66-GHz-6_40-GTs-Intel-QPI))
آیا همین CPU مناسب هست یا از دو پردازنده دیگر استفاده کنیم ؟؟

برای پردازنده هم همین مورد که خودت گفتی مناسب هست

رم هم بین 24 تا 48 بستگی به خودت داره...آخر نوشته هام یه مورد کلی میگم که میتونه بهتر منظور رو برسونه

پورن 1 کفایت میکنه

** انگلیس
** هلند
** سوئیس
** کانادا
** آلمان
قرار دادیم

پیشنهاد اول من به شما به ترتیب اولویت امریکا بعد انگلیس، کانادا، هلند، آلمان هست .... سوئیس کلا سمتش نرو !!!

6 - آیا در سرورهایی که تنها برای هاست اشتراکی استفاده می شود (( هاست دانلود و ... نه )) تاثیر پورت بر روی کیفیت سایتها به چه صورت است ؟؟
به دلیل اینکه اگر مطمعاً باشیم با انتقال سایتهای بزرگ از نظر پورت کاهش سرعت لود سایتها به وجود می آید از انگلیس پورت 2 تهیه می کنیم

پیشنهاد میکنم حتما bw رو در پلن هاتون محدود کنید ....هاست اشتراکی اصطلا پورت مصرف نداره....1 گیگ زیاد هم هست...اصلا سمت 2 نرو

20 ترا زیاد هم میاد

اما مطلبی که می خواستم بگب اینه که به صورت کلی همچین کانفیگی رو برای سرورهای دانلود اسفتاده میشه (از نظر پردازنده و رم بیشتر مد نظر هست)

پیشنهاد میکنم برای هاست اشتراکی و افزایش پایداری و کاهش ریسک دان تایم از نودهای ضعیفتر استفاده کنید و تعداد سرور رو اضافه کنید.
(با توجه به اینکه در صورتی که چنید سایت هم زمان زیر حمله بره و کلیه سایت ها به مشکل بخورن)

osanloo.morteza
March 17th, 2012, 22:48
با سلام،
در مورد هارد Western Digital Velociraptor گزینه بسیار خوبیه ، اگه بتونین تهیه کنید یا بهتون ارایه بشه ،
درسته SAS خوبه ولی اصرار خاصی برای استفاده دارین ؟ چون یکی از بهترین هاست های اشتراکی دنیا دارن از این تجهیزات استفاده میکنن.
اینکه دوستان فرمودند :
ترجیحا اگر کلا سرور دیتابیس رو جدا کنید خیلی خیلی بهتر میشه.
گزینه بسیار مهمیه و شدیدا توصیه میشه.
موفق باشید.

m_dg_farari
March 18th, 2012, 02:06
وب سرور لایت اسپید میتونه موثر باشه
موثر ترین و بهترین استفاده ای که میتونه به شما بده ، Cloud Linux هست که منابع رو محدود میکنه! بسیار عالی هستش!
در کل کانفیگ این سرور که نشون دادی ، حتی برای هاست کردن سرور مجازی هم ریسک بزرگیه! چه برسه به هاست های اشتراکی!
هاست اشتراکی رو ریز ریز کار کن! چه کاریه اینقدر سرور بزرگ بر داری برای اینکار!؟
شبکه ی اینترنت کانادا و امریکا کلا با اروپا قابل قیاس نیست! خیلی تفاوت دارن
اما خوب اروپا پینگش به ایران بهتره...

RezaFH
March 18th, 2012, 03:24
منم مثل دوستان گفتم شاید بد نباشه توی این تاپیک شرکت کنم.
پیشنهاداتی که دارم اینها هستند:

- سعی کنید از جدید ترین تکنولوژی ها و قطعات استفاده کنید.
- مصرف برق کلی قطعات سرور برای کولو کردن مهم هست.
- میزان لرزش و حساسیت به لرزش در سرور (برای هارد های دیسکی) مهم هست.
- میزان حرارت تولید شده توسط قطعات و شرایط تهویه سرور هم مهم هست.
- با توجه به موارد بالا، سعی کنید سرور 2 یونیت خریداری کنید.
- داشتن IPMI در سرور مهم هست.

