صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: چرا همیشه مشکلات هست ؟؟ . راه حل رفع مشکلات چیست ؟؟

عضو دائم shivahost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,371
    تشکر تشکر شده 
    4,137
    تشکر شده در
    2,773 پست

پیش فرض پاسخ : چرا همیشه مشکلات هست ؟؟ . راه حل رفع مشکلات چیست ؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط iranian-portal نمایش پست ها
    فرموده های جناب هوشیار رو کامل خوندم
    صحبت های بعضی از دوستان رو هم کم و بیش خوندم!
    اما نظر/صحبت/عقیده من:
    بنده از ابتدا به عنوان یک مشتری و خریدار وارد انجمن شدم و دقیقا تا همین 3ماه پیش در انجمن فقط خریدار بودم
    نزدیک به سه سال با 90% عزیزان این انجمن کار کردم و از تک تک فروشنده ها سرویس های مختلف تهیه کردم (البته قدیمی ها از جمله خود آقای هوشیار که اولین سرور مجازی رو از ایشون خریدم)
    به دلیل مدیریت سایت فیلم و نیاز به سرور با پورت و هارد بالا مدتی دنبال آفرهای مناسب بودم!
    اما به وقتی صحبت از وی پی اس با هارد 2ترابایتی میشد سرویس دهنده های خوب آفرهای بالای 200 هزار تومن میدادن
    علاوه بر این میزبانی سایت بر روی سرور هاست اشتراکی امکان پذیر نبود
    و فروشندگان هاست معتبر آفر ماهانه بالغ بر 60 هزار تومان برای میزبانی سایت ارائه می کردند!!!

دو تا وی پی اس و یک هاست لازم بود که سر جمع هزینه ها میشد 460 هزار تومن!!!!!!!!!!!!!!!!!
    تصمیم گرفتم سرور اختصاصی تهیه کنم که کل سایت رو خودم میزبانی و مدیریت کنم!!!!
    برای سایتی با درآمد صفر واقعی ماهانه 460 هزار تومان به جز هزینه دامین های چیلتر شده واقعا عذاب آور هست
    لذا تصمیم گرفتم مازاد منابع سروری که تهیه شده رو برای فروش بزارم!!!!!
    بدون شک کسی از بنده بدون سابقه خرید نمی کرد و تاریخ تمدید سرور هم روز به روز نزدیک میشد!!!
    مجبور به این امر شدم که با قیمت 10 هزار تومانی سرور بفروشم تا حداقل حتی شده 10 هزار تومن کمتر از جیب مایه بزارم
    اما هیچ وقت اوسل و یا لیمیت کردن منابع در کارم نبود و نیست!!!!!!!!!!!

گاهی بد نیست از دیدگاه های مختلف به یک موضوع نگاه کنیم!!!

زوایه دید خیلی خوبی بود.

2. تعداد تشکر ها ازshivahost به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو دائم shivahost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,371
    تشکر تشکر شده 
    4,137
    تشکر شده در
    2,773 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط H.G.N نمایش پست ها
    با سلام
    ضمن تشکر از آقای هوشیار
    در مورد قیمت ها ارائه شده برای سرور مجازی نظری ندارم چون ما در این زمینه فعالیتی نداریم.
    اما در مورد میزبانی حرف ها . گله هایی رو دارم که چند ماهی هست رو گلومون گیرکرده.
    اگه شما وقت کردید به چند تا از سایت های فروش میزبانی وب که در این انجمن فعالیت دارند و اونایی که ندارن , جالبه سایتی رو دیدم که 50 مگابایت رو میداد 2000 تومان سالانه ؟؟ نماد اعتماد و ... همش تکمیل بود من مودنم این چندتا اکانت میخواد رو سرور بسازه که هزینه تمدید سرور و لایسنس سی پنل رو که فکر کنم با قیمت ارز امروزی 150 تومان - 160 تومانی بشه رو بپردازه , برای جور کردن هزینه تمدید مجبوره زیاد اکانت رو سرور بسازه , مشکلاتی به وحود میاد مشتری فکر میکنه همه هاستینگ ها اینطورین ؟ باور می کنید اعتماد مشتری ها در طی 2 - 3 سال اخیر به هاستینگ ها کاهش پیدا کرده ؟ منظورم این هست که طرف تو این بازار بی در و پیکر مونده ماشا الله بعضی ها چنان قیمتی میگن که وقتی مشتری میاد قیمت سرویس ما رو میبینه ! میگه آقا فلان سایت با پهنای باند و امکانات بیشتر میده 3000 تومان شما میدی مثلا 20000 تومان در حالی که از طرف دیگه موضوع اطلاع نداره ! نا وارده فقط قیمت رو مد نظر قرار داده , نه کیفیت رو
    دلیل دیگه رکود در بازار هاستینگ ایران مسئله همین نمایندگی (Reselleri) هاست , مدیر سرور با 5000 تومان ماهانه به طرف نمایندگی میده اونم 10 - 20 گیگ میگه آقا OverSell فعاله برو حال کن این صاحب نمایندگی هم میاد هاست با قیمت خیلی خیلی پایین میده , آتیش میزنه به جون و تن بازار
    خلاصه سرتون دردنیارم بعضی از دوستان و فروشنده ها فقط به فکر منافع شخصی خودشون نباشن که با فروش بیشتر زیاد سود کنن , به فکر منافع عمومی و بازار هاستینگ ایران باشند که شاید خیلی ها از این بازار خرج زن و بچشون رو میدن .

