صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: سوالات مهم و متداول من و خیلی های دیگر قبل از راه اندازی هاستینگ

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    173
    تشکر شده در
    122 پست

پیش فرض سوالات مهم و متداول من و خیلی های دیگر قبل از راه اندازی هاستینگ

با سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی

من به امید خدا می خواهم یه هاستینگ راه اندازی کنم و چند تا سوال کلیدی می پرسم که امید وارم پاسخ های مناسبی رو دریافت کنم.

لازم به ذکر است که بخش خاصی برای مباحث راه اندازی هاستینگ نبود و مجبور شدم اینجا تایپیک رو ایجاد کنم اگه جای دیگه باید می بود از مدیر انجمن تقاضای انتقال دارم. با تشکر.

سوالات:

1. در صورتی که من یک سرور مجازی خریده باشم و هاستینگ رو روی ان راه اندازی کرده باشم، ایا بعدا امکان انتقال ان به سرور اختصاصی هست؟ ایا انتقال راحت هست؟ کمی توضیح دهید لطفا.

2. ایا بدون داشتن پاسپورت می تونم از هتزنر سرور بگیرم؟ مثلا بدم یکی از شرکت های پرداخت اینترنتی پرداخت کنه؟

3. اگر در هتزنر whmcs و نرم افزار های مشابه نخسه نال شده باشه گیر می دهند؟

4. با مجازی ساز زن می شود در محیط کامند لاین سرور مجازی ساخت؟ یا باید رابط گرافیکی نصب باشد؟

5. اگر من سرور اختصاصی ام رو لینوکس بزنم میشه با زن سرور مجازی ویندوز داد؟ اگر بلی ایا هزینه لاینس ویندوز می خواهد؟ چقدر؟

6. فرق بین cpanel اختصاصی و cpanel VPS در چیست؟ اخه مثل اینکه هر دو قابل نصب روی سرور اختصاصی است؟

7. برای ارائه هاست دانلود پورت 100 مگابیت کافیه؟

8. اپاچی بهتر اس یا لایت اسپید؟ هزینه لایت اسپید چقدر است؟

9. برای ثبت دامین، سایت دایرکت ای جایی نداره که ثبت نام کرد، ایا ریسلر کلاب امنیتش کمتر از دایرکت ای نیست؟ برای ثبت دامنه ای ار چیکار کنم (با مبلغ 3900 تومان فکر کنم می گفتن)

10. اگه تو سه تا سایت با بازدید متوسط 40 هزار نفر روزانه تبلیغ بدهم ماه اول چقدر می تونم بفروشم؟ و به نظرتون در امد ماهیانه این کار در سال اول و دوم و سوم چقدر است حدودا؟

11. قیمت ها تو بازار خیلی متفاوت هست برای هاستینگ، از 20 هزار تومان واسه یک گیگ گرفته تا 300 هزار تومان، مبلغ مناسب واسه این کار به نظر شما چیه؟

ببخشید سوالام زیاد و چند قسمتی شد.
    واقعا ممنون می شوم اگه کسی یه پاسخ جامع و کامل بده.
    با تشکر

2. # ADS

عضو انجمن besthosti.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    116
    تشکر تشکر شده 
    1,806
    تشکر شده در
    1,340 پست

