PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آیا در ایران مدارک معتبر شبکه cisco یا مایکروسافت ارئه میشود ؟

serverstar.ir
June 21st, 2015, 20:27
سلام یه سوال دارم

میشه تو ایران مدارک معتبر شبکه رو گرفت ؟ راهنمایی کنید لطفا

با تشکر

mammad_fahion
June 21st, 2015, 20:37
سلام یه سوال دارم

با تشکر

با سلام خدمت شما

اگر منظور شما مدارک mcse - mcsa مایکروسافت هست که کلاس ها در ایران (تهران) با هزینه های بالا موجود هست.
متاسفانه در ایران و برخی کشورهای دیگر امتحانات مایکروسافت برگزار نمیشود و مدارک نیز ارائه نمیشود.
میتونید در ایران کلاس برید و در ترکیه امتحان بدید و پس از قبولی مدرک و بگیرید
امتحانات چند مرحله ای هست و حداقل 1 هفته باید در کشور مورد نظر بمونید.
و پس از قبولی هم اگر به ایران برگردید مدرک مایکروسافت به درد شما نمیخوره و باید قاب کنید.
اما در کشورهای دیگه امتیاز بالای دارد و میتونید با این مدرک در برخی از کشورها به راحتی حساب باز کنید و یا مهاجرت کنید.

RoobinaServer
June 21st, 2015, 20:39
سلام یه سوال دارم

با تشکر

سلام

تاجایی که مطلع هستیم آزمون سیسکو اثر انگشتی شده و ... که نمیتوانند در تهران بگیرند.

OmidX
June 21st, 2015, 20:39
سلام یه سوال دارم

با تشکر

خیر ، باید برید ترکیه یا امارات امتحان بدید ، مثلا برای mcse (همون mcsa یا server 2012 ه) هر کورس حدودا 250 دلار براتوت تموم میشه ، دیگه خودتون حساب کنید دیگه ، mcse خودش چند کورس ه و...

اما LPI (مدارک لینوکس) رو میتونید راحت بگیرید ... چند تا موسسه تو ایران نمایندگی برگزاری آزمون و... ش رو دارن ...

serverstar.ir
June 21st, 2015, 20:51
با تشکر منظورم مدارک معتبر ccna و mcitp

hostnic
June 21st, 2015, 20:55
نه در ایران برگزار نمیشه
در مجتمع فنی امتحان می گیرند و مدرک هم صادر می کنند ولی آزمون غیر واقعی بوده و بصورت اینترانت برگزار میشه و کس دیگری در ترکیه به جای شما و به اسم شما امتحان میده (مدارک مایکروسافتی mcsa,mcse,mcts,mcitp2008)
مدارک سیسکو اثر انگشت لازمه
بهترین محل برای امتحان ترکیه هست چون همه آزمونهای یک مدرک رو تو سه روز میتونید انجام بدید ولی در امارات یک هفته طوب میکشه
من سال 2010 در آنکارا امتحان دادم البته تو استانبول هم دفتر داره
اگه خواستین آدرس و شماره تماسشون رو دارم

- - - Updated - - -

Bellevue Residence Levent Mahallesi, Aydın Sokak. No:7 Levent, 34340 İstanbul/Türkiye
Tel: +90-(212) 370 5555
Fax: +90 (212) 370 5556

Microsoft Ankara Ofisi
Bilkent 2.Cad. Cyberplaza C Blok, Kat:4 Bilkent, 06800 Ankara/Türkiye
Tel: +90-(312) 297 4000
Fax: +90-(312) 297 4001

OmidX
June 21st, 2015, 20:57
با تشکر منظورم مدارک معتبر ccna و mcitp

mcitp ک قدیمی هست (server 2008) ، اگر مدرک مایکروسافتی میخواید (با توجه ب علاقه ب لایه Application) ، سعی کنید mcse رو بگیرید (server 2012) ... آزمون هم ک عرض کردم ، هر کورس 250 دلار هزینه اش هست ، برای مایکروسافت ترکیه پیشنهاد میشه .

اما اگر ب لایه ۲ و ۳ علاقه مندید ، سیسکو رو شروع کنید و تا انتهاش برید ... آزمون سیسکو رو پیشنهاد میکنم در امارات بدید ، بهتر از ترکیه ست .

openz
June 21st, 2015, 21:43
Ccna تو ایران بیشتر جای کار داره. پیشنهاد میکنم خودت کتاب هاشو بخون, تست هاشو هم بزن بعد یه سر برو دبی امتحانشو بده و بیا. یه مسافرتی هم رفتی ...

