صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 51

موضوع: مشکل در اتصال به اینترنت ! ارائه اینترنت روی فیبر نوری !!!!

عضو انجمن shetabanhost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    204
    تشکر تشکر شده 
    483
    تشکر شده در
    368 پست

پیش فرض پاسخ : مشکل در اتصال به اینترنت ! ارائه اینترنت روی فیبر نوری !!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط Ramin نمایش پست ها
    اگر مشکلی با سرویس دهنده خود دارید( کم بودن سرعت ،کم فروشی ، زیاد بودن پینگ تایم ، قطعی های متوالی ، برخورد پشتیبانی و یا عدم پاسخ و ........) در لینک زیر مشخصات خود را به صورت صحیح و کامل وارد نمائید + متنی با لحن رسمی و صحیح + مدارک ( این مدارک می تواند شامل اسکرین شات از تست سرعت در سایت سازمان تنظیم مقررات رادیویی ، صفحه پینگ تایم در سیستم شما و .... باشد ) این شکایت در مرحله اول به اپراتور مربوطه ارجاع می شود و خواستار توضیحات ایشان در مورد شکایت می شوند. و در سایت پاسخ برای شما ثبت می شود. اگر مشکل برطرف نشده بود و همچنان معترض بودید می توانید قسمت بازبینی اول را پر کنید ( پس از دریافت پاسخ اول 3 روز فرصت دارید برای تکمیل بازبینی اول) در این مرحله کارشناس سازمان موضوع را بررسی و خواستار توضیحات بیشتر از اپراتور می شوند و این پروسه ادامه دارد که در صورت درخواست بازبینی دوم ..... پروسه این شکایت را در اینجا مشاهده فرمائید

جهت ثبت شکایت بر روی لینک زیر کلیک فرمائید:
    http://goo.gl/PpAqo6

تاکید می کنم مشخصات خود را به صورت صحیح و دقیق وارد نمائید. در قسمت متن شکایت( 1- مشکل ایجاد شده 2- مدارک شما برای این شکایت 3- درخواست شما برای حصول رضایت ). توجه داشته باشید ارائه دهنده خدمات شما مخابرات باشد و یا دیگر ISP ها تفاوتی ندارد . به دلیل تعدد شکایات از سرویس مخابرات در اقصی نقاط کشور پیگیری جدی تری با این ارائه دهنده می شود . مدیران منطقه ای نیز پس از دریافت چنین شکایاتی پیگیر هستند و معمولا از مرکز استان شما ، تماس خواهند گرفت و خواستار توضیحات شما به صورت تلفنی خواهند بود.
    پروسه شکایت از این طریق شاید در بدترین حالت یک ماه به طول بیانجامد . اما خصوصا برای دوستانی که از بستر فیبر نوری استفاده می کنند و مجبور به استفاده از سرویس خاص یک شرکت هستند . این پیگیری ازرشمند است

موفق باشید
    سلام

مسئله فیبرنوری را از این طریق پیگیری کردیم و پاسخ این بود که شرایط و تجهیزات لازم در منطقه فراهم نیست !
    درصورتی که شرکت های خصوصی میگن که اجازه برای راه اندازی تجهیزات نمیدن !

به هرحال دوباره پیگیری میکنیم شاید به نتیجه ای رسیدیم و حتما در انجمن به اطلاع دوستان میرسانیم در این تاپیک.
    Shared ♦ Reseller ♦ KVM VPS ♦ DL host ♦ Backup ♦ Dedicated
    021-28425715
    📞
    https://shetabanhost.com 🌎

2. # ADS

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    104
    تشکر تشکر شده 
    52
    تشکر شده در
    44 پست

من از مخابرات استفاده میکنم بعضی وقتی سرعتش تا 700 کیلوبایت میره بعضی وقتا هم ....
    برای شما که نفر 79 هستی بهتره اینترنت بیسیم بگیری
    340 تومان هزینه راه اندازی + قطعه که ای رو بام خونتون نصب میکنن + 60 گیگ اینترنت 1 ساله
    اسم شرکتش یادم نمیاد بهتره برید مراکزی که اینترنت ارائه میدن بپرسید

مدیر ارشد Ramin آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    745
    تشکر تشکر شده 
    4,987
    تشکر شده در
    1,513 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط shetabanhost نمایش پست ها
    سلام

مسئله فیبرنوری را از این طریق پیگیری کردیم و پاسخ این بود که شرایط و تجهیزات لازم در منطقه فراهم نیست !
    درصورتی که شرکت های خصوصی میگن که اجازه برای راه اندازی تجهیزات نمیدن !

