صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 16 , از مجموع 16

موضوع: سخت افزار های سرور موجود در سایت ebay و قیمت بسیار پایین آن!

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    325
    تشکر تشکر شده 
    436
    تشکر شده در
    296 پست

پیش فرض پاسخ : سخت افزار های سرور موجود در سایت ebay و قیمت بسیار پایین آن!

سلام .

قطعاً همینطوره و همون طور که عرض کردم مقایسه این دو سری کاملاً نادرست هستش .
    مقایسه من هم در حالت تک پردازنده ای بود و نمیشه انتظار داشت یک Dual با یک تک پردازنده بتونه به رقابت بپردازه .

موفق باشید

2. تعداد تشکر ها ازmilade به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن compiler آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    228
    تشکر تشکر شده 
    615
    تشکر شده در
    443 پست

دوستان زندگی نامه پردازنده ها رو از آرشیو بیرون کشیدن و بسیار کامل بود من هم خوندم و آموختم ...

من فقط یک تجربه دارم که شاید کمکتون کنه . به عنوان کسی که چندین سرور بلید دست دوم خریدم باید خدمتتون عرض کنم به احتمال ۹۰٪ هارد ها خراب هستند ! قیمت سخت افزار قدیمی مثل رم و هارد بعضی وقتا از مدل های جدید و به روز گرون تره!!
    سایر موارد رو هم که دوستان گفتن . فقط در صورتی میصرفه که بالا سر سرور میبودید و مثلا مهلت تست میگرفتید که محال ممکنه

موفق باشید

5. تعداد تشکر ها از compiler به دلیل پست مفید

عضو دائم TukaNet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    898
    تشکر تشکر شده 
    3,419
    تشکر شده در
    1,984 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط compiler نمایش پست ها
    دوستان زندگی نامه پردازنده ها رو از آرشیو بیرون کشیدن و بسیار کامل بود من هم خوندم و آموختم ...

من فقط یک تجربه دارم که شاید کمکتون کنه . به عنوان کسی که چندین سرور بلید دست دوم خریدم باید خدمتتون عرض کنم به احتمال ۹۰٪ هارد ها خراب هستند ! قیمت سخت افزار قدیمی مثل رم و هارد بعضی وقتا از مدل های جدید و به روز گرون تره!!
    سایر موارد رو هم که دوستان گفتن . فقط در صورتی میصرفه که بالا سر سرور میبودید و مثلا مهلت تست میگرفتید که محال ممکنه

موفق باشید
    خوب چون شما تجربه بدی داشتید قرار نیست کل ماجرا به همین صورت ادامه پیدا کنه

در مورد هارد میتونید کلا سرور بدون هارد تهیه کنید و از هارد دیسک های جدید استفاده نمایید

البته این نکته هم قابل توجه هست که هر قطعه الکترونیکی ممکن هست هر لحظه با مشکل رو به رو بشه

اما در مورد قیمت باید مثال بزنیم ...

قیمت سرورهای E3 مینیمم 900 دلار هست و در حالی که شما با این بودجه دو سرور Dual L5520 میتونید بخرید

یعنی با بودجه برابر قدرت پردازشی نزدیک به 4 برابر خواهید داشت ...

7. تعداد تشکر ها ازTukaNet به دلیل پست مفید

عضو انجمن compiler آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    228
    تشکر تشکر شده 
    615
    تشکر شده در
    443 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط TukaNet نمایش پست ها
    خوب چون شما تجربه بدی داشتید قرار نیست کل ماجرا به همین صورت ادامه پیدا کنه

در مورد هارد میتونید کلا سرور بدون هارد تهیه کنید و از هارد دیسک های جدید استفاده نمایید

البته این نکته هم قابل توجه هست که هر قطعه الکترونیکی ممکن هست هر لحظه با مشکل رو به رو بشه

اما در مورد قیمت باید مثال بزنیم ...

