صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 46

موضوع: مقایسه سخت افزار های SuperMicro , Dell, Hp

عضو انجمن amirfateh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    286
    تشکر تشکر شده 
    1,665
    تشکر شده در
    1,296 پست

پیش فرض پاسخ : مقایسه سخت افزار های SuperMicro , Dell, Hp

در بازار ایران اگر توانایی هزینه بیشتر دارید انتخاب اول hp و انتخاب دوم سوپر مایکرو هست
    تعدد وارد کنندگان و قطعات و لوازم این دو برند باعث این انتخاب هست
    بنده به شخصه سالهای سال هست با این دو برند کار می کنم و هر دو خوب هستند
    باتشکر،
    فاتح
    ویرایش توسط amirfateh : December 13th, 2013 در ساعت 17:12
    وب ایده، میزبانی حرفه ای وب
    سرور اختصاصی،سرور مجازی ابری،هاست وردپرس
    Tel:02166555391،Cellphone:09192001157

2. تعداد تشکر ها ازamirfateh به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن bepad آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    936
    تشکر تشکر شده 
    2,112
    تشکر شده در
    1,630 پست

سلام

برند hp و dell هر دو خوب هستند اما شخصا hp پیشنهاد میشود

موفق باشید

5. تعداد تشکر ها ازbepad به دلیل پست مفید

عضو انجمن SixthElement آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

سلام به همه دوستان و عزیزان

بعد از گذشت چند ماه و تجربه شخصی بنده با هر دو برند نتیجه عملی تحقیق من مقایسه سرورهای زیر شد.

1. سرور Dell , Poweredge R710 با دو پردازنده زئون 5620 و 64 گیگ رم و هارد های 3.5 اینچ SAS 15k
    2. سرور HP DL380G7 ، دو پردازنده زئون 5640 و 64 گیگ رم و هارد های 2.5 اینچی sas 10k

تست 1: سیستم عامل Vmware 5.1 ، و دو ماشین مجازی نرم افزار سایت ساز ، ویندوز سرور 2012 ، بانک داده SQL Server 2012 ، تست استرس 25.000 بازدید همزمان از سایت آزمایشی
    تست 2: فعالیت واقعی ارائه سرویس های وب سایت و ماشین های مجازی

مقایسه سرور دل با اچ پی

مزایای دل

نتیجه عملی وضعیت سرویس با مشخصات و لود یکسان میتونم بگم سرور دل با اینکه قدیمی تر بود و CPU ضعیف تری نسبت به HP داشت ولی از لحاظ کیفیت سرویس روی نرم افزار های یکسان حدود 9% با سرعت بالاتری جواب داد. شک من از جایی شروع شد که وقتی سایت های عمومی خودم رو روی سرور دل میگذاشتم حس ضعیفی داشتم که می دیدم سریعتر صفحات رو نمایش میده. همینطور سرور دل با 2 هارد sas15k و 3 هارد 7.2k و 16 ماژول رم 4 گیگ buffered / ecc ، مصرف برقش حدود 180وات میشد که البته برای مرکز داده و کولو کردن سرور خیلی مهم نیست.

معایب دل
    تو همین تاپیک در مورد سرور دل گفتم که دنبال 4 تا Hard disk Caddy (قاب هارد دیسک) می گردم. دست آخر بالاجبار و کلی بیچارگی مجبور به خرید اونها از آمریکا شدم. نتیجه قطعات یدکی سرور دل واقعاً بد گیر میاد و آزار دهنده هستش. شرکت هایی مثل ز......ت هم با اونهمه ادعا فقط سر کار گذاشتن بنده رو و جواب درستی به من ندادند.

مزایای سرور اچ پی :
    هزینه بسیار پایین تر قطعات جانبی و یدکی و پشتیبانی از همه جور سخت افزار موجود در بازار ایران

معایب
    سرعت عملکرد تا حدی پایین از از سرورهای هم رده خودش از برند های IBM یا دل ، اما با توجه به قیمت خوب امکان برابری پرفورمنس با قیمت همه این اشکالات رو پوشش میده.

