PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : فول منیج کردن

cyrax
August 5th, 2008, 18:23
سلام/
ببخشید میخواستم بدونم معنی فول منیج کردن چیه و در فول منیج کردن چه نرم افزارها و چه تنظیماتی روی سرور انجام میگیره

Vahid
August 5th, 2008, 18:31
با تشکر از ورود شما به wht
فول منیج که همون طور از اسمش پیداست به منیجی گفته میشه که کامل باشه و تمام منیج ها رو در بر بگیره از جمله امنیتی سرعت و تنظیمات سرور آپاچ پی اچ پی و ........
فول منیج یک سری نرم افزار های خاص نیست مثلا شما ممکنه چندین نفر با چندین نرم افزار سرور رو فول منیج کنند بنابر این نمیتونید بگید فول منیج یه سری برنامه های تکراری هست
لیست کاملشون رو تا شب در اختیارتون میزارم با اینکه فول منیج ها هم با هم تفاوت داره
با تشکر

KamranOnline
August 6th, 2008, 00:16
شما می توانید از سیستم سایت IRNameserver.com که یک سایت کاملا ایرانی هست برای منیج کردن سرور خودتون استفاده کنید.

cyrax
December 22nd, 2008, 21:50
اگر سی پنل نصب بشه خودش یه جور منیج خوبه یا نه؟ یعنی میشه یه منیج خوب حسابش کرد؟

KamranOnline
December 22nd, 2008, 22:18
نصب cPanel به هیچ عنوان از انواع منیج نیست. منیجر به کسی می گن که یک سری تغییرات مفید در رابطه با سیستم هایی که نصب شده انجام بده و هم چنین طبق کاربری شما از اون سیستم یک سری امکانات اضافی برای شما در نظر بگیرد و نصب کند.

نصب کنترل پنل به شما کمک می کند که یک سری از سرویس های مورد نظر برای کارهای خواص داشته باشید.
cPanel به شما این امکان می دهد که از سرویس های مورد نیاز هاستینگ استفاده کنید. یا مثل کنترل پنل برای ISP به درد کار سرویس دهی ISP می خوره.

Vahid
December 23rd, 2008, 10:22
اگر سی پنل نصب بشه خودش یه جور منیج خوبه یا نه؟ یعنی میشه یه منیج خوب حسابش کرد؟
اصلا این طور نیست :hang:
سی پنل فقط برا کنترل هست نه منیج :whistling:
برای منیج باید خودت دستی کاراشو کنی

NovinServer
December 23rd, 2008, 10:38
شما می توانید از سیستم سایت IRNameserver.com که یک سایت کاملا ایرانی هست برای منیج کردن سرور خودتون استفاده کنید.

سایتش بالا نمی یاد :scooter:

KamranOnline
December 23rd, 2008, 10:55
فعلا تعطیل هستش. دارم یه پرتال روش نصب می کنم.
بعد بالا آومدن سایت این نیست وقتی داره بهت Response میده یعنی بالاست فقط روی سایتی نیست.

Nikan
January 11th, 2009, 14:33
سلام

موضوع مدیریت سرور معمولا توسط شرکت هایی که این خدمات را ارئه می دهند تعریف می شود و موضوعی نیست که برای آن استاندارد خاصی وجود داشته باشد. به عنوان مثال دیتا سنتر Fortressitx و یا همان Dedicatednow به این صورت تعریف کرده : https://forums.dedicatednow.com/showthread.php?t=9394

و یا دیتا سنتر Caro به این صورت تعریف کرده :
https://www.caro.net/managed.php

معمولا در هر کدام از این سرویس ها لیست نرم افزارها و خدماتی که ارائه می دهند ذکر شده و در بعضی موارد میزان ساعتی که ادمین در اختیار شما قرار می دهند نیز آمده است.

با تشکر

lkmew
February 20th, 2009, 03:20
ببخشید این سئوال رو می کنم.
آقا کامران یوزر پسورد روت سرور خودتون بهتر از هر کسی می دانید خیلی خیلی خیلی مهمه.
چطور میشه تو اینترنت به کسی داد اینو؟ آیا ایجاد خطر نمیشه؟
(البته جسارتا منظورم شما نیستید بلکه از روی کنجکاوی برام مطرح بود)

Vahid
February 20th, 2009, 11:11
ببخشید این سئوال رو می کنم.
آقا کامران یوزر پسورد روت سرور خودتون بهتر از هر کسی می دانید خیلی خیلی خیلی مهمه.
چطور میشه تو اینترنت به کسی داد اینو؟ آیا ایجاد خطر نمیشه؟
(البته جسارتا منظورم شما نیستید بلکه از روی کنجکاوی برام مطرح بود)
اون دیگه اعتمادی که شما به منیجر دارید میدید

KamranOnline
February 20th, 2009, 11:38
اون دیگه اعتمادی که شما به منیجر دارید میدید

آره ولی همه چی اعتماد نیست بیشتر کار من از روی معرفی دیگران هست !

http://i40.tinypic.com/8xobqa.jpg

Mozafary
February 20th, 2009, 12:24
در کار نیاز به اعتماد دوطرفه وجود داره.توصیه میکنم بجای کار با اشخاص حقیقی با اشخاص حقوقی و با سابقه مشخص کار کنید.

