PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : SVChost.exe ویروس هست ؟ راهنمایی لطفا !!!

black.p
October 20th, 2016, 17:03
سلام خدمت عزیزان

یه مشکلی برای سیستم بنده پیش اومده پدرمون رو در آورده !:62: یه فایلی هست به نام svchost.exe که من هر وقت به اینترنت وصل میشم اینم از پهنای باند استفاده میکنه.
یه بار که نمیدونستم همچین چیزی دیدم در عرض یک ساعت 2 گیگ اینترنت به باد رفت ، بعدش که چک کردم دیدم این فایل این حجم رو خورده !
تو گوگل و سایر جاها هم سرچ کردم هر کی یه چیزی میگه ، بعضی ها میگن فایل سیستمی هست و نباید پاک بشه کلا ویندوز رو این فایل میچرخه ، بعضی میگن ویروسی شده و باید پاکش کنی و ...

راه هایی که من انجام دادم تا الان :

1-با آنتی تروجان سیستم رو اسکن کردم یه بار ، 100 تا تروجان پیدا کرد8-}پاک کردم ، یه مدت درست شد ولی الان بازم که اسکن میکنم هیچ تروجانی نیست ولی بازم داره از نت مصرف میکنه
2-تو فایروال نود32 این فایل رو بلاک کردم، اما بعد اینکار کلا دسترسی به نت قطع میشه ونمیتونم صفحه ای رو باز کنم ! با کسپراسکای هم امتحان کردم ولی جواب نداد
3-اخرین راه هم که همیشه میگن ، ویندوز رو مجدد امروز نصب کردم ، یه دو سه ساعتی مشکلی نداشت ولی الان بازم داره حجم رو مصرف میکنه !

حتی به این پشتیبانی های رایانه ای مثل رایانه کمک هم زنگ زدم ، یکیش گفت بذار تو فایروال یکیش گفت ویروسه یکی دیگشم میگه نمیدونم چیه !

خواهشا هر کی کمکی میتونه بکنه دریغ نکنه !

در ضمن این عکس رو هم مشاهده کنید ، میگن این تعداد scvhost.exe که در حال اجرا هست زیاده،درسته این موضوع ؟
33832

dc.saeed
October 20th, 2016, 17:09
سلام و احترام

از آدرس : Control Panel -> Administrative Tools -> Services
سرویس Background Intelligent Transfer Service را stop و غیر فعال کنید . مشکلتان رفع خواهد شد

موفق باشید

black.p
October 20th, 2016, 17:14
سلام و احترام

از آدرس : Control Panel -> Administrative Tools -> Services
سرویس Background Intelligent Transfer Service را stop و غیر فعال کنید . مشکلتان رفع خواهد شد

موفق باشید

غیر فعال هست ! ولی مشکل پابرجاست هنوز!
عکسی که تو پست اول ضمیمه کردم مشاهده کنید ، این تعداد svchost.exe غیر طبیعیه ؟

Amy
October 20th, 2016, 17:16
با سلام :53:

برای منم این مشکل به وجود اومده بود

که من آخرین نسخه ی ویندوز 10 رو نصب کردم و کرک کرذم

این مشکل رفع شد

ولی این ویروس نیست ، حالا بعضی ها اسمش رو میزارن ویروس

این مقاله در ویکی پدیا کاملا توضیح میده که چی هست

کلیک کنید
(https://en.wikipedia.org/wiki/Svchost.exe)
و این مقاله هم آموزش جلوگیری از این فایله

کلیک کنید (http://www.netfixed.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-svchost-exe/)
(http://netfixed.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB)

ولی پیشنهاد من اینه که آخرین نسخه ی ویندوز 10 رو نصب و کرک کنید

و از آخرین نسخه ی آنتی ویروس ناد 32 با لایسنس اصلی استفاده کنید که دیگه مشکل تروجان و ویروس هم نداشته باشید

موفق باشید :53:

samihost
October 20th, 2016, 17:20
سلام خدمت عزیزان

یه مشکلی برای سیستم بنده پیش اومده پدرمون رو در آورده !:62: یه فایلی هست به نام svchost.exe که من هر وقت به اینترنت وصل میشم اینم از پهنای باند استفاده میکنه.
یه بار که نمیدونستم همچین چیزی دیدم در عرض یک ساعت 2 گیگ اینترنت به باد رفت ، بعدش که چک کردم دیدم این فایل این حجم رو خورده !
تو گوگل و سایر جاها هم سرچ کردم هر کی یه چیزی میگه ، بعضی ها میگن فایل سیستمی هست و نباید پاک بشه کلا ویندوز رو این فایل میچرخه ، بعضی میگن ویروسی شده و باید پاکش کنی و ...