با آرزوی موفقیت برای تمامی همکاران

موارد بسیار خوبی رو ذکر کردید که بلای جان ما هاستینگ هاست.

اما بنظر من اون ریسلر یا مدیر اصلی هاستینگ که به سود دهی رسیده باشه قیمت هاش را هم درست و اصلاح می کنه. من مطمئنم اون گروهی که ریسلر خیلی ارزان می دهند، یا هاست بسیار ارزان با قیمت غیر منطقی می فروشند هنوز به سود نرسیده اند و برای حفظ بقا در این بازار قیمت ها را می شکنند. دقیقا مثل همکار قبلی که گفت بخاطر سایتش سرور اختصاصی گرفته و فقط برای جبران بخشی از هزینه ها ( جبران ضرر ) سرویس ارزان می فروشه!

5. تعداد تشکر ها ازshivahost به دلیل پست مفید

عضو دائم Warez-Host.IR آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    2,177
    تشکر تشکر شده 
    4,167
    تشکر شده در
    2,036 پست

سلام
    صحبت هاى دوستان کم کم داره زيباتر ميشه

نظر ديگه اى نبود ؟؟

عضو انجمن HyperServer آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,016
    تشکر تشکر شده 
    3,252
    تشکر شده در
    2,153 پست

با سلام....

از اون تاپیک ها هست که سرم براش درد میکنه :دی ...

اول تبریک میگم به استارتر عزیز که بالاخره دیدگاهش عوض شد که البته تا جایی که میدونم تاوان سنگینی و ضررهای زیاد و استرس های زیادتری رو به عنوان بها دادند....

موردی که هست اینه که در نهایت اگر بررسی کنید در بازار فعلی VPS که بیشتر در این انجمن فعال هست...هیچ کسی سود نمیکنه ... اما می پرسید چرا ؟

شمای نوعی ...من نوعی ...اول ماه یه هزینه ای رو بابت سرور پرداخت می کنیم...از روز اول که شروع میکنید به کار و هر ماه این استرس در درجه اول همراه هست که آیا هزینه سرور در میاد یا نه ...اما چرا همیشه این استرس هست ؟... چون هر لحظه امکان داره یا سرور دان بشه...که البته با انتخاب دیتاسنتر مناسب این احتمال کم میشه اما هیچ وقت زیر 10% نمیاد...یا اینکه به دلیل اینکه اکثر کاربران یا اکانت فروشن یا ادمین سایت های مورد دار ...یه پروپسی و چیز پی که بسته میشه نصفشون تمدید نمیکنن و سایر موارد مشابه

حالا 2 تا بحث مطرح میشه ...یا اینکه دیتاسنتر ارزون قیمت انتخاب کردید ...یا با هزینه ای بیشتر ...

1 - اگر دیتاسنترهای ارزون قیمتی مثل Hetzner و OVH - KimSufi و datashack و امثالهم باشه که درسته هزینه ها پایین تر هست...به طبع اون میشه قیمت پایین تری عرضه کرد و راحت تر مشتری گرفت .... اما ریسک کاری بسیار بالا میره که عواقب بلند مدت بدتری داره...

2 - اگر دیتاسنتر هزینه های بالاتری داشته باشه ...حسنش این هست که کیفیت و پایداری بهتری داره .. اما جذب مشتری در این بازار اشباه شده و نابود شده سخت تر میشه....که باید ماه ها از جیب هزینه گذاشت!

