PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نظر شما در مورد رایچت چیست ؟ - لطفا همه شرکت کنید به کمک و نظرات شما نیاز داریم

abbas141
November 6th, 2017, 14:12
باسلام و درود خدمت شما کاربران گرامی وب هاستینگ تالک ، میخواهم امروز داستان پی سی وب و رایچت رو برای شما تعریف کنم http://forum.shopkeeper.ir/images/smilies/4.gif

داستان از این جا شروع میشه که : یکی از نیاز های هر کسب و کاری نیاز به ابزار های برای اربتاط با مشتریان خودش داره و بلعکس ، مجموعه ما هم به عنوان یک کسب و کار یکی از نیاز هاش گفتگوی آنلاین بوده است ، از 10 سال پیش تا به امروز یکی از بزرگترین مسائل ما در پی سی وب همین راه های ارتباطی مثل گفتگوی آنلاین بوده است . این مشکلات به حدی بوده است که ما حتی ماهیانه 100 ها دلار براش هزینه میکردیم .

اما گفتن برخی از تجربیات مون بد نیست :

1) سیستم هایی با قیمت های چند ده و چند صد دلاری اما کیفیت بسیار پایین و نامناسب برای کسب و کارهای ایرانی

اگر شما هم نیاز به سیستم های گفتگوی آنلاین داشته اید حتما اسم نرم افزار هایی مثل : livechatinc ، tawk ، zopim ، livezilla ، Crisp ، Userlike Live Chat و... رو شنیدید نرم افزار هایی که بعضا برای یک تیم متوسط ماهی چند ده تا چند صد دلار هزینه دارد .

به طور متوسط شما اگر یک تیم 3 تا 7 نفره داشته باشید برای یک وضعیت خوب حداقل باید ماهیانه 50 الی 100 هزار تومان هزینه کنید . سرویسی که در نهایت به دست می اورید سرویسی هست که :

- دائم قطعی و وصلی دارد . به دلیل اختلال با اینترنت ایران

- هزینه های بالایی در ایران دارد : قرار نیست شما یک درصد بزرگی از درامد تون رو خرح این سیستم ها بکنید . ولی متاسفانه این گونه شده است .

برای سایتی که ماهیانه 1 میلیون درامد دارد و مجبور هست ماهی 100.000 تومان فقط برای این بخش هزینه کند یعنی 10 درصد درامدش رو فقط مجبوره برای این بخش کار کنه ، بسیاری از کسب و کارهای نوپا نیاز به گفتگوی آنلاین دارند و استفاده از این سیستم ها برای ان ها تبدیل شده است به یک دردسر

- فارسی نیستند ، یا منظورشون رو به فارسی بد می رسونن :

یکی از مسائل اصلی که این سیستم ها دارند مسئله فارسی بودن هست ، مطمئنا شما دوست ندارید که کاربر به جای مشاهده : من چگونه میتوانم به شما کمک کنم ، متن : تو به من چگونه میتوانی کمک کنی رو مشاهده کند ؟

در بعضی از سیتسم ها این امکان وجود دارد که شما متن ها رو تغییر دهید و یک دردسر شما این هست که مجبورید همیشه متن ها رو خودتون دستی متناسب با ایران فیکس کنید .

در خیلی از سیستم ها هم وجود ندارد و شما مجبور هستید متن : تو چگونه میتوانی به من کمک کنی رو تحمل کنید !

- و.... که اون ها رو به سیستم هایی تبدیل کرده است که در ایران غیر قابل استفاده یا مشکل ساز در ایران تبدیل کرده است .

2) دردسر نوشتن یک سیستم اختصاصی با هزینه های چند میلیون تومانی :

مشکلات سیستم های آماده خارجی ، در استفاده طولانی مدت شما رو به سمتی می کشاند که شما را مجبور میکند بعد از مدتی به سمت نوشتن یک سیستم اختصاصی بروید .

