نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: درخواست راهنمایی در رابطه با نصب اسکریپت های مختلف در سرور مجازی ویندوز 2008 و 2012

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    6 پست

Question درخواست راهنمایی در رابطه با نصب اسکریپت های مختلف در سرور مجازی ویندوز 2008 و 2012

با سلام.
    احتراما به استحضار کاربران عزیز انجمن می رسانم که بنده مدتی هست به عنوان مسئول کامپیوتر یک شرکت تولیدی مشغول به کار شدم. مدیریت شرکت از من خواستن تا سایت مورد نظرشون رو در یک سرور مجازی راه اندازی کنم.
    بنده پیشنهاد دادم که سایت شون رو در یک هاست قرار بدن منتها اونا گفتن به خاطر حفظ اطلاعات شرکت بهتره که این سایت در یک سرور مجازی قرار داده بشه.
    با توجه به این که من فقط در زمینه ی راه اندازی سایت در هاست های اشتراکی تجربه ی کافی دارم و هیچ اطلاعاتی از راه اندازی سایت در سرور مجازی ندارم لذا از شما عزیزان تقاضامندم در این زمینه راهنمایی های لازم رو بفرمایید.

مشخصات سرور مجازی تهیه شده توسط شرکت:
    سیستم عامل: ویندوز سرور 2012 ورژن R2
    مکان دیتاسنتر: کانادا
    سی پی یو: 16
    رم: 96
    هارد: 2 ترابایت

من توی اینترنت چه در سایت های داخلی و چه در سایت های خارجی خیلی جست وجو کردم که در این جست وجوها به این نتیجه رسیدم که باید IIS و Php Manager و آخرین نسخه Php نصب بشه. من تمام این کارها رو طبق آموزش هایی که داده شد انجام دادم و در خود سرور مجازی به راحتی سایت بالا میاد.
    من اسکریپت سایت رو در این مسیر قرار دادم:
    C:\Inetpub\wwwroot\Site
    آدرسی که در فایرفاکس سرور مجازی تایپ می کنم اینه:
    http://localhost/Site/index.php
    وقتی آدرس بالا رو در خود سرور مجازی وارد می کنم و اینتر می زنم سایت بدون مشکل بالا میاد.

منتها وقتی از خارج سرور مجازی مثلا از کامپیوتر خودم اقدام به تایپ آدرس سایت می کنم سایت اصلا لود نمیشه. من این آدرس رو می دم.
    http://VPS_IP/Site/index.php

حالا سوالاتی که دارم به این شرح هست:
    1- من چه طور می تونم به جای آی پی آدرس سرور مجازی نام دامنه ی خود شرکت رو وارد کنم؟
    دامنه ی شرکت ir هست.

2- من چه طور می تونم این دامنه ی ایرانی رو به یک سرور مجازی که در خارج از ایران قرار داره متصل کنم؟

3- آیا می تونیم برای فروش اینترنتی محصولات شرکت درگاه پرداخت بگیریم با توجه به این که مکان قرار گیری دیتابیس سایت در یک سرور مجازی خارج از کشور هست؟

من که خیلی توی نت گشتم و به نتیجه ای نرسیدم. البته شاید به خاطر ناوارد بودنم در جست وجوی دقیق در اینترنت باشه.
    در هر صورت ازتون تقاضامندم چنان چه می تونید مشکل من و شاید افرادی که مثل من دچار این مشکل هستند رو برطرف کنید ممنون میشم به این سوالاتم پاسخ بدید و منو راهنمایی بفرمایید.

با تقدیم احترام و آرزوی توفیق الهی برای شما اعضای محترم انجمن
    ویرایش توسط Ali_Sedaghat : December 18th, 2017 در ساعت 03:14

2. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    0
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    13 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی در رابطه با نصب اسکریپت های مختلف در سرور مجازی ویندوز 2008 و 2012

با سلام خدمت شما کاربر گرامی.
    بهترین راه این است که شما از هاست لینوکس استفاده نمایید

عضو انجمن bakuryu آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    226
    تشکر تشکر شده 
    293
    تشکر شده در
    277 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی در رابطه با نصب اسکریپت های مختلف در سرور مجازی ویندوز 2008 و 2012

اگر از asp هست زبان سایت از ویندوز برای اینکار باید استفاده کنید

در غیر این صورت بهترین کار استفاده از سی پنل یا دایرکت ادمین میباشد

ابتدا یک لینوکس نصب میکنید
    سپس سی پنل نصب میکنید
    پس از کانفیگ های لازم و اتصال دامنه
    فایل های مربوطه را آپلود میکنید
    IRANVPS.ORG
    Tel: (021) 95119886 - Telegram - WhatsApp: (0935) 8382884
    تهران-میدان امام خمینی-پاساژ طبس-طبقه سوم-پ ۳/۴

