PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل با یک مشتری ! ( سئو سایت )

Mr.Pouria
December 17th, 2016, 14:44
سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی

مدتی هست یک سفارشی رو قبول کردم برای سئو کلمه که باعث دردسر شده واسم !

فرد مشتری ما به قول خودشون هیچی سر در نمیاره و کارای فنی رو دوستشون انجام میده ( آقای همه چیدون :|) ایشون هم بدون اطلاع من یا هماهنگی بر میدارن تغیراتی که دوست دارن را اعمال یکنن چه روی قالب چه روی خود وردپرس و پلاگین ها ...

ما کلمه مورد نظر که قرار بوده سایت فوق با اون کلمه اولین لینک گوگل باشه رو سئو میکنیم و میاریمش تا لینک 3-4 گوگل تو صفحه اول بعد یک یا دوروز میایم میبینیم سایت به صفحه دوم یا حتی سوم با همون کلمه رفته ! وقتی هم برسی میکنیم میبینیم ایشون برداشته یه جا رو به دلخواه خودشون تغیر داده ( همون آقای همه چیدون ) ... ( تاحالا 3 بار ما سایت رو به صفحه اول رسوندیم که مجدد رفته سایر صفحات ... )

ما توی این مدت که در حال کار روی سایتشون هستیم بار ها ازشون خواهش کردیم که دست به چیزی نزن و یا حداقل یه خبری بدن که ما هم در جریان باشیم اما همچنان با همون آش و همون کاسه روبه رو هستیم ...

همچنین چون ما یه هاستینگ هم هستیم سیستم تیکتینگ WHMcs داریم که ازشون بارها خواهش کردیم که سوال ها و پرسش های غیر ضروریشون رو تیکت بدن اما متعصفانه همیشه به صورت مستقیم با تلگرام و بیشتر تماس با شماره پشتیبانی ضروری سوالات غیر مهم و وقت گیر خودشون رو مطرح میکنن که باعث تخیر در روند پشتیبانی و پاسخ گویی به سایر مشترکین میشه ...

میخواستم از شما دوستان بپرسم بهترین برخوردی که با ایشون میتونیم داشته باشیم چی هست ؟! ( هزینه آتچنانی هم برای سئو و میزبانی سایتشون دریافت نکردیم کل واریزیشون 155 هزار تومان تا این لحظه بوده )

بابت طولانی شدن متن پوزش میخوام

Netfollower
December 17th, 2016, 14:52

فرد مشتری ما به قول خودشون هیچی سر در نمیاره و کارای فنی رو دوستشون انجام میده ( آقای همه چیدون :|) ایشون هم بدون اطلاع من یا هماهنگی بر میدارن تغیراتی که دوست دارن را اعمال یکنن چه روی قالب چه روی خود وردپرس و پلاگین ها ...

ما کلمه مورد نظر که قرار بوده سایت فوق با اون کلمه اولین لینک گوگل باشه رو سئو میکنیم و میاریمش تا لینک 3-4 گوگل تو صفحه اول بعد یک یا دوروز میایم میبینیم سایت به صفحه دوم یا حتی سوم با همون کلمه رفته ! وقتی هم برسی میکنیم میبینیم ایشون برداشته یه جا رو به دلخواه خودشون تغیر داده ( همون آقای همه چیدون ) ... ( تاحالا 3 بار ما سایت رو به صفحه اول رسوندیم که مجدد رفته سایر صفحات ... )

ما توی این مدت که در حال کار روی سایتشون هستیم بار ها ازشون خواهش کردیم که دست به چیزی نزن و یا حداقل یه خبری بدن که ما هم در جریان باشیم اما همچنان با همون آش و همون کاسه روبه رو هستیم ...

همچنین چون ما یه هاستینگ هم هستیم سیستم تیکتینگ WHMcs داریم که ازشون بارها خواهش کردیم که سوال ها و پرسش های غیر ضروریشون رو تیکت بدن اما متعصفانه همیشه به صورت مستقیم با تلگرام و بیشتر تماس با شماره پشتیبانی ضروری سوالات غیر مهم و وقت گیر خودشون رو مطرح میکنن که باعث تخیر در روند پشتیبانی و پاسخ گویی به سایر مشترکین میشه ...

