صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: دقیقاً سرور مجازی چیست و برای راه‌اندازی چه چیزهایی لازم دارد؟

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    8 پست

پیش فرض دقیقاً سرور مجازی چیست و برای راه‌اندازی چه چیزهایی لازم دارد؟

سلام
    ببنین دوستان من خیلی گشتم ولی هرچی می‌گردم گیج‌تر می‌شم ، چندتا سوال دارم اگه لطف کنید واضح توضیح بدین چیه و شما رو بخدا بحث به مشاجره بین دوستان ختم نشه.
    یه خواهشی هم از دوستان دارم ، لطفاً یا توضیح ندن یا اگه می‌دن کمی حوصله کنن کامل توضیح بدن گیجتر از اینی که هستم نشم.

1. بنده اینطوری فکر می‌کنم که vps انگار بنده یه کامپیوتر متصل به شبکه دارم و با استفاده از مجازی سازهایی که شرکت‌ها نصب کرده اند اجازه‌ی استفاده از بخشی از امکانات رو به ما می‌دن انگار یه سیستم رو بین چند نفر تقسیم کردیم (حالا تقسیم کاملا اختصاصی یا اشتراکی) آیا این طرز تفکر درست هست یا نه؟ اگه نه یه توضیحی بدین
    2. بنده برای سایتی که می‌خوام بزنم نیاز به هارد بالا ترافیک بالا و (احتمالاً اینها نیاز به رم بالا هم دارند) دارم مثلاً هارد حداقل ۵۰۰ گیگابایت و ترافیک حدود ۵ ترابایت در ماه آیا vps از عهده‌ی اینکار برمی‌اید؟ چه رمی برای این منظور کفاف می‌ده؟
    3. حالا فرض کنیم که بنده رفتم یه vps خریدم ، آیا مثل هاستی که می‌خریم همه کارش رو مدیران سرور انجام می‌دن و ما فقط اطلاعات رو می‌ریزیم روی فضای تخصیصی به ما یا اینکه نه (این بخش واسم خیلی مبهمه هرچی می‌گردم گیج‌تر می‌شم) مثلاً خودم باید دست به کار بشم و انگار دارم روی کامپیوتر خودم mysql و IIS یا آپاچی و ... نصب کنم؟ اگه اینطوره وضعیت dns ها به چه شکل می‌شه؟ IP چطور؟ آیا نیاز به پنلی مثل سی‌پنل هم هست؟ یا مثل اینکه دارم روی کامپیوتر خودم اطلاعات رو کپی و پیست می‌کنم و دسترسی به همه‌چی دارم نیازی به پنل ندارم؟ آیا چیزهای اضافی باید خریداری بشه یا لایسنس‌هایی باید بخرم تا بتونم از vps استفاده کنم؟ لطفاً این بخش رو خیلی راهنمایی کنید که واقعاً موندم چی به چیه؟
    4. یه سوال مهمی هم هست اینکه در کل برای هاست یا vps یا سرور اختصاصی می‌شه بجای اینکه فایلی رو که مثلا روی صفحه‌ی www.example.ir هست بجای اینکه ابتدا روی کامپیوتر خودمون دانلود کنیم و بعد روی هاست آپلود کنیم مستقیم روی هاست دانلودش کنیم که از شر قیمت گرون اینترنت ایران خلاص بشیم؟ انگار از پهنای باندی که برای هاستمون خریداری کردیم بخشی از اون رو خودمون استفاده کنیم برای دانلود روی هاست؟

امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم ولی یه لطفی کنید بهم توضیح بدین که خیلی واسم مهمه؟

2. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    125
    تشکر تشکر شده 
    1,043
    تشکر شده در
    777 پست

پیش فرض پاسخ : دقیقاً سرور مجازی چیست و برای راه‌اندازی چه چیزهایی لازم دارد؟

با سلام
    طرز فکر شما صحیح هست
    وی پی اس برای آپلود و دانلود میخواید ؟ رم 1 یا 2 مناسب هست
    شما با ریموت وصل میشید و مثل سیستم خودتون هست - دانلود منیجر نصب میکنید و کار ها رو انجام میدین و ...

