PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اختصاص دادن آی پی اختصاصی به کاربر در میکروتیک

s.w.a.t
April 16th, 2011, 23:05
باسلام
دوستان چه جوری میشه در میکروتیک مثلا به یوزر 1 یک آی پی اختصاصی داد؟!
برای ویندوز رو بلدم ولی میکروتیک اونچیزی رو که فکر میکردم درست هست انجام دادم ولی نشد.
دوست اگه بلدن مشتاقیم بشونیم

Masoud.B
April 16th, 2011, 23:27
یک Nat بسازید و به یوزر ip remote address که در Nat تعریف کردید را بدید . مثلا" 192.168.0.4 را اختصاص بدید به اون یوزر
امیدوارم متوجه شده باشید

s.w.a.t
April 16th, 2011, 23:29
یک Nat بسازید و به یوزر ip remote address که در Nat تعریف کردید را بدید . مثلا" 192.168.0.4 را اختصاص بدید به اون یوزر
امیدوارم متوجه شده باشید
انجام دادیم نشد یعنی نت نداشت

Masoud.B
April 17th, 2011, 00:12
انجام دادیم نشد یعنی نت نداشت

قبلش باید آی پی را به میکروتیک Add کنید

s.w.a.t
April 17th, 2011, 00:27
قبلش باید آی پی را به میکروتیک Add کنید
بله اضافه هم کردیم ولی نشد الان با کمک یکی از دوستان انجام شد.
ممنون از همه شما

database
April 20th, 2011, 10:45
بله اضافه هم کردیم ولی نشد الان با کمک یکی از دوستان انجام شد.
ممنون از همه شما

سلام

ممنون میشم یه توضیحی بدید که چطوری انجامش دادید

چون من هم در این مورد به مشکل خوردم

javadk
May 1st, 2011, 13:12
برای میکروتیک چند تا کارت شبکه ادد کردید؟؟

database
May 1st, 2011, 18:21
برای میکروتیک چند تا کارت شبکه ادد کردید؟؟

یک کارت دارم بنام External

Mehdi92
November 29th, 2011, 20:16
سلام،
تاپیک یک خورده قدیمی هست ولی حل مشکل در اینجا توضیح داده نشده ممنون میشم توضیح بدین من هم همین مشکل رو دارم بعضی اوقات که درست میشه و ای پی میگیره نت نداره ...

database
November 29th, 2011, 20:27
شما باید برای یوزر مورد نظر یک آی پی محلی در نظر بگیرید. مثلا در رادیووس یا اکانتینگ میکروتیک ست کنید که کاربر x وقتی کانکت شد آی پی مثلا 5.10.1.15 را بگیرد. این آی پی خارج از رنج ip pool عمومی شما باشد

حالا توی فایروال یک nat بصورت زیر تعیین کنید (فرض میکنیم آی پی ولید که میخواهید یوزر بگیره 15.15.15.15 باشه :

chain=srcnat action=netmap to-addresses=15.15.15.15
src-address=5.10.1.15

همین

موفق باشید

dollar
January 18th, 2012, 12:21
شما باید برای یوزر مورد نظر یک آی پی محلی در نظر بگیرید. مثلا در رادیووس یا اکانتینگ میکروتیک ست کنید که کاربر x وقتی کانکت شد آی پی مثلا 5.10.1.15 را بگیرد. این آی پی خارج از رنج ip pool عمومی شما باشد

حالا توی فایروال یک nat بصورت زیر تعیین کنید (فرض میکنیم آی پی ولید که میخواهید یوزر بگیره 15.15.15.15 باشه :

chain=srcnat action=netmap to-addresses=15.15.15.15
src-address=5.10.1.15

همین

موفق باشید

خواستم بدونم در قسمت ای پی پول عمومی میشه ای پی اختصاصی را نوشت؟ مثلا ما 100 آی پی اختصاصی داریم و در قسمت آی پی پول تعریف کنیم و بعد به هر یوزر یه ای پی اختصاصی را بگیره؟ و یه سوال دیگر اینکه در قسمت نت بصورت دستوری نوشته شده میشه در خود وینباکس وارد کرد؟

database
January 18th, 2012, 12:27
بله شما میتوانید این 100 آی پی را در یک یا چند ip pool تعریف کنید. اگر لازم چند تا ip pool تعریف کنید، برای هر pool، باید رنج یا ip pool بعدی رو مشخص کنید

در اینصورت کاربران بصورت رندم، از آی پی های اختصاصی خواهند گرفت اما اگر کل آی پی ها رو بخواهید با هم nat کنین اونوقت همه در عمل یک آی پی خواهند داشت، باید هر آی پی را جداگانه نت کنید دوباره که کار طولانی میشه، یادم نیست که راه ساده تری داره یا نه. نگاه می کنم اگر یادم اومد مینویسم

موفق باشــید

dollar
January 18th, 2012, 13:10
بله شما میتوانید این 100 آی پی را در یک یا چند ip pool تعریف کنید. اگر لازم چند تا ip pool تعریف کنید، برای هر pool، باید رنج یا ip pool بعدی رو مشخص کنید

در اینصورت کاربران بصورت رندم، از آی پی های اختصاصی خواهند گرفت اما اگر کل آی پی ها رو بخواهید با هم nat کنین اونوقت همه در عمل یک آی پی خواهند داشت، باید هر آی پی را جداگانه نت کنید دوباره که کار طولانی میشه، یادم نیست که راه ساده تری داره یا نه. نگاه می کنم اگر یادم اومد مینویسم

موفق باشــید

خوب من این کار را کنم و توی آِی پی پول یا چند تا این 100 آی پی اختصاصی را تعریف کنم . بعد در قسمت ساخت یوزر assign IP.. ای پی اختصاصی بدم مگه به هر یوزر یه آی پی اختصاصی نمیده؟ ( نه بصورت رندوم . ثابت )