صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: سرور amd یا intel؟؟؟؟

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

پیش فرض سرور amd یا intel؟؟؟؟

سلام دوستان.
    با توجه به تجربیات خودم و شنیده هایی از دیگران در کامپیوترهای pc سی پی یو های اینتل قدرتمندتر هستند و برای کارهای سنگین استفاده میشن در حالی که amdها زود داغ میکنند و کارایی مناسبی ندارند.
    میخواستم بدونم آیا سی پی یوی
    2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC (2 x 4 x 2.1 GHZ)
    برای یک سرور با فشار بالا (میزبانی سیستم های وبلاگ دهی و همچنین چندین سایت دیگر) مناسب است؟
    این نوع سی پی یو از amd در چه رده ای از cpuهای اینتل قرار میگیره؟
    ویرایش توسط Sajad : March 7th, 2009 در ساعت 11:11 دلیل: اشتباه در انشا!

2. # ADS

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    139
    تشکر شده در
    85 پست

پیش فرض پاسخ : سرور amd یا intel؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط nobody نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    با توجه به تجربیات خودم و شنیده هایی از دیگران در کامپیوترهای pc سی پی یو های اینتل قدرتمندتر هستند و برای کارهای سنگین استفاده میشن در حالی که amdها زود داغ میکنند و کارایی مناسبی ندارند.
    میخواستم بدونم آیا سی پی یوی
    2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC (2 x 4 x 2.1 GHZ)
    برای یک سرور با فشار بالا (میزبانی سیستم های وبلاگ دهی و همچنین چندین سایت دیگر) مناسب است؟
    این نوع سی پی یو از amd در چه رده ای از cpuهای اینتل قرار میگیره؟
    دوست گرامی وقتی صحبت از سخت افزار میشه شاید من بتونم بیشتر از تمام پستهایی که دادم مفید تر واقع بشم اینو بهتون بگم که هیچ وقت مقایسه پلتفرم اینتل وای ام دی نتیجه نداشته این دوغول پردازنده ساز دنیا روز به روز در حال گسترش پردازنده های خود هستند .اما اینتل الان 3سال هست که از موقع بیرون دادن نسل Core 2 Q/E خود دنیا رو از ان خود کرد و AMD رو بطور کامل از قدرت کنار از .الان هم با ساخت پردازنده توانای Core i7 و هسته نهالم خود بطور کامل AMD را از صحنه بیرون کرده وشرکت اینتل برای مدیران سدیتا سنتر دنیا دیو زمانه یعنی
    Core i7 965 Extreme رو الان اماده کرده با 250وات قدرت و 3.2گیگاهرتز سرعت که البته این پردازنده تا میزان 9.56گیگاهرتز توسط استاد Fuger از ایالات متحده اورکلاک شده و روی یک سرور همین الان با سرعت38.6گیگاهرتز درحال فعالیت هست قیمت این پردازنده در بازار 1370دلار میباشد.اما راجب به پست شما هیچگاه نمیتوان گفت چون مثلا یک محصول که شما نام بردید وقیمت جهانی ان الان 89دلار است را برویم با قیمت همسان پلترفم اینتل مثلا Core 2 Dou e6550
    که تقریبا از رده خارج شده مقایسه کنیم.حتی در این قسمت هم Core 2 اینتل پیشه میگیره.اما اینو بگمن با امدن پردازنده های قدرتمند Phenum2 به بازار های جهانی AMD اظهار کرده که با اینتل نبرد واقعی خواهد کرد ونهالم رو شکست خواهد داد که این امر رو کارشناسان اینتل و حرفه ای های پردازنده امری خیالی توصیف کرده اند.اما AMD هنوز در سری جدید محصولات خود نامی از پردازنده ای برای سرورها نبرده وهم اکنون باید منتظر ماند در 3ماه سوم سال 2009 AMD سی پی یو مخصوص سرور را به بازار عرضه کند.اما در حال حاظر فقط Core i7 وفقط هسته توانای نهالم دنیار ا به دست خود گرفته است

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط Soheil Extreme نمایش پست ها
    اما AMD هنوز در سری جدید محصولات خود نامی از پردازنده ای برای سرورها نبرده وهم اکنون باید منتظر ماند در 3ماه سوم سال 2009 AMD سی پی یو مخصوص سرور را به بازار عرضه کند.اما در حال حاظر فقط Core i7 وفقط هسته توانای نهالم دنیار ا به دست خود گرفته است
    این cpuای که من گذاشتم برای pc هست؟ راستش رو بخواهید من توی سفارشات یک سرور اختصاصی این رو دیدم که برام سوال شد!

