PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آموزش مدیریت سرور لینوکس ( مبتدی )

hrdn
April 26th, 2009, 18:40
ضمن سلام و خسته نباشید خدمت همگی

من خواستم اگر امکانش هست شرایطی فراهم کنید تا در این تاپیک پیرامون مدیریت سرورهای لینوکس بحث بشه. اینکه مثلا از زمانی که سرور از دیتاسنتر خریداری میشه چه کارهای اولیه ای باید روش صورت بگیره و همچنین طریقه کار با ssh

ممنون

WebRang
April 26th, 2009, 20:18
ضمن سلام و خسته نباشید خدمت همگی

من خواستم اگر امکانش هست شرایطی فراهم کنید تا در این تاپیک پیرامون مدیریت سرورهای لینوکس بحث بشه. اینکه مثلا از زمانی که سرور از دیتاسنتر خریداری میشه چه کارهای اولیه ای باید روش صورت بگیره و همچنین طریقه کار با ssh

ممنون

دوست عزیز اگر تو بخش آموزش ها برید هم آموزش اس اس اچ و منیج و ... برای وی پی اس و حتی سرور اختصاصی هم وجود داره!
:sorcerer:
موفق و پیروز باشید.

hrdn
April 26th, 2009, 20:35
دوست عزیز اگر تو بخش آموزش ها برید هم آموزش اس اس اچ و منیج و ... برای وی پی اس و حتی سرور اختصاصی هم وجود داره!
:sorcerer:
موفق و پیروز باشید.
والا من قبل از زدن تاپیک جستجو کردم چیزی ندیدم. من برای سرور اختصاصی میخواستم. میشه لینکشو بدید؟

Sajad
April 26th, 2009, 21:45
همین بخشی که تاپیک رو باز کردی یه چکی بکن...
http://webhostingtalk.ir/forumdisplay.php?f=6

Vahid
April 26th, 2009, 22:08
شما نصب مد خاصی مورد نظرتون هست؟

WebRang
April 26th, 2009, 22:09
به نظرم به صورت عمومی و کلی گفتن!

hrdn
April 27th, 2009, 13:39
همین بخشی که تاپیک رو باز کردی یه چکی بکن...
http://webhostingtalk.ir/forumdisplay.php?f=6
اگه پست قبلی بنده رو بخونید عرض کردم قبل از زدن تاپیک جستجو کردم. اگر میدونید در این مورد تاپیک هست لطفا لینک تاپیک رو بدید نه بخش.

شما نصب مد خاصی مورد نظرتون هست؟
نه ، ببینید من از پایه مشکل دارم. یعنی هنوز حتی بلد نیستم این دستورات لینوکس رو کجا وارد کنم.

Sajad
April 27th, 2009, 13:49
خوب دوست من وقتی شما کلا اون بخش رو آموزش هاشو مطالعه کنید میتونید اطلاعات زیادی کسب کنید!
قرار نیست اینکه اول چیکار کنید دوم چیکار کنید بعدش چیکار کنید رو کسی بنویسه! چون هر کسی با توجه به کاری که میخواد با سرور انجام بده مدیریتش میکنه. آموزشا رو یه نگاه بندازید و هر کدومش فکر میکنید نیازتون هست رو استفاده کنید.
مدیریت سرور یه کار کلیشه ای نیست که بگی همه یه جور مدیریت میکنن پس یه آموزش جامع بشه در موردش داد...

Sajad
April 27th, 2009, 13:51
یعنی هنوز حتی بلد نیستم این دستورات لینوکس رو کجا وارد کنم.

کلمه " putty " رو سرچ کنید. داخل انجمن هم نوشته شده در موردش... تو همون بخشی که معرفی کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :flowers:

hrdn
April 27th, 2009, 14:07
کلمه " putty " رو سرچ کنید. داخل انجمن هم نوشته شده در موردش... تو همون بخشی که معرفی کردم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :flowers:
لطف کردین. چه تفاوتی بین putty و ssh هست؟ و برای یک مدیریت خوب کدومش پیشنهاد میشه؟

لینک دانلود نرم افزار SSH هم میشه لطف کنید؟

hrdn
April 27th, 2009, 14:16
این putty رو هم از اینجا (http://the.earth.li/~sgtatham/putty/0.60/x86/putty.exe) دانلود کردم. ولی طبق آموزش اون تاپیک نمیدونم کجا باید یوزر پس رو وارد کنم.

عکس:
http://i42.tinypic.com/2djx6if.jpg

Arashdn
April 27th, 2009, 16:19
لطف کردین. چه تفاوتی بین putty و ssh هست؟ و برای یک مدیریت خوب کدومش پیشنهاد میشه؟

لینک دانلود نرم افزار ssh هم میشه لطف کنید؟
پوتی نرم افزار کار با اس اس اچه....