میخواستم از شما دوستان بپرسم بهترین برخوردی که با ایشون میتونیم داشته باشیم چی هست ؟! ( هزینه آتچنانی هم برای سئو و میزبانی سایتشون دریافت نکردیم کل واریزیشون 155 هزار تومان تا این لحظه بوده )

عرض ادب

واقعا اعصابم بهم ریخت

مشتری مداری و احترام و.... برای مشتری واجب اما
دیگر نباید باج بدهید که !!!!

الان حق شما دارد ضایع می شود
اگر توجه نمیکنند با توجه به اینکه قراردادی هم درکار نیست
یا تمام پسوردهارو توافق کنید که فقط دست شما باشید
یا پروژه را کنسل کنید

به اعصاب خردی و قلب دردی و استرسی که از چنین ادمایی میگیرید
ده برابر این مبلغم جبران نمیکند !!!!
بعضی ها فکر میکنند چندهزارتومن میدهند باید حتما سواستفاده کنند
واقعا جای تاسف داره

ناراحت نباشید همکار عزیز اما از دفعه بعد کمی محکم تر با مشتری پیش برید
برای خود من هم بدتر از این موارد اتفاق افتاده و درک میکنم !

yasserhost
December 17th, 2016, 15:20

یه همچین مشکلی رو ما داریم :d اگه راهی برای حل کردن پیدا کردید اطلاع بدید.
رفتاری که من کردم تا الان گفتم شما اومدید تغییرات انجام دادید و این تغییرات باعث شده کلا شما از گوگل حذف بشید(لینک هاش رو توی وردپرس عوض کرده)+ بک لینک های مخرب استفاده کرده.
شماهم تنها راه اینه که بگید شما تغییرات روی سایت زدید بدون هماهنگی این تغییرات باعث شده به رتبه سایتتون صدمه بزنه به این دلیل خرابکاری از خودتون بوده.

pc.rootall
December 17th, 2016, 15:31

سلام پوریا جان شما چند بار براش بهینه کردی و به چیزی که میخاسته رسوندیش و به قول خودت آقای همه چی دون همه چیو خراب کرده پس بهترین جوابی که میتونید بهش بدید

اینه که چند بار برات تغییرات رو اعمال کردیم جواب هم گرفتیم و همه چیو زدید خراب کردید. کار ما به اتمام رسیده و دیگر از نظر ما پشتیبانی ندارید ! اگر مایل بودید مجدد با هزینه ای جداگانه رفع مشکل میشه تمام اسم هزینه مجدد رو بیار دیگه میره حتی بلاکتم میکنه :d

Mr.Pouria
December 17th, 2016, 15:34
عرض ادب

واقعا اعصابم بهم ریخت

مشتری مداری و احترام و.... برای مشتری واجب اما
دیگر نباید باج بدهید که !!!!

الان حق شما دارد ضایع می شود
اگر توجه نمیکنند با توجه به اینکه قراردادی هم درکار نیست
یا تمام پسوردهارو توافق کنید که فقط دست شما باشید
یا پروژه را کنسل کنید

به اعصاب خردی و قلب دردی و استرسی که از چنین ادمایی میگیرید
ده برابر این مبلغم جبران نمیکند !!!!
بعضی ها فکر میکنند چندهزارتومن میدهند باید حتما سواستفاده کنند
واقعا جای تاسف داره

ناراحت نباشید همکار عزیز اما از دفعه بعد کمی محکم تر با مشتری پیش برید
برای خود من هم بدتر از این موارد اتفاق افتاده و درک میکنم !

والا نمیدونم چی بگم از طرفی خودم چندین بار خواستم لغو بکنم کارشون رو اما باز میترسیم مثل خیلی از سرویس دهنده های دیگه که سرویس میدن بعد با این نوع مشتری ها قطع همکاری میکنن .. بعد این کار مشتری میاد شاکی تاپیک میزنه تو انجمن های مختلف و برند یک فرد رو خراب میکنه ...

مگرنه چندین بار میخواستم لغو کنم ..

یه همچین مشکلی رو ما داریم :d اگه راهی برای حل کردن پیدا کردید اطلاع بدید.
رفتاری که من کردم تا الان گفتم شما اومدید تغییرات انجام دادید و این تغییرات باعث شده کلا شما از گوگل حذف بشید(لینک هاش رو توی وردپرس عوض کرده)+ بک لینک های مخرب استفاده کرده.
شماهم تنها راه اینه که بگید شما تغییرات روی سایت زدید بدون هماهنگی این تغییرات باعث شده به رتبه سایتتون صدمه بزنه به این دلیل خرابکاری از خودتون بوده.