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    139
    تشکر شده در
    85 پست

این cpuای که من گذاشتم برای pc هست؟ راستش رو بخواهید من توی سفارشات یک سرور اختصاصی این رو دیدم که برام سوال شد!
    دوست گرامی Optron از محصولات سری K8 کمپانی AMD میباشد.وطبق گفته دپارتمان مرکزی AMD این پردازنده دارای سوکت AmD939 میباشد وقابلیت نصب روی مادربوردهای دیکتاپ را نیز داراست

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

دوست عزیز ممنون میشم ساده تر توضیح بدین که من مجبور نشم چند بار سوالمو بپرسم. با توضیح شما دوباره این سوال به ذهنم خورد که مادربورد دیکتاپ همون مادربرد های سرور هستن؟

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    139
    تشکر شده در
    85 پست

دوست عزیز ممنون میشم ساده تر توضیح بدین که من مجبور نشم چند بار سوالمو بپرسم. با توضیح شما دوباره این سوال به ذهنم خورد که مادربورد دیکتاپ همون مادربرد های سرور هستن؟
    ببینید Mainboard ها هم میتونن برا دسکتاپ استفاده بشن هم سرور.همونطوری که Q6600 که یه پردازنده 4هسته برای دسکتاپ هست امروزه تو سرورا استفاده میشه.اما باید گفت که کمپانی های سازنده روی برخی محصولاتشون برچسب سرور میزنند که این محصول انحصاری برای سرور ساخته شده و این بدین معنا نیست که نمیتونید برا دسکتاپ استفادش کنید.شما اگر سوکتتون با پردازندتون بخوره هم میتونید تو سرور هم دسکتاپ استفاده کنید البته پردازنده های سرور معمولا دارای خصوصیت پردازش سریع اطلاعت بودند که امروزه با پیشرفت پردازنده ها پردازنده های دسکتاپ Multi tasking شون از پردازنده های سرور حتی سریعتر شده

8. تعداد تشکر ها از Soheil Extreme به دلیل پست مفید

عضو دائم
    تشکر تشکر کرده 
    914
    تشکر تشکر شده 
    2,780
    تشکر شده در
    1,757 پست

بسیار عالی. حال که شما از نظر سخت افزار حرفه ای هستید ممنون میشم در مورد این تجهیزات زیر برای میزبانی 1000 سایت با آمار میانگین 50هزار بازدید و همچنین 5 vps که دوباره جداگانه خودشان تعدادی سایت رو میزبانی میکنندبه سرور زیر نیاز دارم یا کمتر یا بیشتر؟
    cpu: 2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC
    CPU-Details: 2 x 4 x 2.1 GHZ
    ram: 16gig
    3 تا هارد
    raid1: hardware
    100mb port
    ممنون.

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    139
    تشکر شده در
    85 پست

بسیار عالی. حال که شما از نظر سخت افزار حرفه ای هستید ممنون میشم در مورد این تجهیزات زیر برای میزبانی 1000 سایت با آمار میانگین 50هزار بازدید و همچنین 5 vps که دوباره جداگانه خودشان تعدادی سایت رو میزبانی میکنندبه سرور زیر نیاز دارم یا کمتر یا بیشتر؟
    cpu: 2 x Opteron "Barcelona" 2352 QC
    CPU-Details: 2 x 4 x 2.1 GHZ
    ram: 16gig
    3 تا هارد
    raid1: hardware
    100mb port
    ممنون.
    دوست عزیز برای سخن شما هیچکس نمیتواند دقیق بگوید اما پیش بینی من این است که شما برای خواسته هایتان به سرور زیر نیاز دارید چون ان قطعاتی که نام بردید ضعیف است:
    CPU: Core i7 965Extreme
    Ram:16GB DDR3 OCZ Bus 1600
    4HDD For Raid 0
    Port:1000GB

