نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: اهمیت کنترل هارد دیسک و مبحث i/o و کنترل آن در سرور اختصاصی

عضو انجمن da6276 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,355
    تشکر تشکر شده 
    2,292
    تشکر شده در
    1,400 پست

پیش فرض اهمیت کنترل هارد دیسک و مبحث i/o و کنترل آن در سرور اختصاصی

سلام به همه وبهاستینگ تاکی های عزیز
    چند روز پیش واسه دوست عزیزی یه مشکلی پیش اومده بود و از بنده درخواست کمک کرد و بنده هم متوجه مدیریت غلط ایشون روی سرور اختصاصی شدم و بهشون راه کارهای لازم رو گفتم و خداروشکر تا الان مشکلشون حل شده ، گفتم مشکل ایشون رو که کاربر تازه کاری هم بودند رو اینجا مطرح کنم تا بقیه دوستان هم اگه مثل ایشون مشکل دارند این تاپیک کمکی باشه برای رفع مشکلشون
    مشکلشون این بود که هر چند روز مجازی ساز ESXi هنگ میکرد و کلا دسترسی همه چی قطع میشد , و فقط با ریست کردن سرور مشکل حل میشد ، که این برای یک سروراختصاصی زیاد خوشایند نیست
    طی بررسی که روی سرور ایشون داشتم متوجه شدم disk latacy یکی از هاردهای سرور به شدت افزایش پیدا میکرد تا جایی که سرور هنگ میکرد و کلا کار از کار میگذشت و در این حالت مجازی ساز هم دیگه فرمان نمیگیره و استتوس قرمان روی in progress میمونه و کلا سرور هیچ عکس العملی نداره و این خیلی خطرناک هست و مواردی هم مشاهده شده که تمام اطلاعات روی اون هارد پریده !
    مشکل ایشون این بود که روی اون هارد یک کاربری داشت که گاهی فشار بسیار زیادی به هارد سرور وارد میکرد و طی بررسی که من انجام دادم بیشترین فشار حدود 159000 بود که این مقدار خیلی زیاد هست و بایدم هنگ کنه و بهترین هاردها هم زیر این فشار کم میارن
    راه کار برای این موضوع هم کنترل I/O هارد دیست هست و میتونید این مقدار رو لیمیت کنید تا بیشتر از مقداری که تعیین میکنید نتونه فشار بیاره به هارد
    ولی باید چند تا نکته حتما رعایت بشه ، مثلا در حالت عادی به هیچ وجه این محدودیت رو برای تمام وی پی اس ها لیمیت نکنید ، چون 30 تا 40 درصد پردازش سی پی یو کل سرور رو بالا میبره
    بهتره همیشه سرویس کاربران رو مونیتور کنید و هر کاربری که احساس کردید فشار زیادی ممکنه وارد کنه رو لیمیت کنید ، بنده خودم برای وی پی اس هایی که اینطوری هستن و مداوم این فشار رو دارن این مقدار رو برابر با 1000 قرار میدم و مشکلی هم نبوده تا الان
    برای این منظور لازمه این امکان رو روی مجازی ساز فعال کنید ، یک مقاله با زبان انگلیسی ضمیمه کردم که کاملا روان هست و گویا هست ومیتونید مطالعه کنید
    امیدوارم کمکی باشه به همه عزیزانی که در مدیریت سرور مشکل دارند
    فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
    سرور مجازی با بالاترین کیفیت از المان و امریکا
    دارای نماد اعتماد الکترونیک از وزارت صنعت معدن و تجارت
    TEL : 09355971597 site : abarserver.net

2. تعداد تشکر ها ازda6276 به دلیل پست مفید

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)