خوب میبینید که در نهایت فروشنده اینجا یک بازنده هست... اما مشکلات به صورت ریشه ای از کجا ایجاد میشه؟

دلایل مختلفی هست ...
    نکته اول تفاوت در نوع بازاری هست که در اون فعالیت می کنیم...ببینید بازار سنتی مانند تمام مغازه هایی که در همه جا میبینید ..به دلایل مختلف که از حوصله این بحث خارج هست ... ورود بهش خیلی سخت هست و از اون سخت تر موندن در اون بازار هست...
    اما در بازار ما که بر روی بستر اینترنت هست به دلیل وجود مزایایی که در حال حاضر برای ما افرادی که می خوایم به صورت حرفه ای این کار رو دنبال کنیم تبدیل به سم شده....اما اون مزایا چی هستند که برای ما مضر شدند :

1 - نیاز کم به سرمایه Startup که تقریبا در مقابل بازار سنتی صفر هست...

2- عدم کنترل دستگاه های نظارتی بر این حوزه همچون بازار سنتی

3 - دسترسی آسان به این بازار تنها با یک خط اینترنت

4 - عدم نیاز به تایید هویت و نیاز به verify شدن

و سایر موارد

مورد بعدی که باعث میشه قیمت ها به طرز فجیهی پایین بیاد:

1 - هر از چندگاهی برخی از دیتاسنترها اقدام به گذاشتن آفر میکنن...از جمله که خیلی توی چشم هست RedStation هست...توی این مورد خود هایپرسرور رو مثال میزنم...

توی آفر قبل از سال میلای که به صورت 6 ماه با 55% تخفیف ارائه شد... هم زمان ما سرور قدرتمندی تهیه کردیم...خوب با توجه به اینکه به دلیل محدود بودن بازار همه خریداران سرور اختصاصی و فروش اون به این انجمن که 90% به صورت خورد فعالیت میکنن همه از دم سرور اختصاصی می خرن ...توی همین انجمن هم میان تاپیک فروش صدتا یه غاز میزنن....

خوب ما با توجه به اینکه هزینه سرور ماهانه حدود 550 پوند میشد برای اینکه بتونیم با این قیمت های تخیلی رقابت کنیم 2 ماه با تخفیف 50% ارائه دادیم تا زمانی که این آفر تموم بشه و بتونیم سهم بازار خودمون رو بگیریم و مشتری جلب کنیم و به امید اینکه بعد از 2 ماه مشتری با قیمت اصلی پرداخت کنه ...خوب تا 2 ماه ما تموم شد دوباره redstation آفر جدید گذاشت ! :|

این به مشکل و معذل شد برای ما ...

2 - هر از چند گاهی دیتاسنترهای مفتاد تومنی از توی لپ لپ در میان...که مثلا سرورهای e3 که ماهانه 200 دلار به بالا هست و حالت نرمال دیگه کم ترینش 125 تا 150 میاد میده 75 دلار ...که البته در این بازار دوستانی که پیشتاز در گرفتن رک در دیتاسنترهای ارزون دالاس و .. هستند اضافه شدند و خودشون سرور میگیرن و اجاره میدن با قیمت های بسیار پایین ! اینگونه افراد چون هزینه های خیلی پایین تری نسبت به دیتاسنترها دارند به این قیمت میتونن بدن و مارکتش خودشون رو داشته باشند..

3 - محدود بودن بازار فروش به این انجمن و خیلی خوش بینانه به کشور ایران

شما هر جای دنیا رو بگردی ...هیچ کشوری مثل ایران پیدا نمیکنید که این همه سرویس دهنده در یک انجمن که محدودیت زیان (فارسی) وجود داره باشه...که در نهایت محدودیت سرویس دهی جغرافیایی پیدا میکنه وجود داشته باشه !

4 - 3 ماه تابستان :| که نیاز به توضیح نداره

شما کل سال شمسی رو در نظر بگیرید...هیچگاه این بازار روی خوش نشون نمیده و همیشه در حال تلاطم و به هم ریختگی هست ...