Vahid
February 20th, 2009, 12:38
در بیشتر مواقع خود دیتا شنتر انتخاب های بهتری میده به یوزراش تا انتخاب های بیرون

Nikan
February 20th, 2009, 13:39
سلام

بله من هم فکر می کنم اینکه شما از سرویس های مدیریت سرور توسط خود دیتا سنتر انتخاب کنید بهتر است چون قطعا شما به آن دیتا سنتر اطمینان دارید که سرور خودتان را از آنجا گرفتید.

با تشکر

Mozafary
February 20th, 2009, 14:28
اگر در مورد ایرانی بودن پنهان کاری نکرده باشید!

alimosavi
March 15th, 2009, 15:18
مثلا این تعریفی هست که دیتا سنتر eukhost از سرورهای فول خودش داره .

At eUKhost.com, all dedicated servers are fully managed and come with full console administration or root access to give you complete control, as well as the ability to customize the dedicated server for individual needs. With eUKhost, you have the power to maximize your dedicated server hosting experience.

Linux Server Management Overview
Webserver security

* Installation of mod_security with our own custom ruleset. This module consists of many different rules.
* The ruleset that we use blocks dangerous attempts to hack the server. Add an additional rule or disabling one is possible for us whenever needed as it consists of many rules.
* Compiled PHP version 4, 5 or 6 as per the requirements of the client.
* Installation of mod_evasive to prevent DDoS Attacks.
* PHP Security (disabling few php functions which can be used for php backdoor:"exec,system,passthru,readfile,shell_exec,escapeshe llarg,escapeshellcmd,proc_close, proc_open,ini_alter,dl,popen,parse_ini_file, show_source,curl_exec")

Security Audit

* Installation of Rootkithunter and Configuring it to update and run itself on a daily basis - It will then send you a report if anything goes wrong.
* Repair or Re-installation of corrupt binaries.

SSH Security

* Installing and compiling the latest version of OpenSSL.
* Installing and compiling the latest version of OpenSSH and Configuring it with the latest version of OpenSSL.
* Disabling Root access and enabling key based access as per the client request.
* Changing default SSH port, disabling SSH1 protocol and enabling SSH 2 protocol.

Firewall configuration

* Installing CSF/APF firewall (latest version) and Configuring the firewall to accept only incoming/outgoing
connections on ports that are needed on a cPanel system.
* Disabling port 22 (default SSH port).
* Brute Force Detection setup and configuration with the firewall.
* Linux socket monitor setup - This will send you an alert whenever a new port is opened on the server.

Server Monitoring

* Installing System Integrity Monitor to monitor the following services
- Apache
- MySQL
- Email
- Server load
- SSH
- FTP
* The System will automatically try to fix any problems which may arise such as big log files that would automatically get recycled. If the system is not able to fix the problem itself it will send a notification to our support department.

Environmental security

* Mounting /tmp partition with noexec permissions so that no files on these partitions can be executed.
* Disabling compilers for all users but root.
* Sysctl.conf hardening to make it much harder to get attacked by syn floods.
* Open basedir protection setup.
* Installing chkrootkit and configuring it to send daily report to our support department.

Apache tweaking

* Installing Zend Optimizer.
* Tweak Apache configuration.
* Recompile Apache with commonly used Apache and PHP modules.

Securing Binaries

* Installing/updating Libsafe.

DNS recursion restriction

مقایسه باید کرد

Nikan
March 15th, 2009, 16:00
اگر در مورد ایرانی بودن پنهان کاری نکرده باشید!

سلام

خیلی از دیتا سنتر ها در مورد ایرانی بودن و نبودن حساس نیستند . و قسمت پشتیبانی آنها هم فقط به انجام تنظیمات و نصب نرم افزار های مورد نظر اقدام می کند

با تشکر

Nikan
March 15th, 2009, 16:01
مثلا این تعریفی هست که دیتا سنتر eukhost از سرورهای فول خودش داره .

سلام

لیست بسیار خوبی دارند و فکر می کنم اکثر مواردی که باید انجام شود در آن ذکر شده است.