پیش فرض پاسخ : سوالات مهم و متداول من و خیلی های دیگر قبل از راه اندازی هاستینگ

1-بله شما هر زمان که نیاز ببینید توانایی انتقال از مجازی به اختصاصی و حتی بالعکس را دارید .
    2-شما میتوانید توسط واسطه سرور را خریداری نمایید که در صورتی که واسطه معتبر باشه و از نظر پشتیبانی خوب باشه حتی بهتر از خرید مستفیم است
    3-خیر گیر نمیدهند
    5-شما در صورتی میتوانید ماشین های مجازی مختلف بر روی سرور ارایه دهید که بر روی ان سرور اختصاصی سیستم عامل مجازی ساز را نصب کرده باشید و در عیر اینصورت نمیتوانید این کار را انحام دهید برای سوال بالا هم شما نمی توانید این کار را انجام دهید
    و در رابطه با بخش دیگری از سوال شما درباره لایسنس بود باید بگم که میتوانید از نسخه هایی که نیاز به لایسنس نداره استفاده نمایید:دی
    6-در سی پنل نسخه وی پی اس خوب از اسمش مشخص است برای وی پی اس است و نمی توان بر روی سرور اختصاصی نصب کرد
    7-خیر کافی نیست به نظر من بهتر است که حداقل از پورت 1 گیگ استفاده نمایید
    8-لایت اسپید دارای سرعت لود صفحات بالاتری می باشد ولی میبایست هزینه لایسنس ارایه شود ,ولی اپاچی در صورتی که نوسط یک متخصص کانفیگ بشه بسیار خوب عمل خواهد کرد و همچنین آپاچی یک وب سرویس رایگان است و نیازی به لایسنس ندارد .
    9-برای ثبت دامین از هم اگنون به دلیل این که ریسلر کلاب تحریم را شروع کرده نمی توانید در این دوجا ثبت کنید باید از شرکت های دیگه ای که دامین ثبت می کنند استفاده نمایید که با ایران مشکل ندارند
    10-این که قیمت گذاری کنید بستگی به شرایط و هزینه سرور و همجنین میزان مشتری های با بازدید کم و همچنین مقدار مشتریان با بازدید بالا دارد چون باید طوری قیمت گذاری کنید که برای هر دو گروه مناسب نباشه و در صورتی که خود شما هم ضرر نگنید
    در کل بحث قیمت گذاری یک بحث فوق العاده سخت و سنگین است که الان هم از حوصله من خارج هست که اینحا توصیح بدهم
    فردا در یاهو به من پی ام بدهید تا به یه قیمت گذاری مناسب انجام دهیم .
    11-البته به احتمال زیاد 20 تومان برای یک ماه بوده و 300 هزار تومان هزینه یک ساله بوده است .
    قیمت گذاری به صورت عمده به مقدار مشتری ,هزینه سرور ,هزینه ارز,مقدار پشتیبانی و همچنین مقدار سودی که شما نیاز دارید
    البته برای کسانی که میخواهند تازه شروع کنند بهتر است که به فکر سود بیشتر نباشند ,بهتر است که به فکر کسب اعتبار از طریق فروش با کیفیت باشند .

4. تعداد تشکر ها ازbesthosti.com به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    173
    تشکر شده در
    122 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط besthosti.com نمایش پست ها
    1-بله شما هر زمان که نیاز ببینید توانایی انتقال از مجازی به اختصاصی و حتی بالعکس را دارید .
    2-شما میتوانید توسط واسطه سرور را خریداری نمایید که در صورتی که واسطه معتبر باشه و از نظر پشتیبانی خوب باشه حتی بهتر از خرید مستفیم است
    3-خیر گیر نمیدهند
    5-شما در صورتی میتوانید ماشین های مجازی مختلف بر روی سرور ارایه دهید که بر روی ان سرور اختصاصی سیستم عامل مجازی ساز را نصب کرده باشید و در عیر اینصورت نمیتوانید این کار را انحام دهید برای سوال بالا هم شما نمی توانید این کار را انجام دهید
    و در رابطه با بخش دیگری از سوال شما درباره لایسنس بود باید بگم که میتوانید از نسخه هایی که نیاز به لایسنس نداره استفاده نمایید:دی
    6-در سی پنل نسخه وی پی اس خوب از اسمش مشخص است برای وی پی اس است و نمی توان بر روی سرور اختصاصی نصب کرد
    7-خیر کافی نیست به نظر من بهتر است که حداقل از پورت 1 گیگ استفاده نمایید
    8-لایت اسپید دارای سرعت لود صفحات بالاتری می باشد ولی میبایست هزینه لایسنس ارایه شود ,ولی اپاچی در صورتی که نوسط یک متخصص کانفیگ بشه بسیار خوب عمل خواهد کرد و همچنین آپاچی یک وب سرویس رایگان است و نیازی به لایسنس ندارد .
    9-برای ثبت دامین از هم اگنون به دلیل این که ریسلر کلاب تحریم را شروع کرده نمی توانید در این دوجا ثبت کنید باید از شرکت های دیگه ای که دامین ثبت می کنند استفاده نمایید که با ایران مشکل ندارند
    10-این که قیمت گذاری کنید بستگی به شرایط و هزینه سرور و همجنین میزان مشتری های با بازدید کم و همچنین مقدار مشتریان با بازدید بالا دارد چون باید طوری قیمت گذاری کنید که برای هر دو گروه مناسب نباشه و در صورتی که خود شما هم ضرر نگنید
    در کل بحث قیمت گذاری یک بحث فوق العاده سخت و سنگین است که الان هم از حوصله من خارج هست که اینحا توصیح بدهم
    فردا در یاهو به من پی ام بدهید تا به یه قیمت گذاری مناسب انجام دهیم .
    11-البته به احتمال زیاد 20 تومان برای یک ماه بوده و 300 هزار تومان هزینه یک ساله بوده است .
    قیمت گذاری به صورت عمده به مقدار مشتری ,هزینه سرور ,هزینه ارز,مقدار پشتیبانی و همچنین مقدار سودی که شما نیاز دارید
    البته برای کسانی که میخواهند تازه شروع کنند بهتر است که به فکر سود بیشتر نباشند ,بهتر است که به فکر کسب اعتبار از طریق فروش با کیفیت باشند .