Nikihost
April 27th, 2009, 17:55
این putty رو هم از اینجا (http://the.earth.li/%7Esgtatham/putty/0.60/x86/putty.exe) دانلود کردم. ولی طبق آموزش اون تاپیک نمیدونم کجا باید یوزر پس رو وارد کنم.

عکس:
http://i42.tinypic.com/2djx6if.jpg
دوست عزیز شما روی Session کلیک کنید شامل چندتا فلید است.که به ترتیب میگم
Host Name در این فلید شما باید ای پی سروری که بهش میخواین لاگیم کنید را بزنید بعد port است که به صورت معمول 22 است و قسمت connection type هم نوع کانکت که ssh است را انتخاب کنید بعد قسمت save Session داره که شما میتونید ای پی سرورتون را به نام دلخواهتون که در لیست زیر اون میاد ذخیره کنید که هر بار لاگین نیاز به تایپ مجدد ان نباشه.
و در مرحله قبل از لاگین یه Ssh روی Open کلیک کنید.
که چنانچه دفعه اول لاگین باشه از شما سوالی میپرسد که مبنی بر کش شدن بروی ریجستری میباشد که شما Yes کنید. و بعد login as: میاد که نام کاربری سرورتون را وارد میکنید و در مرحله بعد کلمه عبور را میخواد که بصورت هایدن میباشد بعد از وارد کردن کلمه عبور محیط ترمینال لینوکس برای شما نمایان میشود.
فکر میکنم برای دفعه اول کافی باشه:sweatdrop:

Sajad
April 27th, 2009, 19:28
حس کردم دوستان یکم پیچیده گفتن براتون... ساده بگم که شما پوتی را که باز کنی وسطش نوشته host name (or ip address) شما تو این قسمت آیپی سرورت رو وارد کن. بعد هم enter بزن (یا همون دکمه open)
بعد یه صفحه سیاه میاد که چند لحظه که صبر کنید نام کاربری میخواد که میزنی root بعد از چند لحظه هم پسورد میخواد که پسورد سرورت رو وارد میکنی... (پسورد رو نمینویسه ولی میفهمه که چی دارین مینویسین) بعد از چند لحظه هم وارد میشه به ssh
بعد وارد شدید انگاری و دیگه میتونید دستورات رو وارد کنید.

پی نوشت: برنامه پوتی هم یک برنامه هست که توسط اون میتونید به ssh متصل شوید و این صفحه سیاه که جلوتونه صفحه ای هست که دستورات ssh رو مینویسید توش.
امیدارم واضح توضیح داده باشم. عکس هم آپلود میکنم.

در مورد عکس.
1- برنامه که باز میکنید اتوماتیک این قسمت را انتخاب کرده ولی اگه قسمت دیگه بود اینو انتخاب کنید.
2- آیپی سرور رو وارد کنید.
3- اگه ایپی سرور رو وارد کنید و save زده باشید آیپی شما ذخیره میشه در قسمت 3 که بعدا میتونید روش دابل کلیک کنید و وارد ssh بشید

سوالی داشتید بپرسید تا من یا دوستان جواب بدیم...

hrdn
April 27th, 2009, 21:09
ممنون از هر دو عزیز.

نمیدونم چرا لاگین نشد. Access Denied داد.

Nikihost
April 27th, 2009, 21:54
ممنون از هر دو عزیز.

نمیدونم چرا لاگین نشد. Access denied داد.
به احتمال زياد پسوردتون را اشتباه وارد كردين

Sajad
April 27th, 2009, 22:38
با یوزر روت میرید؟
شما سرور دارید دیگه؛ درسته؟

hrdn
April 27th, 2009, 23:02
به احتمال زياد پسوردتون را اشتباه وارد كردين
اگه پسورد اشتباه وارد بشه بعید میدونم همچین اروری بده.

با یوزر روت میرید؟
شما سرور دارید دیگه؛ درسته؟
بله! احتمال میدم برای امنیت بیشتر ip رو محدود کرده باشن.

Sajad
April 28th, 2009, 10:30
بله پسورد که اشتباه وارد کنید میگه رمز قبول نیست و دوباره باید رمز رو بزنید.
خواستید آیپی و پسوردتون رو پ.خ بفرستید ببینم من میتونم لاگین شم یا نه...

Dadeha.com
April 28th, 2009, 19:32
من هم يه مشكل با اين برنامه دارم
اون هم اين كه بعد از وارد كردن يوزر و پس ، پيام وارد شدن مياد ولي بلافاصله صفحه داس بسته ميشه!!!!!
چيكار بايد كرد؟

alirezaheidari
November 2nd, 2011, 14:39
اقا من رو یک سرور Hyper vm نصب کرده ام الان دوستان میگن این اصلا مجازی ساز نیست ،،تکلیف چیه ؟؟ vmware سرور رو هم نمیتونم نصب کنم تو دانلود ارور میده ،چه تو ssh چه دستی :106: