صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 34

موضوع: آموزش راه اندازی یک هاستینگ موفق

عضو انجمن kamkar آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    231
    تشکر تشکر شده 
    655
    تشکر شده در
    273 پست

پیش فرض پاسخ : آموزش راه اندازی یک هاستینگ موفق

درسته، یکی از مشکلات بزرگ اینه که بسیاری از هاستینگ ها تک نفره شروع به کار میکنند. (همه رو نمیگم، اتفاقاً مثال نقض زیاده)

یه سوال دارم:
    اگر خدا نکرده اتفاقی برای فردی که سرورها رو تمدید میکنه بیفته (پیش میاد، تصادف و مشکلات ناجور دیگه) اطلاعات مشتریان چی میشه؟
    امام صادق - عليه السّلام - فرمود: برادر خود را خدمت كن، اما اگر تو را به خدمت كشيد (سوء استفاده کرد)، خدمتش نكن و وقعي بدو مگذار.

2. تعداد تشکر ها ازkamkar به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو دائم majidisaloo1 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    558
    تشکر تشکر شده 
    4,623
    تشکر شده در
    3,198 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط kamkar نمایش پست ها
    درسته، یکی از مشکلات بزرگ اینه که بسیاری از هاستینگ ها تک نفره شروع به کار میکنند. (همه رو نمیگم، اتفاقاً مثال نقض زیاده)

یه سوال دارم:
    اگر خدا نکرده اتفاقی برای فردی که سرورها رو تمدید میکنه بیفته (پیش میاد، تصادف و مشکلات ناجور دیگه) اطلاعات مشتریان چی میشه؟
    بنده خودم خیلی به این موضوع فکر میکنم چون دور از انتظار هم نیست
    تمام نام کاربری ها و توضیحات را برای همین مورد به یک فرد دیگر غیر از خودم هم گفته ام
    یکی از کارمندان ارشد هم خانم رزاقی زاده رمز بیشتر سرور ها و... را دارند
    واقعا کسانی که به صورت فردی کار میکنند چه بلایی سر اطلاعات اون فرد میاد؟
    شرکت میزبان داده پاسارگاد با نام تجاری آنلاین سرور | شماره ثبت : 5315 | تلفن تماس : 54634 - 021 | onlineserver.ir
    آدرس : تهران -شهریار-خیابان مصطفی خمینی(کرشته) - پلاک 101 - مجتمع اداری نور-طبقه 3 -واحد 12

5. تعداد تشکر ها ازmajidisaloo1 به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    94
    تشکر شده در
    70 پست

پشتیبانی 24 ساعته
    کیفیت
    اپتایم سرورهای سایت
    مشتری مداری
    و اینکه هر چه برای خود می پسندی برای دیگران بپسند

در نکته اصلی تبلیغات هدفمند

7. تعداد تشکر ها ازbaamusic به دلیل پست مفید

عضو انجمن paradiseserver آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    870
    تشکر تشکر شده 
    1,684
    تشکر شده در
    1,158 پست

سلام
    بعضی از دوستانی که وارد این کار میشوند از بودجه کافی برخوردار نیستند و همین یکی از مشکلات عمده دوستان تازه کار است
    ( مشکل تمدید سرور و..... ) همین مسئله باعث میشه که اطلاعات کاربران بره رو هوا
    در ادامه :
    باید در شروع کار برنامه ریزی کاملی انجام بدهند و ببنند چه برنامه ای برای ادامه کار و پیشرفت خودشون دارند
    اکثر دوستان فکر میکنند این کار منبع درآمد خوبی برای خودشون است و بتوانند وقت خودشون رو پر کنند و خودشون رو سرگرم کنند ( فقط به فکر فروش سرویس هستند ) نه پشتیبانی
    ویرایش توسط paradiseserver : May 26th, 2013 در ساعت 17:44
    ایـــــــــران هـــاســـتـــیــــنــــگ
    بـــه زودیـــــــــــــــ

9. تعداد تشکر ها از paradiseserver به دلیل پست مفید

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    146
    تشکر تشکر شده 
    400
    تشکر شده در
    277 پست

سلام
    با حرف دوستمون کاملا موافق هستم. پشتیبانی 24 توی ایران و هاستینگ اصلا وجود نداره. دیتاسنتر که دیتاسنتره نیروهاش ساعت چهار و پنج می رن خونه و شیفت شب میاد، حالا چه برسه به هاستینگی که دو دونه سرور داره.
    به نظر من همون پشتیبانی رو درست انجام بدن نیازی به 24 ساعته بودن نداره.
    IDC EXPERT
    Linux System Administrator , Cloud Administrator

11. تعداد تشکر ها از spark3r به دلیل پست مفید

عضو انجمن amirlord آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,304
    تشکر تشکر شده 
    2,008
    تشکر شده در
    1,149 پست

سلام
    یک نکته فراموش شده ! دانستن زبان انگلیسی حتی مقدار کمش هم میتونه خیلی کمک بکنه . چون خیلی از مشکلاتی که در مدیریت پیش میاد کلیشه ای هست و در سورس های انگلیسی زبان کمک های بسیار زیادی موجود هست ...
    مقالات آموزشی که در مورد هاستینگ به زبان فارسی موجود هست خیلی محدود هستند و چیز های مقدماتی بیشتر هستند و بصورت تخصصی بهشون پرداخته نشده بنابراین زبان انگلیسی رو دست کم نگیرید . توی اینجور مقالات و آموزش ها انگلیسی تنها زبان اصلی هست نه جرمنی و چینی و فرانسوری و عربی !!!
    در ابتدای کار Business Plan تهیه کنید و انجام امور رو به 12 امام محول نکنید .
    پشتیبانی 24 که سهل هست . اگر تعداد افراد داخل گروه کم هست به جای بیداری کشیدن از اعضا سعی کنید همون 10 ساعتی که مثلا قراره پشتیبانی بدید هوشیار باشید . یک پشتیبانی 10 ساعته هوشیار و متمرکز خیلی بهتر از یک پشتیبانی 24 ساعته گیج هست !
    برند سازی بکنید . فرض میکنیم یک هاستینگ هست به نام فرداسرور ( مثال هست ؛ نمیدونم همچین برندی وجود داره یا نه ! )
    در صورتی که برند سازی بصورت ناموفق انجام شده باشه . مشتری برای معرفی سرویس دهنده نیاز هست توضیح کامل بده ؛ مثل : " پسر ، یه سرور گرفتم از یه جایی که هفته پیش تو وبهاستینگ تاک آفر زده بود فکر کنم اسمش فردا سرور بود . برو یه سرچ بزن پیداش کن " .
    در صورت برند سازی موفق : " بعد از کلی تحقیق آخر از فرداسرور سرویس گرفتم . سرویس های خوبی دارن ". جواب رفیقش : " eee فرداسرور ؟ این روزا خیلی معروف شده منم برم یه سرویس بگیرم تست کنم ببینم چجوریه " .
    فکر میکنم منظورم متوجه شدید . تبادل تجربه بدین صورت خیلی زیاد اتفاق میوفته و اصلا دست کم نگیرید Review هارو .
    با مشتری تا حد امکان صادق باشید . مشتری رو خر فرض نکنید . چون خودتون هم مشتری جای دیگه هستید !
    با آغاز شدن تابستون دانش آموزان و برخی دانشجویان قصد دارند کارشون رو شروع کنند چون وقتشون خالی شده . به شدت توصیه میکنم یک برنامه ی کاری و درسی برای خودتون درست کنید . به دفعات کسانی رو دیدم که بدون برنامه همچین کاری کردن و هم از درس افتادن هم تو هاستینگ چیزی نشدن !!! البته حرفی زدم که فقط برای دلگرمی هست چون هیچ راهی برای قرار دادن برنامه ی درسی و کاری در کنار همدیگر نیست و بصورت قریب الوقوع و 100% از یک طرف ضربه ای میخورید که برای نوه تون خاطره ـش رو تعریف کنید .
    عزیزانی که دوم و سوم دبیرستان هستند و فکر میکنند یک سال دو سال سه سال هاستینگ کار میکنند و بعدش ول میکنند و میشینن برای کنکور درس میخونن کور خوندن !!!!
    و در آخر برای کارتون یک سیاست تعیین کنید . مثل سیاست در فروش که :
    - فروش بالا و سود کم در هر سفارش
    - فروش کم و سود بالا در هر سفارش
    و ....
    امیدوارم دوستانی که قصد ورود به بحث هاستینگ رو دارند کاملا از موانع کار مطلع باشند . آرزوی موفقیت برای ایشان .

13. تعداد تشکر ها ازamirlord به دلیل پست مفید

عضو انجمن ameri آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    153
    تشکر تشکر شده 
    448
    تشکر شده در
    283 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirlord نمایش پست ها
    هیچ راهی برای قرار دادن برنامه ی درسی و کاری در کنار همدیگر نیست و بصورت قریب الوقوع و 100% از یک طرف ضربه ای میخورید که برای نوه تون خاطره ـش رو تعریف کنید .

15. تعداد تشکر ها از ameri به دلیل پست مفید

عضو انجمن medianet آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    656
    تشکر تشکر شده 
    378
    تشکر شده در
    313 پست

دوستان واقعا ازتون تشکر میکنم واقعا تجربیات خوبی بود که همه به اشتراک گذاشتین

اما از نظر من کیفیت ازهمه چیز مهمتره چون اگه کیفیت بالا باشه پشتیبانی هم خودبه خود بالا میاد !!!!

17. تعداد تشکر ها ازmedianet به دلیل پست مفید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    94
    تشکر شده در
    80 پست

دقت تو این کار و تجربه و تخصص مهمه

19. تعداد تشکر ها از royalhost به دلیل پست مفید

عضو انجمن mohashemi آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    13
    تشکر تشکر شده 
    211
    تشکر شده در
    160 پست

بعد از 8 سال تجربه هاستینگ حرف دل ما رو زدید آقا ، البته در خصوص پشتیبانی به نظر من بحث پشتیبانی را باید به دو بحث ارائه خدمات پس از فروش به مشتری و مانیتورینگ تغییر داد ، که قسمت اول می بایست به صورت منظو و در کمترین زمان ممکن انجام شود ، به نظر من در شرایط عادی باید تیکت مشتری زیر 30 دقیقه پاسخ داده شود که این زمان به صورت معمول در بازه بین 12 شب تا 8 صبح باید حد اکثر 1 ساعت باشد ، طبق تجربه من وب مستر های شب بیدار بیش از وب مستر هایی هستند که در روز فعالیت می کنند ، شرکت بنده هم اکنون اگر 400 تیکت در شبانه روز داشته باشد حدود 100 تا از این ها بین 12 تا 8 صبح هست ، این که پشتیبانی 24 ساعته باشد یا خیر را می توانید در اکثر مواقع با مکانیزه کردن سیستم بهبود ببخشید و البته آموزش مشتری ها به استفاده از سیستم های مکانیز شرکت به جای تیکت زدن و درخواست پشتیبانی ، طبق تجربه بنده حدود 70 درصد درخواست های مشتری درخواست های عمومی هست که می توان با مکانیزه شدن مورد را رفع کرد ، و تنها 30 درصد درخواست ها هست که به علت مشکلات فنی به وجود می آید که می بایست تیم پشتیبانی رفع نماید ، از این درصد هم می توان بخش زیادی را در واحد آموزش سایت پاسخ داد که مشتری مشکل را از آنجا حل کند و در نهایت مقداری هم هست که شما باید پاسخ دهید ، به عنوان مثال از 400 تیکت در روز شاید تنها 20 تیکت نیاز به کار فنی داشته باشد که زمان بر هست و تیم پشتیبانی باید رفع کند ، در خصوص قسمت دوم هم که بحث مانیتورینگ هست به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم اگر شرکتی در زمینه هاستینگ و سرور فعال هاست این واحد را دست کم بگیرد ، در صورتی که سرویسهای شما آپتایم بالا و کیفیت بالا داشته باشد مشتری بی کار نیست که تیکت بزند ، پس اگر سرویس با کیفیت به مشتری بدهید و مشتری را عادت دهید قبل از ارسال درخواست در واحد آموزش شما که البته باید وقت بگذارید و به صورت کاملی آن را ایجاد کنید ، جست و جو کند درد سر زیادی در پشتیبانی ندارید ،
    در هنگام پاسخ دادن به تیکت ها همیشه توجه داشته باشید که مشتری که یک مشکلی دارد ، تنها به این که به او بگویید حل شد اکتفا نکنید ، چون مشتری دلیل را اگر بداند ممکن هست دفعه بعد خودش مشکل را حل کند ، همیشه هنگام پاسخ دادن به تیکت ها چند مطلب آموزشی مرتبط را هم برای مشتری ارسال کنید تا مطالعه نماید چون ممکن هست سری بعدی درخواستی از شما بکند مشابه ، که با این کار تا حدودی به رفع مشکل مشتری و کم کردن تعداد تیکت ها کمک خواهید کرد .
    و در نهایت ، اگر کار هاستینگ را می خواهید شروع کنید همان طور که در ابتدای این تاپیک عنوان شده واقعاً کار پردرد سری هست ، روز عید ، موقع سال تحویل ، روز عروسی ، مسافرت ، مهمانی و .... علتی برای تاخیر در ارائه خدمات نمی باشد .
    تجربه بنده نشان می دهد که اکثر مشتری ها پول خوبی برای هاستینگ می دهند البته نه به هر شرکتی ، مشتری ابتدا به سابقه شرکت هاستینگ و سایر مشتری ها توجه می کند و سپس سفارش می دهد البته دسته دیگری هم مشتری هست که هم به دنبال کیفیت هست و هم قیمت ، پیشنهاد می کنم قیمت ها را در شروع کار متعادل بگیرید ، روی پکیج هایی که می سازید بسیار دقت کنید ، کپی برداری نکنید اما از دانش دیگران استفاده کنید .نیاز جامعه را با بررسی انجمن های مرتبط بسنجید و سعی کنید روی آن موضوع تمرکز کنید ، به عنوان مثال بنده در زمانی که شرکت hostdl اعلام نمود به مشتریان عادی دیگر ارائه خدمات نمی دهد ، بنده 4 سرور پرترافیک تهیه کردم و ظرف یک هفته بیش از 200 سایت را میزبانی کردم ، البته توجه داشته باشید که اگر دانش کافی نداشته باشید این کار به ضرر شما تمام خواهد شد ، با مشتری نمی توان به چشم یک بسته اسکناس نگاه کرد ، پس هنگام نیاز سنجی جامعه به توانایی های خود هم نگاه کنید به اصطلاح معروف هیچ موقع بی گدار به آب نزنید .

21. تعداد تشکر ها ازmohashemi به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)