حالا اگه یک سرور قدرتمند و معقول و خوب میخواید بگیرید، مشخصات زیر رو پیشنهاد میدم:

CPU : Dual Intel Xeon 5645
RAM : 6 x 8GB Supertalnet DDR3 1333
HDD : 4x WD VelociRaptor 600GB
Raid Controller : Adaptec 5405
SSD : Intel SSD 710 Series 100GB

که اگر اشتباه نکنم قیمتش حدود 5000 دلار در میاد(مطمئن نیستم)

اما اگر یک پیشنهاد خیلی خیلی حرفه ای و رویایی و جدید بخوام بدم، سرور زیر خواهد بود:

CPU : Dual Intel Xeon E5-2690 8 Core/16 Thread
(20M Cache, 2.90 GHz , 8.00 GT/s Intel® QPI)
Memory : 8 x Super Talent DDR3-1600 8GB ECC
Storage : OCZ Z-Drive R4 CM88 3.2 TB

بنظرم این سرور نمونه ای از آینده ی نچندان دور سرورها هست و البته اضافه کنم که الان هم تمامی قطعات موجود و قابل سفارش هستند!
اما توصیفی که میتونم در مورد این سرور داشته باشم، سرعتی حداقل 4 برابر یک سرور معمولی از هر حالت هست.
(پردازش، ذخیره اطلاعات، سرعت Read/write و جوابگویی به request ها)

- سری E5-2xxx اینتل جایگزین سری زئون های 5xxx فعلی هستند که تولید سال 2012 بوده و از هر لحاظ واقعا شاهکار محسوب میشن. (لینک : Intel® Xeon® Processor E5-2600 Series (http://ark.intel.com/products/series/61422))
این سری هم مثل سری قبل، قابلیت استفاده به صورت Dual و قابلیت پشتیبانی از رم های جدید DDR3-1600 تا حجم 750 گیگابایت به اضای هر پردازشگر رو دارند.

- سری Z-Drive هاردهای SSD شرکت OCZ هم جزو جدیدترین، حجیم ترین، سریع ترین و ...ترین هاردهای موجود هستند که از درگاه PCI Express 2 قابل استفاده هستند.
سرعت خواندن و نوشتن این درایوها به حدود 2800 مگابایت بر ثانیه! با قابلیت پاسخگویی به حدود 1 میلیون I/O در ثانیه! و حجم تا 16 ترابایت!

البته بیشتر اونهایی که تو کار سرور هستند، از موارد بالا اطلاع دارند و قصد بنده فقط یاد آوری بود تا بتونید بهترین انتخاب رو داشته باشید.

اگر کمکی از دست بنده بر بیاد، در خدمتم :)

Warez-Host.IR
March 19th, 2012, 18:06
سلام
تشکر از توضیح همه دوستان
قصد کولو کردن نداریم و فعلاً به اجاره سرور مورد نظر می خواهیم بپردازیم

در مورد نظرات ارسال شده نیز پاسخ ارسال میکنم
به این دلیل این پست را ارسال کردم که همکاران فکر نکنند از این تاپیک را فراموش کرده ایم
به زودی پاسخ ها را ارسال میکنم و خوشحالم که نظرات و اطلاعات خود را با ما به اشتراک گذاشتید

موفق باشید

Warez-Host.IR
May 14th, 2012, 14:56
سلام مجدد به همکاران

سلام...
حتما دیتابیس رو روی هارد ssd نسل دوم قرار بدید...ترجیحا اگر کلا سرور دیتابیس رو جدا کنید خیلی خیلی بهتر میشه.
به این دلیل که در صورت جدا شدن سرور دیتا بیس میشه کانفیگ خیلی بهتری روی اون انجام داد.
برای سایر فایل ها نیز معمولا هاردهای sas 15k برای سرورهای دانلود استفاده میشه اما میتونه 4 یا 8 تا هارد sas 15k مناسب باشه با رید 10
اما هاردهای re4 وسترن هم 4 یا 8 تا 500 گیگ رید 10 میتونه مناسب باشه.

