نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: بهترین مجازی ساز برای هاست دانلود

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    20
    تشکر شده در
    14 پست

7 بهترین مجازی ساز برای هاست دانلود

با سلام
    ابتدا بهتره بگم گول عنوان رو نخورین و یا سریع قضاوت نکنین بگین vmware یا hyper-v و یا ...
    ابتدا من نیازهامو میگم بعد دوستان و اساتید محترم و با تجربه بررسی کنن و نظراتشون رو بگن

من یک سرور اختصاصی از هتزنر دارم که روش میخوام 3 تا سرور مجازی نصب کنم
    حالا استفاده من از این سرور ها به عنوان سرور های دانلود چندین سایت که دارم میباشد و فایل هامو روی اینها به اشتراک میزارم

رم سرور 32 گیگ هست شاید بعدا 16 بشه چون احساس میکنم به رم زیاد نیازی ندارم و سرور پایین تری بگیرم
    هارد سرور 6 ترابایت هست و سرور اختصاصی هم از هتزنر گرفتم

من هم با VM Ware نسخه جدیدش که خودش سیستم عامل هست کار کردم حالا اسمش یادم نیست ESXI بود یا چیزی دیگه و هم با Hyper-V کار کردم.
    در VmWare من مشکل داشتم که اینترنتش قطع میشد و مجبور بودم از سایت برم و سیستمو ریست بدم بیاد بالا آپتایمشم تا 15 روز نهایت بود و یهو قطع میشد . لایسنسش هم دوستم که سرورو بهم تحویل داد گفت لایف تایم دارم که روی سرورهام میزنم اونم برای تو زدم!!
    برای همین مشکل که حتی اگه اشتباه نکنم به ورژن 5.1 هم آپدیت کردم و باز هم این مشکل رو داشت حتی روی سرور دیگه ای هم این مشکل رو داشتم حالا نمیدونم چرا کسی میدونه ؟؟

بعد رفتم سراغ Hyper-V بروی ویندوز 2008 R2 که اون مشکل قبلی رو نداشتم و چند ماهی هست دارم باهاش کار میکنم فقط چیزی که من رو آزرده کرده این هست که فایل هایی رو که در سیستم مجازی میخوام RAR کنم با VmWare خیلی سریع انجام میشد مثلا یک گیگ فایل فکر کنم 10-20 ثانیه کمتر یا بیشتر طول میکشید ولی با Hyper-V هر گیگ نزدیک به 1 دقیقه طول میکشه
    در ضمن این رو هم بگم که از لحاظ رم هر دو مساوی هستند مثلا قبلا طوب VmWare اگه 16 گیگ رم داشت اینجا هم به سرور مجازی 16 گیگ رم دادم سی پی یو هم اینجا تا 4 هسته اضافه کردم ولی اونجا فک کنم تا 8 هسته اضافه میشد خلاصه هر 2 تا روی نهایت بودند

حالا تا اینجا که داستانو فهمیدین بهم بگین من الان یه سرور جدید با رم 16 میخوام بگیرم و روش 3 تا سرور مجازی که توی 2 تا ویندوز و یکی دیگه معلوم نیست چی نصب کنم(کارای تست با این یکی انجام میدم)

بهترین مجازی ساز که بتونه بهترین کیفیت رو از لحاظ :

1- پایداری و آپتایم
    2- سرعت مثلا دانلود ، آپلود ، Rar ، Unrar
    3- بوت شدن سیستم
    4- پاسخگویی درخواست های زیاد مثلا تعداد زیادی از کاربران برای دانلود رو جواب بده
    5- امنیتش هم مهمه فکر کنین اصلا هاست دانلود سایت دانلودها هست :D
    6- خلاصه برای من که میخوام فقط در حد 3 تا سرور مجازی برای کارهای خودم باشه عالی باشه

راستی یادم رفت بگم من داخل ماشین مجازی ها ویندوز دارم و از IIS برای ساخت هاست دانلود استفاده میکنم

بعضی ها Virtual Box رو عالی میدونن میگن هم مجانی هست هم سرعت بالایی داره هم امکانات خوبی داره

هاست دانلود هم توی sسرور مجازی باشه بهتره بنا به دلایلی چون سرور اختصاصی کاریش بشه بدبختیم :D
    دوستان و اساتید محترم چی پیشنهاد میدن ؟؟
    اگه تحت سیستم عامل هست بگن روی کدوم !! مثلا virtual box روی لینوکس و ویندوز نصب میشه کدومش ؟؟
    برای دیگر مجازی ساز ها هم همینطور !!!