به هرحال دوباره پیگیری میکنیم شاید به نتیجه ای رسیدیم و حتما در انجمن به اطلاع دوستان میرسانیم در این تاپیک.
    این موضوع نمی تواند دلیل شکایت باشد. اینکه شما فرم شکایت پر کنید : چرا در فلان منطقه فقط مخابرات سرویس ارائه می دهد؟
    این موضوع را حتی در صورتی که مخابرات منطقه ای انحصار ایجاد کرده باشد شما نباید شکایت کنید. شرکت isp خاص باید از طریق مجاری مشخص موضوع انحصار را شکایت و موافقت نصب تجهیزات در مرکز سوئیچ را دریافت کند ! ارسال شکایت شما در این خصوص نتیجه ای ندارد. در نظر داشته باشید در حال حاضر معمولا در مناطقی که بیشتر فیبر نوری وجود دارد شرکت های خصوصی isp شخصا تمایلی به ارائه سرویس ندارند. به دلیل نوع خاص و گرانقیمت تجهیزاتی مورد نیاز برای نصب در این مناطق و عدم صرفه اقتصادی ! با این وجود بعضا در مطالبی خلاف واقع اظهار می کنند : مخابرات اجازه نصب نمی دهد . همین حالا در برخی مناطق که تراکم بافت اداری و تجاری وجود دارد در برخی مناطق شرکت هایی به جز مخابرات بر بستر فیبر نیز سرویس ارائه می دهند. زیرا به دلیل انبوده مشترک در آن منطقه امکان بازگشت هزینه های سخت افزار از مشترکین منطقی تر است
    شما اگر در منطقه ای که فیبر نوری است مشترک مخابرات هستید و بر روی همان سرویس مشکل دارید . با ذکر دلیل و مدرک پیگیر رفع مشکل مخابرات در منطقه خودتان باشید

ارتباط: Ramin@WebHostingTalk.IR

5. تعداد تشکر ها از Ramin به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    569
    تشکر تشکر شده 
    1,269
    تشکر شده در
    882 پست

ممنون از پیشنهادتون جناب Ramin اما من مطمئنم با این کار هم به جایی نمیرسیم.
    شما اول بگو من تو متن شکایت و اینا چطوری ثابت کنم که یه سری سایت ها برام قطع میشن و یه سری وصل هستن؟ در صورتی که همونایی که قطع هستن با gtmetrix.com می تونم چکشون کنم و سرعت لودشون و حتی اسکرین شاتشون رو ببینم.
    یه مشکل دیگه هم دارم اون سایت هایی هم که باز میشن باید در نوار آدرس مرورگر چندین بار Enter بزنم تا باز بشن وگرنه با یه بار Enter معمولاً اخطار Server not found میده.
    من تا حالا از شرکت های مختلفی سرویس داشتم این مشکل رو فقط تو مخابرات داشتم الان تو خونه دو تا خط دارم یکی فیبر و اون یکی مسی متاسفانه خط مسی شرکت های خصوصی همه شون میگن در مرکز مخابراتی من تا چند ماه بعد از عید پورت خالی ندارن و نمی تونن ارائه بدن منم مجبورم چند ماه با مخابرات رو خط فیبرم تحمل کنم.

تشکر تشکر کرده 
    745
    تشکر تشکر شده 
    4,987
    تشکر شده در
    1,513 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط iHSG نمایش پست ها
    ممنون از پیشنهادتون جناب Ramin اما من مطمئنم با این کار هم به جایی نمیرسیم.
    شما اول بگو من تو متن شکایت و اینا چطوری ثابت کنم که یه سری سایت ها برام قطع میشن و یه سری وصل هستن؟ در صورتی که همونایی که قطع هستن با gtmetrix.com می تونم چکشون کنم و سرعت لودشون و حتی اسکرین شاتشون رو ببینم.
    یه مشکل دیگه هم دارم اون سایت هایی هم که باز میشن باید در نوار آدرس مرورگر چندین بار Enter بزنم تا باز بشن وگرنه با یه بار Enter معمولاً اخطار Server not found میده.
    من تا حالا از شرکت های مختلفی سرویس داشتم این مشکل رو فقط تو مخابرات داشتم الان تو خونه دو تا خط دارم یکی فیبر و اون یکی مسی متاسفانه خط مسی شرکت های خصوصی همه شون میگن در مرکز مخابراتی من تا چند ماه بعد از عید پورت خالی ندارن و نمی تونن ارائه بدن منم مجبورم چند ماه با مخابرات رو خط فیبرم تحمل کنم.