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    6 پست

با سلام و احترام
    از پاسخ گویی شما عزیزان نهایت تشکر و قدردانی رو دارم.
    در رابطه با پاسخ هایی که فرمودید باید عرض کنم که اسکریپت مورد نظر به زبان Php هست و مدیریت شرکت بنا دارند که این سایت در ویندوز سرور نصب بشه نه سرور لینوکسی.
    من تونستم Php رو ویندوز سرور راه اندازی کنم منتها مشکلم اینه که در بیرون از سرور نمی تونم آدرس سایت رو بیارم.
    مثلا در خود سرور مجازی با وارد کردن آدرس لوکال هاست در مرورگر اینترنت سایت بالا میاد. اما وقتی که از یک سیستم دیگه و خارج از سرور مجازی می خوام سایت رو بالا بیارم با پیام خطا مواجه میشم.
    من در مرورگر اینترنت (خارج از سرور مجازی) آی پی آدرس سرور مجازی رو نوشته و بعدش index.php رو وارد می کنم اما سایت اصلا بالا نمیاد در حالی که در خود سرور مجازی بالا میاد.
    در سرور مجازی این رو می نویسم و سایت با موفقیت لود میشه:
    http://localhost/index.php

اما در خارج از سرور مجازی این رو می نویسم که سایت اصلا بالا نمیاد:
    http://Vps_IP/index.php

در قسمت Vps_IP آی پی سرور مجازی رو وارد می کنم.

و سوال بعدی این که من چه طور می تونم دامنه ی مورد نظر شرکت رو به سرور مجازی متصل کنم؟ یعنی این که باید در کنترل پنل دامنه که ایرانی هست آی پی سرور مجازی رو وارد کنم؟ کلا چه تنظیماتی رو باید در خود سرور مجازی و پنل دامنه ایجاد کنم؟

ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
    با تقدیم احترام و آرزوی توفیق الهی برای شما عزیزان

عضو انجمن mahdy777 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    208
    تشکر شده در
    147 پست

درود دو مورد باید چک کنید یک فایروال پورت 80 باز باشه
    دوم کانفیگ خود iis یا Php Manager البته این بگم بجای Php Manager میتونید از سایر چیز ها هم استفاده کنید

مورد آخر باید مدیریت حتما بگید اشتباه می کنه چون وقتی ایشون برای امنیت میاد سرور مجازی میگیره برای همین امنیت باید سرور لینوکس نصب بشه
    چون php در ویندوز خیلی باگ داره این همه میدونن.
    از طرف دیگه خود ویندوز باز باگ زیاد داره و پولی هم هستش ولی لینوکس با یک دستور ساده هر روز آپدیت میشه و رایگان هستش
    اگر بخواید در تلگرام شاید بیشتر بتونم راهنمای کنم
    https://t.me/justsupport

یه سوال برام پیش اومده
    این همه رم برای چی؟ دقیقا مگه این سرور مجازی!!(ما به این میگیم سرور اختصاصی!!) مگه چی کار می خواد بکنه که 96 گیگ رم گرفتید؟؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    212
    تشکر تشکر شده 
    36
    تشکر شده در
    29 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Sedaghat نمایش پست ها
    با سلام و احترام
    از پاسخ گویی شما عزیزان نهایت تشکر و قدردانی رو دارم.
    در رابطه با پاسخ هایی که فرمودید باید عرض کنم که اسکریپت مورد نظر به زبان Php هست و مدیریت شرکت بنا دارند که این سایت در ویندوز سرور نصب بشه نه سرور لینوکسی.
    من تونستم Php رو ویندوز سرور راه اندازی کنم منتها مشکلم اینه که در بیرون از سرور نمی تونم آدرس سایت رو بیارم.
    مثلا در خود سرور مجازی با وارد کردن آدرس لوکال هاست در مرورگر اینترنت سایت بالا میاد. اما وقتی که از یک سیستم دیگه و خارج از سرور مجازی می خوام سایت رو بالا بیارم با پیام خطا مواجه میشم.
    من در مرورگر اینترنت (خارج از سرور مجازی) آی پی آدرس سرور مجازی رو نوشته و بعدش index.php رو وارد می کنم اما سایت اصلا بالا نمیاد در حالی که در خود سرور مجازی بالا میاد.
    در سرور مجازی این رو می نویسم و سایت با موفقیت لود میشه:
    http://localhost/index.php

اما در خارج از سرور مجازی این رو می نویسم که سایت اصلا بالا نمیاد:
    http://Vps_IP/index.php

در قسمت Vps_IP آی پی سرور مجازی رو وارد می کنم.