خیلی ممنون :X
    ویرایش توسط Darkpriest : November 24th, 2013 در ساعت 19:13

2. تعداد تشکر ها از Darkpriest به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن compiler آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    228
    تشکر تشکر شده 
    615
    تشکر شده در
    443 پست

پیش فرض پاسخ : بهترین مجازی ساز برای هاست دانلود

اولا هاست دانلود روی هارد مجازی ۱۰۰٪ اشتباهه . شما به جای اینکه وارد مقوله مجازی ساز ها و چرا و چگونه و ... بشی اولین قدم رو درست بر دارید و شک نکنید ۱۰۰٪ تاثیر مثبت خواهد گذاشت
    با بالا رفتن تعداد فایل های در حال دانلود لود سرور شما (ناشی از IO و ضعف هارد) بالا میره و توان سرور کم میشه

در مورد VMware هم مسلما اشتباهی در کانفیگ وجود داشته .

به هر حال اگر اصرار به مجازی سازی دارید مهم ترین قسمت مربوط به ساخت هارد و فرمت های انتخابی ممکنه که شما هیچ اشاره ای بهش نکردید . من تجربه بالایی در زمینه مجازی سازی ندارم و نظری هم نمیدم ولی حتما روی این موضوع تحقیق کنید .

5. تعداد تشکر ها ازcompiler به دلیل پست مفید

عضو دائم asrhosting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    561
    تشکر تشکر شده 
    2,395
    تشکر شده در
    1,439 پست

شما بهتره یه win 2008 R2 64 bit بیارین بالا .
    روی اون iiis . ( بدون مجازی ساز ) این مشکل شما رو رفع میکنه و بهترین بازدهی رو بهتون میده .
    میزبانی هاست لینوکس و ویندوز | نمایندگی دایرکت ادمین ، سی پنل ، پلسک روی سرورهای ایران
    ارائه سرور مجازی از ایران با پهنای باند نامحدود و لایسنس رایگان دایرکت ادمین ، سی پنل ، پلسک

7. تعداد تشکر ها از asrhosting به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    20
    تشکر شده در
    14 پست

خوب مشکلی که با ویندوز دارم این هست که پارتیشن اول من رو فقط 2 ترابایت میخونه به خاطر MBR و اینجا 700 گیگ از هارد الکی هدر میره وگر نه همین الانم ویندوز سرور اصلی win server 2008 R2 64 bit هست .

9. تعداد تشکر ها از Darkpriest به دلیل پست مفید

عضو انجمن irangate آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    125
    تشکر شده در
    95 پست

بحثی که می‌گین winrar سریع تر کار می‌کرده همونجور که دوستان گفتن مربوط به io هست باید تنظیمات io‌و caching‌رو درست انجام بدین توی مجازی ساز‌ها، vmware به صورت پیش فرض caching رو فعال داره و برای همین هست که احساس کردین اون سریع تره ولی kvm‌و دیگران هم تنظیمات مشابهی دارند.

11. تعداد تشکر ها از irangate به دلیل پست مفید

عضو انجمن d3m0n3y3z آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    44
    تشکر تشکر شده 
    283
    تشکر شده در
    192 پست

به نظر من ESXi می تونه گزینه خیلی خوبی باشه اما مسلماً شما یه ایرادی توی کانفیگتون بده چون خیلی پایدار هست اما شما این همه باهاش مشکل داشتید.
    اگه می خواید از Hyper-V استفاده کنید از 2012 R2 که انصافاً اگه از ESXi 5.5 بهتر نباشه بدتر نیست اما منم راجع به 2008 R2 باهاتون موافقم اصلاً از نظر توانایی به ESXi نزدیک هم نیست.
    برای مشکل 2TB کافی هست که به GPT تغییرش بدید و بعد Extendش کنید.
    و در آخر هم مثل سایر دوستان توصیه من هم اینه که کلاً مجازی سازی رو برای هاست دانلود انتخاب نکنید!

