PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : یاد گیری اسکریپت نویسی.

admine
December 25th, 2013, 11:56
دوستان من یه سوال فنی دارم .سایت های مثل کلوب یا سیستم هایی که اسکریپت خصوصی دارند با چه زبان ونرم افزار هایی نوشته میشوند.

Metalik
December 25th, 2013, 13:28
کلوب با php و mysql نوشته شده است.

rezaonline.net
December 25th, 2013, 15:00
کلوب با php نوشته شده اما mysqlاش رو شک دارم .
نسخه های قبلی با فریم ورک زند نوشته شده بود این نسخه جدیدشون رو نمیدونم .

admine
December 25th, 2013, 19:09
کلوب با php نوشته شده اما mysqlاش رو شک دارم .
نسخه های قبلی با فریم ورک زند نوشته شده بود این نسخه جدیدشون رو نمیدونم .

سلام دوست عزیز منظورم اینه که یه اسکریپت را کسی بخاد بنویسه با چه نرم افزار ی مینویسه.؟من اگه بخام اسکریپت نویسی یاد بگیرزم باید چه چیزایی بلد باشم؟

mr.tiny
December 25th, 2013, 19:16
سلام دوست عزیز منظورم اینه که یه اسکریپت را کسی بخاد بنویسه با چه نرم افزار ی مینویسه.؟من اگه بخام اسکریپت نویسی یاد بگیرزم باید چه چیزایی بلد باشم؟
سلام
واسه اینکار شما باید زبان php و Mysql رو یاد بگیری

البته زبانهای دیگه هم هست مثل asp .net - html و...

بهتره واسه استارت کار یه کلاس برنامه نویسی بری تا پایه کار رو یاد بگیری برای حرفه ای شدن هم باید تجربه کنی با کلاس خالی نمیشه حرفه ای شد و ...

adenaweb
December 25th, 2013, 19:18
خدا بهت رحم کنه کامران جان...

admine
December 25th, 2013, 19:59
سلام
واسه اینکار شما باید زبان php و Mysql رو یاد بگیری

البته زبانهای دیگه هم هست مثل asp .net - html و...

بهتره واسه استارت کار یه کلاس برنامه نویسی بری تا پایه کار رو یاد بگیری برای حرفه ای شدن هم باید تجربه کنی با کلاس خالی نمیشه حرفه ای شد و ...
دوست عزیز من میخام اسکریپت نویسی یاد بگیرم. تا هر سیستمی بتونم طراحی کنم.مثلا یه سیستم وبلاگ دهی یا یه فروشگاه اینترنتی یه سایت ساز وخیلی چیزا.طی تحقیقات گسترده ای که کردم فهمیدم اسکریپت نویسی با phpبهتره چون فشار کمتری به سیستم میاره.در ضمن من دریم ویور بلدم .دریم ویور هم که میدونید برنامه نویسی باهاش راحته. ولی من میخام بد ونم مثلا یه سیستم وبلاگ نویسی را چطوری طراحی کنم؟...

rezaonline.net
December 25th, 2013, 20:56
سلام ، احتمالا شما دنبال یک محیط توسعه هستید .
با عرض معذرت باید ناامیدتون کنم :)
اگر میخواهید با پی اچ پی کار کنید باید سورس بنویسید.
به طور مثال سورس یک سرویس وبلاگدهی حدودا 2 تا 4 هزار خط کد دستور لازم خواهد داشت .

دانش برنامه نویسی ، نیاز به مطالعه فشرده و به روز داره و اگر همت بلندی داشته باشید طی دو یا سه سال به این توانایی دست خواهید یافت که بتونید سرویس وبلاگ دهی در حد معمول پیاده سازی کنید .
توکل به خدا و همت بلند ، شروع کنید .

admine
December 26th, 2013, 19:26
سلام ، احتمالا شما دنبال یک محیط توسعه هستید .
با عرض معذرت باید ناامیدتون کنم :)
اگر میخواهید با پی اچ پی کار کنید باید سورس بنویسید.
به طور مثال سورس یک سرویس وبلاگدهی حدودا 2 تا 4 هزار خط کد دستور لازم خواهد داشت .

دانش برنامه نویسی ، نیاز به مطالعه فشرده و به روز داره و اگر همت بلندی داشته باشید طی دو یا سه سال به این توانایی دست خواهید یافت که بتونید سرویس وبلاگ دهی در حد معمول پیاده سازی کنید .
توکل به خدا و همت بلند ، شروع کنید .
دوست عزیز برای این چیز هایی که شما گفتی باید چی یاد بگیرم.در ضمن با دریم ویور راحت میشه سایت طراحی کرد همه کدهارا خودش مینویسه.من فقط نمیدونم برای اسکریپت نویسی باید چکار کنم.کسی اموزش اسکریپت نویسی با دریم ویور را نداره؟

admine
December 26th, 2013, 20:48
دوستان من سوالم را واضحتر میخام بیان کنم.من میخام طراح سایت بشم.جوری که مشتری هرسایتی را که خواست بتونم براش طراحی کنم.دانلود سنتر.سایت ساز.وبلاگ دهی...یعنی هرچی که مشتری خاست.وبهترین وقویترین نرم افزار برنامه نویسی هم دریم ویور هست که از html5وcss3پشتیبانی میکنه.من دریم ویور را بلدم وکار باهاش خیلی راحته ونیاز به کدنویسی نیست.ولی میخام بدونم حالا من اگه بخام یه سایت مثل یه سیستم وبلاگ دهی طراحی کنم.باید چی کار کنم.؟

glxx
December 26th, 2013, 20:57
اول باید طرحش رو بدونی چیه بعد چه انتظاراتی از سیستم داری بعد بانک نیاز دارد یا نه تحت asp یا php بعد بشینی بنویسی I-)

folletto
December 26th, 2013, 21:43
برای طراحی و نوشتن یه سایت
شما باید اول اصول طراحی رو بدونی
بعد اصول برنامه نویسی

