صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 20

موضوع: پروژه راه اندازی درگاه پرداخت خارجی برای ایرانیان

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    17
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    18 پست

Lightbulb پروژه راه اندازی درگاه پرداخت خارجی برای ایرانیان

با سلام
    بنده بعنوان کسی که 6 سال بطور تخصصی روی سیستم های مالی آنلاین کار کرده ام ؛ اکنون پس از شش ماه تحقیق و مطالعه بیشتر بر روی انواع درگاه های پرداخت آنلاین قصد راه اندازی خدماتی در این زمینه برای کاربران نت در ایران را دارم. بدون شک این پروژه برای اولین بار هست که در ایران به اجرا گذاشته میشود و با اجرای صحیح میتواند فضای کاری نت در ایران را متحول کند. همان طور که اکثر شما در جریان هستید بدلیل تحریماتی که وجود داره اکثر کاربران و شرکت های ایرانی از کسب درامد دلاری باز مانده اند و متاسفانه تا زمانی که تحریمات برداشته نشود راه برون رفتی هم وجود ندارد. از طرفی با توجه به *****ینگ های گاها بی دلیل و بی منطق خیلی ها را از انجام پروژه های بزرگ در داخل کشور بازداشته و کمتر کسی حاضر می شود با توجه به این وضعیت در این زمینه سرمایه گذاری کند چون نمیداند آینده قرار است چه اتفاقی بیفتد. به همین دلیل متاسفانه باعث می شود قشر علاقمند و متخصص در نت نتوانند از سرمایه و ثروت عظیمی که در فضای اینترنت در جریان است بهره مند شود.

شاید خیلی از مواقع با دیدن سایت های موفق خارجی در زمینه های مختلف به فکرتان خطور کرده باشد که چرا شما با توجه به تخصصی که در خود سراغ دارید نتوانید چنین سایت هایی راه اندازی کنید. اما بیشتر که فکر میکنید میبینید که لازمه کسب درآمد داشتن حساب بانکی / اکانت پیپال / درگاه پرداخت هست. خیلی از برنامه نویسان ایرانی بدلیل بی بهره بودن از این امکانات نمی توانند مثل برنامه نویسان خارجی ماژول یا اسکریپت بنویسند و لایسنس آن را برای فروش بگذارند. همچنین گرافیست ها و طراحان وب و حتی شرکت های هاستینگ

بعنوان مثال در حال حاضر شرکت های هاستینگ در ایران دارند به دلار خرج می کنند و به ریال در می آورند. خیلی ها ممکن است این وسط از دور خارج شوند و یا باعث افت کیفیت در ارایه خدمات آنها شود. چون هزینه های جاری آنها زیاد می شود و با توجه به کاهش ارزش ریال مشتریان آنها روز به روز کمتر می شود و یا ممکن است به سمت جاهایی کشیده شوند که دارای قیمتی ارزان تر و سرویس دهی بدتر هستند. اما اگر این شرکت ها بتوانند با نیروی متخصصی که در اختیار دارند در کنار سرویس دهی به مشتریان داخل کشور به مشتریان خارج از کشور هم سرویس دهند و درآمد ارزی کسب کنند آنگاه این کار باعث افزایش کیفیت و درآمد بیشتر برای آنها خواهد شد.

در حال حاضر دو راه برای برون رفت از این محدودیت ها وجود دارد:

۱. برای اشخاص حقیقی/برنامه نویسان/گرافیست ها/وب مسترها
    این دسته از افراد یا از طریق آشنایانی که در خارج از کشور دارند اقدام به باز کردن حساب می کنند و یا از طریق باز کردن حساب با هویت های جعلی که در هر دو حالت ریسک آن را متقبل شده اند و البته نمی توانند در سطح وسیع روی حساب شخصی تراکنش مالی داشته باشند.

۲. برای شرکت های هاستینگ/خدمات فایل شیرینگ و لیچ/...
    این دسته چنانچه بخواهند از درگاه های پرداخت برای ارایه خدمات خود به کاربران خارجی استفاده کنند باید حتما در یک کشور خارجی اقامت داشته و شرکت ثبت کنند که هزینه های آن حداقل ۳۰-۴۰ میلیون تومان در می آید.

بنده با توجه به تجارب زیادی که در کار با انواع درگاه های پرداخت داشته ام و تا حد زیادی با قوانین آنها آشنا هستم و از طرفی با توجه به سابقه بسیار خوبی که در پی پال داشته ام توانستم با بسیاری از شرکت ها در این زمینه صحبت کنم و درگاه پرداخت را از آنها اخذ کنم. ما در یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس با سرمایه زیادی جهت انجام این پروژه شرکتی ثبت کردیم و تابحال از چندین سایت توانسته ایم مجوز درگاه را بگیریم. خیلی از سایت ها قوانین سختی برای دادن درگاه دارند و حتی با وجود ارایه مدارک شرکت و ... با درخواست موافقت نمی کنند که با توجه به سابقه ما در پی پال و حجم تراکنش های ماهیانه تابحال از پس آنها برآمده ایم.