اقا واقعا دستت درد نکنه شرمنده ام کردی مرسی داداش.
    فقط یه چند تا چیز: اول اینکه درباره سوال اول نفرمودید که این کار چگونه امکان پذیر هست
    دوم اینکه برای هاست دهی بهتره سی پنل ویژه سرور اختصاصی رو رو سرور اختصاصی نصب کنیم و هاست بدهیم یا اینکه روش یه سرور مجازی بزنیم و نسخه سرور مجازی رو رو اون نصب کنیم و هاست بدهیم؟ در کل چرا اونی که برا اختصاصیه قیمتش خیلی فرق داره؟
    سوم هم اینکه به جای 10 پاسخ 11 رو دادید اگر به سوال 10 هم پاسخ بدهید واقعا ممنون می شوم
    بازهم مرسی
    ای کاش جای چند دکمه تشکر بود همه اش رو می زدم.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    173
    تشکر شده در
    122 پست

در ضمن در حال حاضر برخی سایت ها مثل تهران هاستینگ نمایندگی ریسلرکلاب رو می دهند. حالا اگه از این اکانت ها بگیرم با اکانت نمایندگی دامنه ثبت کنم بعدا اگه تحریمها برداشته بشه میشه انتقال بدم به اکانتی که اونوقت می سازم این دامین هارو؟

عضو انجمن reza21biologist آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    76
    تشکر تشکر شده 
    480
    تشکر شده در
    289 پست

سلام
    در رابطه با تبلیغات تعداد بازدیدهای سایتی که می خواهید در آن تبلیغ بدهید مهم نیست بلکه باید در سایتی تبلیغ بدهید که مشتری هدف شما در آن قرار دارد مانند سایت های اسکریپت.
    در رابطه سوال دیگر بهتر است شما بر روی سرور مجازی cpanel بدید بدلیل اینکه از لحاظ اقتصادی بصرفه تر است.
    برای انتقال اکانت های هاست از یک سرور به سرور دیگر با دسترسی root راههای زیادی وجود دارد :
    account transfer cpanel
    wget backupha
    scp filha
    rsync fileha
    ftp
    ,....
    و سوال آخر برای شروع نمایندگی دامنه Ir بهتر است .
    قوی ترین پشتیبانی ، بهترین عملکرد
    Email: info@serversetup.co Ticket: https://serversetup.co
    Tel: 05138919616
    Telegram: @serversetupsale

8. تعداد تشکر ها از reza21biologist به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    173
    تشکر شده در
    122 پست

من اینطور نتیجه گرفتم که این دو نوع نسخه سی پنل فقط در قیمتشون فقط دارن و اینکه رو چه نوع سروری نصب بشوند و از لحاظ کارایی تفوتی ندارند. درسته؟؟
    با تشکر فراوان. خیلی ممنون دوست عزیز

عضو انجمن besthosti.com آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    116
    تشکر تشکر شده 
    1,806
    تشکر شده در
    1,340 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyajabbarisani نمایش پست ها
    اقا واقعا دستت درد نکنه شرمنده ام کردی مرسی داداش.
    فقط یه چند تا چیز: اول اینکه درباره سوال اول نفرمودید که این کار چگونه امکان پذیر هست
    دوم اینکه برای هاست دهی بهتره سی پنل ویژه سرور اختصاصی رو رو سرور اختصاصی نصب کنیم و هاست بدهیم یا اینکه روش یه سرور مجازی بزنیم و نسخه سرور مجازی رو رو اون نصب کنیم و هاست بدهیم؟ در کل چرا اونی که برا اختصاصیه قیمتش خیلی فرق داره؟
    سوم هم اینکه به جای 10 پاسخ 11 رو دادید اگر به سوال 10 هم پاسخ بدهید واقعا ممنون می شوم
    بازهم مرسی
    ای کاش جای چند دکمه تشکر بود همه اش رو می زدم.
    شما می توانید از سرور هاستینگ از طریق کنترل پنل بک آپ تهیه نمایید و سپس بک آپ را به سرور دیگر منتقل کنید مانند بک آپ سایت ها که گرفته میشه و به سرور های دیگه منتقل میشه .
    برای شروع بهتر است که بر روی سرور مجازی کار را اغاز کنید مگر این که تجربه زیاد داشته باشید تا بتوانید جلوی ضرر و زیان را بگیرید که در این صورت می توانید سرور اختصاصی بگیرید و بر روی ان مستقیم سی پنل نصب کنید .
    در مورد این که گفتین سوال 10 را اشتباهی 11 جواب دادم باید عرض کنم خیر کاملا درست جواب دادم ممکن است اندکی گنگ نوشته ام که باعث شده شما کمی سردرگم بشید .
    منظور من این بود که شما میخواهید برای سایت های با بازدید بالا و یا کلا بر روی پکیح های هاست خود قیمت کذاری کنید باید به چندین مقوله که در حواب سوال 11 اوردم توجه کنید سپس قیمت گذاری کنید
    ان شالله این سایت هایی که هنوز هم دارند نمایندگی ریسلر کلاب ارایه میدهند به مرکز ثبت دامنه دیگری انتقال خواهند داد و ممکن است به این دلیل که از این تصمیم ریسلرکلاب 1 هفته هم نمیشه که کذشته هنوز همه خبر ندارند و همین طور که تهران هاستینگ هم در انجمن خیلی کم فعال میشند جدیدا(یا شاید هم هستند و من نمیبینم ) به هر حال و به هر صورت دیگر امگان ارایه پنل نمایندگی از این پس برای ایرانیان در ریسلرکلاب نیست و خود شرکت ریلسر کلاب ان طور که من شنیده ام خودش دامنه های همه ایرانیان را به یک مرکز ثبت هلندی که www.realtimeregister.com منتقل خواهید کرد .