بله متعصفانه این افراد یک معضل شدن در این زمینه ... و حسابی رو اعصاب آدم هستن ...

ایشون هم یک سری لینک ها داره که کلا خروچی های اون سایت ها اسپم هست اما خوب بدون هماهنگی برای خودشون لینک ارسال میکنن و بک میگیرن ...

persiancoder
December 17th, 2016, 15:36
بارها موارد مشابه شما برام پیش اومده. و بالاخره راه درست رو فهمدیم !
کسر حق الزحمه موارد انجام شده و بازگشت مانده هزینه ( هرجا جلوی ضرر بگیری سود هست ) و سپس فقط و فقط بلاک کردن چنین افرادی و نپذیرفتن هر سفارش دیگه ای از ایشون.
شاید اول فکر کنی خب به اندازه 155 ت پرداختیه ایشون وقت گذاشتی حالا باید نصف مبلغ رو برگردونی... اما یکم که دقیق تر نگاه کنی ضرری که ایشون میزنه چندبرابره... توی همین وقتی که داری برای ایشون میذاری هی زحمات رو به باد بدند میتونی یکی دو تا پروژه دیگه بگیری رو راحت انجام بدی.

ITarashe
December 17th, 2016, 15:38
سلام

مشکلات مشابهی که برایتان اتفاق می افتد به دلیل نداشتن قرارداد یا محکم نبودن قرارداد است .
با عقد قرارداد کتبی و رسمی برای کارهای اینچنینی (طراحی سایت و سئو) کاملا جلوی مشکلات مشابه را خواهید گرفت
ضمنا در تمام قرارداد های سئو ذکر می‌شود که طی ۳ الی ۴ ماه نتیجه کار قابل مشاهده خواهد بود و کاملا هم تضمینی نیست.
یعنی عملا برای سئو نباید تضمین ‍۱۰۰٪‌ به مشتری داد. علی الخصوص اگر سایت مشتری content base بالا نیاید و بخواهد همانطوری که هست در نتایج جابجا شود
بهترین راه شما در حال حاضر این است که در صورتی که قرارداد ندارید برای ادامه همکاری قرارداد بنویسید(از همین الان) یا در صورتی که قرارداد دارید طبق قرارداد به بندهایی که برای تغییر‌های ناگهانی و اشتباهات کارفرما مربوط می شود عمل کنید.

Mr.Pouria
December 17th, 2016, 15:42
سلام پوریا جان شما چند بار براش بهینه کردی و به چیزی که میخاسته رسوندیش و به قول خودت آقای همه چی دون همه چیو خراب کرده پس بهترین جوابی که میتونید بهش بدید

اینه که چند بار برات تغییرات رو اعمال کردیم جواب هم گرفتیم و همه چیو زدید خراب کردید. کار ما به اتمام رسیده و دیگر از نظر ما پشتیبانی ندارید ! اگر مایل بودید مجدد با هزینه ای جداگانه رفع مشکل میشه تمام اسم هزینه مجدد رو بیار دیگه میره حتی بلاکتم میکنه :d

والا هنوزم هزینه که قرار بوده بدن رو کامل ندادن :دی قراره تا چند روز آینده تسویه کنن ...

اینو هم بگیم کلا پولی که از جیب خودمونم برای هزینه بک کردیم رو باید بیخیال بشیم :دی

ما با ایشون 450 برای سئو و میزبانی طی کردیم ( سئو 3 کلمه مختلف برای صفحه اول گوگل اما هر بار با خراب کاری اقای همه چی دون لینکا عقب رفت )

بماند که طی مراحل انجام کار سایتشون آلوده به کد های مخرب شد و به بلک لیست سایت های جهانی غیر ایمن رفت که با کلی تلاش خارجش کردیم هزینه ای هم نگرفتیم و کلی کار دیگه ...

- - - Updated - - -

بارها موارد مشابه شما برام پیش اومده. و بالاخره راه درست رو فهمدیم !
کسر حق الزحمه موارد انجام شده و بازگشت مانده هزینه ( هرجا جلوی ضرر بگیری سود هست ) و سپس فقط و فقط بلاک کردن چنین افرادی و نپذیرفتن هر سفارش دیگه ای از ایشون.
شاید اول فکر کنی خب به اندازه 155 ت پرداختیه ایشون وقت گذاشتی حالا باید نصف مبلغ رو برگردونی... اما یکم که دقیق تر نگاه کنی ضرری که ایشون میزنه چندبرابره... توی همین وقتی که داری برای ایشون میذاری هی زحمات رو به باد بدند میتونی یکی دو تا پروژه دیگه بگیری رو راحت انجام بدی.