این تاپیک به این دلیل قبل از زدن سایت رسمی توسط ما ایجاد شد چون ما میخواستیم از نقطه نظرات دوستان و نیازهایی که شاید به فکر ما نرسد آگاه شویم تا بتوانیم هرچه بهتر این پروژه را در مسیر درست هدایت کنیم. از نقطه نظرات شما در این زمینه استقبال می کنیم. در حال حاضر قصد داریم به شرکت های معتبر هاستینگ در ایران که دارای سابقه خوبی هستند و قصد راه اندازی نسخه انگلیسی سایت دارند / همچنین به سایت هایی که در زمینه فایل هاستینگ/لیچ از تخصص کافی برخوردارند درگاه پرداخت ارایه کنیم. جدای از آن برای برنامه نویسان/گرافیست ها/توسعه دهندگان نرم افزار مکانی را فراهم کنیم که بتوانند محصولات خود را برای فروش در آنجا ارایه کنند.

برخی از درگاه های پرداخت قابل ارایه:
    Paypal
    Payza
    Moneybookers
    WebMoney
    LibertyReserve
    2Checkout
    OKPay
    Authorise.net
    i-koruna
    درگاه های Mobile Payment

سایت رسمی ارائه درگاه پرداخت خارجی ( Merchant Account )

با احترام
    سهیل شهیدی
    ویرایش توسط StarSoheil : May 1st, 2013 در ساعت 02:30

2. تعداد تشکر ها ازStarSoheil به دلیل پست مفید

3. # ADS

عضو انجمن aalireza439 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    7
    تشکر تشکر شده 
    396
    تشکر شده در
    251 پست

پیش فرض پاسخ : پروژه راه اندازی درگاه پرداخت خارجی برای ایرانیان

منظورتون سایت هایی مثل پارس پال هست ؟ برای درگاه پرداخت مثل پی پال . در مورد نحوه عملکرد سایت تون بیشتر توضیح بدید.

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    566
    تشکر تشکر شده 
    1,153
    تشکر شده در
    790 پست

آقای شهیدی اگر این امکان ایجاد بشه واقعا عالیه . خود من اولین نفری هستم که این درگاه رو میگیریم . چون تمام فعالیت هایی که میشه به سرعت ازشون سود گرفت و فعالیت های زود بازده همگی باید با خارج کشور کار بشن . به شخصه هزار تا فکر و ایده دارم ولی جرات ندارم از پیپال به خاطر لیمیت ها و ... استفاده کنم . با ایجاد این درگاه کلی نت ایران پیشرفت میکنه
    فقط یک سری امکاناتی که مورد نیاز هست

نمیگم رایگان باشه ولی قیمت اخذ یک درگاه زیاد نباشه
    کارمزد کم باشه . واریز هم سریع باشه
    قیمت ارز به روز حساب بشه و تبدیل به ریال یا دلار داخل حساب کاربری بشه
    درخواست واریز به صورت ریالی به حساب های ایران و به صورت دلار در مسترکارت و ...
    امنیت و پایداری زیاد باشه.
    امکان گذاشتن دکمه ی خرید و ماژول های مختلف برای cmd های متفاوت

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    134
    تشکر تشکر شده 
    1,790
    تشکر شده در
    1,293 پست

طرح جالبیه ولی سوالی اینجا هست شما قیمت $ به چه نرخ تبدیل میکنید برای تسویه حساب؟ نرخ فروش یا خرید؟ مطمئنا متوجه منظور شدید

عضو انجمن ehsan_296 آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    226
    تشکر تشکر شده 
    490
    تشکر شده در
    347 پست

جالبه . اینکه دلار $ میشه . فکر کنم بیشتر باید توضیح بدید

عضو انجمن pardishosting آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    857
    تشکر تشکر شده 
    2,336
    تشکر شده در
    1,451 پست

ایده خوبی هست ولی ای کاش یک ادم منصف تر دست به چنین کاری می زد نه ادم پول دوست و ... مثل شما !
    ارتباط تلگرامی با بخش فروش : pardisho@

9. تعداد تشکر ها از pardishosting به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    11 پست

اتفاقا من مدتی بود که دنبال چنین موضوعی بودم و فعلا یک جوابی از بچه های همین فروم گرفته بودم امروز
    اینکه محدودیت در ارائه درگاه دارید؟
    منظورم اینه که سایتی که بنده قراره راه بندازم فروش و-ی پ-ی ا-ن هستش

