نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: دیدار با یک Link Spammer

مدیر کل Vahid آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    435
    تشکر تشکر شده 
    6,976
    تشکر شده در
    2,085 پست

پیش فرض دیدار با یک Link Spammer

دیدار با یک Link Spammer

یک Spammer با تولید اطلاعت بی خاصیت
    دسترسی به اطلاعات را مشکل می کند.
    Link Spammeer به افرادی گفته می شود که بدون اجازه با قرار دادن لینک در سایت دیگران مانند نوشتن توضیح (Comment) در وبلاگ ها و یا با هر روشی که بتوانند به توزیع لینک های سایتهای مشتریان خود - که اغلب نا مربوط و بی خاصیت هستند - در اینترنت فعالیت میکنند. سم (Sam) یکی از این افرا است که در یک آپارتمان نسبتا" بزرگ در شهر لندن زندگی می کند و تقریبا" در تمام طول شبانه روز کارش همین است که گفتیم.

در ابتدا بنظر می رسید که اینکار را برای تفریح انجام می دهد اما پس از کمی صحبت متوجه شدیم که موضوع به این سادگی ها هم نیست. او یک برنامه نویس حرفه ای در زمینه Perl ، LWP و PHP هست که اولین کار خود را در 13 سالگی، که یک قسمت از برنامه ای برای یک شرکت تولید کننده بازی های کامپیوتری بود نوشت. او هم اکنون 32 سال دارد و بصورت حرفه ای به کار Link Spamming مشغول است.

خب برای چه و چگونه اینکار را انجام می دهی؟ آیا کار تو شبیه به email spammer ها هست؟

دسامبر سال 2003 بود که گوگل در سیستم خود تغییراتی داد که به Florida Update معروف شد. گوگل الگوریتم ارزیاب سایتها و صفحات اینترنتی را تغییر داد، تا شاید بتواند از اینکه سایت های فامیل یا حتی آنها که پول بیشتر دارند همدیگر را تقویت کنند جلوگیری کند. بنابراین اگر شما یک مجموعه بزرگ از لینک ها داشتید (Link Farm) که مقصد آنها هم به اعضای همین مجموعه لینک داشت، گوگل شما را محکوم می کرد و امتیاز سایت شما را پایین می آورد و حتی ممکن بود شما را از بانک اطلاعاتی خود بیرون بیندازد.

لذا ما Link Spammer ها که قبلا" نام بهتری به ما اطلاق می شد - یعنی Search Engine Optimiser - باید راه حلی برای بالا بردن امتیاز و Rank مشتری های خود پیدا می کردیم.

گوگل علاقه زیادی به وبلاگها دارد چرا که محتوی آنها خیلی سریع عوض می شود. خب چه جایی بهتر از اینجا برای معرفی و دادن لینک به سایت های مشتری های ما. البته Comment Spamming قبل از آپدیت فلوریدا هم وجود داشت اما بعد از آن بعنوان یک راهکار اساس برای ما SEO ها مطرح شد. تجربه من نشان می دهد که فتو بلاگها اهداف بهتری هستند چرا که مشتریان بیشتری دارند و معمولا" همه می توانند آنجا Comment بگذارند.

حقیقت موضوع را هم بخواهید برنامه نویسی آن کار دشواری نیست و بسادگی با ابزارهایی که هست می توان برنامه ساده ای برای اینکار نوشت، پس از آن احتیاج به یک لیست از وبلاگ ها داریم، که با یک جستجو روی لغاتی مانند Wordpress یا Movable Type یا Blooger می توانی هزارها نام وبلاگ و سایت پیدا کنی.

آنها صلاحیت زیادی دارند
    افرادی مانند سم زیاد هستند و باید گفت خیلی بالاتر از یک Link Spammer هستند. او می گوید :

وقتی یک سیستم مدیریت محتوای (CMS) جدید به بازار ارائه می شود و مردم شروع به استفاده از آن می کنند، کمتر از یکساعت طول می کشد که بتوان سیستمی نوشت که در آن بطور خودکار Comment بگذارد. چیزی حدود 200 خط Script برای اینکار کافی است. نکته مهم آن است که آنرا نباید با PC خودتان انجام دهید چرا که به احتمال زیاد ISP شما متوجه خواهد شد و سرویستان را محدود و یا حتی قطع خواهد کرد.

حتی اگر ISP شما متوجه نشود، اگر آدرس IP شما ثابت باشد، به احتمال زیاد صاحب سایت یا وبلاگ IP شما را بلاک میکند و جلوی قرار دادن کامنت را میگیرد. بنابراین باید از صدها هزار پراکسی های آزادی (Open Proxies) که در اینترنت هست استفاده کرد. جالب هست که بسیاری از این پراکسی ها برای استفاده شرکتهای مختلف از اینترنت درست شده اند که بخاطر تنظیمات غلط - که احتمالا" برای آنها سخت هم هست - معمولا" همه می توانند از آنها استفاده کنند!

من شخصا" از حدود 200 ؛ 300 پراکسی برای نوشتن Comment در سایت ها یا وبلاگ ها استفاده می کنم. معمولا" هم سعی می کنم آنها را در نوشته های آخر قرار ندهم چرا که صاحب سایت زودتر و راحتتر متوجه می شود. دقت کنید برای من مهم آن است که گوگل لینک به سایت مشتری من را در صفحه یک سایت دیگر ببیند. همین و بس، بخصوص که صفحات جدید هنوز توسط گوگل ایندکس نشده است.

اما مهمترین دلیل سم برای انجام اینکار :

شاید باور نکنید اما این سایت هایی که من برایشان کار میکنم هرکدام بین 100 تا 200 هزار پوند در ماه درآمد دارند، که جزئی از این درآمد آنها نصیب من می شود. این مهمترین دلیلی است که من اینکار را انجام میدهم.

چرا بجای اینکار مشتریهای تو نمیخواهند به گوگل رسما" آگهی بدهند؟

تجربه من و بسیاری از محققان رفتار اینترت شناسی نشان می دهد که این روش یعنی رسیدن به هدف از طریق مسیرهای طبیعی - یعنی نه از یکجا مثلا" گوگل - بیش از شش برابر بازده بیشتری داره نسبت به همان هزینه ای که برای گوگل یا هر جستجوگر دیگه ای میکنید. پرداخت بر اساس کلیک که اغلب جستجوگرها اینگونه محاسبه می کنند بسیار هزینه بر هست.

اما مسائل اخلاقی چطور؟ شما از فضا ، منابع و پهنای باند مردم استفاده میکنید؟

تا هنگامی که قانونی برای منع اینکار نباشد انجام می دهیم. چرا که بنظر من وقتی صاحب یک سایت برای نوشته های خود اجازه قرار دادن Comment را میگذارد، ما می توانیم برویم و آنجا Comment بگذاریم.
    برای پیش رفت در علم آسانسوری وجود ندارد پله ها را باید پیاده رفت /./ همیشه این یادتان باشد که دست بالای دست بسیار است.
    يادمان باشد براي يك بار ايستادن صد ها بار افتاده ايم /./ بک آپ مهمترین رمز موفقیت هاستینگ /./ امنیت مطلق نیست.
    ارتباط مستقیم با من :
    Admin -{(@)}- WebHostingTalk . ir

2. تعداد تشکر ها ازVahid به دلیل پست مفید

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)