نتیجه نهایی :

سرور های برند دل اگرچه بسیار راندمان بالایی در پردازش دارن ، اما به دلیل قیمت بالا و نبود قطعات یدکی رو مطلقاً پیشنهاد نمی کنم. مشکل دیگه ای هم که در مورد برند اچ پی برخورد کردم این بود که متاسفانه در نهایت تعجب یکی از هارد دیسک های سرور اچ پی ما بعد از فقط 3 ماه کار کردن سوخت. البته به دلیل وجود Raid 1 لطمه ای به اطلاعات نخورد اما هزینه غیر منتظره ای بود. بعد از مشورت با یکی از دوستان خوب ایشون اعلام کردند متاسفانه هارد دیسک خریداری شده از شرکت معتبری که اسمش رو نمیارم هم تقلبی و با کیفیت پایین بوده. خریدن جنس اصل و گرون در بلند مدت باعث صرفه جویی میشه.

امیدوارم به کار دوستان بیاد

7. تعداد تشکر ها ازSixthElement به دلیل پست مفید

عضو انجمن amirfateh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    286
    تشکر تشکر شده 
    1,665
    تشکر شده در
    1,296 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SixthElement نمایش پست ها

بعد از گذشت چند ماه و تجربه شخصی بنده با هر دو برند نتیجه عملی تحقیق من مقایسه سرورهای زیر شد.

1. سرور Dell , Poweredge R710 با دو پردازنده زئون 5620 و 64 گیگ رم و هارد های 3.5 اینچ SAS 15k
    2. سرور HP DL380G7 ، دو پردازنده زئون 5640 و 64 گیگ رم و هارد های 2.5 اینچی sas 10k

تست 1: سیستم عامل Vmware 5.1 ، و دو ماشین مجازی نرم افزار سایت ساز ، ویندوز سرور 2012 ، بانک داده SQL Server 2012 ، تست استرس 25.000 بازدید همزمان از سایت آزمایشی

مقایسه سرور دل با اچ پی

مزایای دل

نتیجه عملی وضعیت سرویس با مشخصات و لود یکسان میتونم بگم سرور دل با اینکه قدیمی تر بود و CPU ضعیف تری نسبت به HP داشت ولی از لحاظ کیفیت سرویس روی نرم افزار های یکسان حدود 9% با سرعت بالاتری جواب داد. شک من از جایی شروع شد که وقتی سایت های عمومی خودم رو روی سرور دل میگذاشتم حس ضعیفی داشتم که می دیدم سریعتر صفحات رو نمایش میده. همینطور سرور دل با 2 هارد sas15k و 3 هارد 7.2k و 16 ماژول رم 4 گیگ buffered / ecc ، مصرف برقش حدود 180وات میشد که البته برای مرکز داده و کولو کردن سرور خیلی مهم نیست.

معایب دل
    تو همین تاپیک در مورد سرور دل گفتم که دنبال 4 تا Hard disk Caddy (قاب هارد دیسک) می گردم. دست آخر بالاجبار و کلی بیچارگی مجبور به خرید اونها از آمریکا شدم. نتیجه قطعات یدکی سرور دل واقعاً بد گیر میاد و آزار دهنده هستش. شرکت هایی مثل ز......ت هم با اونهمه ادعا فقط سر کار گذاشتن بنده رو و جواب درستی به من ندادند.

مزایای سرور اچ پی :
    هزینه بسیار پایین تر قطعات جانبی و یدکی و پشتیبانی از همه جور سخت افزار موجود در بازار ایران

معایب
    سرعت عملکرد تا حدی پایین از از سرورهای هم رده خودش از برند های IBM یا دل ، اما با توجه به قیمت خوب امکان برابری پرفورمنس با قیمت همه این اشکالات رو پوشش میده.

نتیجه نهایی :

سرور های برند دل اگرچه بسیار راندمان بالایی در پردازش دارن ، اما به دلیل قیمت بالا و نبود قطعات یدکی رو مطلقاً پیشنهاد نمی کنم. مشکل دیگه ای هم که در مورد برند اچ پی برخورد کردم این بود که متاسفانه در نهایت تعجب یکی از هارد دیسک های سرور اچ پی ما بعد از فقط 3 ماه کار کردن سوخت. البته به دلیل وجود Raid 1 لطمه ای به اطلاعات نخورد اما هزینه غیر منتظره ای بود. بعد از مشورت با یکی از دوستان خوب ایشون اعلام کردند متاسفانه هارد دیسک خریداری شده از شرکت معتبری که اسمش رو نمیارم هم تقلبی و با کیفیت پایین بوده. خریدن جنس اصل و گرون در بلند مدت باعث صرفه جویی میشه.