اگر تنها همین یک مشکل را دارید . در متن شکایت برای این مورد به صورت دقیق و واضح شرح دهید که در لحظه لود سایت برای شما سایت لود نمی شود و مثلا تست سایت در وب سایت هاست تراکر فاقد مشکل است و یا در همان لحظه با سرویس دیگری تست می گیرید و همان سایت لود می شود.ذکر کنید که مثلا همان سایت پینگ دارید یا ندارید و ......هر چیزی که به ذهنتان می رسد و فکر می کنید مفید باشید برای بیان مشکل در شکایت ارسال کنید و منتظر دریافت پاسخ از اپراتور باشید. دقت داشته باشید. پاسخ اول را اپراتور ارسال می کند. در صورتی که قانع نشدید و مشکل وجود داشت . بازبینی اول را در فرصت موجود پر کنید با ذکر توضیحات. از این مرحله به بعد دیگر اپراتور نمی تواند با ارسال یک پاسخ احتمالا غیر واقع مشکل را تمام کند. زیرا کارشناس سازمان تنظیم پیگیر است و موارد را برای منظقه شما جهت دریافت پاسخ ارسال می کند. در صورت نیاز به دریافت توضیحات بیشنر تلفنی با شما تماس خواهند داشت از مرکز 195 و یا مرکز مخابراتی منطقه شما

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    586
    تشکر تشکر شده 
    980
    تشکر شده در
    668 پست

ممنونم از توضیحات رامین عزیز که با صبر و حوصله پاسخ میده

اما من فکر میکنم مخابرات رو باید تحریم کرد تا از حالت انحصار خارج بشه.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    71
    تشکر تشکر شده 
    260
    تشکر شده در
    156 پست

بسیار سپاسگزارم آقا رامین. توضیح بسیار عالی و قابل قبولی ارائه دادید و بسیاری از تردیدها را برطرف نمودید. بر اساس گفته شما میتوان گفت این مشکل در صورتی که همه مناطق و در همه شهرها(حداقل شهرهای بزرگ) به فیبر نوری تبدیل شوند، حل خواهد شد. چون شرکتهای اینترنتی مجبور به تعویض تجهیزات خود به تجهیزات سازگار با فیبر میشوند.
    امّا چرا حداقل شرکتها در مناطقی که بقول شما فیبر نوری شده و مشتری کم است، حداقل با درصدی افزایش قیمت اینترنت در این مناطق، کاری نمیکنند که هم تجارت خودشان بچرخد و هم برایشان بصرفه باشد. مثلا میتوانند بگویند در این مناطق قیمت اینترنت 10 درصد گرانتر از سایر مناطق است. آیا اینکه شرکتها این کار را هم انجام نمیدهند، ثابت نمیکند که مشکل باز هم از سوی مخابرات و همکاری نکردنش با شرکتها است؟
    سؤال دیگر اینجا است که اگر مخابرات همکاری نمیکند و انحصار ایجاد کرده(بنا بر ادعای شرکتهای pap)، چرا این شرکتها که همگی شرکتهای بزرگ و قوی هستند، از مخابرات مثلا به شورای رقابت یا وزارت ارتباطات شکایت نمیکنند؟