سلام

مشکلات مشابهی که برایتان اتفاق می افتد به دلیل نداشتن قرارداد یا محکم نبودن قرارداد است .
با عقد قرارداد کتبی و رسمی برای کارهای اینچنینی (طراحی سایت و سئو) کاملا جلوی مشکلات مشابه را خواهید گرفت
ضمنا در تمام قرارداد های سئو ذکر می‌شود که طی ۳ الی ۴ ماه نتیجه کار قابل مشاهده خواهد بود و کاملا هم تضمینی نیست.
یعنی عملا برای سئو نباید تضمین ‍۱۰۰٪‌ به مشتری داد. علی الخصوص اگر سایت مشتری content base بالا نیاید و بخواهد همانطوری که هست در نتایج جابجا شود
بهترین راه شما در حال حاضر این است که در صورتی که قرارداد ندارید برای ادامه همکاری قرارداد بنویسید(از همین الان) یا در صورتی که قرارداد دارید طبق قرارداد به بندهایی که برای تغییر‌های ناگهانی و اشتباهات کارفرما مربوط می شود عمل کنید.

از هر دو عزیز تشکر میکنم بابت راهنمایی و پیشنهادشون :53:

پس اول با ایشون یک قرار داد مینویسیم اگر قبول نکردن قطع همکاری فک کنم بهترین کار باشه ...

hamedmj
December 17th, 2016, 15:57
صد در صد ابتدا کامل وجه رو میگرفتم و بعد اعلام پایان همکاری.
اصلا با این قشر مشتری راه اومدن اشتباه هست.

peym@n
December 17th, 2016, 16:02
درود
هزینتون گه دریافت کردید, آخرین تذکر را بهشون بدید و یکبار دیگر کارتون رو استارت و تحویل دهید و بعد آن هیچ گونه مسئولیتی برای عهده شما نیست.
هزینه دریافتتون نیز از شیر مادر حلال میباشد.
موفق باشید

mahdi20
December 17th, 2016, 16:04

سلام

تنها راه حل که میتونه این گونه مشکلات نداشته باشید پایبند بودن به قوانین سرویس دهیتون هست و کاربر موظف به رعایت قوانین خرید سرویس هست .

در صورتی که طبق قوانین فروش عمل نکنید و خارج از این چارچوب هرگونه سرویس اظافه و هرگونه صحبت و رفع مشکل انجام بدهید خودتان ضرر خواهید کرد.

لطفا از شرکت ها و برند های معتبر و روییه برخوردشون با این گونه کاربران الگو برداری کرده و طبق قوانین خودتون پشتیبانی سرویس بدین

رفع مشکل . صحبت های اظافه بیخود با کاربر و کار های دیگر تنها به شما لطمه وارد می کنه.

iraniam2000
December 17th, 2016, 16:09
درود
به نظر من 50 تومان از پول را برگشت بزنین بگین اون آقای همه چی دان را بفرستن پیش یک روانپزشک و یک متخصص دستگاه گوترشی تا بررسی بشه از نظر روحی دچار مشکل هستن یا نه کلا دارای کرم هستند ، مطمئن باشید ایشان مورد درمان قرار بگیرن و مشکل ایشان پیدا بشه راحت میتونید کار و پروژه را ادامه بدید و مشتری هم راضی خواهد بود
ضمنا قراردادی ببندید که در صورت اعمال هرگونه تغییر بدون اطلاع شما پروژه کنسل و وجه دریافتی برگشت داده نخواهد شد و تا زمانی که اون را قبول نکردن از ادامه کار پرهیز کنید و در کل در تمام پروژه ها مخصوصا سئو باید این قرارداد بسته بشه تا کار به صورت درست انجام بگیره

amirhasan
December 17th, 2016, 17:46
دوست عزیز ، تمامی فعالیت هایی که بنده انجام دادم با هماهنگی مالک سایت بوده حالا شما دارید کم لطفی میکنید و حقایق رو میپوشونید، بنده دیروز به پیشنهاد مالک سایت قالب صحیفه نصب کردم ، و بعد به من گفتن که قالبو شما تایید نکردین و همون قالب قبلی فعال کردین اگر تغییرات دیگه ای دادم اطلاع بدین تا ببینم چی بوده . باتشکر