و سوال بعدی این که من چه طور می تونم دامنه ی مورد نظر شرکت رو به سرور مجازی متصل کنم؟ یعنی این که باید در کنترل پنل دامنه که ایرانی هست آی پی سرور مجازی رو وارد کنم؟ کلا چه تنظیماتی رو باید در خود سرور مجازی و پنل دامنه ایجاد کنم؟

ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.
    با تقدیم احترام و آرزوی توفیق الهی برای شما عزیزان
    با سلام
    جناب چیزی که مشخص هست تجربه شما در این مبحث پایین است ، چون تجربه کار در شرکت هایی دارم برادرنه از شما میخواهم کسی که به این مثال آشنا هست در کنار خودتون قرار بدید تا کمکتون کنه چون به این شکل قطعا به مشکل خواهید خورد و قابل جبران هم نیست.امیدوارم درک کرده باشید./
    در جواب سوالاتی که مطرح کردید این نقشه کار برای شروع بسیار غیر منطقی و بد است و شما باید تجدید نظر کنید./
    ویرایش توسط BenYamin313 : December 18th, 2017 در ساعت 17:43

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    6
    تشکر شده در
    6 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط benyamin313 نمایش پست ها
    با سلام
    جناب چیزی که مشخص هست تجربه شما در این مبحث پایین است ، چون تجربه کار در شرکت هایی دارم برادرنه از شما میخواهم کسی که به این مثال آشنا هست در کنار خودتون قرار بدید تا کمکتون کنه چون به این شکل قطعا به مشکل خواهید خورد و قابل جبران هم نیست.امیدوارم درک کرده باشید./
    در جواب سوالاتی که مطرح کردید این نقشه کار برای شروع بسیار غیر منطقی و بد است و شما باید تجدید نظر کنید./
    سلام دوست عزیز
    ممنونم از پاسخی که فرمودید
    شما درست می گویید. من در زمینه ی شبکه و راه اندازی سایت در سرورهای مجازی آشنایی ندارم و فقط در این حد آشنا هستم که اسکریپت رو در هاست های اشتراکی نصب کنم.
    به خاطر همین تصمیم گرفتم که سوالاتم رو در این انجمن مطرح کنم تا شاید با کمک دوستانم بتوانم مشکلاتم رو حل کنم.
    من از توی نت و از سایت های خارجی مطالبی دستگیرم شد و تونستم با دیدن فیلم های مربوطه به زبان انگلیسی سایت رو در سرور مجازی بالا بیارم. در ضمن این که طبق گفته ی یکی از دوستان اومدم پورت مورد نظرم رو در فایروال باز کردم تا بتونم از خارج از سرور مجازی به سایت متصل بشم.
    حالا دنبال یادگیری راه اندازی dns و تنظیمات امنیتی اون هستم و در پایان اتصال دامنه ی ir به سرور مجازی هستم که قطعا و بدون شک با کمک شما عزیزان این رو هم انجام خواهم داد.
    با تقدیم احترام.

عضو انجمن mahdy777 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    37
    تشکر تشکر شده 
    208
    تشکر شده در
    147 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Sedaghat نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنونم از پاسخی که فرمودید
    شما درست می گویید. من در زمینه ی شبکه و راه اندازی سایت در سرورهای مجازی آشنایی ندارم و فقط در این حد آشنا هستم که اسکریپت رو در هاست های اشتراکی نصب کنم.
    به خاطر همین تصمیم گرفتم که سوالاتم رو در این انجمن مطرح کنم تا شاید با کمک دوستانم بتوانم مشکلاتم رو حل کنم.
    من از توی نت و از سایت های خارجی مطالبی دستگیرم شد و تونستم با دیدن فیلم های مربوطه به زبان انگلیسی سایت رو در سرور مجازی بالا بیارم. در ضمن این که طبق گفته ی یکی از دوستان اومدم پورت مورد نظرم رو در فایروال باز کردم تا بتونم از خارج از سرور مجازی به سایت متصل بشم.
    حالا دنبال یادگیری راه اندازی dns و تنظیمات امنیتی اون هستم و در پایان اتصال دامنه ی ir به سرور مجازی هستم که قطعا و بدون شک با کمک شما عزیزان این رو هم انجام خواهم داد.
    با تقدیم احترام.
    درود
    برای پورت 80 خوشحال شدم درست حدس زدم ولی از طرف دیگه واقعا ناراحت و اومیدوارم شما هم ناراحت نشید چون این مورد پورت 80 جز اولین مواردی هستش که همه چک میکنن و یعنی خیلی تازه کار هستید و برای امنیت اون سرور خیلی کار ها باید بکنید که بدست اوردن دانش این موارد زمان زیادی خواهد برد.
    در مورد dns یه پیشنهاد میتونم بدم که باز بقیه شاید راه حل های دیگه ای داشته باشن ولی از نظر بنده راه حلی که خواهم گفت خوب هستش..
    میتونید نیم سرورهای دامنه رو روی نیم سرورهای کلود فایر بزارید و داخل کلود فایر هم آیپی سرور بدید به همین راحتی..
    و دیگه در سرور نیاز نیست dns اوکی کنید..
    از طرفی کلود فایر امنیت سرور شما از نظر ddos تا حدی تامین خواهد کرد.
    ویرایش توسط mahdy777 : December 20th, 2017 در ساعت 08:37

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)