خوب حساب کنید اگر قرار باشه ماهی 100.000 تومان هزینه کنید در سال این هزینه به 1.200.000 تومان میرسد ، که در بعضی از موارد این هزینه بیشتر هم میشه ، یعنی در سال دوم شما به جای 1.200.000 تومان گاهی خیلی ساده هزینه اتون حتی به دو برابر هم میرسه . که دلیلش این بوده که تیم شما گسترش پیدا کرده و یا مجبور به خرید امکانات بیشتری شدید.

فقط هم بحث هزینه نیست مشکلات دیگری مثل فارسی بودن ، عدم پاسخ گویی به نیاز های شما ، قطعی ها باعث میشه که شما مجبور بشید برید سمت نوشتن یک سیستم اختصاصی که اون طرف هم باز هزینه ها و مشکلات خاص خودش رو داره .

3) بعد از کلی گشتن این ور اون یک راه حل پیدا کردیم :

همه موارد که گفتیم جزو مشکلات و دردسر های خود ما در پی سی وب بود : هزینه بالا ، کیفیت پایین ، نارضایتی مشتریان و... بعد از 10 سال داستان داشتن سر این موضوع به یک راه حل به نام رایچت رسیدیم که این مشکلات رو برای ما رفع کرد . و حال امروز داریم اون رو به شما معرفی میکنیم .

آدرس وب سایت این سیستم : raychat.io

4) از تجربیات خودتون از این سیستم به ما بگید ، نظرتون در مورد رایچت چیه ؟

همه این ها رو گفتیم که به این جا برسیم ، نظر شما در مورد رایچت و داستان ما چی بود ؟ خوشحال میشم با ما راحت باشید و ازادانه نظر خودتون رو بگید .

5) اگر ایده ای برای نوشتن پلاگین خاصی برای سیستم خاصی دارید ، خوشحال میشویم به ما بگید .

با ارزوی بهترین ها برای شما

ضمیمانه پیشاپیش از توجه شما متشکریم .

dertgtr
November 6th, 2017, 14:22
اینکه دعوت به گفتگوی اتوماتیک فقط در نسخه پولی فعال هست یک ایراد هست چون نمونه های خارجی این مورد رو رایگان ارائه می کنند

Raspberry PI
November 6th, 2017, 15:49
اینکه نمونه خارجی چه امکاناتی را رایگان در اختیار قرار میده دلیل نمیشه ایشون هم همین کار کنن به هر حال برای این برنامه زحمت کشیده شده و حق ایشون هست برنامه کاملا رایگان یا کاملا پولی کنن

من از پسوند سایت کمی نا امید شدم و حس خوبی به این سیستم پیدا نکردم

Doung
November 6th, 2017, 16:58
همه پلت فرم های چت خارجی بلااستفاده و یا پولی نیستند، برای نمونه tawk.to پلت فرم چت رایگان هست که نسخه رایگانش امکانات خیلی کاملی داره و فقط برای یه سری چیزهای اضافه که در ۹۰ درصد مواقع استفاده همی نمیشه هزینه دریافت می کنند مثل برداشتن برند از چت یا چت گروهی یا چیزهایی که ارتباط زیادی با اصل کاربرد چت نداره

Reza G
November 6th, 2017, 18:20
به عنوان یکی از کاربران نسخه تجاری رایچت، مشکلاتی رو در حین استفاده دیدم که خدمت تون عرض میکنم:

1- سیستم انتقال گفتگو به درستی عمل نمیکند و خیلی وقت ها گفتگو رو انتقال میدیم به اپراتور دیگه، اما وقتی کاربر پیام میده، هشداری به اپراتور جدید داده نمیشه.

2- سیستم دعوت به گفتگو به درستی عمل نمیکند. بارها به کاربران که در پیج خاصی بودند خواستم اطلاعاتی بدم یا صحبت رو شروع کنم، پیام رو ارسال کردم ولی به محض رفرش صفحه، پیام از بین رفته.