4. تعداد تشکر ها از traxex12345 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    267
    تشکر تشکر شده 
    375
    تشکر شده در
    252 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_naghdi نمایش پست ها
    سلام
    ببنین دوستان من خیلی گشتم ولی هرچی می‌گردم گیج‌تر می‌شم ، چندتا سوال دارم اگه لطف کنید واضح توضیح بدین چیه و شما رو بخدا بحث به مشاجره بین دوستان ختم نشه.
    یه خواهشی هم از دوستان دارم ، لطفاً یا توضیح ندن یا اگه می‌دن کمی حوصله کنن کامل توضیح بدن گیجتر از اینی که هستم نشم.

1. بنده اینطوری فکر می‌کنم که vps انگار بنده یه کامپیوتر متصل به شبکه دارم و با استفاده از مجازی سازهایی که شرکت‌ها نصب کرده اند اجازه‌ی استفاده از بخشی از امکانات رو به ما می‌دن انگار یه سیستم رو بین چند نفر تقسیم کردیم (حالا تقسیم کاملا اختصاصی یا اشتراکی) آیا این طرز تفکر درست هست یا نه؟ اگه نه یه توضیحی بدین
    2. بنده برای سایتی که می‌خوام بزنم نیاز به هارد بالا ترافیک بالا و (احتمالاً اینها نیاز به رم بالا هم دارند) دارم مثلاً هارد حداقل ۵۰۰ گیگابایت و ترافیک حدود ۵ ترابایت در ماه آیا vps از عهده‌ی اینکار برمی‌اید؟ چه رمی برای این منظور کفاف می‌ده؟
    3. حالا فرض کنیم که بنده رفتم یه vps خریدم ، آیا مثل هاستی که می‌خریم همه کارش رو مدیران سرور انجام می‌دن و ما فقط اطلاعات رو می‌ریزیم روی فضای تخصیصی به ما یا اینکه نه (این بخش واسم خیلی مبهمه هرچی می‌گردم گیج‌تر می‌شم) مثلاً خودم باید دست به کار بشم و انگار دارم روی کامپیوتر خودم mysql و IIS یا آپاچی و ... نصب کنم؟ اگه اینطوره وضعیت dns ها به چه شکل می‌شه؟ IP چطور؟ آیا نیاز به پنلی مثل سی‌پنل هم هست؟ یا مثل اینکه دارم روی کامپیوتر خودم اطلاعات رو کپی و پیست می‌کنم و دسترسی به همه‌چی دارم نیازی به پنل ندارم؟ آیا چیزهای اضافی باید خریداری بشه یا لایسنس‌هایی باید بخرم تا بتونم از vps استفاده کنم؟ لطفاً این بخش رو خیلی راهنمایی کنید که واقعاً موندم چی به چیه؟
    4. یه سوال مهمی هم هست اینکه در کل برای هاست یا vps یا سرور اختصاصی می‌شه بجای اینکه فایلی رو که مثلا روی صفحه‌ی www.example.ir هست بجای اینکه ابتدا روی کامپیوتر خودمون دانلود کنیم و بعد روی هاست آپلود کنیم مستقیم روی هاست دانلودش کنیم که از شر قیمت گرون اینترنت ایران خلاص بشیم؟ انگار از پهنای باندی که برای هاستمون خریداری کردیم بخشی از اون رو خودمون استفاده کنیم برای دانلود روی هاست؟

امیدوارم تونسته باشم مطلب رو برسونم ولی یه لطفی کنید بهم توضیح بدین که خیلی واسم مهمه؟
    سلام

به انجمن خوش آمدید

1- بله درست فکر میکنید vps
    منابع یک سرور بین چند نفر به اشتراک گذاشته میشه

2- به نظر بنده سرور اختصاصی بیشتر پاسخگ گوی شماست تا vps
    تا وقتی نیاز وب سایت ، موضوع وب سایت مشخص نشه نمیشه دقیق گفت