پردیس هاستینگ عزیز
    هر کسی عقل داره و مطمئنا کسی رو به اجبار به کاری وادار نمیکنند
    مثلا من اولین بار که با سایت اقا سهیل اشنا شدم قبلش یه پرداخت داشتم که به 5 نفر گفتم یا گفتن که نمیشه و بهانه های الکی میگرفتن
    اما وقتی تو سایت اقا سهیل سفارشمو ثبت کردم تو چند ساعت کارم انجام شد
    خوب الان خودتون حساب کنید
    زرین پال - جی پال - پی لاین و ....
    چرا هر کدوم به تعداد مشتری خودشون رو دارند با اینکه کارمزدهاشون هم فرق داره؟

عضو دائم sarwhost آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    603
    تشکر تشکر شده 
    2,669
    تشکر شده در
    1,817 پست

با سلام بسیار ایده خوب و جالبی هست حتی بنده این طرح برای یکی از دوستان که الان درگاه پرداخت زدن پیشنهاد دادم اما ایشان از ریسکش ترسیدن ماهم حمایت میکنیم خواهعشا مارو در جریان روند کار بگزارید

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    17
    تشکر تشکر شده 
    86
    تشکر شده در
    18 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط aalireza439 نمایش پست ها
    منظورتون سایت هایی مثل پارس پال هست ؟ برای درگاه پرداخت مثل پی پال . در مورد نحوه عملکرد سایت تون بیشتر توضیح بدید.
    اگر منظورتون مثل نمونه ایرانی هست بله اما برای پرداخت های خارجی. بعنوان مثال سایتی که ذکر کردید واسط شما و بانک هست. یک درگاه از بانک میگیره و اون رو به سایتهای دیگه میده . در اینجا ما هم میشیم واسط مشتری و جایی که Merchant Account ارائه میکنه و زمانی که اکانت Business میگیریم میتونیم تا هر تعداد سایت که بخواهیم در پنل اضافه کنیم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط hoka نمایش پست ها
    آقای شهیدی اگر این امکان ایجاد بشه واقعا عالیه . خود من اولین نفری هستم که این درگاه رو میگیریم . چون تمام فعالیت هایی که میشه به سرعت ازشون سود گرفت و فعالیت های زود بازده همگی باید با خارج کشور کار بشن . به شخصه هزار تا فکر و ایده دارم ولی جرات ندارم از پیپال به خاطر لیمیت ها و ... استفاده کنم . با ایجاد این درگاه کلی نت ایران پیشرفت میکنه
    فقط یک سری امکاناتی که مورد نیاز هست

نمیگم رایگان باشه ولی قیمت اخذ یک درگاه زیاد نباشه
    کارمزد کم باشه . واریز هم سریع باشه
    قیمت ارز به روز حساب بشه و تبدیل به ریال یا دلار داخل حساب کاربری بشه
    درخواست واریز به صورت ریالی به حساب های ایران و به صورت دلار در مسترکارت و ...
    امنیت و پایداری زیاد باشه.
    امکان گذاشتن دکمه ی خرید و ماژول های مختلف برای cmd های متفاوت
    در نظر داریم برحسب میزان درآمد ماهیانه درصد مشخصی را برای ارائه خدمات تعیین کنیم. تسویه حساب با مشتریان قطعا بصورت ریالی خواهد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط i-whost نمایش پست ها
    طرح جالبیه ولی سوالی اینجا هست شما قیمت $ به چه نرخ تبدیل میکنید برای تسویه حساب؟ نرخ فروش یا خرید؟ مطمئنا متوجه منظور شدید
    هنوز راجع به این موارد تصمیمی نگرفتیم. ولی مسلما خرید دلار و تسویه حساب با مشتریان بر اساس نوسانات بازار خواهد بود.
    نقل قول نوشته اصلی توسط noreplayshop نمایش پست ها
    اتفاقا من مدتی بود که دنبال چنین موضوعی بودم و فعلا یک جوابی از بچه های همین فروم گرفته بودم امروز
    اینکه محدودیت در ارائه درگاه دارید؟
    منظورم اینه که سایتی که بنده قراره راه بندازم فروش و-ی پ-ی ا-ن هستش
    بله ، مسلما این درگاه بصورت اختصاصی در اختیار هر کسی قرار نمیگیره. سایت باید توجیه اقتصادی داشته باشه. اما در سایتی که توسط ما زده میشه هر کسی میتونه محصولات خودش رو جهت فروش به مشتریان خارجی ارائه کنه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sarwhost نمایش پست ها
    با سلام بسیار ایده خوب و جالبی هست حتی بنده این طرح برای یکی از دوستان که الان درگاه پرداخت زدن پیشنهاد دادم اما ایشان از ریسکش ترسیدن ماهم حمایت میکنیم خواهعشا مارو در جریان روند کار بگزارید
    انشاالله

13. تعداد تشکر ها از StarSoheil به دلیل پست مفید

عضو جدید
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    13
    تشکر شده در
    11 پست

اقا سهیل این پروژه نهایت چه زمانی عملی میشه؟

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)