با تشکر

Vahid
March 15th, 2009, 17:07
نمیشه روش حساب کرد شاید یه سرور مه به قول خودشون فول منیج شده اصلا منیج خوبی نشده باشه

alimosavi
March 15th, 2009, 17:48
نمیشه روش حساب کرد شاید یه سرور مه به قول خودشون فول منیج شده اصلا منیج خوبی نشده باشه

والا ما که راضی بودیم. تا اونجایی که گشتم تمام موارد رو انجام داده لودند . البتخ یک سرچی کردم دیدم اینا سرورو به Rapidswitch, Ltd. می دن برای منیج .

Vahid
March 15th, 2009, 17:55
شما اگه یه اکانت به یه گروه امنیتی بدید معلوم میشه چی کاره بودند

Nikan
March 16th, 2009, 01:22
سلام

والا ما که راضی بودیم. تا اونجایی که گشتم تمام موارد رو انجام داده لودند . البتخ یک سرچی کردم دیدم اینا سرورو به rapidswitch, ltd. می دن برای منیج .

اینکه لیست کامل است اصلا به این معنی نیست که حتما خیلی خوب هستند. من فکر می کنم شما برای اعلام نظر در مورد مدیریت سرور به زمان نیاز دارید چند بار که سرور دچار اشکال شد و از آنها درخواست کردید مشکل را حل کنند مدت زمانی که پاسخ می دهند و اینکه آیا واقعا آشنایی کامل دارند همه چیز را برای شما مشخص می کند .

ولی این موضوع که می فرمایید برای مدیریت سرور از شرکت دیگری استفاده می کنند اصلا خوب نیست.

با تشکر

alimosavi
March 16th, 2009, 01:44
سلام

اینکه لیست کامل است اصلا به این معنی نیست که حتما خیلی خوب هستند. من فکر می کنم شما برای اعلام نظر در مورد مدیریت سرور به زمان نیاز دارید چند بار که سرور دچار اشکال شد و از آنها درخواست کردید مشکل را حل کنند مدت زمانی که پاسخ می دهند و اینکه آیا واقعا آشنایی کامل دارند همه چیز را برای شما مشخص می کند .

ولی این موضوع که می فرمایید برای مدیریت سرور از شرکت دیگری استفاده می کنند اصلا خوب نیست.

با تشکر

باز شما خیلی پیراهن از من بیشتر پاره کردید :rolleyes:

من یک چندباری ( 7 یا 8 ) توی همین یک هفته اول به مشکل ( ضعف آگاهی ) برخورد کردم .
رفتم تو چت آنلاین . اینقدر عالی بودند که من داشتم شاخ درمیارودم. حتی کاری که هیچ ارتباطی بهشون نداشت رو خودشون رفتند تو سیستمم انجام دادند ( یک سرچی تو این زمینه اگر بکنید می بینید اکثرا درباره سوپورت این همین رو می گن . یم بارم که apache زو بروز کرد ( جوینز بود فکر کنم ) چدتا ماجول php برام نصب کرد . والا من دیگه موندم به چی می ن ساپورت . کاری که اینا دارن با من می کنند بیشتر به رفاقت شبیهه. وگرنه کی میاد موضوع ست نشدن دی ان اس رو ( دامینی که تو آنلاینیک داشتم ) رو خودش پیگیری کنه و حل کنه .

حالا این تاپیک محل تعریف از شرکتی نبود ولی من در تجربه یک هفتمو گفتم که دستمو گرفتند و راهنماییم کردند ( از خط صفر)

معمولا شرکت ها تو خارج از ایران کارها رو خودشون انجام نمیدند ( نگر شرکت های خیلی بزرگ ) همه پیمانکار می گیرند برای انجامش .

حالا یک سرچی بکنید ببینید این شرکت که منیج کرده چطوری. شاید بدرد شما هم بخوره .

Nikan
March 16th, 2009, 02:01
سلام

من احساس شما را کاملا متوجه می شوم و خیلی خوشحال هستم که به این صورت پشتیبانی می کنند ولی یک هفته زمان خیلی کمی است .

من فقط در مورد اینکه شرکتی که پشتیبانی را ارائه می دهد غیر از خود دیتا سنتر است اشکال می بینم .اول اینکه اصولا دیتا سنتر هایی که تعداد سرور های آنها کم است و برای آنها اضافه کردن متخصص با هزینه بالا برای پشتیبانی نرم افزاری ارزش ندارد کار پشتیبانی خودشان را به شرکت بیرونی می دهند و دوم اینکه ممکن است ارتباط دیتا سنتر با آن شرکت دچار اشکال بشود یا اینکه آن شرکت چون خدمات خوبی دارد با دیتا سنتر های کوچک زیادی قرارداد ببندد و بعد از یک مدت کم کم خدمات آن خراب شود . ( این مورد دوم را من تا حالا چند بار شنیدم )

به هر حال من فکر می کنم شما 2 یا 3 ماه بررسی کنید و بعد از آن نتیجه را اعلام کنید