3- صفحه لیست بازدیدکنندگان اصلاً به صورت Real Time نیست. الان 7-8 مورد بازدیدکننده توی لیست من هست که بالای 10 ساعته تو سایت هستند در حالی که چنین داده ای با عقل جور در نمیاد.

در کل امکانات خوبی داره ولی این موارد که گفتم به نظر من باعث میشه وبمستر نتونه فیدبک لازم رو از هزینه ای که کرده بگیره.

payam_keivany
November 6th, 2017, 22:54
تا به امروز نه از نسخه رایگان و نه نسخه پولی استفاده نکردم، اما خب مسلما با توجه به اینکه تازه راه اندازی شده قطعا جای پیشرفت داره و از طریق همین فیدبک‌ها می‌تونند کیفیت خدمات رو بهبود بدن. البته باید به فکر یک اپ هم باشند

ParsWebIT
November 7th, 2017, 15:45
اکثر همکارانی که من درباره این نوع سرویسهای لایو چت باهاشون صحبت کردم به هیچ عنوان این کار رو به سرویس ایرانی اون هم با این درجه کم از اعتبار نمیسپارند.
دیتای قابل توجهی از مشتریان ما در اختیار این نوع وب سایتها قرار میگیره که مایل نیستیم در دست سرویس دهندگان ایرانی باشه به هزاران دلیل.

این سرویس به هیچ وجه از نظر کیفیت و سطح کاری به پای livechatinc ، tawk ، zopim ، livezilla ، Crisp ، Userlike Live Chat نمیرسه و مقایسه کردن اینها اشتباه فاحشی هست که حتی در تبلیغ این سیستم توسط عوامل در اینجا به چشم میخوره.

gdfire
November 7th, 2017, 19:34
اینارو بیخی امنیتش چطوره؟اطلاعاتو ... قرار نی که تحویل به جایی شه بعدها!!!
بحث اعتماد خیلی مهمتره تا کارایی واسه اون هیچ وقت وطنی راهی به پیش نمی بره خارجی بهتره چون همه اعتقاد دارن اطلاعاتمون دسته اجنبیا بیفته بهتره ... همه بدبینن اونم حق دارن خودتونم می دونید چرا:)

abbas141
November 7th, 2017, 21:40
اینکه دعوت به گفتگوی اتوماتیک فقط در نسخه پولی فعال هست یک ایراد هست چون نمونه های خارجی این مورد رو رایگان ارائه می کنند

جالبه ، نمیدونستم . سپاس

- - - Updated - - -

اینکه نمونه خارجی چه امکاناتی را رایگان در اختیار قرار میده دلیل نمیشه ایشون هم همین کار کنن به هر حال برای این برنامه زحمت کشیده شده و حق ایشون هست برنامه کاملا رایگان یا کاملا پولی کنن

من از پسوند سایت کمی نا امید شدم و حس خوبی به این سیستم پیدا نکردم

سپاس از نظرتون ، واقعیت خود من هم توی یکی از توضیحات گفته بودم که دفعات اول حس خوبی نداشتم ، ولی خوب این حس کم کم خوب شد .

البته خوب سلیقه ای دیگه ، با این موضوع کاملا موافقم

- - - Updated - - -

تا به امروز نه از نسخه رایگان و نه نسخه پولی استفاده نکردم، اما خب مسلما با توجه به اینکه تازه راه اندازی شده قطعا جای پیشرفت داره و از طریق همین فیدبک‌ها می‌تونند کیفیت خدمات رو بهبود بدن. البته باید به فکر یک اپ هم باشند

از این که به این میزان دید بازی دارید ، خوشحالم و سپاس از این که قابل دونستید و در تاپیک شرکت کردید .