3- - مدیریت vps با شماست از نصب کنترل پنل تا کانفیگ
    کانفیگ سرور مثل نصب winamp نیست خود این موضوع تخصصی هست و نیاز به دانش و تجربه
    برای کنترل پنل باید لایسنس تهیه کنید با توجه به تحریم بودن ایران برای تهیه لایسنس باید خیلی مواظب باشید در صورت لو رفتن هویت شما لایسنس شما باطل میشه
    میتونید از direct admin استفاده کنید که با ایران تا به امروز مشکلی نداشتن

4- به نظر میرسه هدف از این سرور میزبانی وب سایت هست
    ولی اگه تصمیم دارید ازش به عنوان هاست دانلود استفاده کنید میتونید سیستم عامل windows 2008 انتخاب کنید دیگه نیازی به لایسنس کنترل پنل نیست

اگه سوال دیگه ای داشتید بفرمایید اگه اطلاع داشته باشم راهنمایی میکنم

ایام به کام

6. تعداد تشکر ها از _AF_ به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط traxex12345 نمایش پست ها
    با سلام
    طرز فکر شما صحیح هست
    وی پی اس برای آپلود و دانلود میخواید ؟ رم 1 یا 2 مناسب هست
    شما با ریموت وصل میشید و مثل سیستم خودتون هست - دانلود منیجر نصب میکنید و کار ها رو انجام میدین و ...
    ممنون از پاسخ شما دوست عزیز
    آره یک بخش از کاری که می‌خوام بکنم برای دانلود و آپلود فایل هستش و در آینده انشاءالله می‌خوام گسترشش بدم
    یعنی با این اوصاف نیازی نیست خودم بشینم mysql و غیره نصب کنم؟ چیزای پایه خودش نصب هست؟

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    125
    تشکر تشکر شده 
    1,043
    تشکر شده در
    777 پست

mysql ????????
    سرور رو شما تحویل میگیری و با ریموت بهش وصل میشید - مثل کامپیوتر شخصیتون سیستم عامل ویندوز هست - شما با اینترنت اکسپلور جست و جو میکنید با دانلود منیجر دانلود میکنید و ....

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط _AF_ نمایش پست ها
    سلام

به انجمن خوش آمدید

1- بله درست فکر میکنید vps
    منابع یک سرور بین چند نفر به اشتراک گذاشته میشه

2- به نظر بنده سرور اختصاصی بیشتر پاسخگ گوی شماست تا vps
    تا وقتی نیاز وب سایت ، موضوع وب سایت مشخص نشه نمیشه دقیق گفت

3- - مدیریت vps با شماست از نصب کنترل پنل تا کانفیگ
    کانفیگ سرور مثل نصب winamp نیست خود این موضوع تخصصی هست و نیاز به دانش و تجربه
    برای کنترل پنل باید لایسنس تهیه کنید با توجه به تحریم بودن ایران برای تهیه لایسنس باید خیلی مواظب باشید در صورت لو رفتن هویت شما لایسنس شما باطل میشه
    میتونید از direct admin استفاده کنید که با ایران تا به امروز مشکلی نداشتن

4- به نظر میرسه هدف از این سرور میزبانی وب سایت هست
    ولی اگه تصمیم دارید ازش به عنوان هاست دانلود استفاده کنید میتونید سیستم عامل windows 2008 انتخاب کنید دیگه نیازی به لایسنس کنترل پنل نیست

