نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: درخواست راهنمایی عمومی در مورد راه اندازی هاستینگ

عضو جدید majid-f آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    54
    تشکر تشکر شده 
    113
    تشکر شده در
    71 پست

7 درخواست راهنمایی عمومی در مورد راه اندازی هاستینگ

دوستان سلام.

یکی از دوستان قدیمی من دو ماه هست که با برنده شدن گرین کارت به اتفاق همسرش به آریزونا نقل مکان کرده و ساکن شده. این دوستمون الان مدتیه هر روز کارش ارسال رزومه برای پیدا کردن یک شغله و هنوز نتیجه‌ای نگرفته. البته دستش خالی نیست اما کم کم داره نگران میشه. از من همفکری خواست و من بهش گفتم باید از مزیت هاش سعی کنه استفاده کنه. بهش گفتم شاید راه اندازی یک سرویس هاستینگ کوچیک بتونه یک کم براش درآمدزایی بکنه. حالا سوال‌های زیادی داریم:

۱. بلد نبودن راه و چاه توی این کار چقدر میتونه تاثیرگذار باشه؟ تفاوتش به اندازه سود کم به جای سود خوبه یا احتمال ضرر هم توش هست؟
    ۲. چقدر طول می کشه کسی راه و چاه این کار رو در حدی یاد بگیره که بتونه یک درآمد ماهی حدود ۱۰۰۰ دلار بدست بیاره (انتظار بالایی نداره)
    ۳. حدس من اینه که یکی از مهمترین اصول توی این کار اینه که بتونی خرید مناسبی بکنی یعنی سرور اختصاصی خوب با قیمت پایین پیدا کنی. این حدس درسته و باید واقعا روی پیدا کردن سرور مناسب وقت گذاشت یا بازار از این نظر همگون هست و وقت گذاشتن زیاد تاثیری در پیدا کردن سرور بهتر و مناسب تر نداره؟
    ۴. این دوستمون میخواد روی کمک من برای مسائل فنی حساب کنه. من تجربه ای در مورد ریموت ادمینیسترشن ندارم و خودم باید یاد بگیرم. شیب یادگیری ریموت ادمینیسترشن خیلی تنده یا میشه سریع مطالبی که بیشترین استفاده رو دارن رو یاد گرفت؟ یعنی چقدر طول میکشه آدم به سطحی برسه که بتونه گلیم خودش رو از آب بکشه (البته با در نظر گرفتن اینکه در مواردی هم بتونه روی کمک گرفتن توی فورم ها مثل همین فورم حساب کنه)؟
    ۵. این کار با یک تزریق مالی ماهی حدود ۲۰۰ دلار برای هزینه سرور و تبلیغات قابل انجام هست؟ و در این صورت چقدر طول میکشه تا سرویس شروع کنه خرج خودش رو دربیاره؟ -- از خیلی کوچیک میخواد شروع کنه
    ۶. هر توصیه و نصیحتی که به نظرتون میرسه

پیشاپیش ممنون از راهنمائی‌هاتون!

2. # ADS

عضو انجمن amirfateh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    286
    تشکر تشکر شده 
    1,665
    تشکر شده در
    1,296 پست

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی عمومی در مورد راه اندازی هاستینگ

باسلام،
    1. قطعا عدم آشنایی بخصوص به مسائل فنی تاثیر گذار هست،
    2.اینجا سئوال پیش می آید که آیا این دوست عزیز اصلا با مقوله آی تی، سیستم عامل بخصوص نگارش های سرور آشنایی دارد یا نه؟ شغل ایشان در ایران چه بوده است؟ برای کسی که اصلا آشنایی ندارد و تخصص دیگری داشته به نظر حقیر ساده نخواهد بود خصوصا اینکه شما توقع درآمد( سود ماهیانه) 1000 دلار دارید، برای این سود ماهیانه به نظر بنده حداقل با چند هزار دلار سرمایه گذاری( بیش از 10000 دلار ) باید شروع کنید و تازه اگر خیلی خوب کار کنید شاید بعد از 3 ماه سود دهی آغار یشه، البته باید بازار هدف تون رو مشخص کنید ایران یا خارج، در ایران که با این وضع دلار، اصلا شرایط خوبی حتی برای قدیمی های این صنعت در حال حاضر وجود ندارد.
    3.انتخاب سخت افزار مناسب یک جنبه هست ، جنبه دوم بازایابی و فروش این سرویس خوب هست تا کسی شما را نشناسه بهترین سرویس رو هم ارائه کنید اما نتونید بفروشید مسلما با مشکل روبرو خواهید شد.
    4.میزان آشنایی شما با سیستم عامل سرور ( لینوکس، ویندوز ) سرویس های مختلف و ... بسیار تعیین کننده هست، می تونید با آزمون وخطا شروع کنید اما باید رضایت مشتریان رو هم در نظر داشته باشید.
    5. ماهیانه 200 دلار رو فقط برای انتخاب یک سرور متوسط باید در نظر بگیرید و برای تبلیغات باید بودجه بیشتری در نظر بگیرید.