راه هایی که من انجام دادم تا الان :

1-با آنتی تروجان سیستم رو اسکن کردم یه بار ، 100 تا تروجان پیدا کرد8-}پاک کردم ، یه مدت درست شد ولی الان بازم که اسکن میکنم هیچ تروجانی نیست ولی بازم داره از نت مصرف میکنه
2-تو فایروال نود32 این فایل رو بلاک کردم، اما بعد اینکار کلا دسترسی به نت قطع میشه ونمیتونم صفحه ای رو باز کنم ! با کسپراسکای هم امتحان کردم ولی جواب نداد
3-اخرین راه هم که همیشه میگن ، ویندوز رو مجدد امروز نصب کردم ، یه دو سه ساعتی مشکلی نداشت ولی الان بازم داره حجم رو مصرف میکنه !

حتی به این پشتیبانی های رایانه ای مثل رایانه کمک هم زنگ زدم ، یکیش گفت بذار تو فایروال یکیش گفت ویروسه یکی دیگشم میگه نمیدونم چیه !

خواهشا هر کی کمکی میتونه بکنه دریغ نکنه !

در ضمن این عکس رو هم مشاهده کنید ، میگن این تعداد scvhost.exe که در حال اجرا هست زیاده،درسته این موضوع ؟
33832

شما لطف کنید ببینید در قسمت Services ، سرویس wuauserv استارت هست یا خیر ، اگر استارت بود آنرا غیرفعال کرده و نتیجه را اعلام کنید.

black.p
October 20th, 2016, 17:26
شما لطف کنید ببینید در قسمت Services ، سرویس wuauserv استارت هست یا خیر ، اگر استارت بود آنرا غیرفعال کرده و نتیجه را اعلام کنید.

بله استارت بود غیرفعالش کردم،بازم داره همینطوری مصرف میکنه !:-|

Raymvnd
October 20th, 2016, 17:29
درود...لینوکس نصب خیالت راحت کن...ویندوز پر از ویروسه...

hassanshaikhi
October 20th, 2016, 17:34
توی سایت لیون کامپیوتر قبلا آموزشش رو گذاشتم مراحل رو انجام بده مشکلت حل میشه.

https://goo.gl/pzglMw

samihost
October 20th, 2016, 17:35
بله استارت بود غیرفعالش کردم،بازم داره همینطوری مصرف میکنه !:-|

لطف کنید بر روی svchost.exe کلیک راست کنید و Go To Service(s) را انتخاب کرده و سرویس های استارت را اعلام کنید تا بیشتر بتوانیم کمکتان کنیم.

- - - Updated - - -

توی سایت لیون کامپیوتر قبلا آموزشش رو گذاشتم مراحل رو انجام بده مشکلت حل میشه.

https://goo.gl/pzglMw

حرف ایشان هم درسته و همان سرویس wuauserv باید Stop بشه و همچنین در قسمت msconfig هم باید غیرفعالش کنید.
این مشکل 90% به آپدیت ویندوز مربوط میباشد.

- - - Updated - - -

درود...لینوکس نصب خیالت راحت کن...ویندوز پر از ویروسه...

جسارتا منم خودم بیشتر از لینوکس خوشم میاد و باهاش کار میکنم.
ولی شما نباید همینطوری بگید ویندوز پر از ویروس میباشد ، ویروسی شدن سیستم عامل از ناشی بودن کاربر میباشد نه سیستم عامل.
سیستم عامل لینوکس هم اگر دست کاربر مبتدی باشد امکان ویروسی شدنش بالاست.

Nomix
October 20th, 2016, 17:41
فایل svchost.exe ویروس نیست و یک فایل سیستمی
و کلا مصرف اینترنت بالایی داره حالا واسه آپدیت ویندوز هست یا کارهای دیگه ای انجام میده من دقیق درجریان نیستم
ولی من خودم گاهی از تکست منیجر متوقفش میکنم اونم چون سرعتم خیلی کند میکنه وگرنه مشکلی نیست .

Raymvnd
October 20th, 2016, 17:43
جسارتا منم خودم بیشتر از لینوکس خوشم میاد و باهاش کار میکنم.
ولی شما نباید همینطوری بگید ویندوز پر از ویروس میباشد ، ویروسی شدن سیستم عامل از ناشی بودن کاربر میباشد نه سیستم عامل.
سیستم عامل لینوکس هم اگر دست کاربر مبتدی باشد امکان ویروسی شدنش بالاست.