همه این موارد سالهای سال تکرار میشه و همه ما به امید اینکه بالاخره درست میشه ...از جیب میزاریم و با چنگ و دندون وا میستیم... اما در نهایت میشه دوستمون البرز که بعد از فعالیت 5 ساله کار ثابت در شرکت دولتی یا خصوصی رو ترجیح میده ! چرا باید اینطوری باشه ؟

خوب بهتره بریم سر اصل مطلب :
    1 - چرا برای همه سرویس دهندگان داخلی ایران در بعضی از بازه های زمانی مشکل ایجاد میشه ؟؟
    2- چرا همیشه مشکلات هست ؟؟
    3 - مشکل خودش ایجاد میشه یا ما درست می کنیم ؟؟
    4 - مشکل به سمت ما میاد یا ما به سمت مشکل حرکت میکنیم ؟؟

5 - در نهایت راه حل رفع مشکلات چیه ؟؟
    6 - چطوری مقاومت کنیم و ادامه به فعالیت خودمون بدیم ؟؟
    1 - تمام دلایل بالا

2 - این اصل که همیشه مشکلات هست جزو اصول پایه وجود خلقت هست که از اون به وجود خوبی و بدی تحت هر شرایطی هست...ذات وجود خلقت بر اساس تضاد هست...در بحث فلسی خلاصه میشه اگر بدی وجود نداشته باشه...خوبی معنا پیدا نخواهد کرد...و اگر این بالا پایین وجود نخواهد داشت و این عدم تغییر باعث میشه که حس در همه موارد بی معنی میشه !

3 - یک سری مشکلات خارج از کنترل ما هست و منشا اون شرایط خارجی و محیطی هست....یک سری مشکلات هم به دلیل عدم داشتن دید بلند مدت و تصمیمات اشتباه و با نسنجیده هست...

در بحث مدیریت شرایط که منشا داخلی و خارجی دارن به اینگونه بیان میشن...

مسائلی که منشا داخلی دارن با عنوان نقاط ضعف و قوت عنوان میشه

مسائلی که منشا خارجی دارن با عنوان تهدید و فرصت عنوان میشه...

4 - با سوال بالا پاسخش یکی هست

5 - نمیشه راه حل کلی برای حل کلیه مشکلات ارائه کرد... اما یک اصل که میشه بیان کرد رو میشه به یه چیزی تشبیه کرد :

مثلا یک فوتبالیست که می خواد شوت بزنه یا سانتر انجام بده ...

اول میبینه که خوش کجای زمین هست
    دوم اینکه به کجا می خواد ضربه بزنه
    سوم اینکه شرایط اطراف چه طوری هست ...بازیکن های نزدیک خودش و موقعیت های اون ها و اطراف جایی که میخواد توپ به اونجا بره و افراد نزیدک به اونجا
    چهارم پیش بینی حرکت سایر بازیکن های مرتبط در کوتاه ترین زمان
    پنجم تمرکز بر روی توپ و نحوه زدن ضربه به بهترین شکل
    ششم انجام کار و عملیاتی کردن اون

که میتونید همه رو به کار هاستینگ و کلا تمام کارها تعمیم بدید...

6 - راه حل بقا این هست که با تمام محدودیت ها مبارزه کرد و اون ها رو تغییر داد...به عبارت دیگه این که از تهدید ها دوری کرده ...و فرصت ها رو جستجو کرد....هنری که این میون میشه خیلی موثر باشه اینه که راه حلی بر اساس شرایط پیدا کرد که تهدید ها رو به فرصت تبدیل کرد...

به عنوان نمونه میشه این رو عنوان کرد که اولین قدم وابستگی فروش خود و تمدید کاربران رو از این انجمن و سایر انجمن ها برداشت...اما چرا این مورد رو پیشنهاد دادم ؟

چون اینجا بورس هست و فضا به شدت رقابتی ... اما یه تفاوت عمده با بازار سنتی داره ...ببینید موقعی که مثلا شما برای خرید به بازار میرید و جنسی می خواهید تهیه کنید قیمت ها بالا پایین داره اما اختلاف ها نهایت در اجناس مشابه حداکثر 5 درصد هست ...داستان اجناس تقلبی رو فاکتور میگیریم...

چون فروشنده ها هم رو میشناسن و با هم اتحاد دارن...فضا جوری نیست که هر روز یکی سرش رو بندازه بیاد مغازه بگیره و زیر فروشی کنه...فروشنده ها هوا هم رو دارن...
    اما در بازار ما به دلیل اینکه محدودیت فضا وجود نداره ...هر روز اشخاص جدیدی وارد بازار کار میشن و نظم بازار رو به هم میریزن...
    کنترل این مورد هم دست من و شما نیست و هیچگاه نمیشه اتحادی بین فروشنده ها ایجاد کرد...

