PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : adsl دایورت

ramezani
October 12th, 2010, 14:09
سلام
یک اشتراک ای دی اس ال برای یک جایی هست اگه بخوام ازهمین اشتراک در یک مغازه حدود 200 متر دور تر یاستفاده کنم یعنی وقتی تو خونه هستم از دیگه مغازه غیر فعاله و بر عکس
اگه خط خونه رو دایورت کنم ای دی اس ال هم دایورت میشه؟

Sajad
October 12th, 2010, 14:24
امکان پذیر نیست. راه حل شما استفاده از وایرلس هست.

ramezani
October 12th, 2010, 14:30
در مورد وایرلس یکم توضیح میدید
ای دی اس ال معمولی رو باید با به مودم وایرلس نصب کنی بردش چقدر و کمتر قیمت ممکن چنده ؟
دوستانی که با gprs ایرانسل کار کردند سرعتش چنده ؟

Online24
October 12th, 2010, 14:33
اگه خط خونه رو دایورت کنم ای دی اس ال هم دایورت میشه؟

به هیچ وجه !

عملیات رانژه مخصوص خط تلفن، از طرف مخابرات باید روی خط تلفن جدید شما هم انجام بشه تا امکان استفاده از سرویس adsl بر روی اون خط امکان پذیر باشه .

با isp خودتون تماس بگیرید و راهنمایی بگیرید .

alisc
October 12th, 2010, 15:04
در مورد وایرلس یکم توضیح میدید
ای دی اس ال معمولی رو باید با به مودم وایرلس نصب کنی بردش چقدر و کمتر قیمت ممکن چنده ؟
دوستانی که با gprs ایرانسل کار کردند سرعتش چنده ؟

نه نیازی نیست به وایرلس نصبش کنید ، منظور دوستمون مودم وایرلس بود .

شما تشریف میبری مودم ADSL چهار پورت وایرلس تهیه می کنید . کار این مودم این هست که ای دی اس ال رو به صورت وایرلس ارسال می کنه . همین .

بله ممکن هست ، من الان خودم در منزل همچین کاری کردم .

بردش به محل س***ت و مقدار نویز مربوط میشه ، اصلا نمیشه بورد رو تعیین کرد ، اما بورد معمول در بهترین شرایط 150 متر هست !

قیمت مودم : TP-Link TD-W8901G 42000T
D-link مودلش رو یادم نیست . قیمت : 45000 تومان
ASUS هم قیمتش 52000 هست

Ali Reza
October 12th, 2010, 15:12
برخی از شرکت های خدمات اینترنتی در یک منطثه سرویس را بین چند خطی که شما می خواهید تقسیم می کنند که البته هزینه بالاتری دارد.
gprs ایرانسل و همراه اول بسته به منطقه تفاوت بسیار زیادی داره اما در کل اصلا به درد نمیخورن
در ضمن من فکر نمیکنم هیچ مودم وایرلسی بتواند تا 200 متر را پشتیبانی کند! اون هم در شهر نه فضای آزاد!

alisc
October 12th, 2010, 15:24
برخی از شرکت های خدمات اینترنتی در یک منطثه سرویس را بین چند خطی که شما می خواهید تقسیم می کنند که البته هزینه بالاتری دارد.
gprs ایرانسل و همراه اول بسته به منطقه تفاوت بسیار زیادی داره اما در کل اصلا به درد نمیخورن
در ضمن من فکر نمیکنم هیچ مودم وایرلسی بتواند تا 200 متر را پشتیبانی کند! اون هم در شهر نه فضای آزاد!

دوست عزیز من هم اول همین حرف رو میزدم ، ولی وقتی گرفتم دیدم این طور نیست !!!

ارسال وایرلس ربطی به فضای باز و . . . نداره . یک موقع یک فضای باز وجود داره که داخلش پر از نویز هست ( کنار آنتن های مخابراتی ) یا یک موقع یک فضای بسته وجود داره که داخل دیوارهاش معلوم نیست چی گذاشتند ، بلوتوث هم جواب نمیده چه برسه به وایرلس :))

باید بگیرید خودتون تست کنید ، من هنگام گرفتم کل وب رو بالا پایین کردم ، رفتم پاساز ایرانیان و پایتخت و . . . از هر کی میپرسی یک چیز ، میگه !

یکی میگه اصلا الکی کار نمیکنه !
یکی میگه فقط 5 متر !
یکی می گفت من 200 متر هم در فضای باز جواب گرفتم !
یکی می گفت من در اتاق 15 متر جواب گرفتم
و . . . . .

عرض کردم خدمتتون ف بستگی به شرایط جا و مکان داره ، باید خودتون تست کنید .