رید کارت حتما پیشنهاد میکنم از برند adaptec استفاده بشه

برای دیتابیس ها هاردیسک مجزا (( ssd )) در نظر گرفته شد
هاردیسک ها نیز raid سخت افزاری در نظر گرفته شد

پیشنهاد اول من به شما به ترتیب اولویت امریکا بعد انگلیس، کانادا، هلند، آلمان هست .... سوئیس کلا سمتش نرو !!!
از هلند , امریکا و آلمان سه سرور متناسب با نیاز پیدا کردم که باید یکی از این گزینه ها در چند روز آینده خرید شود

اما مطلبی که می خواستم بگب اینه که به صورت کلی همچین کانفیگی رو برای سرورهای دانلود اسفتاده میشه (از نظر پردازنده و رم بیشتر مد نظر هست)

پیشنهاد میکنم برای هاست اشتراکی و افزایش پایداری و کاهش ریسک دان تایم از نودهای ضعیفتر استفاده کنید و تعداد سرور رو اضافه کنید.
(با توجه به اینکه در صورتی که چنید سایت هم زمان زیر حمله بره و کلیه سایت ها به مشکل بخورن)

در مورد سرور قدرتمند برای ابتدا به نظر خودم چون قرار هست که ابتدای کار این سرویس های جدید باشد بهتر هست کاربر و مشتریان آینده از نظر منابع و ... کمبودی احساس نکنند به همین جهت سعی می کنیم بهترین سخت افزار ممکن را تهیه کنیم

با سلام،
در مورد هارد western digital velociraptor گزینه بسیار خوبیه ، اگه بتونین تهیه کنید یا بهتون ارایه بشه ،
درسته sas خوبه ولی اصرار خاصی برای استفاده دارین ؟ چون یکی از بهترین هاست های اشتراکی دنیا دارن از این تجهیزات استفاده میکنن.
اینکه دوستان فرمودند :
ترجیحا اگر کلا سرور دیتابیس رو جدا کنید خیلی خیلی بهتر میشه.
گزینه بسیار مهمیه و شدیدا توصیه میشه.
موفق باشید.
بله برای دیتابیس ها یک هاردیسک ssd مجزا سفارش خواهیم داد و برای فایلهای کاربران نیز هاردیسک های مناسب به صورت raid برای کم کردن فشار به هارد انتخاب شده است

cpu : Dual intel xeon e5-2690 8 core/16 thread (20m cache, 2.90 ghz , 8.00 gt/s intel® qpi) memory : 8 x super talent ddr3-1600 8gb ecc storage : Ocz z-drive r4 cm88 3.2 tb
رضا جان اجاره این سرور حدوداً چقدر هزینه داره ؟؟
اگر تونستی قیمت را برام ارسال کن , چون از هلند , امریکا و آلمان سه تا پیشنهاد سرور 48 گیگ رم تا 72 گیگابایت رم دارم و نسبت به قیمت تمام شده سرور اقدام به خرید میکنیم
در این مدت هم در حال تحقیق کاملتر بودم تا اشتباهی در خرید انجام ندم

وب سرور لایت اسپید میتونه موثر باشه
موثر ترین و بهترین استفاده ای که میتونه به شما بده ، cloud linux هست که منابع رو محدود میکنه! بسیار عالی هستش!
در کل کانفیگ این سرور که نشون دادی ، حتی برای هاست کردن سرور مجازی هم ریسک بزرگیه! چه برسه به هاست های اشتراکی!
هاست اشتراکی رو ریز ریز کار کن! چه کاریه اینقدر سرور بزرگ بر داری برای اینکار!؟
شبکه ی اینترنت کانادا و امریکا کلا با اروپا قابل قیاس نیست! خیلی تفاوت دارن
اما خوب اروپا پینگش به ایران بهتره...