سیدرضا بازیار
June 21st, 2015, 21:47
اما اگر ب لایه ۲ و ۳ علاقه مندید ، سیسکو رو شروع کنید و تا انتهاش برید ... آزمون سیسکو رو پیشنهاد میکنم در امارات بدید ، بهتر از ترکیه ست .
امتحان دادن در یک کشور عربی واسه یه ایرانی خطرناک نیست؟

Ccna تو ایران بیشتر جای کار داره. پیشنهاد میکنم خودت کتاب هاشو بخون, تست هاشو هم بزن بعد یه سر برو دبی امتحانشو بده و بیا. یه مسافرتی هم رفتی ...
میشه کتاب هاش رو معرفی کنید و بگید کجا تهیه کنیم؟

اگه ایران کامل کتاب رو بخونم و برم امارات امتحان بدم و مدرک بگیرم کلا هزینش چقدر میشه؟

OmidX
June 21st, 2015, 21:50

مدارک مایکروسافت بازار کارش در ایران خیلی بیشتر از سیسکو ه ... ccna ک یه مدرک پایه ای سیسکو هست ، با این مدرک (ccna) فقط میتونید درس بدید ! (تجربه شخصی)

برای ccnp switch و ccnp route هم حتما در آموزشگاهی ثبت نام کنید ک لابراتوار مجهز سیسکویی داشته باشه ... چون پیاده سازی برخی پروتکل ها (مثل BGP) ، نیاز ب سوییچ و روتر واقعی داره ... ضمن اینکه امتحان های دوره های بالای سیسکو (ccie) علاوه بر امتحان کتبی + یک پروژه عملی هم هست.

امتحان دادن در یک کشور عربی واسه یه ایرانی خطرناک نیست؟

اگه ایران کامل کتاب رو بخونم و برم امارات امتحان بدم و مدرک بگیرم کلا هزینش چقدر میشه؟

خیر ، مشکلی وجود نداره ...

کتاب های دوره ی ccna ، ccnp switch و ccnp route رو من دارم ، خواستید بگید براتون آپلود میکنم ... (البته میدونید دیگه ، این کتاب ها زبان اصلی هست و اصلا ترجمه نشده و نخواهد شد ، چون سال ب سال آپدیت میشه و همیشه شما باید آخرین ویرایش رو بخونید .)

برای دوره ی ccna میتونید از شبیه ساز هایی مثل pocket tracer یا gns3 استفاده کنید ، برای ccnp هم تا یه جاهایی gns3 و io پاسخگو اند و یک جاهایی هم نیاز ب سویچ و روتر واقعی داره ...

openz
June 21st, 2015, 22:02
مدارک مایکروسافت بازار کارش در ایران خیلی بیشتر از سیسکو ه ... Ccna ک یه مدرک پایه ای سیسکو هست ، با این مدرک (ccna) فقط میتونید درس بدید ! (تجربه شخصی)

برای ccnp switch و ccnp route هم حتما در آموزشگاهی ثبت نام کنید ک لابراتوار مجهز سیسکویی داشته باشه ... چون پیاده سازی برخی پروتکل ها (مثل bgp) ، نیاز ب سوییچ و روتر واقعی داره ... ضمن اینکه امتحان های دوره های بالای سیسکو (ccie) علاوه بر امتحان کتبی + یک پروژه عملی هم هست.

من الان چند نفر رو میشناسم از دوستام که با ccna دارن تو پارس انلاین کار میکنند ولی بعد از مدتی برای اینکه عقب نمونن رفتن ccnp رو هم گرفتن, البته هنوز دوتاشون با CCNA مشغولن

کتاب های اصلیش تو نت هست.
برای امتحان هم میتونید دوتا ازمون icnd1 و icnd2 رو بدی یا کلا ازمون ccna رو بدی که هزینش 295 دلاره
850 تومن هم باید پوله طیاره بدی تا دبی,حدود 250 تومن هم پوله ویزات میشه, یه هفته هم اونجا حداکثر بمونی که پوله هتلت حداقل 400 درهم میشه. 300 درهم هم واسه من سوغاتی بخری...

serverstar.ir
June 21st, 2015, 22:52
واقعا جای تاسف داره واسه یه مدرک باید بریم ترکیه !

سیدرضا بازیار
June 22nd, 2015, 14:28
خیر ، مشکلی وجود نداره ...