اگه سوال دیگه ای داشتید بفرمایید اگه اطلاع داشته باشم راهنمایی میکنم

ایام به کام
    از پاسخ شما دوست عزیز هم خیلی متشکر هستم
    تا حدودی می‌شه گفت آره می‌خوام ازش به عنوان هاست دانلود استفاده کنم ولی چون قصد دارم شرکت رو گسترش بدم برای همین می‌خوام کمی‌هم آینده نگری داشته باشم
    حالا اگه سرور اختصاصی یا مجازی بگیرم ، ویندوز سرور روش نصب هتسش دیگه؟ یا اینم من باید خودم نصب کنم؟ چون من اهل کرک نیستم و تا اونجا که می‌شه لایسنس تهیه می‌کنم برای همین می‌پرسم؟
    تو یکی از پستها می‌خوندم که انگار تنظیم کردن DNS برای vps خودش کلی مشکل داره و مثل هاست معمولی نیست که dns رو ست کنی خودش وصل بشه به سایت ما ، آیا این مطلب درسته؟ اگه درسته راهش رو هم عرض کنید که دیگه یک دنیا ممنون شما می‌شیم

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    38
    تشکر تشکر شده 
    8
    تشکر شده در
    8 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط traxex12345 نمایش پست ها
    mysql ????????
    سرور رو شما تحویل میگیری و با ریموت بهش وصل میشید - مثل کامپیوتر شخصیتون سیستم عامل ویندوز هست - شما با اینترنت اکسپلور جست و جو میکنید با دانلود منیجر دانلود میکنید و ....
    منظورم از mysql واقعا همون mysql بود ، اگه بخوایم دیتابیس داشته باشیم باید چی‌کار کنیم پس؟ نباید دیتابیس نصب کنیم؟ والا اگه بدونم سوال نمی‌کنم چون نمی‌دونم می‌پرسم
    پیشاپیش از جوابتون ممنون شما لطف دارین

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    125
    تشکر تشکر شده 
    1,043
    تشکر شده در
    777 پست

نحو اتصال به سرور ویندوز
    اتصال به سرور ویندوز از طریق ریموت دسکتاپ ( RDC )
    مطلعه کنید لطفا

12. تعداد تشکر ها از traxex12345 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    267
    تشکر تشکر شده 
    375
    تشکر شده در
    252 پست

لطفا موضوع وب سایت بفرمایید
    هدف از راه اندازی این وب سایت چیست؟

14. تعداد تشکر ها از _AF_ به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    39
    تشکر تشکر شده 
    433
    تشکر شده در
    296 پست

سرور در واقع یک کامپیوتر متصل به شبکه هست که میتواند سرویس یا خدماتی برای سایر کاربران ارائه بده

اگر سرور به صورت فیزیکی وجود داشته باشد با نام سرور یا سرور اختصاصی شناخته میشه که هیچ فرقی با سیستم خانگی شما ندارد جز اینکه منابع و قدرت بیشتری در اختیار دارد

اگر هم با استفاده از ابزارهای مجازی سازی بر یک سرور بصورت نرم افزاری پیاده سازی کنیم به این سرور اصطلاحا VPS یا VDS گفته می شود که در ظاهر فرقی با سرور اختصاصی ندارد

در هر دو حالت میتوانید از سرور استفاده های متفاوتی کنید. درواقع نام گذاری سرور ها معمولا بر اساس کاربرد آنها صورت میگیرد

اگر قصد دارید از سرور برای هاستینگ استفاده کنید میتوانید از cPanel استفاده کنید. همراه با WHM به عنوان پنل مدیریتی

معمولا سرور بصورت خام ارائه می شود و شما بنابر نیاز میتوانید سیستم عامل مورد نظر نصب و سپس سرویس هایی که لازم دارید راه اندازی کنید. تمام این کارها + پشتیبانی و مدیریت سرور معمولا شرکتی که این خدمات ارائه میدهد در صورت درخواست برای شما بصورت رایگان یا دریافت هزینه انجام میدهند

آخرین نکته هم باید گفت شما میتوانید بصورت گرافیکی یا خط فرمان به سرور متصل شوید و هر عملی که روی سیستم خانگی انجام میدهید در سرور نیز انجام دهید مثلا دانلود یک فایل یا استخراج محتویات یک فایل فشرده

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)