صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 26

موضوع: خرید هاست؟ مراقب باشید.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    70
    تشکر تشکر شده 
    542
    تشکر شده در
    412 پست

پیش فرض پاسخ : خرید هاست؟ مراقب باشید.

آقا من فکر می کنم بهتر است در مورد موضوع تاپیک بحث شود نه حاشیه ....

با تشکر

2. تعداد تشکر ها ازNikan به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو جدید ariainfo آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    6
    تشکر تشکر شده 
    4
    تشکر شده در
    4 پست

Smile پاسخ : خرید هاست؟ مراقب باشید.

1-از یک شرکت دامین بخرید و از شرکت دیگر هاست. هیچ 2 تا را از یک شخص نخرید و پیش یک شرکت نگذارید.
    موافقم! بعضی از کلاهبرداری ها با توجه به همین مطلب صورت میگیره. بعضی ها هم دامنه شما رو به عنوان گروگان نگه می دارن تا سرویس رو هر سال پیش خودشون تمدید کنین!

بعضی کاربران ساده و مبتدی هم ترجیح میدن که همچنان با همون شرکت هاستینگ تمدید کنن حتی اگر کیفیت بدی داشته باشه، چون نمیدونن که move کردن یا transfer دامنه حق مشتری محسوب میشه و هیچ شرکتی حق نداره به خاطر دامین کسی رو مجبور کنه هاستش رو هم از همونجا بخره...

2- حتما از یک شرکت ثبت شده و معتبر و با سابقه بخرید و در صورت امکان حضوری آن ها را ببینید.(گر چه موثر نیست ولی اطمینان بیشتر می شود و اون طرف مقابل متجه می شود که نباید کار خلافی انجام دهد چون در چنگ شماست.)

9-پول را به حساب شرکت بریزید نه شخص
    تجارت هاست ایران هنوز نوپائه، ... به همین خاطر اکثرا شرکت مجازی (بدون ثبت و بدون دفتر) هستن. اگر هم کسی از غیر شرکت ها نخره که باید جمع کنن و برن و هاستینگ به طور انحصاری می افته دست چندتا شرکت کله گنده فعلی....؟

6-به هیچ وجه پول سالیانه به هیچ شرکتی ندهید. حتی اگر گفتند بازگشت پول داریم.(فقط ماهیانه)
    برای خرید از جاهای ناآشنا خوبه. ولی مثلا یه هاست 10000 تومانی رو ماهی چند میشه خرید؟

8-خودتون در یک سرویس آپتایم ثبت نام کنید و به اپتایم آن ها اعتماد نکنید.
    برای آپتایم باید از یک سرویس معتبر ودقیق پولی استفاده کنید. مثل hyperspin که در ایران هم نمایندگی داره.

دقت آپتایم شما باید بین 5 الی 15 دقیقه باشه یعنی مثلا هر 10 دقیقه سرویس شما رو چک کنه که up باشه. نه هر یک ساعت!

آپتایم های غیرحرفه ای و رایگان مثل host-tracker به دلیل زمان interval بالا در حد یکساعت و نیم ساعت و بدلیل اینکه برای پهنای باندشون متکی به شرکت های هاستینگ هستن نمیتونن جواب دقیقی به شما بدن.

مثلا در طول یک restart یک دقیقه ای آپاچی سایت شما تصادفا چک میشه و تا یک ساعت بعد که سایت شما رو دوباره چک میکنه برای سایت شما یک ساعت Down time ثبت میکنه، به جای یک دقیقه! شما هم احتمالا نسبت به شرکت مذکور بدبین میشید!

یا مثلا اگر در فاصله یکساعت سرویس تون چهل و پنج دقیقه down بشه و دوباره up بشه شما متوجه نمیشید چون در این فاصله سایت شما چک نشده بنابراین چیزی هم ثبت نشده!

اما با interval های پایین و سرویس های دقیق چنین مشکلی پیش نمیاد و آمار آپتایم دقیق بدست خواهید آورد.

مقدار رم و سرور لود سرور را نگاه کنید در ساعات مختلف.(سرور لود از تعداد هسته های سی پی یو باید کمتر باشد)
    درست ترش اینه : سرور لود تقسیم بر تعداد هسته های سی پی یو باید از عدد 2 کمتر باشه.