13. تعداد تشکر ها از d3m0n3y3z به دلیل پست مفید

عضو انجمن irangate آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    125
    تشکر شده در
    95 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط d3m0n3y3z نمایش پست ها
    به نظر من ESXi می تونه گزینه خیلی خوبی باشه اما مسلماً شما یه ایرادی توی کانفیگتون بده چون خیلی پایدار هست اما شما این همه باهاش مشکل داشتید.
    اگه می خواید از Hyper-V استفاده کنید از 2012 R2 که انصافاً اگه از ESXi 5.5 بهتر نباشه بدتر نیست اما منم راجع به 2008 R2 باهاتون موافقم اصلاً از نظر توانایی به ESXi نزدیک هم نیست.
    برای مشکل 2TB کافی هست که به GPT تغییرش بدید و بعد Extendش کنید.
    و در آخر هم مثل سایر دوستان توصیه من هم اینه که کلاً مجازی سازی رو برای هاست دانلود انتخاب نکنید!
    ممکنه دلیلتون رو برای استفاده نکردن از vps‌برای هاست دانلود بگین؟
    Irangate| آفر استثنایی سرور مجازی| ديتاسنتر افرانت | قیمت ویژه ۱۹۰۰۰ تومان 1GB RAM

تلفن: 02188491158
    تهران، کریم خان زند، خیابان ایرانشهر، ضلع شمالی پارک هنرمندان، پلاک ۷ ، طبقه سوم واحد ۶
    دفتر اصفهان : 03113311414 داخلي 207
    شرکت ایران‌گیت، سال تاسیس ۱۳۷۹، دارای پروانه ی شماره 102-13-12 صادره از سازمان تنظیم مقررات رادیویی

15. تعداد تشکر ها از irangate به دلیل پست مفید

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

مجازی ساز vmware بهترین مجازی ساز هست و مشکل آپتایم نداره و مسلما اشتباهی تو کانفیگ یا شبکه شما بوده سرور مجازی ساز خودم 63 روز قبل ری استارت کردم تا الان هیچ مشکلی براش پیش نیومده و روشن هست

مجازی ساز vmware می تونه مقدار استفاده از هارد رو برای سرور مجازی محدود کنه و این به نظرم یک برتری برای سرور مجازی مقابل سرور اختصاصی هست در ضمن امکان جا به جایی بدون دردسر سرور ها هم اینطوری فراهم میشه مثلا شما برای عوض کردن سرور اختصاصی باید سیستم عامل رو نصب کنید فایل ها رو انتقال بدین و دوباره تنظیمات و .. از اول انجام بشه که اینم با توجه به زمان بر بودنش مشکله ولی وقتی مجازی باشه کل سرور مجازی رو روی سرور اختصاصی جدید انتقال میدی و با عوض کردن آیپی سرور روشن میشه کلی تو وقت صرفه جویی میشه مشکلی هم ایجاد نمیشه در ثانی براحتی دسترسی کنسول با سرعت مناسب دارید روی سرور اختصاصی با این سرعت کم اینترنت ایران زمانی که نیاز ضروری به KVM یا IPMI دارید کار سخت هست ! بازم نظر سایر دوستان رو هم ببینید به نظر من سرور مجازی مناسب تر هست و قدرت کنترل بیشتری به مدیر سرور میده تا سرور اختصاصی!
    ویرایش توسط InterServer.ir : January 7th, 2014 در ساعت 16:34

Reliable , High-Performance Hosting
    Website: EnterServer.ir // telegram: @Developerrr // Email: Parscloudsp [ @ ] gmail.com

17. تعداد تشکر ها از InterServer.ir به دلیل پست مفید

عضو انجمن alireza.076 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    514
    تشکر تشکر شده 
    2,403
    تشکر شده در
    1,123 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط irangate نمایش پست ها
    ممکنه دلیلتون رو برای استفاده نکردن از vps‌برای هاست دانلود بگین؟
    اولا تاپیک 2 ماه پیش رو بالا آوردید
    دوما یه کرش کنه احتمال پیدن کل اطلاعات هست!

19. تعداد تشکر ها از alireza.076 به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)