در حالت کلی اگر بازار هدفتون ایران هست ، در حال حاضر شروع هاستینگ آن هم با هزینه دلاری و درآمد ریالی اصلا توصیه نمیشه، اگر بازار هدف خارج از ایران در نظر بگیرید و بتونید کار بازاریابی خوبی انجام بدین شاید با برنامه ریزی صحیح و بگارگیری مشاور که در آن بازار سابقه ودید مناسب داشته باشه، بشه به آینده امیدوار بود

باتشکر،
    فاتح
    وب ایده، میزبانی حرفه ای وب
    سرور اختصاصی،سرور مجازی ابری،هاست وردپرس
    Tel:02166555391،Cellphone:09192001157

4. تعداد تشکر ها ازamirfateh به دلیل پست مفید

تشکر تشکر کرده 
    54
    تشکر تشکر شده 
    113
    تشکر شده در
    71 پست

جناب فاتح عزیز،

ممنون از راهنمائی جامع و کامل. فقط یک مطلب رو خوب متوجه نشدم. اگر ۲۰۰ دلار در ماه برای یک سرور متوسط کافی هست (که به گفته شما هست) سرمایه اولیه ۱۰۰۰۰ دلار صرف چی باید بشه؟ تبلیغات در حجم ماهی حدود ۳۰۰۰ دلار؟

مواردی هم که ناقص توضیح داده بودم:
    - دوستمون خودش زمینه آی تی نداره و یک آموزشگاه زبان داشته که کماکان بقراره و متعلق به ایشون
    - قراره مسايل فنی رو بنده به عهده بگیرم. من یک سالی هست که برای استفاده شخصی از لینوکس اوبونتو استفاده می کنم و در حد مبتدی با ترمینال کار کردم اما اس اس اچ خیلی محدود استفاده کردم. با کد بیگانه نیستم و کارم برنامه نویسی در محیط LAMP هست. در حال خوندن آموزش‌ها توی همین سایت هستم و با این آموزش شروع کردم: http://www.webhostingtalk.ir/f10/9545/
    - در مورد بازار هدف تردید داریم که امکان رقابت در بازار خارج از ایران با توجه به آشنايی در حد صفر با اون بازارها وجود داره یا نه، اما فرمایش شما در مورد دشواری کار با هزینه دلاری و درآمد ریالی هم مسئله مهمیه.

از وقتی که گذاشتید ممنون.

عضو انجمن amirfateh آواتار ها
    تشکر تشکر کرده 
    286
    تشکر تشکر شده 
    1,665
    تشکر شده در
    1,296 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط majid-f نمایش پست ها
    جناب فاتح عزیز،

ممنون از راهنمائی جامع و کامل. فقط یک مطلب رو خوب متوجه نشدم. اگر ۲۰۰ دلار در ماه برای یک سرور متوسط کافی هست (که به گفته شما هست) سرمایه اولیه ۱۰۰۰۰ دلار صرف چی باید بشه؟ تبلیغات در حجم ماهی حدود ۳۰۰۰ دلار؟

مواردی هم که ناقص توضیح داده بودم:
    - دوستمون خودش زمینه آی تی نداره و یک آموزشگاه زبان داشته که کماکان بقراره و متعلق به ایشون
    - قراره مسايل فنی رو بنده به عهده بگیرم. من یک سالی هست که برای استفاده شخصی از لینوکس اوبونتو استفاده می کنم و در حد مبتدی با ترمینال کار کردم اما اس اس اچ خیلی محدود استفاده کردم. با کد بیگانه نیستم و کارم برنامه نویسی در محیط LAMP هست. در حال خوندن آموزش‌ها توی همین سایت هستم و با این آموزش شروع کردم: http://www.webhostingtalk.ir/f10/9545/
    - در مورد بازار هدف تردید داریم که امکان رقابت در بازار خارج از ایران با توجه به آشنايی در حد صفر با اون بازارها وجود داره یا نه، اما فرمایش شما در مورد دشواری کار با هزینه دلاری و درآمد ریالی هم مسئله مهمیه.

از وقتی که گذاشتید ممنون.
    منظور بنده از 10 هزار دلار این هست که شما کار با درذنظر گرفتن نیاز تمام مشتریان آغاز کنید و اگر فقط قصد فروش هاست مثلا لینوکسی دارید بله می تونید،
    اما برای رقابت و شروع با حداقل استاندارد بایستی نمایندگی دامنه، هاستینگ ویندوزو ولینوکس و هزینه لایسنس ها و بازاریابی و ... را در نظر بگیرید
    بنده از هزینه ها در آمریکا خبر ندارم و بصورت حدودی عرض کردم شاید هم بالا عرض کردم،
    دوستانی هستند در این انجمن که در خارج از ایران سکونت دارند مشورت با اونها قطعا راهگشا خواهد بود.

باتشکر،
    وب ایده، میزبانی حرفه ای وب
    سرور اختصاصی،سرور مجازی ابری،هاست وردپرس
    Tel:02166555391،Cellphone:09192001157

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    252
    تشکر تشکر شده 
    990
    تشکر شده در
    719 پست

قطعا با توجه به وضع دلار اینکار می تونه سود اور باشه اما باید توجه کنید که دانش فنی شرط خیلی مهمیه تو این کار

تشکر تشکر کرده 
    54
    تشکر تشکر شده 
    113
    تشکر شده در
    71 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط amirfateh نمایش پست ها
    بنده از هزینه ها در آمریکا خبر ندارم و بصورت حدودی عرض کردم شاید هم بالا عرض کردم،
    دوستانی هستند در این انجمن که در خارج از ایران سکونت دارند مشورت با اونها قطعا راهگشا خواهد بود.
    امیدوارم این دوستان هم ما رو از راهنمائی‌هاشون بهره‌مند کنن.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)