به طور مثال با نگاه کردن به قسمت server informatin کنترل پنل تون متوجه میشید سرور سایت شما 4 CPU داره و به طور مثال مقدار server load تون عدد 3.86 رو نشون میده، بنابراین مقدار لود سرور تقسیم بر تعداد CPU میشه تقریبا 96 صدم. این یعنی همه چیز خوبه و CPU ها کارشون رو به خوبی انجام میدن.
    [COLOR="Blue"]* آریا اینفو دات نت:
    http://www.AriaInfo.Net
    هاستینگ حرفه ای و مطمئن - انواع ثبت دامنه - vps - سرور اختصاصی

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    225
    تشکر تشکر شده 
    973
    تشکر شده در
    675 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط daaanial نمایش پست ها
    خریداران هاستینگ توجه کنند:
    1-از یک شرکت دامین بخرید و از شرکت دیگر هاست. هیچ 2 تا را از یک شخص نخرید و پیش یک شرکت نگذارید.

2-حتما از یک شرکت ثبت شده و معتبر و با سابقه بخرید و در صورت امکان حضوری آن ها را ببینید.(گر چه موثر نیست ولی اطمینان بیشتر می شود و اون طرف مقابل متجه می شود که نباید کار خلافی انجام دهد چون در چنگ شماست.)

3-قبل از خرید: لطفا در گوگل نام اون شرکت رو به فارسی و انگلیسی حتما سرچ کنید و تا چند صفحه دنبال نتایج آن بگردید.

4-یک اکانت تست ازشون بگیرید. و حداقل چند روز باهاش کار کنید.
    مقدار رم و سرور لود سرور را نگاه کنید در ساعات مختلف.(سرور لود از تعداد هسته های سی پی یو باید کمتر باشد)

5-در مورد دیتاسنتر سرور تحقیق کنید.

6-به هیچ وجه پول سالیانه به هیچ شرکتی ندهید. حتی اگر گفتند بازگشت پول داریم.(فقط ماهیانه)

7-حداقل 2 تا 3 بار تیکت بزنید بهشون ببینید طی چه مدت بهتون پاسخ میدن

8-خودتون در یک سرویس آپتایم ثبت نام کنید و به اپتایم آن ها اعتماد نکنید.

9-پول را به حساب شرکت بریزید نه شخص

10-مراقب باشید که دامین شما در پنل چه کسی هست . و ایمیل و مخشخصات خودتون رو توش وارد کنید.(این سایت ها کمک میکنه who.is و domaintools.com )

11-مطمئن شوید که شرکتی در کار هست و حداقل 2 نفر کارمند نظارت بر قسمت هاستینگ دارند و پشتیبانی میکنند.(مثالی بزنم»: یک بار فرد مورد نظر تصادف کرد و شارژ سرور را نداد و همه چیز بر باد رفت.)

این ها به ذهنم رسید باز هم میگم موارد رو . البته این ها اگر همش رعایت بشه باز هم مشکل داریم. ولی به حداقل می خوره.
    یا حضرت عباس !
    بابا انقدرها هم سخت نگیرید !
    کافی طرف سابقه خوبی داشته باشه و شرکت هم باشه !
    یعنی یکی که می خواهد هاست بخره این همه باید دوندگی داره !
    بعد در مورد سوال اولی که گفتید دومین را یک جای دیگه بخرید هاست هم یک جا دیگه ! چرا ؟

پرداخت ماهیانه فکر خیلی خیلی خوبیه !
    اتفاقا من می خواهم اگر بشود تمامی پرداخت های خودم را ماهانه کنم ... :turned:

با تشکر :smartass:

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    225
    تشکر تشکر شده 
    973
    تشکر شده در
    675 پست

کد:
    موافقم! بعضی از کلاهبرداری ها با توجه به همین مطلب صورت میگیره. بعضی ها هم دامنه شما رو به عنوان گروگان نگه می دارن تا سرویس رو هر سال پیش خودشون تمدید کنین!

بعضی کاربران ساده و مبتدی هم ترجیح میدن که همچنان با همون شرکت هاستینگ تمدید کنن حتی اگر کیفیت بدی داشته باشه، چون نمیدونن که move کردن یا transfer دامنه حق مشتری محسوب میشه و هیچ شرکتی حق نداره به خاطر دامین کسی رو مجبور کنه هاستش رو هم از همونجا بخره...
    برای چی باید همچین کاری بکنه !
    طرف وقتی سرویسش تمام شود احتمال خیلی قوی دامنه ان هم باطل می شود !
    بعد شرکت ها هم معمولا اینکار را نمی کنند مگر اتفاقی از جمله پرداخت بدهی و .... پیش اید .