کتاب های دوره ی ccna ، ccnp switch و ccnp route رو من دارم ، خواستید بگید براتون آپلود میکنم ... (البته میدونید دیگه ، این کتاب ها زبان اصلی هست و اصلا ترجمه نشده و نخواهد شد ، چون سال ب سال آپدیت میشه و همیشه شما باید آخرین ویرایش رو بخونید .)

برای دوره ی ccna میتونید از شبیه ساز هایی مثل pocket tracer یا gns3 استفاده کنید ، برای ccnp هم تا یه جاهایی gns3 و io پاسخگو اند و یک جاهایی هم نیاز ب سویچ و روتر واقعی داره ...

کتاب های اصلیش تو نت هست.
برای امتحان هم میتونید دوتا ازمون icnd1 و icnd2 رو بدی یا کلا ازمون ccna رو بدی که هزینش 295 دلاره
850 تومن هم باید پوله طیاره بدی تا دبی,حدود 250 تومن هم پوله ویزات میشه, یه هفته هم اونجا حداکثر بمونی که پوله هتلت حداقل 400 درهم میشه. 300 درهم هم واسه من سوغاتی بخری...

من یکم گیچ شدم!!!
در کل باید چند تا کتاب واسه امتحان دادن بخونم؟
میشه نام دقیق کتاب ها (با ذکر آخرین ویرایش) بهم بگید؟؟؟
من به کتاب های الکترونیکی علاقه زیادی ندارم! کجا میتونم کتاب اصلی رو بخرم؟
کتاب اصلی رو بخرم بهتره یا کتاب الکترونیکی روپرینت بگیرم؟

مایکروسافت دیگه چه مدارکی رو میده؟ میخوام شروع کنم به مدرک گرفتن

serverstar.ir
June 23rd, 2015, 20:31
میخواید برید ترکیه ؟

OmidX
June 23rd, 2015, 21:41
من یکم گیچ شدم!!!
در کل باید چند تا کتاب واسه امتحان دادن بخونم؟
میشه نام دقیق کتاب ها (با ذکر آخرین ویرایش) بهم بگید؟؟؟
من به کتاب های الکترونیکی علاقه زیادی ندارم! کجا میتونم کتاب اصلی رو بخرم؟
کتاب اصلی رو بخرم بهتره یا کتاب الکترونیکی روپرینت بگیرم؟

مایکروسافت دیگه چه مدارکی رو میده؟ میخوام شروع کنم به مدرک گرفتن

کتاب های فیزیکیش بالای 200 ~ 300 هزار تومن ه ... ارزش نداره ... تازه آخرین ویرایشش هم نیست ...

اینم بهتون بگم ک کلا دوره هایی ک مربوط ب لایه ۲ و ۳ شبکه میشه ، از نظر مطالب سنگین هست ، مثل مایکروسافت نیست ک همه چی با محیط گرافیکی و next ، next حل بشه :دی (اصلا شباهتی ب واحدایی ک برای شبکه تو دانشگاه پاس کردید هم نیست ! :دی)

مایکروسافت مدارک برنامه نویسی تحت NET. هم داره ...

serverstar.ir
June 24th, 2015, 15:08
کتاب های فیزیکیش بالای 200 ~ 300 هزار تومن ه ... ارزش نداره ... تازه آخرین ویرایشش هم نیست ...

اینم بهتون بگم ک کلا دوره هایی ک مربوط ب لایه ۲ و ۳ شبکه میشه ، از نظر مطالب سنگین هست ، مثل مایکروسافت نیست ک همه چی با محیط گرافیکی و next ، next حل بشه :دی (اصلا شباهتی ب واحدایی ک برای شبکه تو دانشگاه پاس کردید هم نیست ! :دی)

مایکروسافت مدارک برنامه نویسی تحت NET. هم داره ...

شما مدارکش رو گرفتید ؟

OmidX
June 24th, 2015, 15:17
شما مدارکش رو گرفتید ؟

من ccna ، ccnp switch و ccnp route رو گرفتم ، بعدش در گیر پروژه دانشگاه شدم ، دیگه وقت نشد ادامه ش بدم ...

سیدرضا بازیار
June 24th, 2015, 15:19
من ccna ، ccnp switch و ccnp route رو گرفتم ، بعدش در گیر پروژه دانشگاه شدم ، دیگه وقت نشد ادامه ش بدم ...