11. تعداد تشکر ها از besthosti.com به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    173
    تشکر شده در
    122 پست

بجز این مراکز ثبت دامنه کدومش معتبر تره؟

عضو انجمن InterServer.ir آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    375
    تشکر تشکر شده 
    788
    تشکر شده در
    498 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط pouyajabbarisani نمایش پست ها
    من اینطور نتیجه گرفتم که این دو نوع نسخه سی پنل فقط در قیمتشون فقط دارن و اینکه رو چه نوع سروری نصب بشوند و از لحاظ کارایی تفوتی ندارند. درسته؟؟
    با تشکر فراوان. خیلی ممنون دوست عزیز
    سلام
    سی پنل برای سرور اختصاصی علاوه بر قیمت بالاترش 7 دلار مالیات برای دولت امریکا داره که زمان خرید لایسنس گرفته میشه در کل 42 دلار در میاد ولی وی پی اس 14-15 دلار !
    هیچ گونه تفاوتی در کارایی ندارند حتی ظاهر! فقط در پنل ارم وی پی اس سی پنل میاد که بخواین می تونید با تغییر قالب و شخصی سازی تغییرش بدین!
    در ضمن نمیشه برای سرور اختصاصی لایسنس وی پی اس خرید! تست شده !
    در مورد مجازی سازی هم من خودم برای اینکه دسترسی بالاتری نسبت به سرور داشته باشم مجازی سازی رو ترجیح میدم تا اختصاصی اما باید شرایط خودتون رو در نظر بگیرین اول!
    برای سرور هایی که حمله زیاد دارند مجازی ساز vmware مناسب هست و اگر این مسائل رو نخواهید داشت که open vz مناسب تره چون منابع کمتر مصرف می کنه!
    kvm و .. زیاد جالب نیستند برای هاستینگ ! در کل پر مصرف ترند!
    ویرایش توسط InterServer.ir : October 15th, 2013 در ساعت 04:58

14. تعداد تشکر ها از InterServer.ir به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    166
    تشکر تشکر شده 
    173
    تشکر شده در
    122 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط InterServer.ir نمایش پست ها
    سلام
    سی پنل برای سرور اختصاصی علاوه بر قیمت بالاترش 7 دلار مالیات برای دولت امریکا داره که زمان خرید لایسنس گرفته میشه در کل 42 دلار در میاد ولی وی پی اس 14-15 دلار !
    هیچ گونه تفاوتی در کارایی ندارند حتی ظاهر! فقط در پنل ارم وی پی اس سی پنل میاد که بخواین می تونید با تغییر قالب و شخصی سازی تغییرش بدین!
    در ضمن نمیشه برای سرور اختصاصی لایسنس وی پی اس خرید! تست شده !
    در مورد مجازی سازی هم من خودم برای اینکه دسترسی بالاتری نسبت به سرور داشته باشم مجازی سازی رو ترجیح میدم تا اختصاصی اما باید شرایط خودتون رو در نظر بگیرین اول!
    برای سرور هایی که حمله زیاد دارند مجازی ساز vmware مناسب هست و اگر این مسائل رو نخواهید داشت که open vz مناسب تره چون منابع کمتر مصرف می کنه!
    kvm و .. زیاد جالب نیستند برای هاستینگ ! در کل پر مصرف ترند!
    با تشکر فراوان از پاسختون
    در مورد مجازی ساز ها خیلی ها xen رو پیشنهاد دادن اگه ممکنه یه مقایسه کلی بین این سه تا داشته باشید.
    در ضمن یه سوال هم در رابطه با پنل ثبت دومین که ریسلر کلاب تحریم کرد بعد از اون کدوم معتبر تره؟
    ممنون

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)