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط novinserver نمایش پست ها
    [code]برای چی باید همچین کاری بکنه !
    طرف وقتی سرویسش تمام شود احتمال خیلی قوی دامنه ان هم باطل می شود !
    بعد شرکت ها هم معمولا اینکار را نمی کنند مگر اتفاقی از جمله پرداخت بدهی و .... پیش اید .

اگه پرداخت بخاطر دامنه باشه ؛ بله ؛ حق با شماست!
    اما اگه هاست را پرداخت نکرده هیچ لزومی نداره که دامین طرف را گروگان بگیریم. متاسفانه بعضی از دوستان بخاطر اینکه مشتریشون هزینه هاست رو پرداخت نکرده میان و علاوه بر اینکه هاست طرف رو میبندن دامنه طرف رو هم میبرن تو پنل خودشون و اجازه دسترسی به دامنه را نمیدن تا مشتری واریز کنه! به نظر من نباید این کار بشه...

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    225
    تشکر تشکر شده 
    973
    تشکر شده در
    675 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهرنژاد نمایش پست ها
    اگه پرداخت بخاطر دامنه باشه ؛ بله ؛ حق با شماست!
    اما اگه هاست را پرداخت نکرده هیچ لزومی نداره که دامین طرف را گروگان بگیریم. متاسفانه بعضی از دوستان بخاطر اینکه مشتریشون هزینه هاست رو پرداخت نکرده میان و علاوه بر اینکه هاست طرف رو میبندن دامنه طرف رو هم میبرن تو پنل خودشون و اجازه دسترسی به دامنه را نمیدن تا مشتری واریز کنه! به نظر من نباید این کار بشه...
    بسیار خوب من یک مثال می زنم ببینم شما قبول می کنید یا نه !
    بنده یک هاست از شما می گیرم مثالا ماهانه ! فرض می گیرم دامنه هم از شما ثبت کردیم !
    حالا ماه بعد پول هاست ندارم از شما تقاضا می کنم که این ماه منو مسدود نکنید ماه بعد پرداخت را انجام می دهم ( هر دو را ) ... بعد قبول می کنید !
    حالا ماه بعد من از هاستم Backup بگیرم و فرار کنم روی سرور دیگه و بخواهم دامنه را هم انتقال بدهم که دیگه به قول معرف دست شما کوتاه شود . حالا شما موضوع را فهمیدید که هاست انتقال داده شده و الان دارم دامین انتقال می دهم ...

شما می گذارید دامین انتقال بدهم ؟ مثلا 10.000 تومان هم بدهکارم ! :tt2:

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

تقبل ثبت دامنه فقط و فقط در شرایطی که فرد مطمئنی باشه یا رفیق صمیمی باشم یا به صورتی بهش دسترسی داشته باشم قبل از واریز انجام میدم.
    دامنه هایی که واریز نشده را از همان اول تا زمانی که واریز نکرده باشن پنلی نمیدم و مالک دامین رو خودم میدونم و فقط حق استفاده به طرف میدم و این موضوع رو کاملا اونهایی که قبل از واریز ثبت میکنم براشون اطلاع دارن.

مثلا به فردی مث شما میدم! چرا؟ چون اولا همکاریم! ثانیا آشناییم! ثالثا نهایتا 8.5 از جیب میدم!

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

تقبل ثبت دامنه فقط و فقط در شرایطی که فرد مطمئنی باشه یا رفیق صمیمی باشم یا به صورتی بهش دسترسی داشته باشم قبل از واریز انجام میدم.
    دامنه هایی که واریز نشده را از همان اول تا زمانی که واریز نکرده باشن پنلی نمیدم و مالک دامین رو خودم میدونم و فقط حق استفاده به طرف میدم و این موضوع رو کاملا اونهایی که قبل از واریز ثبت میکنم براشون اطلاع دارن.

مثلا به فردی مث شما میدم! چرا؟ چون اولا همکاریم! ثانیا آشناییم! ثالثا نهایتا 8.5 از جیب میدم!

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    225
    تشکر تشکر شده 
    973
    تشکر شده در
    675 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط طاهرنژاد نمایش پست ها

درسته ، اما بحث چیزه دیگه ای بود !
    منظورم این بود شما به خاظر بدهی هاست دامنه فرد را مسدود نمی کنید و می گذارید انتقال دهد ؟

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

مبحث هاست که هاستش پاک میشه! نهایتا هم 3 ماه از سرور استفاده کرده؛ چیزی از ما کم نشده که!
    بخوره و اون دنیا جواب بده...

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)