سلام،
    در مورد سرع پاسخگویی و راندمان یک مورد را اشاره نکردید:
    1- سرور دل شما هارد sas15k دارد در مقابل سرور اچ پی هارد sas10k دارد.
    2- رم های دو سرور به لحاظ کیفیت و مشخصات فنی ( fsb,..) یکسان هستند؟
    هارد و رم در مواردی که ترنزکشن قابل ملاحظه ای رو هارد انجام می شود بخصوص روی سیستم عاملی مثل ویندوز سرور که هر چه منابع بهش بدی باز هم استقبال می کند! بسیار موثر و تعیین کننده هست.

راستی مهندس جان در مورد اون قضیه ما هنوز منتظریم
    ویرایش توسط amirfateh : January 4th, 2014 در ساعت 10:28
    وب ایده، میزبانی حرفه ای وب
    سرور اختصاصی،سرور مجازی ابری،هاست وردپرس
    Tel:02166555391،Cellphone:09192001157

9. تعداد تشکر ها از amirfateh به دلیل پست مفید

عضو انجمن par30shop آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    209
    تشکر تشکر شده 
    544
    تشکر شده در
    368 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط SixthElement نمایش پست ها

مقایسه سرور دل با اچ پی

مزایای دل

معایب دل

مزایای سرور اچ پی :

معایب

نتیجه نهایی :

اگه منظور شما chasis های این شرکت ها هستند که اصلا ربطی به راندمان نداره
    شما با توجه به نیاز و کمیت قطعات باید chasis مناسب بگیرید ! یعنی شما سیستم عامل رو روی پوسته ی سرور نصب میکنید ؟ شما همون قطعات رو در یک پوسته ی r210 یا r410 بدارید باز هم همون کیفیت رو میده !
    این که بگید کدوم برند سرور کیفیت بهتری داره یک حرف مبتدی هست
    شما پوسته رو از دل میخرید
    هارد دیسک سامسونگ - وسترن دیجیتال - سی گیت و.....
    سی پی یو اینتل هست
    مادربورد میتونه از هر برندی دیگه باشه
    اهمیت chasis وقتی مشخص میشه که تعداد بالا بخواید سرور بگیرید و قیمت - مصرف برق -تعداد تری هارد و.... ... براتون اهمیت داشته باشه !
    ولی از همه نظر دل برای مصارف دیتاسنتر بکارمیره
    سوپرمایکرو و اچ پی استفاده های کوچکتر
    ویرایش توسط par30shop : January 4th, 2014 در ساعت 10:58
    ||SKYNETWORK . Since 2010||
    Area Of Experties : Cisco ASA -Juniper - MikroTik - PfSense
    vMware vExpert

11. تعداد تشکر ها از par30shop به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfateh نمایش پست ها
    سلام،
    در مورد سرع پاسخگویی و راندمان یک مورد را اشاره نکردید:
    1- سرور دل شما هارد sas15k دارد در مقابل سرور اچ پی هارد sas10k دارد.
    2- رم های دو سرور به لحاظ کیفیت و مشخصات فنی ( fsb,..) یکسان هستند؟
    هارد و رم در مواردی که ترنزکشن قابل ملاحظه ای رو هارد انجام می شود بخصوص روی سیستم عاملی مثل ویندوز سرور که هر چه منابع بهش بدی باز هم استقبال می کند! بسیار موثر و تعیین کننده هست.

راستی مهندس جان در مورد اون قضیه ما هنوز منتظریم

سلام و عرض احترام ،

با توجه به نحوه Memory Caching اطلاعات فقط اولین بار از هارد دیسک فراخوانی شده و در حافظه قرار می گیرند ، پس کیفیت سرویس بستگی بیشتر به Ram و پردازنده دارد. البته اولین فراخوانی ها در هر پروسه استارت IIS ممکنه به دلیل 10k بودن هارد دیسک کند تر باشه اما ...