تشکر تشکر کرده 
    745
    تشکر تشکر شده 
    4,987
    تشکر شده در
    1,513 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط mri_6889 نمایش پست ها
    بسیار سپاسگزارم آقا رامین. توضیح بسیار عالی و قابل قبولی ارائه دادید و بسیاری از تردیدها را برطرف نمودید. بر اساس گفته شما میتوان گفت این مشکل در صورتی که همه مناطق و در همه شهرها(حداقل شهرهای بزرگ) به فیبر نوری تبدیل شوند، حل خواهد شد. چون شرکتهای اینترنتی مجبور به تعویض تجهیزات خود به تجهیزات سازگار با فیبر میشوند.
    امّا چرا حداقل شرکتها در مناطقی که بقول شما فیبر نوری شده و مشتری کم است، حداقل با درصدی افزایش قیمت اینترنت در این مناطق، کاری نمیکنند که هم تجارت خودشان بچرخد و هم برایشان بصرفه باشد. مثلا میتوانند بگویند در این مناطق قیمت اینترنت 10 درصد گرانتر از سایر مناطق است. آیا اینکه شرکتها این کار را هم انجام نمیدهند، ثابت نمیکند که مشکل باز هم از سوی مخابرات و همکاری نکردنش با شرکتها است؟
    سؤال دیگر اینجا است که اگر مخابرات همکاری نمیکند و انحصار ایجاد کرده(بنا بر ادعای شرکتهای pap)، چرا این شرکتها که همگی شرکتهای بزرگ و قوی هستند، از مخابرات مثلا به شورای رقابت یا وزارت ارتباطات شکایت نمیکنند؟
    بله در آینده در صورتی که فیبر در ایران گسترش پیدا کند و بستر مسی محدود شود . مشکلات حال حاضری که وجود دارد برطرف خواهد شد
    در مورد افزایش قیمت در مناطقی که تقاضا پایین است : افزایش تعرفه به ازای ارائه سرویس خیلی منطقی نیست و البته قانونی نیست . از طرفی در صورت افزایش مشتری خودبه خود شروع به مقایسه می کند. برای یک فرد عادی با اطلاعات معمولی قابل قبول نیست که شرکت اعلام کند به دلیل خرید تجهیزات فلان مدل برای فیبر . نیازمند بودن به کارتهایی که برای هر 4 مشترک یکی باید نصب شود و ..... هزینه را افزایش داده ایم. در آخر مشتری اعلام کنید : شما گرون فروش هستید ! این بهانه ها را برای خودتان نگه دارید . قصد گرون فروسی دارید ! فلان شرکت همین سرعت با با ترافیک x به مبلغ y ارائه می دهد و .... شما چطور میتوانید مشتری را توجیه کنید که فلان شرکت در بستر کابل مسی سرویس ارائه می دهد و محل سکونت این مشتری بر بستر فیبر هست؟ همین تفاوت تعرفه مشکل ساز می شود !از طرفی اگر افزایش تعرفه باشد مشترک می تواند با خرید یک رادیو از شرکت های دیگری نیز سرویس را دریافت کند با همان تعرفه های قبلی .تفاوت هزینه خرید یک رادیو معمولی با مودم adsl خیلی زیاد نیست .....

از طرفی قانون گذار در قوانینی که تصویب نموده است اجازه این کار به شرکت نمی دهد. در قوانین مثلا برای سرعت .... مبلغ خاصی تعیین شده است دیگر تبصره ای وجود ندارد این مبلغ برای فیبر می تواند افزایش کند . یعنی حتی اگر مشتری را قانع کنید سازمان تنظیم مقررات این اجازه را نمی دهد که به بهانه گران بودن و متفاوت بودن تجهیزات تعرفه را تغییر دهید
    در خصوص انحصار مخابرات هم خدمت شما عرض کردم. معمولا شرکت ها با استفاده از این جمله سعی دارند سوالات را پاسخ دهند. شما همین الان اگر با پشتیبانی یکی از شرکت ها تماس داشته باشید و سوال بپرسید چرا در فلان منطقه که فیبر است سرویس ارائه نمی دهند؟ یا اعلام کنند : مخابرات اجازه نمی دهد. و یا اعلام می کنند مقدور نیست. در واقع با به کار بردن این جملات رفع مسئولیت می کنند .
    اگر مخابرات در یک مرکز بدون وجود دلایل منطقی اجازه نصب ندهد شرکت ها می توانند پیگیری کنند از سازمان تنظیم مقررات رادیویی . اما معمولا مشکلات موردهای دیگری است که در بالا صحبت شد

11. تعداد تشکر ها ازRamin به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    340
    تشکر تشکر شده 
    391
    تشکر شده در
    292 پست

سلام
    4g ایرانسل فوق العادست بسته 30 گیگ 6 ماهشم 60 تومنه هر گیگ 2 تومن!ماهی 10 گیگ هم مصرف باشه میشه 20 تومن!

خودم 8 گیگ حجمی سرعت 8 مگ های وب دارم 28 تومن در ماه پیش ایرانسل 4g سرعتش حرفی برا گفتن نداره!
    ویرایش توسط takpar7 : March 23rd, 2016 در ساعت 14:25

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    146
    تشکر تشکر شده 
    829
    تشکر شده در
    387 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kourosh_it نمایش پست ها
    آره آپارتمانم ! وایرلس چی ! ایرانسل ! مبین نت !؟ هر دو داغونه هیچ کس راضی نیست و سرعتاش و قیمتش هم افتضاحه ! واقعا هیچ شرکتی نمیتونه روی فیبر نوری سرویس بده !؟ پس چی شد این الان ! واقعا عقبیم.....
    پیشنهادم خرید یک رادیو وایرلس هست و گرفتن سرویس پوینت تو مولتی پوینت هست ، هزینش توی شاتل با adsl هیچ فرقی نداره ، با سرعت اپلود و دانلود خیلی بالا من توی تهران 40 مگابیت و در مشهد 25 تا 30 مگابیت سرعت دارم با سرویس 8 مگ اکو شاتل .

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)