نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مشکل لود شدید vps با پیوند یکتا Pretty permalinks

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    2
    تشکر تشکر شده 
    16
    تشکر شده در
    13 پست

پیش فرض مشکل لود شدید vps با پیوند یکتا Pretty permalinks

سلام،
    خسته نباشید دوستان،

سایت من مدتی بود به خاطر اینکه سی پی یو و رم مصرفش غیر عادی شده بود سنگین لود میشد دیگه کار به جایی رسید که سایت باز نمیشد و مجبور شدم تست کنم ببینیم اشکال از چیه.
    برای همین یکی یکی رفتم جلو و یه وردپرس خالی بدون دیتابیس بالا آوردم روی سایت و همه چی عالی بود بعد قالب سایت رو روش گذاشتم و باز همه چی عالی بود ، بعد افزونه هایی که استفاده میکردم رو گذاشتم و فعال کردم و همه چی نرمال بود تا اینکه دیتابیس رو ایمپورت کردم و لود سایت شدیدا بالا رفت.

تا اینجا معلوم شد از دیتابیسه!

بعد یکی یکی تیبل های دیتابیس رو جایگزین کردم با دیتابیس دیفالت ، از تیبل پست گرفته تا تگ و کامنت و افزونه ها ...
    یکی یکی تیبل ها رو وارد کردم
    اول فکر کردم از تگ ها هستش که فارسی هستن اما در نهایت به این جا رسیدم که مشکل فقط پیوند یکتای Pretty هست!

یعنی وقتی نوع پیوند رو روی پیوند دیفالت وردپرس میذارم همه چی عالیه و لود سایت عالیه و زیر 1 هست همیشه، اما به محض گذاشتن روی پیوند یکتای ماه و نام و اسم نوشته
    /%year%/%monthnum%/%postname%/ .
    همه چی داغون میشه و لود سی پی یو و رم vps میره تا آسمون و سایت و vps کلا هنگ میشه دیگه و مجبور میشم ریست بدم.

میخواستم ببینم چیکار باید بکنم؟ من سایتهای همکار زیادی رو دیدم که با پیوند یکنای فارسی هستن و بازدیدشون مثل من هست اما ازشون که پرسیدم
    مشکل لود ندارن .

من چند جا خوندم که اشکال از Apache mod_rewrite هست و باید کد زیر رو تو .htaccess بذارم تا مشکل حل شه اما نشد باز.
    # BEGIN WordPress
    <IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteBase /
    RewriteRule ^index\.php$ - [L]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
    RewriteRule . /index.php [L]
    </IfModule>
    # END WordPress
    البته این کد خودش اتوماتیک موقع سیو کردن تو پنل وردپرس ادد میشه تو htaccess اما باز مشکل حل نمیشه.

من افزونه های یکسانی تو هر دو حالتی که گفتم دارم و تو هر دو حالت همشون فعالن اما تو حالت دیفالت لینک ها لود زیر 1 هست ولی تو Pretty permalinks لود میترکه.

من چندجا تو فرومای خارجی خوندم باید خود ماژول rewrite_module نصب باشه و با دستور زیر تو httpd.conf اون رو فعال کنیم
    یعنی
    LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so
    اما مشکل اینجاست این ماژول اصلا تو ماژول های آپاچی نیست و من هرجا سرچ کردم چیزی برای نصب این ماژول پیدا نکردم.

من زیاد حرفه ای نیستم اما با سرچ هایی که زدم من خودم یه برنامه WINSCP رو گرفتم تا بتونم به vps دسترسی داشته باشم چون نتونستم با putty کار کنم!
    الان این فایل http.conf رو گرفتم از اینجا /usr/local/apache/conf اما هرچی سرچ زدم کلا این دستور توش نبود، چجوری و کجا باید اضافش کنم؟

الان اساتید میتونن بگن که چه جوری باید اصل همین ماژول رو اینستال کنم؟ /usr/local/apache/modules تو اینجا؟

به نظرتون باید من الان چیکار باید بکنم؟
    خیلی واجبه چون سایت چند روزه سره این مشکل مرتب داره دان میشه.

ممنون

2. تعداد تشکر ها از shp1367 به دلیل پست مفید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)