البته تنها دیتا سنتری که قرار است سروری با این سی پی یو به بیرون دهد دیتا سنتر
    Rokscom است که قرار است از ناه اینده در سایت اصلی خود قرار دهد اما پیش بینی میشود ماهانه 800دلار برای این سرور طلب کند

عضو انجمن
    تشکر تشکر کرده 
    5
    تشکر تشکر شده 
    492
    تشکر شده در
    366 پست

سهیل جان اینجوری که من از حرفهای شما برداشت کردم شما amd رو خارج شده میدونید.اما یک سوال
    اولین شرکتی که سیپیو 2 هسته ای رو وارد بازار کرد اینتل بود یا ای ام دی؟
    The Compliment is only Special of the God, Who is the Creator of the World.

کاربر اخراج شده
    تشکر تشکر کرده 
    10
    تشکر تشکر شده 
    139
    تشکر شده در
    85 پست

نقل قول نوشته اصلی توسط billing.ground نمایش پست ها
    سهیل جان اینجوری که من از حرفهای شما برداشت کردم شما amd رو خارج شده میدونید.اما یک سوال
    اولین شرکتی که سیپیو 2 هسته ای رو وارد بازار کرد اینتل بود یا ای ام دی؟
    دوست گرامی من هیچوقت AMD را از رده خارج نمیکنم وهمچنان AMD را رقیی پرقدرت برای اینتل میدانم.اما اینکه کدام شرکت اول دوهسته ای میسازد را نباید دقت کرد باید بهترین هارو به یادسپرد .
    دوهسته ای که AMD ساخت با بافر Ciledom1250 خود واسم رمز Athlon X2 و همچنین کش بسیار ضعیف و فناوری ساخت قدیمیه 90نانومتری ساخته شد در حالیکه که Intelتوانا در حال تمرکز روی فناوری ساخت 45نانومتری میبود.وپس از اینکه AMD محصولات دوهسته ای خود را به بازار ارائه کرد تا چند مدت کسی نبود وتنها بود اما با عرضه اولین خانواده Duall Core اینتل تن AMD بهلرزه در اومد.درسته این خانواده با اسم رمز Cavsh Varsh فناوری 65نانو داشت در حالیکه AMD در شروع 90نانو بود.واین یک موفقیت برای اینتل به شمار میومد.اینتل برروی این خانواده تمرکز نکرد وسراغ به قول خودش دیو زمانه یعنی خانواده 2هسته ای و4هسته ای Core 2 Q/E رفت البته با فناوری ساخت 45نانو و AMD به مدت 2سال درجای خودش داره درجا میزنه وحتی 4هسته ای فنوم هم که تو بازاره و قوی ترین پردازنده AMD فعلا AMD Phenum9950 نام دارد با 195وات قدرت دمای فوق اعالده بالایی را به وجود میاورد که حتی خود AMD در خنک کردن خوب ان ناتوان ماند.واما اینتل Core 2 را وارد بازار کرد.جهان را به دست خود گرفت جهان را فتح کرد.همه چیز به نفع اینتل است اما پس از 3سال AMD تازه به فکر این رسیده که بیاد 45نانومتری بده بازار که محصولات Phenum2 رو شامل میشود.که به بازار هم فرستاده اما توی هر بنچ مارکی که میخواهید من بزارم سی پی یو Phenum 2 در مقایسه با Core i7 حدودا 59درصد ضعیفتر عمل میکنه والانم که اینتل اعلام کرده پردازنده با اسم رمز Lard Koper رو با فناوری ساخت 32نانومتر در 3ماهه سوم سال جاری به بازار ارائه میکند و پیش بینی میشود بازهم برای 1یا 2سال جهان فروش شماره 1 را به خودش اختصاص میدهد.
    دوست عزیز من AMD را فراموش نکرده ام.اما شما در نظر داشته باشید قدرت و سرعت را وقتی میفهمید که پردازنده زیر روی سیستمتون باشه واونوقت میاد همینجا اعلام میکنید که AMD بره شرکتشو ببنده بهتره
    فقط Core i7 940@2.9GH Quad Core @11600GH And 120Wat

13. تعداد تشکر ها از Soheil Extreme به دلیل پست مفید

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)