اینجا فقط اهرم و تضمین اجرایی دولت نیاز هست. اما با توجه به اینکه خوب همه ما کاربرانی داریم که قوانین ایران رو نقض می کنن حضور چنین دستگاه نظارتی مشکلات حاد دیگه ای رو برای خود ما هم ایجاد خواهد کرد.

پس فعالیت در این بازار و انجمن نه تنها کمکی به افزایش فروش نمیکنه ....بلکه به دلیل ورود و خروج فروشنده هایی که انجام میشه تاثیر منفی هم داره...این انجمن باید به عنوان بازار غیر اصلی مد نظر باشه که اگر جذب هم ازش نداشتید باعث ضرر شما نشه ...

راه دیگه میشه به این اشاره کرد که یه سرمایه ی پشتیبان برای خودتون داشته باشید که مثلا در شرایط نوسانات شدید ارز که خارج از کنترل ما هست بتونید تمدید کنید سرور رو و یا اینکه مثلا پورت فلان بسته میشه و تمدید نمیکن...نخوری زمین...

امیدوارم مفید بوده باشه...غلط تاپی بود و جایی مفهوم مشکل داشت پبام خصوصی بدید که اصلاح کنم.
    ویرایش توسط HyperServer : March 1st, 2013 در ساعت 15:22

8. تعداد تشکر ها ازHyperServer به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    17
    تشکر تشکر شده 
    71
    تشکر شده در
    61 پست

سلام
    به نظر من هم یکی از مشکلات همون داستان مفت باشه و کوفت باشس بیشتر مشتری های این انجمن ترجیح میدن تا جای که میشه ارزون بخرن کار ندارن چی باشه شما بگو 4 گیگ رم طرف قبول می کنه
    اکانت فروش های عزیز هم که بیشترین مشتری ها در این انجمن هستن و مشخص قیمت ...
    افر های دیتا سنتر ها هم که کلا مورد داره من هیچ وقت درک نکردم رد استیشن چجوری 12 ماه تو افر همین چند وقت پیش بود 6 ماه افر داد بعد 2 ماه دوباره 6 ماه افر داد
    البته قیمت سرویس ها خیلی پایین تر از نرخ اصلی هست مثلا من بیشتر سایت ها رم 1 گیگ تو رنج 30$ میدیدم ولی تو این انجمن فکر کنم 15 هزار تومن هم بدن
    Enterprise Windows VPS Hosting - PhotonVPS
    Linode - Xen VPS Hosting
    Cloud Servers, VPS Servers, Windows VPS from VPS.NET
    VPS - VPS Hosting - Cheap VPS from Heart Internet
    ...
    مورد اخر این که شرکت های بزرگ هاستینگ ایرانی در انجمن نیستن و یا اگر هستن به دلیل جو اینجا در شان خودشون نمیبینن که اکتیو باشن
    این شرکت ها جایگاه خودشون رو پیدا کردن و به دنبال جذب مشتری در این انجمن نیستند...
    البته از یه مورد هم نباید غافل شد که کلا جو آموزشی این انجمن به حاشیه رفته و 90% پست ها تجاری شده.

10. تعداد تشکر ها از Clark به دلیل پست مفید

عضو انجمن pedramsistani آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    237
    تشکر تشکر شده 
    367
    تشکر شده در
    283 پست

والا به خدا این موضوع خیلی داره به بازار هاستینگ ضرر وارد میکنه
    امیدوارم روزی برسه که مشتری فرق سرور x تومنی رو با y رو تشخیص بده

بازم تشکر از استارتر و بقیه دوستان با نظرات مفیدشون
    فروش انواع محصولات اپل و اوازم جانبی آن و ارسال رایگان به سراسر کشور

12. تعداد تشکر ها از pedramsistani به دلیل پست مفید

عضو دائم delta آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    1,468
    تشکر تشکر شده 
    5,180
    تشکر شده در
    2,621 پست

شماها نظراتتون رو گفتید.. از طرف هاست فروشها... اما من سایت دار هستم و نظرم رو میگم از طرف سایت دارها و مصرف کنندگان هاست و دلیل اینکه چرا هنوزم همه دنبال ارزون هستند!!!