سلام
در ابتدا شاید از آپاچی استفاده کنید ولی در ماه های بعد که به میزان سایت مد نظر ما برسد وب سرور را تغییر خواهیم داد
هر چند که آپاچی نیز به راحتی پاسخگو خواهد بود (( در صورت کانفیگ مناسب ))
در مورد انتخاب سخت افزار بالا نیز قبلاً توضیح دادم و تمایلی ندارم کاربر حتی یک درصد با کمبود منابع و افت کیفیت و ... روبرو شود (( این موضوع برای شروع کار سرویس ها جدید و جلب رضایت کاربران مهم هست ))
در مورد انتخاب آمریکا و انگلیس خودم تمایل زیادی ندارم و بیشتر به فکر دیتاسنترهای اروپایی هستم اما آمریکا را جزء انتخاب ها قرار دادیم و چند آفر هم از دیتاسنترهای مربوطه تهیه کردیم

در انتها یک سوال دیگه داشتم از همکاران
منابع تا حدودی مشخص است اما در مورد تعداد هاردیسک های سرور که برای میزبانی فایلهای کاربران است یک سوال داشتم :
1 - دیتابیس ها بر روی یک هاردیسک ssd با حجم 120 گیگابایت میزبانی خواهد شد
2 - برای کش فایلها نیز یک هارد sas سفارش دادیم
3 - دو هاردیسک یک ترابایت نیز به صورت raid می خواهیم برای فایلیها کاربران در نظر بگیریم
با توجه به پلن هایی که در نظر داریم حداقل از 500 مگابایت تا 10 گیگابایت ایا تعداد دو هاردیسک که در حالت raid یک هاردیسک قابل استفاده است کم نیست ؟؟
یا اینکه بهتر هست از 4 هاردیسک به صورت raid شده استفاده کنیم ؟؟
با داشتن دو هاردیسک و تعداد سایت مشخص فشار خاصی به آن وارد می شود یا خیر ؟؟
اگر به نظر شما با این که ما هزینه بالایی خواهیم کرد برای سخت افزار بهتر نیست دو هاردیسک دیگر اضافه کنیم تا فشار روی یک هاردیسک کمتر شود ؟؟
بعضی از دوستان نظر دادن که به دلیل raid بودن هارد و جدا کردن دیتابیس و ... فشار خاصی بر روی هار وجود نخواهد داشت اما اگر فرض بر این بگیریم که تعداد سایتها در آینده زیاد شود و با بازدید بالا بهتر نیست تعداد هاردیسک را بیشتر کنیم ؟؟

ممنون میشم در این مورد راهنمایی کنید تا با توجه به گزینه های موجود و سخت افزار موجود دیتاسنتر ها تصمیم نهایی را بگیریم
پیشاپیش تشکر از راهنمایی نهایی همکاران

موفق باشید

RezaFH
May 14th, 2012, 21:41
1 - دیتابیس ها بر روی یک هاردیسک ssd با حجم 120 گیگابایت میزبانی خواهد شد
2 - برای کش فایلها نیز یک هارد sas سفارش دادیم
3 - دو هاردیسک یک ترابایت نیز به صورت raid می خواهیم برای فایلیها کاربران در نظر بگیریم
با توجه به پلن هایی که در نظر داریم حداقل از 500 مگابایت تا 10 گیگابایت ایا تعداد دو هاردیسک که در حالت raid یک هاردیسک قابل استفاده است کم نیست ؟؟
یا اینکه بهتر هست از 4 هاردیسک به صورت raid شده استفاده کنیم ؟؟
با داشتن دو هاردیسک و تعداد سایت مشخص فشار خاصی به آن وارد می شود یا خیر ؟؟
اگر به نظر شما با این که ما هزینه بالایی خواهیم کرد برای سخت افزار بهتر نیست دو هاردیسک دیگر اضافه کنیم تا فشار روی یک هاردیسک کمتر شود ؟؟
بعضی از دوستان نظر دادن که به دلیل raid بودن هارد و جدا کردن دیتابیس و ... فشار خاصی بر روی هار وجود نخواهد داشت اما اگر فرض بر این بگیریم که تعداد سایتها در آینده زیاد شود و با بازدید بالا بهتر نیست تعداد هاردیسک را بیشتر کنیم ؟؟