حرف شما درست ولی قرار نیست یدفعه اقدام به ویروسی شدن لینوکس کنه...
اتفاقا ویروسی شدن ویندوز بیشتر ار لینوکسه .. چون ویروس های ویندوز بیشتز ساخته شدند تا لینوکس...
در لینوکس به ندرت ویروس مشاهده میشه...

black.p
October 20th, 2016, 17:44
لطف کنید بر روی svchost.exe کلیک راست کنید و Go To Service(s) را انتخاب کرده و سرویس های استارت را اعلام کنید تا بیشتر بتوانیم کمکتان کنیم.

رو کدوم آخه ؟ چند تا svchost.exe در حال اجراست 33833

hassanshaikhi
October 20th, 2016, 17:45
اونی که داره اینترنت مصرف میکنه

samihost
October 20th, 2016, 17:46
فایل svchost.exe ویروس نیست و یک فایل سیستمی
و کلا مصرف اینترنت بالایی داره حالا واسه آپدیت ویندوز هست یا کارهای دیگه ای انجام میده من دقیق درجریان نیستم
ولی من خودم گاهی از تکست منیجر متوقفش میکنم اونم چون سرعتم خیلی کند میکنه وگرنه مشکلی نیست .

حرف شما درسته و این فایل سیستمی میباشد ، ولی دقت کنید بعضی از ویروس های خطرناک جهت کارایی بهترشان مستقیما فایل svchost.exe را تحت تاثیر قرار میدهند.
اگر این فایل سرعت سیستم شمارا کند میکند همانطور که به دوست عزیزمون گفتم لطف کنید بر روی svchost.exe کلیک راست کنید و Go To Service(s) را انتخاب کرده و سرویس های استارت را مدیریت کنید.
با توجه به تجربه ای که داشتم دلایل بالا بردن مصرف svchost.exe یکی ویروسی شدن سیستم و دوم اجرای سرویس wuauserv میباشد.

- - - Updated - - -

رو کدوم آخه ؟ چند تا svchost.exe در حال اجراست 33833

اگر مشکل مصرف بالای CPU دارید بر روی تب CPU کلیک کنید تا با توجه به مصرف براتون مرتب سازی شود و اولی را انتخاب کنید.
اگر مشکل مصرف بالای Memory دارید بر روی تب Memory کلیک کنید تا با توجه به مصرف براتون مرتب سازی شود و اولی را انتخاب کنید.
همچنین اگر مشکل مصرف اینترنت دارید بررسی کنید کدامیک از Network استفاده ی بیشتری دارد.

black.p
October 20th, 2016, 17:50
اینم سرویس های مربوط به که نت مصرف میکنن svchost.exe

338343383533836

n4ser
October 20th, 2016, 17:51
این svchost.exe وظیفش هماهنگ سازی سیستم نرم افزار های نصب با اینترنت هست اصلا ویروس نیست یعضی وقتا به دلیل جمع اوری اطلاعات سیستم و ارسال به سرور های مایکروسافت حجم زیادی میکشه از نت شما و این راحل که میگم پیشنهاد نمیشه ولی اگر اسرار دارید میتونید از bw meter برای محدود سازی استفاده کنید باز هم میگم تاجای که مکنه جلو تبادل ترافیک svchost را نگیرید

Sent from my Lenovo K50a40 using Tapatalk

black.p
October 20th, 2016, 17:52
اینم از قسمت resource monitor
33837

- - - Updated - - -

از دوستان اگه کسی منت بذاره سر بنده بیاد تیم ویور ، اینطوری انگار نمیشه !
آی دی تلگرام بذارید اونجا هماهنگ کنیم !:53::63:

Nomix
October 20th, 2016, 18:01
33837

- - - Updated - - -

اون بالا نوشته send و receive اون برنامه های که ارسال دریافت بالا دارند روش راست کلیک کن و end process بزن

samihost
October 20th, 2016, 18:01
33837

- - - Updated - - -

سرویس های استارت شما انگار طبیعی میباشد و شما لطف کنید کامل آپدیت ویندوز را غیرفعال کنید.
TG ID : @samihost

black.p
October 20th, 2016, 18:59
تشکر از همه دوستان

با این روش (http://www.netfixed.ir/%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D9%BE%D8%A7%DA%A9-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%D9%88%DB%8C%D8%B1%D9%88%D8%B3-svchost-exe/) که کاربر عزیز Amy گفتند و همچنین با برنامه bw meter مشکل فعلا حل شد !