بنده 9 سال هست تو کار سایت داری هستم. 3 بار سایتم رو به علت مشکل مالی رها کردم و آخرین سایتم مال 5 سال پیش هست که شکر خدا هنوزم پابرجاست.. 6 - 7 سال پیش نمیدونم کیا یادشونه با سرکار امدن سایتهای دانلود و موزیک و فیلم و... آن سایتهای قدیمی شروع کردند به دادن خدمات رایگان. پولدار بودند و خوب هاست میخریدند و انواع و اقسام فایلها رو رایگان میزاشتند ملت میومدند دانلود میکردند..سایتهای دیگر کورکورانه و به دلیل اینکه میخواستند مثل آنا بشن همه وقتی سایت میزدند کلی هزینه میکردند و رایگان فایلها رو در اختیار بقیه میزاشتند.طوری که مردم به لینک مستقیم عادت کردند.کم کم با بالا رفتن سرعت اینترنت و افزایش هاست و... دیدیم که سایتها رو به آپلود فایلهای حجیم کردند و بازم مردم رایگان دانلود میکردند.کلا یک عادت بد در اینترنت به نام همه چیز رایگان مرسوم شد و ملت هر سایتی میرفتند انتظار لینک مستقیم با بهترین سرعت و کیفیت و رایگان رو داشتند.
    هیچ سایتی هم نمیتونست فایلهاشو پولی کنه.چون از آن سایتهایی قدیمی مطمعنا شکست میخورد و بازدیدش رو از دست میداد و چون نمیخواستند رتبه و.. رو از دست بدند مجبور بودند کورکورانه زیر پای هر هزینه ای بروند و فقط سایتشون رو حفظ کنند. اما دریغ ازا ینکه بدونن بالخره زیر هزینه های سنگین کمر خم میکنند و دیگر نمیتونن خرج سایت رو بدند و مجبورند همونی هم که دارند از دست بدند و کلی هزینه و تلاش هیچ!
    با افزایش دلار و قیمتها خیلی سایتها ورشکست شدند و فروختند و ادامه ندادند چون باز هم فکر میکنند مردم به رایگان عادت دارند و با وجود سایتهای مشابه وقت طلف کردن هست.
    ما خودمون بعد 5 سال سایتمون رو ماه قبل تبدیل به vip کردیم.خیلی نظرات و فحش و.. خوردیم که کاربر فراری میشه و دیگه نمیان سایت و شکست میخوریم و ... اما چاره ای نداشتیم.دیگه هزینه سایت کمرشکن بود و مصرف هاست و پهنا بالا و دیگر کشش نداشتیم.دل رو به دریا زدیم. اکانتهای دانلود رو پولی و vip کردیم.تا دو هفته سایت از رتبه و.. افتاد و فحش خوردیم و تمسخر که جمع کنید میریم جای دیگر دانلود میکنیم رایگان و.. اما ایستادیم. شاید نتیجش واقعا برای ما باورنکردنی بود. کمتر از 3 هفته بیشتر از 400 اکانت فروختیم و پول کل هزینه سایت و هاست چهار برابرش در آمد!!! طوری که دیگر دستمون باز بود و راحت میتونستیم برای سایت هر خرجی میخواهیم کنیم.کاربرامون برگشتند و همونایی که فحش میدادند اکانت خریدند و عادت رایگان دانلود کردند رو ما به هزینه دار کردند برگردوندیدم!!!
    حالا وقتی یک سایت خرجش رو در میاره دیگه فکر ارزونی نمیکنه.دنبال کیفیت هست. دلیل اصلی اینکه هنوزم همه دنبال ارزونی هستند همین درآمد نداشتن از سایتشون هست. اگر دقت کنید هیچ سایت خارجی بزرگی لینک مستقیم رایگان نمیزاره.همه شیر هستند و سایتهای شیر هم وقتی بخوای چیزی رو دانلود کنی باید اکانت بخری!
    اینها بر میگرده به عادت غلط مردم ما.باید فرهنگ سازی بشه و سایت دارها باید از همین الان به فکر باشند و واژه رایگان رو از خودشون دور کنند.حرف من با تمامی سایتهای اصطلاح بزرگ هست که هنوزم دارند رایگان خدمات میدند و به خاطر یک رتبه کلی هزینه میکنند هیچ و پوچ.. البته خبرش و دارم کم کم آنها هم دارند پولی میشوند..