کانفیگ رم ها همه همینه : 16 ماژول 4 گیگی باس 1333 ، ECC registered , Low voltage Samsung هستش و دقیقاً یکیه چون برای آپگرید و ارزون تر در اومدن 32 تا ماژول 4 گیگی خریده شد به قیمت هر ماژول 170.000 تومن

تنظیمات در مورد سیستم عامل هم همون VMWare 5.1 بوده و ایمیج برابر بین دو سرور.

پیروز باشید.

13. تعداد تشکر ها از SixthElement به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط par30shop نمایش پست ها
    اگه منظور شما chasis های این شرکت ها هستند که اصلا ربطی به راندمان نداره
    شما با توجه به نیاز و کمیت قطعات باید chasis مناسب بگیرید ! یعنی شما سیستم عامل رو روی پوسته ی سرور نصب میکنید ؟ شما همون قطعات رو در یک پوسته ی r210 یا r410 بدارید باز هم همون کیفیت رو میده !
    این که بگید کدوم برند سرور کیفیت بهتری داره یک حرف مبتدی هست
    شما پوسته رو از دل میخرید
    هارد دیسک سامسونگ - وسترن دیجیتال - سی گیت و.....
    سی پی یو اینتل هست
    مادربورد میتونه از هر برندی دیگه باشه
    اهمیت chasis وقتی مشخص میشه که تعداد بالا بخواید سرور بگیرید و قیمت - مصرف برق -تعداد تری هارد و.... ... براتون اهمیت داشته باشه !
    ولی از همه نظر دل برای مصارف دیتاسنتر بکارمیره
    سوپرمایکرو و اچ پی استفاده های کوچکتر

سلام دوست عزیز
    من در مورد chasis صحبتی نکردم که ارتباطی به راندمان داره یا خیر. همینطور در مورد کیس و R710 یا R210. منظور من مقایسه یک به یک دو سیستم نسبتاً از یک نسل بود و کاملاً یک تجربه شخصی. سخت افزارهای داخلی سرور دل همه مستقیماً از شرکت دل خریداری شده و آرم دل روی همه قطعات هستش. تنها قسمت تعویض شده رم ها هستش که به دلیل آپگرید و یکسان بودن رم اصلی با رم دیگه عوض شده.

البته صحبت شما رو قبول دارم که برند دل و hp خودشون جمع آوری کننده سخت افزارهای دیگه هستن، اما اینکه ترکیب اینها مثل مادربورد ، Raid Controller ، دسترسی از راه دور ، چطور چیده بشه بسیار مهمه. درسته مادربورد هر دو اینتل هستش اما اینها سخت افزار هایی هستش که به سفارش شرکت ها آماده و ساخته میشه.

در مورد chasis هم اگر بی قصد و غرض متن بنده رو بخونید هیچ جا تاکیدی در مورد راندمان روش نشده. فاکتور chasis وقتی به کار میاد که شما بخواهید سخت افزار های جانبی مثل هارد دیسک ها و ... متفاوتی رو روی سرور نصب کنید. وگرنه مسئله Blade Server ها چی میشه؟

بگذریم. من فقط تجربه شخصی خودم رو نوشتم و بس. دوست ندارم بلایی که سر من اومد سر دوستان دیگه هم بیاد چون روزی که سرور دل رو خریدم خودم گول همین راندمان رو خوردم اما سر سخت افزار های جانبیش بیچاره شدم.

پیروز باشید.

15. تعداد تشکر ها از SixthElement به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    26,926
    تشکر تشکر شده 
    1,769
    تشکر شده در
    1,338 پست

اول HP بعد Dell بعد Supermicro
    hp در چند تا از ادارات برای کار های سنگین پردازشی استفاده میکنیم مشکلی نداشته اند

تشکر تشکر کرده 
    258
    تشکر تشکر شده 
    442
    تشکر شده در
    263 پست

همه این برند ها خوبن اما اقتصادی تر اینه آدم بره سراغ hp که همه چیزش ایران هست...

18. تعداد تشکر ها از SixthElement به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    234
    تشکر تشکر شده 
    716
    تشکر شده در
    501 پست

حرف اول رو دل میزه !
    بعد hp !
    داخل ایران بهتره سراغ hp برید.

20. تعداد تشکر ها ازnamesis R به دلیل پست مفید

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)