شما که مدارک رو گرفتید میشه کامل تر توضیح بدید؟
در کل مایکروسافت چه مدارکی رو میده؟ (مدارک هک و امنیت منظورم هست)
میشه همه مدارک امنیتی مایکروسافت رو بهم معرفی کنید؟
مایکروسافت از چه طریق اطلاع رسانی میکنه و نمره ها رو کجا میزنه؟

OmidX
June 24th, 2015, 15:31

والا درباره سیسکو هر سؤالی داشته باشید ، بیشتر میتونم کمک تون کنم تا مایکروسافت ...

اما تا جایی ک من میدونم ، مایکروسافت دوره های مختلفی داره ، مثلا دوره های برنامه نویسی تحت ویندوز یا ویندوز فون یا برنامه نویسی تحت وب ، یا دوره های شبکه تحت ویندوز سرور 2003 (mcse ک قدیمی هست) یا ویندوز 2008 r2 (ک همون mcitp هست ک اسمش رو حتما شنیدید) و دوره مربوط ب ویندوز 2012 (ک جدید هست ، mcsa یا mcse هم بهش میگن) .

بعد ، دوره های پیشرفته مثل mta هم داره ک بعد از گرفتن یکی از مدارک شبکه ای ک در بالا گفتم باید برید سراغش ، ک این دوره در ایران من ندیدم جایی ارائه شه .

دوره امنیتی ک شما دنبالشی ، فک ک میکنم منظورتون دوره CEH باشه (CEH: Certified Ethical Hacking) این دوره مال مایکروسافت نیست ، یک دوره مستقل هست .

البته برای امنیت لایه ۲ و ۳ یکسری دوره هم سیسکو تحت عنوان ccna security و ccnp security ارائه کرده ، ک مثلا نوشتن اکسس لیست در روتر ، *** ها و... جزو سر فصل هاشه .

اگر هم منظور دوره هایی هست ک درباره هــک ، کــرک و... ست ک انجمن آشیانه ارائه میکنه ، اونا کلا داستانشون جداست.

سیدرضا بازیار
June 24th, 2015, 15:38
والا درباره سیسکو هر سؤالی داشته باشید ، بیشتر میتونم کمک تون کنم تا مایکروسافت ...

اما تا جایی ک من میدونم ، مایکروسافت دوره های مختلفی داره ، مثلا دوره های برنامه نویسی تحت ویندوز یا ویندوز فون یا برنامه نویسی تحت وب ، یا دوره های شبکه تحت ویندوز سرور 2003 (mcse ک قدیمی هست) یا ویندوز 2008 r2 (ک همون mcitp هست ک اسمش رو حتما شنیدید) و دوره مربوط ب ویندوز 2012 (ک جدید هست ، mcsa یا mcse هم بهش میگن) .

بعد ، دوره های پیشرفته مثل mta هم داره ک بعد از گرفتن یکی از مدارک شبکه ای ک در بالا گفتم باید برید سراغش ، ک این دوره در ایران من ندیدم جایی ارائه شه .

دوره امنیتی ک شما دنبالشی ، فک ک میکنم منظورتون دوره CEH باشه (CEH: Certified Ethical Hacking) این دوره مال مایکروسافت نیست ، یک دوره مستقل هست .

البته برای امنیت لایه ۲ و ۳ یکسری دوره هم سیسکو تحت عنوان ccna security و ccnp security ارائه کرده ، ک مثلا نوشتن اکسس لیست در روتر ، *** ها و... جزو سر فصل هاشه .

اگر هم منظور دوره هایی هست ک درباره هــک ، کــرک و... ست ک انجمن آشیانه ارائه میکنه ، اونا کلا داستانشون جداست.

http://train.ashiyane.ir/
مدارک آشیانه خیلی دقیق توضیح داده شده. اما متاسفانه کلاس ها در تهران برگزار میشه و امتحان هم همونجا هست که برای من غیر ممکنه! البته نمیدونم این مدارک به چه دردی میخوره (ای کاش میشد آموزش ها رو به صورت مجازی میدادن و واسه امتحان به تهران می رفتم)

میشه کتاب مدارک ccna security و ccnp security و CEH رو بهم معرفی کنید؟

OmidX
June 24th, 2015, 15:42
http://train.ashiyane.ir/
مدارک آشیانه خیلی دقیق توضیح داده شده. اما متاسفانه کلاس ها در تهران برگزار میشه و امتحان هم همونجا هست که برای من غیر ممکنه! البته نمیدونم این مدارک به چه دردی میخوره (ای کاش میشد آموزش ها رو به صورت مجازی میدادن و واسه امتحان به تهران می رفتم)

