PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : vCenter Server را مجازی سازی کنیم یا نه ؟!

PuMoHost
August 4th, 2015, 16:04
با سلام,

باید vCenter را در یک سرور مجازی یا در یک سرور فیزیکی اختصاصی نصب و اجرا کرد؟ (virtualize or not to virtualize)
کدام روش بهتر خرابی را کاهش م​ی دهد و برای مدیریت ساده تر است؟
جوانب مثبت و منفی به هر روش با توجه به تجربه دوستان چیست؟

MagicVps.Com
August 4th, 2015, 16:23
با سلام,

باید vCenter را در یک سرور مجازی یا در یک سرور فیزیکی اختصاصی نصب و اجرا کرد؟ (virtualize or not to virtualize)
کدام روش بهتر خرابی را کاهش م​ی دهد و برای مدیریت ساده تر است؟
جوانب مثبت و منفی به هر روش با توجه به تجربه دوستان چیست؟

نیاز به این نیستش که سرور اختصاصی باشد بصورت مجازی در صورتی که منابع اختصاصی خوب در اختیارش باشه بدون مشکل کار خواهد کرد همانظوری که چندین سال داریم بصورت مجازی استفاده میکنم بدون خطا و مشکل خراب شدن که دلیل شهم قررا دادن منابع اختصاصی و زیاد هستش

ولی به نظرم با توجه به اینکه این روزها سرورهای اختصاصی بین 50 تا 70 هزار تومن هم براحتی در دسترس و قابل تهیه هست
با توجه به این توجیه قیمت و داشتن منابع 100% اختصاصی خوب یه سرور اختصاصی به قیمت چی توز موتوری تهیه میکنید و خیالتان هم از هر گونه اما و شاید هم راحت میکنید

در نحایت هم بگم که روی مجازی هم هیچ گونه مشکلی برنخواهید خورد

spark3r
August 4th, 2015, 17:28
سلام
من هم چند سال هست Vcenter رو مجازی کردم و مشکلی ندارم
فقط حواستون باشه اگر می خواید از Distributed Switch استفاده کنید بهتر از سرور فیزیکی استفاده کنید. (البته اینطوری فکر می کنم) .

samaserver
August 4th, 2015, 17:40
از همان حالت مجازی استفاده کنید مشکلی پیش نمیاد

dakkeh20
August 4th, 2015, 18:08
سلام

حالت مجازی با کرک مناسب نصب و استفاده کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد .

PuMoHost
August 4th, 2015, 18:33
آیا کسی هر دو روش رو امتحان کرده, که مقایسه دو روش رو ذکر کند.

جوانب مثبت و منفی هر روش.

sssoheil
August 5th, 2015, 01:38
درود

از مجازی استفاده کنید.اگر منابع به میزان کافی در نظر بگیرید تفاوتی با اختصاصی نخواهد داشت.

AbtinServer
August 5th, 2015, 07:42
چیزی نیست که به بیشتر از مجازی نیاز داشته باشد
استفاده از اختصاصی بیشتر هزینه بر است تا کاراتر.