هنگامی که استیو جابز در ۲۳ سالگی به شما یک اتومبیل پورشه جایزه بدهد، شما می دانید که سرنوشت، زندگی بزرگی را برای تان رقم زده است. خب، این اتفاقی است که در گذشته برای Craig Elliott موسس و مدیرعامل Pertino اتفاق افتاده است. یک استارت آپ فعال که به تازگی می خواهد سر از لاک در آورده و کار خود را علنی سازد.

داستان از سال ۱۹۸۴ آغاز می شود. هنگامی که الیوت، که اکنون ۵۲ سال دارد، در آیووا زندگی می کرد و تازه یک سال بود که دانشگاه را تمام کرده بود. الیوت می گوید: «من کار در یک فروشگاه کامپیوتر را تمام کرده بودم و این زمانی بود که یک سال از عرضه مکینتاش می گذشت. و من بیش از هر شخص دیگری در ایالات متحده مکینتاش فروختم.»

در نتیجه وی نامه ای از سوی اپل دریافت کرد و برای حضور در کاپرتینو دعوت شد. «من با استیو جابز شام خوردم. یک هفته را با مدیران گذراندم و استیو یک پورشه به من داد.»

شام با استیو یک مصیبت بود. جابز از وی می پرسیده که چه تعداد مک فروخته است. او پاسخ داده تقریبا ۱۲۵ عدد. «جابز چیزی مثل این گفت "اوه خدای من! همه اش همین؟ این که رقت انگیز است" من به یک طرف خم شدم و گفتم "استو، به خاطر داشته باش، من بهترین مرد تو هستم" استیو گفت "اوه، حق با توست" و برای تمام مدت شام زمان واقعا خوبی با هم داشتیم»

جابز به الیوت شغلی را پیشنهاد کرد. اما جابز برای مدت طولانی رئیس الیوت باقی نماند. هیچ یک نمی دانست که یک سال بعد جابز از اپل خواهد رفت. اما الیوت تا یک دهه بعد برای اپل کار کرد و تجارت اینترنت و تجارت الکترونیک اپل را چرخاند.

هنگامی که جابز به اپل برگشت، الیوت به یک استارت آپ با نام Packeteer رفته بود تا مدیرعامل ان باشد. وی آن شرکت را تبدیل به سهامی عام کرد. سپس در ۲۰۰۸ با قیمت ۲۶۸ میلیون دلار آن را به بلو کوت سیستمز فروخت. آنگاه به نیوزیلند برگشت و با خانواده اش تبدیل به یک سرمایه گذار شد.

و این می توانست پایان داستان الیوت باشد، اگر دیگر سرمایه گذار و موسس Pertino به سراغ وی نیامده بود. Scott Hankins و الیوت اکنون مشغول تولید ربات هایی برای ناسا هستند.

داستان مردی که از استیو جابز یک پورشه جایزه گرفت | نارنجی