Mr.Pouria
December 17th, 2016, 18:26
دوست عزیز ، تمامی فعالیت هایی که بنده انجام دادم با هماهنگی مالک سایت بوده حالا شما دارید کم لطفی میکنید و حقایق رو میپوشونید، بنده دیروز به پیشنهاد مالک سایت قالب صحیفه نصب کردم ، و بعد به من گفتن که قالبو شما تایید نکردین و همون قالب قبلی فعال کردین اگر تغییرات دیگه ای دادم اطلاع بدین تا ببینم چی بوده . باتشکر

زیاد چونه نمیزنم با شما و با مالک اصلی مشکل رفع شد ... ( میتویند برای مثال به بخش پلاگین ها برید و پلاگینی که غیر فعال کرده بودم با عنوان نوار اطلاع رسانی وردپرس رو که مجدد فعال شده )

amirhasan
December 17th, 2016, 18:58
زیاد چونه نمیزنم با شما و با مالک اصلی مشکل رفع شد ... ( میتویند برای مثال به بخش پلاگین ها برید و پلاگینی که غیر فعال کرده بودم با عنوان نوار اطلاع رسانی وردپرس رو که مجدد فعال شده )
با بخش پلاگین ها کاری نداشتم و فعال شدن یا نشدن یک پلاگین اطلاع رسانی بالای صفحه چه تاثیری رو سئو سایت داره

delshad
December 17th, 2016, 19:08
8-|خب چرا همون اقای همه چیز دون براش سئو نکرده ؟

amirhasan
December 17th, 2016, 19:20
8-|خب چرا همون اقای همه چیز دون براش سئو نکرده ؟
اگه میتونستم تضمینی با سرچ همون کلمه بیارم رنک یک دنبال فردی دیگه بودم ؟
و مشکل رفع شد دیگه نیازی به بحث کردن نیست فکر کنم

toltek
December 17th, 2016, 19:50
سلام
فکر کنم توی حوزه ی طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت جای یک سری قوانین و مقررات و نمونه قراردادی خالی باشه. چیزی که هم منفعت دو طرف رو بسنجه و هم باعث بشه کار پیشرفت کنه! و در نهایت جلوی ادمایی که به حوزمون لطمه زدن رو بگیره.
شما هم بهتره پولشون رو پس بدید و از این به بعد با یه سری قرارداد درست حسابی کار رو شروع کنید

همیشه خندان باشید
مرتضی پورمحمد

Mr.Pouria
December 17th, 2016, 20:05
سلام
فکر کنم توی حوزه ی طراحی سایت و بهینه سازی وب سایت جای یک سری قوانین و مقررات و نمونه قراردادی خالی باشه. چیزی که هم منفعت دو طرف رو بسنجه و هم باعث بشه کار پیشرفت کنه! و در نهایت جلوی ادمایی که به حوزمون لطمه زدن رو بگیره.
شما هم بهتره پولشون رو پس بدید و از این به بعد با یه سری قرارداد درست حسابی کار رو شروع کنید

همیشه خندان باشید
مرتضی پورمحمد

تشکر از شرکت شما در تاپیک آقای پور محمدی ...

با خود مدیر اصلی صحبت شد و قرار بر این شد که دیگه به هیچ عنوان هیچ شخصی در سایت دخالت نکنه تا زمانی که ما کار را تحویل بدیم ♥

- - - Updated - - -

با بخش پلاگین ها کاری نداشتم و فعال شدن یا نشدن یک پلاگین اطلاع رسانی بالای صفحه چه تاثیری رو سئو سایت داره

یک پلاگین هرچند کوچک میتونه زمان بارگزاری سایت را کاهش بده همچنین با قرار گرفتن کد های اون در قالب باعث به وجود اومدن محتوای بیشتر در کد ها میشه (هر چند که از طرف UI یا همان صفحه سایت دیده نشه اما برای اسپایدر ها دیده میشه ... ) حالا اگر اون کد ها سبک و بهینه نشده باشن یا اگر موردی توش اضافه باشه مشکلاتی رو میتونه برای شما پیش بیاره ...

همانند همان افزونه سئو یواست که نسخه غیر قانونی نصب و فعال شده بود که نتیجه اون باعث مسدود شدن سایت دوستتان به مدت 48 ساعت شد ( در صورت عدم پیگیری حتی ممکن بود بیش از چندین روز بلاک بمونه )