نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: شرکت iweb کانادا حساب‌های هزاران ایرانی را مسدود کرد

عضو جدید nana72 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    3
    تشکر تشکر شده 
    5
    تشکر شده در
    5 پست

Lightbulb شرکت iweb کانادا حساب‌های هزاران ایرانی را مسدود کرد

به گزارش خبرنگاران حوزه آی تی به نقل از شاهدان عینی، شرکت iweb کانادا و زیرمجموعه آن به نام funio هاست‌ها و سرورهای هزاران نفر از ایرانیان را بدون هیچ اخطار قبلی بسته است.
    بر اساس این گزارش آی وب به هیچ یک از اعتراضات و تیکت‌های پشتیبانی کاربران پاسخ نداده و تنها در گفتگوهای تلفنی اظهار نموده‌اند این مساله تصمیم مدیریت شرکت بوده و به دلیل تحریم‌هاست. این در حالی است که به کاربران این سرویس پیش از بهره‌گیری از آن اطمینان داده شده بود که با تحریم ایران مشکلی ندارند.
    به اظهار کاربران معترض در سال‌های اخیر هزاران دلار هزینه هاستینگ و سرور به حساب این شرکت واریز شده است و مدیران آی وب اظهار می‌دارند چون ایران تحریم است حتی نمی‌توانیم پول شما را بازپرداخت کنیم.
    سایت پژوهش‌های ایرانی در این رابطه می‌نویسد: رفتار انسان‌ها در مواقعی که بلایی عمومی رخ دهد، به دوگونه متفاوت است: یا به یاری همنوع خود می‌شتابند و یا با فرصت‌طلبی سعی می‌کنند تا با لگدمال کردن دیگران سود بیشتری به دست آورند. مواجهه مؤسسات کشورهای دیگر در قبال بلای تحریم‌های بین‌المللی که عملاً گریبانگیر مردم بی‌گناه ایران شده، به همان دو شکل بوده است. عده‌ای سعی کردند تا کمکی باشند و یا لااقل بار اضافه‌ای بر دوش مردم نباشند. عده دیگری نیز فرصت را برای سودجویی و اجحاف مناسب دانستند.
    این سایت می‌نویسد: اما دیتاسنتر آی‌وب (iweb) در کانادا و بخش هاستینگ وابسته به آن که فونیو (Funio) نام دارد، رفتاری درست برعکس دیگران از خود نشان داد. آنان تحریم‌‌ها و رنجی که مردم عادی بخاطر آن متحمل شده‌اند را با رفتاری ضدبشری و تجاوزگرانه تبدیل به فرصتی برای باج‌خواهی و باج‌گیری کردند. تعداد کثیری از هاست‌های ایرانی و از جمله هاست من که سایت شخصی‌ام بر روی آن نصب شده بود، به همراه تمامی ایمیل‌ها و دیگر امکانات آن، بدون آنکه هیچگونه اطلاع و اخطاری داده شود، به ناگهان مسدود شد. پنل مدیریت هاست و ایمیل‌ها نیز از دسترسم خارج شد و حتی امکان درخواست پشتیبانی و تیکت‌نویسی هم نداشتم. چنان که گویی اصلاً و ابداً چنین هاست و سایت و ایمیل‌هایی وجود خارجی نداشته‌اند.
    این سایت می‌افزاید:‌ به ناچار به چت آنلاین آی‌وب مراجعه کردم. پاسخ دادند که دوره دو ساله هاست من به پایان رسیده است. توضیح دادم که من سه سال پیش این هاست را برای مدت ده سال خریداری کرده‌ام و همان وقت هزینه ده ساله آنرا یکجا پرداخت کرده‌ام. سپس اپراتور آی‌وب پس از مشورت با مدیران خود اطلاع داد که اشتباه گفته و مسدود شدن هاست من به دلیل تحریم است. توضیح دادم که در اینصورت نیاز به هشدار قبلی بود و نیز نیاز به بازپرداخت مبالغی که به دلیل هفت سال باقیمانده طلب من به حساب می‌آید. پاسخ دادند که ما نمی‌توانیم به دلیل تحریم‌ها پولی به ایرانیان پرداخت کنیم.
    این سایت ادامه می‌دهد:‌نهایت و نتیجه صحبت‌های من با اپراتور و حسابداری و یکی از مدیران آی‌وب این درخواست بی‌نهایت وقیحانه و فرصت‌طلبانه بود: «اگر شما صورت‌حسابی را که اکنون برایتان ارسال می‌شود، پرداخت نمایید، ما تحریم‌ها را نادیده می‌گیریم». متعاقب آن صورت‌حسابی به مبلغ ۶۹۵ دلار به دستم رسید و گفته شد تا زمانی که این مبلغ پرداخت نشود، حتی برای دانلود و دریافت نسخه پشتیبان (بک‌آپ) از سایت‌ها امکانی برای من وجود ندارد. به عبارت دیگر دیتاسنتر آی‌وب در کانادا سایت‌های ایرانیان را به بهانه تحریم اما برای اخاذی به گروگان گرفته است.
    پژوهش‌های ایرانی می‌نویسد:‌مشکلی که بخاطر تحریم‌ها برای من پیش آمد، در برابر مشکلات مشابهی که برای صنعتگران و کارخانجات و مؤسساتی که با آسایش و سلامت و زندگی مردم مرتبط هستند، بسیار اندک و پیش پا افتاده است. در این فکرم که آنان چه اجحاف‌هایی را تحمل می‌کنند و تا چه حد به منظور زورگیری و اخاذی گروگان و گرفتار مدعیان حقوق بشر می‌شوند.
    یکی دیگر از سرویس‌دهندگانی که از این رفتار آی وب دچار زیان شده است می‌گوید:‌ من یکی از این قربانیان هستم که عین همین اتفاق برام افتاده و الان خیلی عصبانیم. به نظرم ***ان دریایی از مدیران این گونه شرکت‌ها خیلی شریفتر و انسان‌تر هستند و اگر شهروند آمریکا یا کانادا بودیم میشد بابت این نوع راهزنی و سرقت بزرگ از آنان خسارت گرفت اما دست‌مان به جایی نمی‌رسد.
    لازم به توضیح است که این اتفاق درست پس از مذاکرات ژنو و لغو تحریم‌های ایران افتاده است.

2. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    40
    تشکر شده در
    25 پست

پیش فرض پاسخ : شرکت iweb کانادا حساب‌های هزاران ایرانی را مسدود کرد

چیز عجیبی نیست ، با مدیرفروش ایرانیش من رفیقم بهم گفتش که دارن این کارو میکنن منم سریع تغییر سرور دادم دیروز ، دارن همه هاستینگای ایرانی رو مسدود میکنند ، پیشنهاد من به شما تغییر سرور از امریکا اگه شده به افغانستان ولی امریکا نذارید

4. تعداد تشکر ها از TakAvaz به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    672
    تشکر تشکر شده 
    3,375
    تشکر شده در
    2,200 پست

امریکا خوب شده باهامون کانادا لج کرده حالا دوباره برعکس میشه بالاخره

6. تعداد تشکر ها ازULTRAWEB به دلیل پست مفید

عضو دائم nimafire آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    208
    تشکر تشکر شده 
    3,236
    تشکر شده در
    1,892 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط TakAvaz نمایش پست ها
    چیز عجیبی نیست ، با مدیرفروش ایرانیش من رفیقم بهم گفتش که دارن این کارو میکنن منم سریع تغییر سرور دادم دیروز ، دارن همه هاستینگای ایرانی رو مسدود میکنند ، پیشنهاد من به شما تغییر سرور از امریکا اگه شده به افغانستان ولی امریکا نذارید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ULTRAWEB نمایش پست ها
    امریکا خوب شده باهامون کانادا لج کرده حالا دوباره برعکس میشه بالاخره
    ای وب با توجه به اینکه بخشی از سهام دارانش پیرو سیاسیت های امریکایی شدند مجبور به بستن اکانت ایرانیان شده است
    فعلا شرایط برای میزبانی مستقیم با نام ایرانی در خارج از ایران امکان پذیر نیست. سرویس دهنده های بهتری نیز هستند.
    ● مدیر فنی سرور - کانفیگ فنی و امنیتی سیستم عامل و انواع کنترل پنل های لینوکس cPanel - Directadmin / نزدیک به 10 سال تجربه

8. تعداد تشکر ها از nimafire به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    665
    تشکر تشکر شده 
    4,063
    تشکر شده در
    2,642 پست

به طور کل استفاده از شرکتهای خارجی با مشخصات ایرانی یک اشتباهه حتی اگر در اون دوره زمانی اون شرکت با ایرانی ها مشکلی نداشته باشه

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    40
    تشکر شده در
    25 پست

نخیر جانم شرکت های کانادایی همگی پیروی ایالت متحده امریکا هستن گوش همشون تو دست امریکاست ، درضمن باید اینم بگم به شما مشکل از سیاست کشور امریکا نیست ، مدیر فروشه میگفت رئیسمون با ایرانی ها مشکل داره اون بذاره راحت میتونیم سرویس بدیم

عضو دائم asrhosting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    562
    تشکر تشکر شده 
    2,397
    تشکر شده در
    1,441 پست

مطمئن باشین یه روز این خبر رو برای هتزنر و... می شنویم ...
    بهتره با هویت غیر ایرانی خرید کنید .
    عجیب اینکه هفته پیش یه سرور از فرانسه سفارش دادم با مشخصات پدرم ! جالب اینکه ازم ویزا خواستن وقتی ویزا رو بهشون دادم !
    اکانت قبلیم رو باز کردن !!! ( اکانتی که یک سال و نیم پیش تو زمان افتضاح بازی ایرانی ها بسته شده بود ! )
    آخی عجب خاطراتی داشتم با این پنله !
    میزبانی هاست لینوکس و ویندوز | نمایندگی دایرکت ادمین ، سی پنل ، پلسک روی سرورهای ایران
    ارائه سرور مجازی از ایران با پهنای باند نامحدود و لایسنس رایگان دایرکت ادمین ، سی پنل ، پلسک

عضو انجمن ertebat7 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    941
    تشکر تشکر شده 
    1,169
    تشکر شده در
    812 پست

yesuphost کانادایی هست و خیلی با احترام رفتار میکنه
    پس این ربطی به این مسائل نداره بلکه از عمد دارند این کار ناشایست را انجام می دهند
    ارائه هاست cpanel - کانفیگ حرفه ای - هاست پربازدید - هاست ایران - دایرکت ادمین - سرور اختصاصی
    Ertebat7.COM ----پانزده سال سابقه---- Tell: 09364901143
    تلگرام: @ertebat7host

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)