سلام

رحمان جان در مورد انتخاب هارد دیسک نمیدونم این پست بنده رو دیدین یا نه : http://www.webhostingtalk.ir/f6/46961/#post439542
اگرنه، حتما پیشنهاد میکنم که مطالعه کنید و اگر سوالی هم بود بنده در خدمتم

مهمترین چیزی که باعث میشه شما رو ارجاع بدم به اون پست، انتخاب نوع هارد SSD هست که در انتهای پست به چند مورد اشاره شده.

یک مورد مهم هم در مورد Raid Controller لازم به ذکر هست که اونم عمر محدود آنها هست
معمولا Raid Controller ها درصورت استفاده متوسط به بالا هر 6 ماه یک بار نیاز به تعویض دارند که این مورد رو باید مد نظر داشته باشید
بنظرم استفاده از Raid خود مادربورد بهتر هست (مخصوصا برای Raid یک یا صفر)
ولی برای Raid 10، استفاده از سخت افزار افزار توصیه میشه

بهترین پیشنهاد احتمالا استفاده از دو هارد Western Digital VelociRaptor WD1000DHTZ (http://www.anandtech.com/show/5729/western-digital-velociraptor-1tb-wd1000dhtz-review) در حال Raid 1 خواهد بود

مشکلی که هست فکر نمیکنم اینطور سخت افزار توی خود دیتاسنتر پیدا بشه
یا اگر باشه، هزینه بالا خواهد بود
برای همین احتمالا کولو کردن چنین سروری بصرفه تر خواهد بود

موفق باشید

tthost
May 15th, 2012, 02:18
بهتر نیست قبل از انتخاب سخت افزار به فکر نحوه منیج و سازگاری نرم افزاری و البته حفظ امنیت بین حداقل 300 اکانت به صورت اشتراکی در یک سرور باشید؟
شما برای شروع می تونین با یک سرور با رم 2 گیگ و پردازنده سلرون و هارد ide با پورت 10 مگابیت هم شروع کنید
اما با سخت افزار ibm لود بالانس شده و بدون سیاست نرم افزاری نمی تونین کار کنید.

mostafabia2taraneh
May 15th, 2012, 13:05
با سلام،شما که خودتان استاد هستید اما نظر شخصی من
1- هارد SAS با Raid 10 بهترین گزینه ممکن هست اما هزینه بالایی هم دارد
2- سی پی یو مورد استفاده بستگی به این دارد که پیش بینی شما در مورد سایتهایی که میزبانی میکنید چه باشد،وب سرور هم خیلی مهم هست
3- رم هم مثل مورد بالا
4- در حال حاضر اکثرا از پورت 1 استفاده میکنند
5- از نظر من هلند و انگلیس
6- در مورد لود،به نظر من این مورد بستگی خیلی زیاد به وب سرور و کانفیگ و نوع هارد و سی پی یو و رم دارد تا به پورت
7- مگر سرور دانلود هست که اینقد BW احتیاج داشته باشید؟هزینه اضافی...ضمنا اگر سروری به 50TB پهنای باند احتیاج داشته باشد مسلما باید به جای 4*600 SAS از 8*600 SAS استفاده کند چون فشار بیشتری روی هاردها هست