به جای استفاده از برنامه های واسطه مثل dream viewer سعی کن خودت کد های html و css رو بنویسی. خودت صفحه سایت رو تولید کنی
بعدش که تا حد قابل قبولی با طراحی آشنا شدی، میتونی برنامه نویسی هم یاد بگیری
لازم نیست هم تو طراحی و هم تو برنامه نویسی حرفه ای باشی
میتونی تیمی کار کنی!

و البته با copy paste کد ها و تکیه بر برنامه های واسطه به جایی نمیرسی، هیچ وقت!

admine
December 26th, 2013, 22:01
برای طراحی و نوشتن یه سایت
شما باید اول اصول طراحی رو بدونی
بعد اصول برنامه نویسی

به جای استفاده از برنامه های واسطه مثل dream viewer سعی کن خودت کد های html و css رو بنویسی. خودت صفحه سایت رو تولید کنی
بعدش که تا حد قابل قبولی با طراحی آشنا شدی، میتونی برنامه نویسی هم یاد بگیری
لازم نیست هم تو طراحی و هم تو برنامه نویسی حرفه ای باشی
میتونی تیمی کار کنی!

و البته با copy paste کد ها و تکیه بر برنامه های واسطه به جایی نمیرسی، هیچ وقت!

دوست عزیز یه جور بگید من بفهمم..یه سایت شاید 4000هزار خط کد داره من اینهارا با نوتپد نمیتونم بنویسم.ولی با دریم ویور راحت میشه نوشت من htmlوcss بلدم.میخام با دریم ویور اسکریپت بنویسم .چکار کنم.قدم به قدم برای اسکریپ نویسی بهم بگید چکار کنم.

noa_takotnaha
December 27th, 2013, 20:24
ببین دوست عزیز. برای اون کارهایی که تو میگی حداقل جیزهایی که باید بلد باشی اینان :
1- html , css
2- javascript
3- یک زبان برنامه نویسی تحت وب ( php یا asp یا jsp یا ... )
4- یک پایگاه داده ( sql server یا mysql یا ... )
با یه حساب سر انگشتی و با توجه به اینکه میگی html و css رو بلدی، این 4 تا چیز حداقل 1 سال وقت میبره.

علاوه بر اینها چیزهایی هم هست که تقریبا واجبه. مثل Ajax و Jquery.

و اما در مورد دریم ویور.
دریم ویور یه محیط کدنویسی هست که علاوه بر ساده کردن کد نویسی ( مثل بقیه محیط های کدنویسی ) ، کامپوننت هایی داره که بعضی وقتها بدون نیاز به کدنویسی هم کاربر میتونه طراحی کنه.
ولی متاسفانه باید بگم که اسکریپت نویسی بدون دانش برنامه نویسی تقریبا غیر ممکنه و فکر اینکه بتونی بدون کد نویسی ، ( مثل طراحی وب با css , html ) با دریم ویور اسکریپت بنویسی رو از سرت بیرون کن.
سوالی بود در خدومتم.

admine
December 27th, 2013, 20:43
ببین دوست عزیز. برای اون کارهایی که تو میگی حداقل جیزهایی که باید بلد باشی اینان :
1- html , css
2- javascript
3- یک زبان برنامه نویسی تحت وب ( php یا asp یا jsp یا ... )
4- یک پایگاه داده ( sql server یا mysql یا ... )
با یه حساب سر انگشتی و با توجه به اینکه میگی html و css رو بلدی، این 4 تا چیز حداقل 1 سال وقت میبره.

علاوه بر اینها چیزهایی هم هست که تقریبا واجبه. مثل Ajax و Jquery.

و اما در مورد دریم ویور.
دریم ویور یه محیط کدنویسی هست که علاوه بر ساده کردن کد نویسی ( مثل بقیه محیط های کدنویسی ) ، کامپوننت هایی داره که بعضی وقتها بدون نیاز به کدنویسی هم کاربر میتونه طراحی کنه.
ولی متاسفانه باید بگم که اسکریپت نویسی بدون دانش برنامه نویسی تقریبا غیر ممکنه و فکر اینکه بتونی بدون کد نویسی ، ( مثل طراحی وب با css , html ) با دریم ویور اسکریپت بنویسی رو از سرت بیرون کن.
سوالی بود در خدومتم.
دوست عزیز من phpبلدم.حالا میخام اسکریپت نویسی کنم.فقط میخام بدونم مثلا یه سیستم وبلاگ دهی را چطوری برنامه نویبسی کنم.؟