میشه کتاب مدارک ccna security و ccnp security و CEH رو بهم معرفی کنید؟

والا تا جایی ک من میدونم بعضی از افراد ب خاطر این دوره ها پا میشن میان تهران پیش فامیلی ، دوستی ، هتلی ، چیزی ک فقط این دوره ها رو بگذرونن ... (کلا ملت ب هکر شدن علاقه مندن :دی )

پیام خصوصی شد .

openz
June 24th, 2015, 16:29

اگه دنباله کلاس های امنیتی هستی بهت پیشنهاد میکنم که کلاس های تیم سیمرغ رو شرکت کن. این گروه یکی از بهترین گروه های اموزشی امنیت تو ایران هستش.
یا اگه توان مالی برای شرکت تو کلاس هاشو نداری, کتاب هاشو بخر. واقعا کتاب های خوبی در این زمینه داره(البته اگه بفروشن...)

hostfire
June 24th, 2015, 16:33
موسسه ی سابر تک مدرک قالب ترجمه و معتبر ارائه میده ، و همچنین برای مدرک هاش میتونید 263 دلار هزینه کنید خود سایبر تک بهتون مدرک بین المللی میده ، نیاز به ترکیه رفتن هم نیست میرید جنوب کشور

واقعا جای تاسف داره واسه یه مدرک باید بریم ترکیه !

دوست عزیز یه مدرک !!!! به همین کوچکی یک کلمه نیست که براش تاسف میخورید < با گرفتن این یه مدرک (!!!!) شمارو مهندس شبکه صدا میکنند

پ.ن : هر که فیل خواهد جور هندوستان کشد

OmidX
June 24th, 2015, 17:04
موسسه ی سابر تک مدرک قالب ترجمه و معتبر ارائه میده ، و همچنین برای مدرک هاش میتونید 263 دلار هزینه کنید خود سایبر تک بهتون مدرک بین المللی میده ، نیاز به ترکیه رفتن هم نیست میرید جنوب کشور

دوست عزیز یه مدرک !!!! به همین کوچکی یک کلمه نیست که براش تاسف میخورید < با گرفتن این یه مدرک (!!!!) شمارو مهندس شبکه صدا میکنند

پ.ن : هر که فیل خواهد جور هندوستان کشد

یادش بخیر ، واقعا یک زمانی در بعضی آموزشگاهها مثل ساییرتک میشد مدارک سیسکو رو گرفت ، ولی الان چند سالی ک میشه ب علت تحریم ، برای آزمون های سیسکو باید بریم یه کشور دیگه .

البته برای آزمون های مایکروسافت تا سال پیش (92 و 93) ، در خود سایبرتک هم میشد ... اما امسال دیگه نمیشه ...

فقط دقت کنید ، سایبر تک الان یکسالی میشه ک دو قسمت شده ، بخشی ب نام سایبر تک و بخشی ب نام کندو ... فقط کندو پیشنهاد میشه (مدیریت جواد وکیلی) ... داستانش طولانیه ، خواستید پ.خ بدید .

hostfire
June 24th, 2015, 17:17
یادش بخیر ، واقعا یک زمانی در بعضی آموزشگاهها مثل ساییرتک میشد مدارک سیسکو رو گرفت ، ولی الان چند سالی ک میشه ب علت تحریم ، برای آزمون های سیسکو باید بریم یه کشور دیگه .

البته برای آزمون های مایکروسافت تا سال پیش (92 و 93) ، در خود سایبرتک هم میشد ... اما امسال دیگه نمیشه ...

فقط دقت کنید ، سایبر تک الان یکسالی میشه ک دو قسمت شده ، بخشی ب نام سایبر تک و بخشی ب نام کندو ... فقط کندو پیشنهاد میشه (مدیریت جواد وکیلی) ... داستانش طولانیه ، خواستید پ.خ بدید .

در جریانش هستم
سایبر کالج همین الان دارم ccnp route میخونم
میشه گرفت ارائه میده ، با استاد محمدی ، مدیر دوره سیسکو یه کمپ سه روزه میری بندر ، نماینده های عرب شرکت سیسکو هم میان ، همونجا اثر انگشت رو میدی اکزم رو انجام میدی تو دو مرحله مدرک 2 ماه اینده برات سند میشه فقط آدرس روش ایران نیست
2 تا مدرک اینجوری گرفتم تاحالا
امسالم ماه پیش تو تابلو اعلانات سایبر کالج زده بود برای مدرک هزینه ها و غیره رو