وایرلس لپ تابتون رو روشن کنید ، در هر کجا از شهرکتون ، یک جوری آنتن داره !
نمیشه متراژ رو 100% تعیین کرد .

---------- Post added at 03:24 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

ولی دررابطه با gprs موافقم ، اولاش ( 3-4 سال پیش ) خوب بود . الان از دایال آپ هم ضعیف تر هست :))

البته برای من ها ، شاید داخل تهران خوب باشه ، داخل کرج که 0 نمی ارزه !

Warez-Host.IR
October 12th, 2010, 15:27
دوستان یک سوال هم من داشتم
من میتونم با استفاده از همین مودم وایرلس که فرمودید و به وسیله یک خط اینترنت پرسرعت حدود 1 مگ اون را بین 3 تا سیستم تو شرکت تقسیم کنم ؟؟
فاصله سیستم ها از همه شاید هرکدام به 40 یا 50 متر هم نرسه

alisc
October 12th, 2010, 15:29
ببین دوست عزیز ، بهترین راه این است که یک adsl هم برای آن طرف بگیری ، اینجوری خرجش کمتره ( سرعتش هم بیشتره )

این رو هم در نظر بگیر که باید علاوه بر تهیه مودم وایرلس ، برای کامپیوتر دیگر هم کارت وایرلس تهیه کنید ! ( مگر اینکه لپ تاپ باشه ، رو همه لپ تاپ ها کارت وایرلس موجود هست )

اینجوری فکر کنم ، دورو وره 70-80 باید هزینه کنید ، آیا اون بازدهی 100% رو داشته باشه یا نه ، آیا جواب کارتون رو بده یا نه !

اما اگر یک adsl دیگر هم بگیرید ، خرجش فقط یک مودم و یک سرعت خوب هست . همین .

Ali Reza
October 12th, 2010, 15:30
می تونید
با یک مودم در حدود 60 تومان می توانید بین 12 سیستم تقسیم کنید. مودم های قوی تر هم در حدود 100 تا 120 هستند.
اما یک روش بهتر هم هست.
با یک مودم می توانید تا 4 سیستم (بسته به مودل مودم) را از طریق لن به هم وصل کنید.
خرجش هم چند متر سیم است. و دیگه نیازی نیست برای هر سیستم کارت بخرید

alisc
October 12th, 2010, 15:31
دوستان یک سوال هم من داشتم
من میتونم با استفاده از همین مودم وایرلس که فرمودید و به وسیله یک خط اینترنت پرسرعت حدود 1 مگ اون را بین 3 تا سیستم تو شرکت تقسیم کنم ؟؟
فاصله سیستم ها از همه شاید هرکدام به 40 یا 50 متر هم نرسه

دوست عزیز بله میتونید ، اگر سیستم های شرکت شما دارای کارت وایرلس باشن ، اگر هم کارت وایرلس ندارید بهترین راه کابل ( شبکه ) هست !
خوبی مودم های 4 پورت این هست که تا کابل رو وصل کنید عین 4 سیستم با سرعت منطقی وارد اینترنت میشن ! بدون تنظیمات خاصی !

Warez-Host.IR
October 12th, 2010, 15:43
می تونید
با یک مودم در حدود 60 تومان می توانید بین 12 سیستم تقسیم کنید. مودم های قوی تر هم در حدود 100 تا 120 هستند.
اما یک روش بهتر هم هست.
با یک مودم می توانید تا 4 سیستم (بسته به مودل مودم) را از طریق لن به هم وصل کنید.
خرجش هم چند متر سیم است. و دیگه نیازی نیست برای هر سیستم کارت بخرید
د
وست عزیز بله میتونید ، اگر سیستم های شرکت شما دارای کارت وایرلس باشن ، اگر هم کارت وایرلس ندارید بهترین راه کابل ( شبکه ) هست !
خوبی مودم های 4 پورت این هست که تا کابل رو وصل کنید عین 4 سیستم با سرعت منطقی وارد اینترنت میشن ! بدون تنظیمات خاصی !
با سلام
پس بهتر برم و یک مودم چهار پورت تهیه کنم و مستقیم بدون هیچ گونه هزینه اضافه و افت سرعت به دلیل نویض و ... از اون استفاده کنم

تشکر دوستان
پس من برم تهیه کنم ببینم چی میشه

Sajad
October 12th, 2010, 17:29
به احتمال زیاد مودم های وایرلس جوابگوی فاصله شما نباشه . به احتمال ۹۰٪
شما یک اکسس پوینت قوی نیاز داری که بتونی این مسافت را ساپورت کنی که شاید لازم باشه چیزی حدود ۱۰۰ تومان هزینه کنی.