k-h
November 7th, 2017, 21:49
درود
با تشکر از زحماتتون برای این سیستم
به نظر بنده سیستم شمایک مشکلی در قیمت گذاری داره اونم اینه که شما نباید کاری به تعداد مکامات داشته باشید
شاید یکی 10 مکالمه داشته باشه یکی هم 1000 تا
نبایداین محدودیت داشته باشه
فعلا تازه نصبش کردیم ببینیم به چه صورت هست اما قیمت گذاری اصلا مناسب نیست

abbas141
November 8th, 2017, 19:32
اکثر همکارانی که من درباره این نوع سرویسهای لایو چت باهاشون صحبت کردم به هیچ عنوان این کار رو به سرویس ایرانی اون هم با این درجه کم از اعتبار نمیسپارند.
دیتای قابل توجهی از مشتریان ما در اختیار این نوع وب سایتها قرار میگیره که مایل نیستیم در دست سرویس دهندگان ایرانی باشه به هزاران دلیل.

این سرویس به هیچ وجه از نظر کیفیت و سطح کاری به پای livechatinc ، tawk ، zopim ، livezilla ، Crisp ، Userlike Live Chat نمیرسه و مقایسه کردن اینها اشتباه فاحشی هست که حتی در تبلیغ این سیستم توسط عوامل در اینجا به چشم میخوره.

سلام و سپاس اول بابت این که قابل دونستید و در تاپیک شرکت کردید ، و سپاس بابت نظرتون .

نظرات متفاوت هست ، و نظر شما رو هم من کاملا قبول دارم ، امیدوارم مسئولین رایچت بابت موضوعی که فرمودید راهکارهایی رو در نظر بگیرند .

-----

یک نکته رو هم به دوستان بگم ، ما توی این سیستم هیچ دخل و تصرفی نداریم و این که چنین تاپیکی رو ایجاد کردیم ، صرفا برای دریافت فیدبک برای خودمان هست که در اینده تصمیم گیری بهتری رو داشته باشیم . این که امروز به چنین نقطه نظری رسیدیم که این سیستم برای خیلی از کسب و کارها میتونه مفید باشه هم حاصل گفتگو های این چنینی بوده است . و مجدد متشکریم از این که دوستان در این راه ما رو همراهی میکنند .

- - - Updated - - -

اینارو بیخی امنیتش چطوره؟اطلاعاتو ... قرار نی که تحویل به جایی شه بعدها!!!
بحث اعتماد خیلی مهمتره تا کارایی واسه اون هیچ وقت وطنی راهی به پیش نمی بره خارجی بهتره چون همه اعتقاد دارن اطلاعاتمون دسته اجنبیا بیفته بهتره ... همه بدبینن اونم حق دارن خودتونم می دونید چرا:)

اون رو که من هم نمیدونم ، خودشون و خدای خودشون میدونن ، من هم نظرسنجی میکنیم که همین ها رو بدونیم .

ولی به شخصه بین یک سیستم خارجی و داخلی من خودم اون سیستم داخلی رو انتخاب میکنم . البته فرقی نمیکنه چی باشه ،

ولی خوب نظر من مهم نیست و نظر شما بیشتر مهم تره و من به شخصه دوست دارم ، نظر شما و سایر دوستان رو بدونم ، چراکه ممکن نظر من اشتباه باشه .

abbas141
November 11th, 2017, 12:03
درود
با تشکر از زحماتتون برای این سیستم
به نظر بنده سیستم شمایک مشکلی در قیمت گذاری داره اونم اینه که شما نباید کاری به تعداد مکامات داشته باشید
شاید یکی 10 مکالمه داشته باشه یکی هم 1000 تا
نبایداین محدودیت داشته باشه
فعلا تازه نصبش کردیم ببینیم به چه صورت هست اما قیمت گذاری اصلا مناسب نیست

سلام

البته سیستم ما نیست ، ولی خوب کلا دوست داریم ببینیم نظر بقیه چیه در موردش

با این محدودیت موافقم ، یک مقدار اذیت کننده هست . ولی خودما تا حالا باهاش به مشکلی برنخوردیم .

خوشحال میشم بعدا هم اگر نظری داشتید مطرح کنید .