قیمت سرورهای E3 مینیمم 900 دلار هست و در حالی که شما با این بودجه دو سرور Dual L5520 میتونید بخرید

یعنی با بودجه برابر قدرت پردازشی نزدیک به 4 برابر خواهید داشت ...
    عزیز من من کی گفتم قراره کل ماجرا مثل تجربه من باشه؟! اصلا خوندی چی نوشتم ؟
    عرض کردم یک تجربه که شاید به دردشون بخوره

و اینکه اطمینان کردن تا حدی که سرور رو ندیده بخرن اونم در مورد قطعات سرور ریسک بسیار بزرگیست . ۵۰-۵۰

9. تعداد تشکر ها از compiler به دلیل پست مفید

عضو انجمن pakradm آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    310
    تشکر تشکر شده 
    306
    تشکر شده در
    211 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط compiler نمایش پست ها
    و اینکه اطمینان کردن تا حدی که سرور رو ندیده بخرن اونم در مورد قطعات سرور ریسک بسیار بزرگیست . ۵۰-۵۰
    دوست عزیز
    همانطور که استاد بزرگوارم جناب آقای علمدار نیز فرمودند : "هر قطعه الکترونیکی ممکن هست هر لحظه با مشکل رو به رو بشه" که این اتفاق هیچ ربطی به نو یا دست دوم بودن سرور ندارد!!!

اگر شما اعتماد نمی کنید و چنین سروری را نمی خرید پس چگونه حاضر هستید از سرور های موجود در دیتاسنتر که قبلا توسط هزاران نفر استفاده شده است مجددا استفاده نمایید؟؟؟ باز در این حالت اگر هارد های سرور دست دومی که خریداری کرده اید خراب شوند با یک هزینه معقول میتوانید هارد های نو بر روی سرور بگذارید اما در سرور های دیتاسنتر هر هاردی که برای شما قرار می دهند اصلا عمرش معلوم نیست!!! چه یک روز یا یک سال فقط و فقط الله اعلم
    به دوست عزیزم جناب alireza.076 نیز عرض کردم، خرید چنین سرور هایی تنها زمانی به صرفه است که قصد استفاده طولانی مدت داشته باشید
    همچنین به نظرم در سرور ها بیشترین قطعه ای که آسیب پذیر است همین هارد است وگرنه سایر قطعات خصوصا با برندی مثل Dell و HP فکر میکنم عمر بسیار بالایی داشته باشند بگذارید یک مثال جالب بزنم>>>

5 سال پیش در یکی از مدارس تهران یک سرور ASUS خریداری کردیم، متاسفانه تا همین یکسال پیش امکانات اتاق سرور این مرکز چندان جالب نبود در حدی که تابستان ها، اتاق سرور با کولر آبی خنک می شد و در زمستان ها نیز هیچ وسیله سرمایشی وجود نداشت و زمانی که وارد چنین اتاق سروری می شدید کاملا یاد سونا می افتادید... به معنای واقعی گرم بود... اما این جناب ASUS در تمام این 4 سال فعالیت مداوم، سنگین و گرمای فراوان فقط و فقط 2 عدد هارد 1TB از نوع SATA خراب کردند که با وجود RAID هیچ مشکلی رخ نداد!!!... همین!!!... هم اکنون هم این سرور در اتاق سرور مجهز به کولر گازی قوی نقش Active Directory و File Server را بر عهده داشته و بدون هیچ مشکلی حتی هارد به زندگی خود ادامه میدهد!!!

البته این یک مثال بود و لزوما هر سروری با چنین شرایطی توانایی دوام و ماندگاری ندارد... اما به هر حال مشت نمونه خروار بوده و برند ها هم برند های حرفه ای هستند!!!

11. تعداد تشکر ها از pakradm به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    110
    تشکر تشکر شده 
    667
    تشکر شده در
    494 پست

این سرور HP تقریبا مناسب هم نیست.
    شما میتونید با Dell C6100 که دارای 4 نود سرور هست با قیمت کمتر از 800 دلار و در کل 96 گیگابایت رم خریداری کنید.

اما نکته مهم قیمت هارد هست که روی سرور تاثیر گذار خواهد بود.

13. تعداد تشکر ها ازLIAN2 به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)