سایت دار محترم.آنی که داره شب و روز از سایتت دانلود میکنه حداقل یک Adsl داره که ماهانه 30 شارژش رو داره میده و یک وی پی 5 هزار تومانی!!مطمعن باش نمیمیره 3 هزار تومان حق اشتراک به سایت شما بده!! شما هم راحت میتونی با بالا رفت کاربرات هم به سایتت بیشتر برسی هم هزینه ها رو راحت بدی و خودتم کسب درآمد کنی!

اینها دلیل اصلی دنبال ارزونی بودن سرویس گیرنده هست.ما و شما هم باید فرهنگ سازی کنیم و تو گوش این مردم بخونیم واژه رایگان و مفت مرد!!
    ویرایش توسط delta : March 1st, 2013 در ساعت 19:01
    فروشگاه بازی , کنسول, لوازم دیجیتال دلتافوکس
    فروش و واردات محصولات در منطقه ازاد انزلی

14. تعداد تشکر ها ازdelta به دلیل پست مفید

عضو انجمن pardishosting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    857
    تشکر تشکر شده 
    2,336
    تشکر شده در
    1,451 پست

این تایپیک رو دیر دیدم ... درد دل من از همه شما ها بیشتر هست.
    فرهنگ رو بزرگان یک جامعه یا صنف نهادینه می کنه .. سال 87 - 88 که اولین بار تبلیغات گسترده شرکت های هاست (البته تعدادشون زیاد نبود تا الان و اگر کمی تمرکز کنید متوجه می شید منظورم چه شرکت هایی هست) شروع شد ، اولین چیزی که این شرکت ها خیلی روش مانور دادند قیمت های مفت بود که الانم می تونید در وبگذر مشاهده کنید. هاست نامحدود 4500 تومانی و در گذشته سرویس های مفت 25000 تومانی شرکت دیگه ... خوب وقتی شرکت ها با این قیمت های مفت (حالا اینکه چطور ارزون می دند هم در ادامه توضیح می دم) سرویس می دند ، بقیه شرکت ها هم یا باید رقابت کنند یا حذف شند که خوب شرکت ها و افراد معمولا رقابت می کنند و نتیجه اش این می شه.

جالب اینجاست توی قیمت سرور هیچکس نمی تونه رقابت کنه اگر 100 شرکت از هت زنر سرور بدند قیمت همگی ثابت هست ! پس کاربر عاقل نتیجه می گیره یک اتفاقی می افته که هاست و سرور مجازی اینقدر مفت می شه ... یکی از همین شرکت ها که اخیرا هم تبلیغات سنگینی شروع کرده هم در وبگذر و هم جاهای دیگه روی سرور 8 هسته ای بالای 1000 تا سایت روی سرورش هست. بعد مثلا ما که 32 هسته سرورمون هست 600 - 700 تا خوب یک حساب کتاب سرانگشتی معلوم می کنه که چطوری دارند با 20 تومان در سال (معادل 6 دلار) هاست می فروشند. .. بیخیال ...

وقتی سیاست ارزون فروشی مد بشه مسلما کسی به سمت شما نمی اد هر چه قدر هم سرویس خوب ارائه بدید .. حق هم دارند ...
    اگر هاست دی ال نبود من فکر نمی کنم چیزی به نام رقابت در کیفیت بین هاست های ایران شکل می گرفت ... البته خود هاست دی ال هم کم ارزون فروشی نکرد.

خلاصه کلام اینکه بزرگان فرهنگ می سازند و مابقی مجبورند دنباله روی کنند ....
    ارتباط تلگرامی با بخش فروش : pardisho@

16. تعداد تشکر ها از pardishosting به دلیل پست مفید

عضو انجمن mahdiazarnia آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    194
    تشکر تشکر شده 
    1,056
    تشکر شده در
    740 پست

توجه داشته باشید که دوستانی که قیمت هاشون متعادل هست و گاهی هم بالاتر از حد معمول مشتری های حرفه ای دارند
    تعداد مشتری کم باشه ولی همشون جرفه ای باشن خیلی بهتره که مشتری زیاد باشه و با یک سری نا وارد مذاکره کنی
    البته نظر شخصیه
    ..:: ServerMan , Department of Information Technology - Server Management ::..
    خریدار ارزهای دیجیتال ( بیتکوین ، بیتکوین کش ، اتریوم ) :
    https://t.me/archicom

مدیر ارشد Ramin آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    745
    تشکر تشکر شده 
    4,987
    تشکر شده در
    1,513 پست

تاپیک برای چند ماه پیش است ...

19. تعداد تشکر ها ازRamin به دلیل پست مفید

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)